Автор Тема: Страви з картоплі  (Прочитано 58509 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
Re: Страви з картоплі
« Reply #102 : 23 Жовтень 2011, 18:35:33 »
я думаю,мається наувазі пластинка-кружечок картоплі,і потім від неі робити таку собі спіраль,складати картопельку внахлест одна на одну d104
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #103 : 23 Жовтень 2011, 21:19:25 »
Я якось приготувалаось таку смакоту - форму для печива (можна просто сковорідку) змастила жиром і туда наклала почищену і порізану скибками картоплю. Зверху наклала шматочки риби пелінгасіуса. Посолла і поперчила. Поставила в духовку для готування. Як було вже готове,  витягла посипала гарненько тертим твердим сиром і ще запхала в духовку на 5-10 хв.
Дуже смачно і корисно, навіть для малих дітей. z4

Offline Muwka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +122/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мариночка
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
« Reply #104 : 23 Жовтень 2011, 23:52:42 »
Цитувати
риби пелінгасіуса
Ліля, то певно мало бути "пангасіуса"... d143 ото схрестила дві рибини! d27
мені не дуже подобається пангасіус, бо він, як на мене, надто жирний і мені має смак сирої землі... d112 хоча, може його треба якось маринувати трохи в якихось спеціях d143
Кому-то – любимая… Кому-то – дочь… Кому-то – мама… Кому-то – кума… кому-то – сестра… Кому-то – подруга… а кому-то – и поперек горла..!!! Горжусь своїй универсальностю!!!

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #105 : 24 Жовтень 2011, 00:19:47 »
Цитувати
Ліля, то певно мало бути "пангасіуса"...

Точно, помилилась. d100

Цитувати
бо він, як на мене, надто жирний

Але то добре що риба жирна, бо треба, щоб та бульба не була суха, а хоч трохи  "помащена"

Offline Muwka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #106 : 24 Жовтень 2011, 00:31:19 »
Цитувати
Точно, помилилась.
нічо, Ліля, зато посміялись. сміх продовжує життя d2 ;)
все одно смак його жиру мені не подобається. можна його обрізати, але іноді філейка така жирна, що мож її переполовинити. я брала для такої запіканки практично любу рибу, але додавала ложечку сметани (хто вживає - можна майонезу) і накривала кришкою або фольгою. накрита так не засихає. в кінці, коли додавала сир, то лишала відкритою щоб сир зашкірився (ото словечко підібрала до сиру d27)
Кому-то – любимая… Кому-то – дочь… Кому-то – мама… Кому-то – кума… кому-то – сестра… Кому-то – подруга… а кому-то – и поперек горла..!!! Горжусь своїй универсальностю!!!

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
« Reply #107 : 24 Жовтень 2011, 10:41:06 »
пангасіус не завжди віддає,як ви пишете сирою землею d27не знаю від чого це залежить,я теж його стараюсь не купувати .А раз купила тушку тунця,то той жир був в мільйон разів противніший d106

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #108 : 24 Жовтень 2011, 10:59:00 »
А мені пангасіус подобається, звичайно лиш не ті куски де самий жир і нема м"яса

Offline Muwka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #109 : 24 Жовтень 2011, 13:35:23 »
Цитувати
купила тушку тунця,то той жир був в мільйон разів противніший
а консервований то який смачний...ммм

Offline horo6aya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1026/-0
    • Жіночий онлайн-журнал Bestiya.Net
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: Валентинка
« Reply #110 : 24 Жовтень 2011, 13:40:50 »
Картопляна запіканка з овочами

Рецепт для тих, хто дотримується дієти. Набридла звичайна картопля? Спробуйте мою запіканку – упевнена, що вона займе гідне місце на Вашій кухні!

Нам знадобиться:
картопля – 8 шт; цибуля – 1 шт; морква – 2 шт; кабачки – 2 шт; олія – 1 ст.л; сіль, спеції, трави.

Приготування:
У підсоленій воді відварюємо очищену картоплю. Коли він буде готовий, зливаємо воду (не виливаємо!) і робимо пюре. Для м'якості я додала трохи води, в якій варилася картопля.

Поки вариться картопля, на 1 ст.л рослинної олії обсмажуємо дрібно порізаний лук і морквину (я завжди крейдую в блендере майже до кашки). В цей же час кабачки моєму і ріжемо на кубики. Коли морквина буде майже готова – в сковороду додаємо порізані кабачки і гасимо до напівготовності кабачків. Ні воду, ні масла я більше не додавала.

У форму, в якій випікатимемо, викладаємо більшу частину пюре. Потім шар нашої начинки. І зверху накриваємо пюре, що залишилися. Дерев'яною лопаткою робимо декілька “проколовши” до дна форми.

Пам'ятаєте воду, в якій варилася картопля? От як раз зараз вона і згодиться. Мені вистачило 1 чашки, в яку я додала сушені кріп, петрушку і базилік. І поливаємо нашу запіканку цією водою так, щоб вона попала у всі “проколи”.

І ставимо в заздалегідь нагріту до 200С духовку всього на 25 хвилин! Запіканка готова!

Offline horo6aya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1026/-0
    • Жіночий онлайн-журнал Bestiya.Net
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: Валентинка
« Reply #111 : 30 Жовтень 2011, 09:02:47 »
Кумпір

Коли мною був вибраний цей рецепт – звичайно були сумніви. Ну дуже цікавий гарнір. Підсунула увечері чоловікові і, затамувавши подих, чекала реакції. Виявилося дуже смачно! Такий турецький варіант картошечки з оселедчиком ))

Нам знадобиться:
картопля (велика) — 6 шт; скумбрія (копчена) — 1 шт; цибуля-порей — 2 шт; масло вершкове — 70-80 г; хрін ( готовий) — 2 ст. л.; сік лимона — 2 ст. л.; олія оливкова; сіль.

Приготування:
Картоплю помити щіточкою під проточною водою. Обсушити паперовим рушником. Обмазати оливковою олією, посолити з усіх боків, загорнути у фольгу, і запекти у вже нагрітій духовці до 200 гр. 1 годину 20 хвилин до готовності.

Копчену скумбрію почистити від шкіри, відокремити філе, видалити всі кісточки. Філе нарізати упоперек тонкими брусками(приблизно 0,5 см шириною). Білу частину цибулі-порею тонко нарізати кільцями.

Коли картопля буде майже готова, розтопити половину вершкового масла на сковороді, обсмажити цибулю до м’якості, регулярно помішуючи, приблизно 5-6 хвилин. Додати хрін, шматочки скумбрії і лимонний сік. Перемішати, вимкнути газ.

Готову картоплю розрізати навпіл, але не до кінця. Розпушити вилкою, додати шматочок вершкового масла, збити до стану пюре, посолити. Наповнити картоплю начинкою, і подавати в гарячому вигляді.

Offline Ксюшик

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +317/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маринка, Алінка
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #112 : 31 Жовтень 2011, 14:12:15 »
от така смакота в мене стине на обід. робила цілою аби з куркою була однакової готовності....все інше як писала ВІка і ін. дівчата.

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
« Reply #113 : 31 Жовтень 2011, 15:06:57 »
Тобто ціленьку картопельку обвалювала у часник ,олію і т.д.   ?

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
« Reply #114 : 31 Жовтень 2011, 15:07:54 »
А я ,доречі, хотіла спитати,а картоплю треба відварити в мундирі спочатку???,потім в соус.....?

Offline Ксюшик

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +317/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маринка, Алінка
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #115 : 31 Жовтень 2011, 15:57:43 »
я її помила посушила рушником. зсипала в великий посуд натерла часнику  сіль перець спеції рясно і скропила олією \. добре вимішала. і все в духовку. скоринка супер... навіть суховата трохи... варити не треба . наступного разу виковиряю середину і закладу туди сальце аби було сочніше...

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +922/-0
    • Награды
« Reply #116 : 31 Жовтень 2011, 16:23:18 »
Ні варити не треба, сиру добре помити і все :)
Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Юлясик

• Активна Мамка
  • Репутація: +25/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся, Іннуся
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #117 : 01 Листопад 2011, 19:03:16 »
Троянди з картоплі

А я якось робила такі собі троянди з картоплі (не зовсім страва, скоріше прикраса до салатів чи м"яса)

Картоплю миємо і відрізаємо від неї дуже тонкі пластинки, приблизно міліметр товщиною, і бажано, щоб вони були рівномірними, тобто, щоб не було так, що середина дуже тонка, а краї товсті. Також відрізаємо маленьку "паличку".Потім «пелюстки» і зубочистки для сколювання «троянди» замочуємо в мисці з холодною водою, в яку обов'язково потрібно додати сіль (на 1 літр 1 повна ч. ложка солі), на 2-3 години. Це пом'якшить пелюстки.
 Одну пластинку обкручуємо довкола палички.Наступну скручуємо в інший бік, так накручуємо другу і третю пелюстки. Крутити треба так, щоб кожна наступна пелюстка накривала попередню, і щоб середина залишилася занурена у середину, інакше троянда буде більш схожа на капусту, а не на квітку.Скріпляємо основу дерев'яною зубочисткою так, щоб не розходилося. Перший етап закінчений. Тоді прикладемо ще три-чотири пелюстки, і відкидаємо їх назад
Скріпляємо, щоб все трималося і не розходилось. І тоді жаримо їх в олії, поки не зарум'яняться. Опускати в олію краще всього "вверх ногами", оскільки інколи пелюстки можуть випрямитися. Коли вони готові, покладемо їх на паперовий рушник, сипем трішки солі, і, коли простигнуть, виймаємо зубочистки. Їх витягнути легко, якщо перед витягуванням обернути трішки довкола подовжньої осі.

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +387/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
« Reply #118 : 01 Листопад 2011, 22:05:00 »
Рокот-крумплі

Дівчата, сьогодні на вечерю зробила картоплю по закарпатському рецепту  :)
Ховаймо картоплю під ковбасу: Рокот-крумплі
на 1кг картоплі, 3-4 яйця, 50-200 г ковбаси напівкопченої або копченої,
смалець, 200-250 г сметани,
сіль, перець чорний, перець червоний солодкий.
Картоплини відварюють в мундирах у підсоленій воді до готовності, охолоджують, потім обчищають, ріжуть кружальцями. Круто зварені яйця та обчищену ковбасу теж нарізають кружальцями. На змащений жиром лист з високими бортами або у змащений сотейник кладуть шарами нарізані кружальцями картоплю, потім яйця, потім ковбасу, солять і посипають чорним і червоним меленим перцем.
У такій послідовності перекладають і наступні шари.
Верхнім шаром повинна бути картопля, яку заливають розтопленим смальцем та сметаною, кладуть у розігріту духовку і запікають до готовності, щоб картопля зверху стала рум'яною
я ще додала базилік до сметани і так залила.....СМАКОТА  z4

Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.