Автор Тема: Поради жінкам за кермом  (Прочитано 16690 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Olli PolliАвтор темы

• omnia mea mecum porto! :)
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +100/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син Юлій, 5 міс
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Поради жінкам за кермом
« : 12 Вересень 2010, 19:19:31 »
В нашій країні вже давно можна зустріти жінку, яка керує автомобілем. Щоправда, ставлення до цього явища з боку громадськості, здебільшого чоловічої, можна сказати негативне. Варто розібратись у цьому питанні. Є розповсюдженою та думка, що жінкам права дарують разом з машиною. Багато заможних чоловіків у нашій державі дарують жінкам автівки. При цьому варто пам’ятати, що жінки самі керують своїм автомобілем.  Та й твердження, що жінки кермують гірше, ніж чоловіки, досить сумнівне...

У багатьох країнах існують жіночі автоклуби, влаштовуються покази та перегони за участю жінок. Франція не так давно влаштовувала автопробіг міжнародного рівня ретро-машин KOZAK 2007. Основними учасниками автропробігу були жінки.

Багато хто каже, що жінки за кермом менше сконцентровані та уважні, аніж чоловіки.
Часто зустрічається думка, що більшість жінок за кермом відволікаються від дороги й намагаються зайнятись абсолютно сторонніми справами, як, наприклад, роздивляються себе в дзеркало, фліртують з водіями, що проїжджають повз них, роздивляються рекламу попри дорогу.

Експерти солідарні у тому, що визнають жінок більш емоційними під час кермування. Тому в критичних ситуаціях, котрі не рідко бувають на дорогах, це може призвести до аварії. У багатьох жінок занижена самооцінка, тому вона може повпливати на прийняті рішення в ході руху на дорожних магістралях. Спеціалісти стверджують, що саме через погане ставлення до себе та надмірної самокритики, жінки частіше, ніж чоловіки допускаються помилок під час кермування.
Встановлено, що жінки більше за чоловіків схильні до стресу. Варто так само відзначити, що природа жінок така, що вони гостро і болісно реагують на конфлікти в сім'ї і на роботі, і тривалий час перебувають в такому стані. Даний факт може негативно позначитися на реакції жінки у складній ситуації на дорозі.

Є у автолюбительок і свої позитивні якості: вони можуть швидко пристосуватися до різних ситуацій. Чутлива жіноча натура допомагає швидко реагувати. Жіноча спостережливість допомагає швидше помітити дорожній знак, світлофор, покажчик.

Психологи стверджують, що найбільше позитивне якість жінки водія, це почуття материнства, воно і допомагає зберегти життя не тільки собі, а й навколишнім на дорозі. Коли в машині знаходиться мати з дитиною, то дане співвідношення вважається найбезпечнішим у світі.

Деякі вважають, що з вини жінок відбувається більшість дорожньо-транспортних пригод.
Насправді з цим можна посперечатися. адже жінки менше чоловіків зловживають алкоголем і набагато рідше сідають у нетверезому стані за кермо. Якщо звернутися до статистики, то з 240 ДТП з серйозними наслідками, одне відбувається за участю жінки водія. Дослідження так само підтверджують, що тільки в 3% випадках жінки є причиною аварії на дорозі.

Жінки набагато жалісніше відносяться до оточуючих. Якщо відбувається серйозна аварія, більшість жінок намагаються чимось допомогти постраждалим. Також жінки ніколи не підсаджують до себе в машину випадкових попутників. Якщо ж за вікном погана погода, то більшість жінок навіть не сяде за кермо.
Найнижчою за кількістю аварій вважається Японія. Це, зокрема, відбувається й тому, що жінок-автомобілістів там близько 35%, японці впевнені, що це знижує показник аварійності на дорогах.
Коли жінка перебуває за кермом, а чоловік на пасажирському сидінні, то більшість автомобілісток намагаються дотримуватися всіх правил руху. Опитування чоловіків-пасажирів, говорить про те, що чоловіки в більшості випадків задоволені якістю водіння їх дружин. Правда невелика кількість чоловіків все ж відзначили, що жінки дуже повільні (3%), занадто легковажні за кермом (5%), небезпечні у русі (4%). Ці цифри незначні в порівнянні з основною масою, і це говорить про те, що чоловіки вже давно визнали право жінок на водіння автомобіля.

Чоловіки-автомобілісти стверджують, що автомобіль створений виключно для них, і що жіночих машин не буває.

На даний момент ще ні одна автомобільна компанія не взялася за розробку автомобіля виключно для жінок. Прийнято вважати, що машина є річчю універсальною.
Труднощі, які виникають у більшості жінок при водінні, це недостатня фізична підготовка. Більшість жінок не любить важкі в управлінні машини. У таких автомобілях жінки відчувають себе не комфортно і не впевнено. Варто зауважити, що більшість жінок вибирають автомобіль за його зовнішніми ознаками, таким як плавність ліній, зручність салону, габарити багажника, розмір. А технічним характеристикам відводиться друге місце.

Психологи стверджують, що існує зв'язок між маркою і моделлю машини і жіночим характером і амбіціями. Бізнес леді воліють великий автомобіль, цим вони хочуть підкреслити свою значимість. Маленькі непоказні автомобілі воліють ті жінки, які хочуть залишитися непоміченими, не виключено, що такі авто припускають занижену самооцінку.
Якщо жінка віддає перевагу певному кольору у своєму житті, то цей же колір вона буде вибирати для свого автомобіля. Вчені стверджують, що віддаючи перевагу одному з відтінків, людина намагається заповнити його недолік в житті.

Джерело: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Від себе додам, що жінки керують автівкою здебільшого інтуїтивно. Завдяки їх підвищеній схильності до інтуіції вони на багато що здатні. Наприклад, нерідко мене тато садить у свою машину, вмикає двигун та питає з якого боку та які саме я чую погані звуки. А далі вже на базі моїх відчуттів він розуміє що де не так. Ще не помилялись ми у цьому методі!  d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Туся

• Своя Мамка
  • Репутація: +152/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка, Арсен, Влада
  • Ваше справжнє ім’я: Марта
Re: Поради жінкам за кермом
« Reply #1 : 12 Вересень 2010, 23:57:37 »
Цитувати
адже жінки менше чоловіків зловживають алкоголем і набагато рідше сідають у нетверезому стані за кермо
Мій чоловік каже, що жінка за рулем прирівнюється до мавпи з гранатою!!! Але як їдем на весілля, де він хоче випити, то зразу переконує мене, що я добре керую, і везу нас з весілля додому!  z5 d140

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #2 : 13 Вересень 2010, 14:36:14 »
Цитувати
Мій чоловік каже, що жінка за рулем прирівнюється до мавпи з гранатою!!! Але як їдем на весілля, де він хоче випити, то зразу переконує мене, що я добре керую, і везу нас з весілля додому!
Ну просто 100% збіг з моїм чоловіком d30 Навіть про мавпу з гранатою z5 z5 z5

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline iruna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +367/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: іра
« Reply #3 : 13 Вересень 2010, 17:56:45 »
Часто буває так , що нас зупиняють та штрафують(виписують протокол), але ми розуміємо, що нема за що, ми чемні ну чи майже, і тому треба вміти захищатись d129 по перше:

З'ясовуємо причину зупинки

Для початку навчіться реагувати на зупинку інспектором ДАІ спокійно. Пам'ятайте, що вони не мають права вийти за рамки закону, а стоять на його сторожі.

Тепер, по суті: існує два варіанти зупинки ДАІ - за порушення і «просто так» - перевірка документів, дихніть тощо. Розглянемо ці варіанти.

Варіант перший: їдемо зранку на роботу, стоїть патруль і «косить» - гальмує всіх підряд, перевіряє документи, «дихніть» тощо. Зупиняють. Стандартна ситуація: бур-бур-бур, інспектор Петренко, ваші документи. Наші дії:

1. Ніколи не виходимо з машини. У інспектора ДАІ немає права цього вимагати. Він може згадати, що він працівник міліції, й відповідно до закону України «Про міліцію» ми повинні виконувати законні вимоги працівника міліції. Ми наголошуємо на тому, що в цій фразі ключове слово «законні». Висновок: із машини не виходити, говорити через опущене скло.

2. Водій має переконатися (перед тим як дати свої документи), що цей інспектор справді є працівником ДАІ. Будь-хто може форму й жезл десь узяти. Тому, посилаючись на ст. 5 закону «Про міліцію», ВИМАГАЄМО пред'явити посвідчення працівника міліції. Дуже бажано ПІБ і номер посвідчення переписати. Це дасть інспекторові зрозуміти, що в разі чого ми точно знаємо, на кого конкретно скаржитися. Крім того, дуже бажано звірити обличчя в посвідченні з «оригіналом». Вони ж це роблять, коли дивляться наші права? От і ми зробимо.

3. Просимо інспектора пред'явити постову відомість (документ, за яким патруль має право й повинен нести чергування в цьому конкретному місці). Хто знає, може, вони після роботи на «халтурку» виїхали. Якщо не показали, не забуваємо потім у разі складання протоколу вказати про відсутність постової відомості.

4. Згідно із Законом України «Про дорожній рух» ми маємо право знати, з якої причини нас зупинили. ВИМАГАЄМО сказати причину зупинки. Пам'ятаємо, що «перевірка документів» - це не причина, а бажання інспектора. Перевірка документів - процедура для нас принизлива, вона віднімає наш час і нерви. Якби нас під будинком щоранку зупиняв ППСник і просив пред'явити документи - ми образилися б? Ось і на працівника ДАІ ми теж ображаємося, навіщо нас відволікати, якщо ми нічого не порушили. Останнім часом модними серед працівників ДАІ стали такі причини зупинки:

а) Ви не пристебнуті. Порушення 100%. Радимо всім пристібатися ЗАВЖДИ. Самі так робимо, й не виникає проблеми, якою скріпкою куди сунути, щоб проклятий датчик не пищав. А насправді одного разу це врятує життя. І в ДАІ менше приводів для зупинки.

б) Операція «Зброя-Вибухівка». Це гарна «відмазка», але не має, як правило, нічого спільного з реальністю. Як встановлюється: дзвонимо в телефон довіри ДАІ (в кожному місті свій, інспектор узагалі-то повинен його Вам дати, якщо попросите) і говоримо, що там і там стоїть патруль, каже, що проводить операцію, а в нас підозри, що це не так. Питання в інспекторів закінчуються, як правило, відразу ж.

в) Характер Вашого руху викликав підозру, що ви нетверезі, тому «дихніть». Відповідаємо, що дихати інспектор буде вдома на дружину, в трубочку вони теж подихають усі разом, а ми будемо проходити експертизу ТІЛЬКИ в наркології, куди поїдемо ТІЛЬКИ на їхній машині й ТІЛЬКИ за їхній рахунок. Крім того, натякаємо, що втрачений час буде зазначено у скарзі до прокуратури, а дані інспектора в нас записані. Бажання в них, як правило, відразу відпадає (окрім випадків, якщо ви справді п'яні).

5. Іноді в інспекторів виникає бажання «відкрийте багажник». Пам'ятаємо, що це ПРОХАННЯ, а не вимога. Вимагати такі речі в них немає законного права. Вони можуть провести лише зовнішній огляд, а не обшук. Вони законно навіть відкрити двері машини не можуть - це вже обшук. Тим паче бардачок, салон, багажник. Існують варіанти, коли вони стоять разом із «Беркутом» і справді проводять якісь операції. Вимагають провести обшук багажника. Пам'ятаємо, що вони там можуть «знайти» щось, чого там ніколи не було, наприклад, кріп, загорнутий у газету «Сільське життя». Тому ВИМАГАЄМО скласти спершу протокол про адміністративне затримання та обшук у присутності двох понятих, а потім уже відкриваємо багажник. Як правило, після Ваших законних вимог бажання оглядати багажник відпадає.

6. Пам'ятаємо, що за Конституцією у нас в Україні одна державна мова, тому в разі неввічливого спілкування з вами ми маємо повне право впертися і сказати «Я вас не розумію» (актуально для східних регіонів). Часто роблю, допомагає.

7. Пам'ятаємо, що інспектори часто самі порушують Закон. Наприклад, працюють у «неробочий час», тому вчимося завжди звертати увагу на:

а) Чи є в інспектора жетон? Якщо ні, то чому? А має ж бути! Знову ж-таки згадуємо про постову відомість.

б) На якому авто стоїть інспектор? Якщо це авто приватне, то чому? Кому воно належить? Інспектор не зобов'язаний давати вам відповіді на запитання, але ми ж можемо й через прокуратуру поцікавитися, про що інспекторові й повідомляємо.

в) Пам'ятаємо про телефон довіри, ми можемо подзвонити туди з мобільного завжди і вказати на наші підозри. Висновки: якщо все робити за законом, то, зупиняючи нас, інспектор витрачає свого часу не менше, ніж вашого, а нервів, мабуть, навіть більше. І що більше зустрічатиметься їм таких «розумних» на дорозі, то рідше вони цих «розумних» гальмуватимуть. Спробуйте хоча б раз процедуру повністю: подивитися уважно документи інспектора, жетон, звернути увагу на їхній автомобіль, поцікавитися причиною зупинки, зателефонувати на телефон довіри. Через тиждень Вашу машину у страшному сні бачитимуть усі працівники ДАІ Вашого міста.

Варіант другий: зупинка за порушення

1. Ніколи не даємо грошей інспекторові. Пам'ятаємо, що коли ви даєте гроші, ви, по-перше, самі порушуєте закон - даєте ХАБАРА ПОСАДОВІЙ ОСОБІ ПРИ ВИКОНАННІ. По-друге, ви перекреслює все, що було написано вище. Закон більш не на вашому боці. І взагалі, немає за що йому давати грошей - він вам і так зробити нічого не може. Не нервуємося, поводимося ввічливо і спокійно.

2. Аналогічно варіанту першому, з машини не виходимо, пропонуємо писати протокол, на запрошення в їхню машину - відмовляємося. Не мають права вимагати.

3. Після складання протоколу УВАЖНО його читаємо. Чи всі графи заповнені? Чи правильно все вказано?

4. У протоколі є три місця для підпису: під порушенням, під коментарем і під тим, що зі ст. 63 Конституції та ст. 268 КУпАП нас інспектор ознайомив. ВИМАГАЄМО ознайомити. Радимо попередньо з ними самому ознайомитися, щоб відрізняти бекання інспектора від закону. Пам'ятаємо, що українське законодавство українською мовою, бекання про права та обов'язки російською хай розповідають росіянам заїжджим. А ми вимагаємо державною мовою (актуально для східних регіонів). У разі, коли інспектор не знає законів і не може ознайомити з вищезгаданими статтями - пишемо про це в коментарях до протоколу. Під роз'ясненням статей підпис НЕ СТАВИМО.

5. У коментарях ЗАВЖДИ пишемо фразу «З протоколом не згоден, нічого не порушував, аргументи наведу в суді». Навіть якщо порушував і згоден. Це нам допоможе надалі. Видаємо невелику таємницю: за кожен «незгідний» протокол інспекторів примушують писати пояснення, або просто влаштовують рознос, тому багато таких протоколів не доїжджають далі машини інспектора.

6. У разі перевищення швидкості пам'ятаємо, що на приладі не написано, що це МОЯ швид
7. Пам'ятаємо, що в нашій країні винен я чи ні - вирішує НЕ інспектор, а СУД. Тому інспектора не боїмося, сперечаємося. Пам'ятаємо, що забрати права в них повноважень немає, забрати номери в них повноважень немає, забрати машину в них повноважень немає. ЗА ЖОДНИХ ОБСТАВИН, окрім відсутності техогляду. У такому разі - на штрафмайданчик. Тому за проходженням техогляду стежимо. Розповіді про «щас заберу права», «зніму номери», «машину на штрафмайданчик» - це залякування, про що не забуваємо вказати у протоколі. Навіть якщо ви їдете без документів або машина не ваша.

8. Також на забуваємо зазначити у протоколі номер і марку автомобіля, на якому стояв інспектор (якщо автомобіль приватний). Аналогічно з техоглядом на його автомобілі. Перед законом усі рівні, й працівники ДАІ теж повинні проходити техогляд, а експлуатувати автомобіль без нього не мають права.

9. Є такий варіант, що інспектор, відчувши недобре, НЕ ДАЄ вам протокол, щоб ви туди не написали «зайвого». Пам'ятаємо, що це незаконно, ВИМАГАЄМО протокол для підпису та коментарів. У разі відмови - дзвонимо в телефон довіри і скаржимося. Висновки: так, таке оформлення займає більше часу, ніж дати сотню, але має ряд переваг:

а) це ЗАКОННО

б) це змусить працівників ДАІ запам'ятати вашу машину й більше її не гальмувати від гріха подалі

в) збільшуючи кількість людей, які не біжать із тремтячими руками до інспектора із «соточкою», ми змушуємо їх ПРАЦЮВАТИ ЗА ЗАКОНОМ.

Ну і на завершення: не треба бути адвокатом, щоб знати свої права. Знання ж своїх прав дає нам безліч переваг.

тримаю на руках два щастя.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 13 Вересень 2010, 18:15:03 »
Бачте, як їм вигідно, так вони і вважають  z5
Як ви вважаєте, хто краще здатен навчити жінку кермувати: чоловік, батько, професійний інструктор-чоловік, професійний інструктор-жінка?

Offline chychyndra

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +539/-1
  • Русские не сдаются
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анюта
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #5 : 13 Вересень 2010, 18:30:35 »
Я бы хотела написать со своего опыта. Часто сторонюсь на дорогах других женщин и пропускаю вперед, чтоб не ехали за мной. Часто вижу, как во время езды девушка смотрит в зеркало и рассматривает свои зубы или макияж.
Среди моих подруг нет девушки-водителя, рядом с которой я спокойно себя чувствую на пассажирском сидении
Во многом поддерживаю мужчин во мнении про гранату и обезьяну, к сожалению

Лучше всего научить водить может длинная дорога. Получив права, я сразу поехала сама во Львов на несколько дней. Учитывая львовских хамовитых водителей, приехала уже опытной z1

И по поводу статьи, которую выложила iruna (я правда не дочитала)
Часто не нужно быть такой "умной", а спокойно общаться с гаишниками. Без всяких "а где ваша ведомость, жетон, дайте телефон доверия". Они спокойно смотрят докуметы и отпускают. Несколько раз отпускали после нарушения без взятки, просто за улыбку и "красивые глазки"

Все удачи на дорогах!

Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 13 Вересень 2010, 19:01:29 »
Цитувати
Во многом поддерживаю мужчин во мнении про гранату и обезьяну, к сожалению

d27 Особливо мені подобається пропускати жінок на перехресті (або виїзді з вулиці, двору..) Коли вже здається, і коню понятно, що тебе пропускають, і руками їй вже махаєш, позаду тебе сигналять, а вона вирячиться і не розуміє, що відбувається.. і саме в ту мить, коли ти думаєш "Ну, тебе до біса..." і рушаєш, до неї доходить, що її пропускають!!!!  Тоді ти різко тормозиш, вона теж.. Відчуваєш себе лохом... Але добре, що таких Барбі за кермом не дуже багато.

Offline iruna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +367/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: іра
« Reply #7 : 13 Вересень 2010, 20:13:11 »
Звичайно це справа кожного , але бувають випадки в житті, що треба вміти грамотно спілкуватись з деякими інспекторами, це я на рахунок  останнього абзацу chychyndra,(щось не виходить вставити цитату) і   бути чи не бути "такой умной, " справа ваша, але розумна людина повинна знати свої права, а вже як ними користуватись і чи користуватись, справа кожного особисто. Стаття взята з інтернету в поміч водіям.
тримаю на руках два щастя.

Offline chychyndra

• Досвідчена Мамка
  • Русские не сдаются
    • Награды
« Reply #8 : 13 Вересень 2010, 23:11:23 »
Ира, я ни в коем случае не хотела вас обидеть, просто опираюсь на свой пятилетний опыт вождения и общения с гаишниками

Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.

Offline chychyndra

• Досвідчена Мамка
  • Русские не сдаются
    • Награды
« Reply #9 : 14 Вересень 2010, 10:43:14 »
Забыла еще написать

Цитувати
Ніколи не виходимо з машини. У інспектора ДАІ немає права цього вимагати.
Устарелая информация, согласно новому закону, мы должны выйти из машины

П 3.4.4.   ...- когда нахождение инспектора рядом со стоящим транспортным средством создает угрозу его личной безопасности, в этом случае разговор с водителем следует проводить на тротуаре (обочине);

Тоесть если вас остановили на трассе или оживленной дороге (а гаишник ведь стоит на дороге, слева от вас), вас вполне законно могут попросить выйти

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #10 : 14 Вересень 2010, 10:59:10 »
Я раніше думала, що жінка за кермом спокійніша, уважніша до ситуації навколо. Але після народження дитини моя думка різко змінилася. Особливо після того, як якась су.. мене з дитиною на руках ледь не переїхала на пішоходному переході. Тепер коли бачу жінку за кермом, ніколи не переходжу вулицю перед її машиною. І ще помітила, що коли мамочки з колясками переходять вулицю, чоловіки майже завжди пропускають, жінки - майже ніколи.
    Нікого не хотіла образити, не кажу, що такі всі, є і досвідчені врівноважені водії-жінки, але їх на жаль дуже мало. А крашених дур з купленими правами не в міру більше  d109 А жаль...
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Romanochko

• Свідома Мамка
  • Репутація: +26/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #11 : 14 Вересень 2010, 11:17:22 »
Романія в нас була ідентична ситуація... на переході жінка зупинилась десь за метр біля моєї коляски...нам було тоді десь 6,5...а вона вийшла і сказала я не хотіла,розвернулась і сідає за кермо...а я стою і не можу крока ступити,добре,що з нею була подружка яка почала мене заспокоювати...ну і вже потім я закатала скандал...і дійсно жінки не пропускають з коляскою і мені цього ніколи напевно не зрозуміти...я поганенький водій...,але коли чоловік за кермом то я завжди прошу жінку пропустити,особливо десь так на перехресті або якщо з-заді то також...страшно...хоча бачила і знаю жінок які водять машину ліпше за чоловіків..сподіваюсь ситуація змінится...а поки що жінок за рулем я обхожу і якщо я бачу біля світлофора,що перша машина і в ній жінка я чекаю,а вдруг вона кудись спішить...

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 18 Вересень 2010, 12:46:35 »
                      Вагітна за кермом

«Автомобіль - це не розкіш ...» - сказав більше семи десятків років тому Остап Бендер. В даний час більшість жінок самостійно, активно і професійно керують автомобілем. І багато хто з них навіть в очікуванні дитини просто не можуть уявити себе без цього засобу пересування. Для більшості молодих мам машина це - валіза і чоботи-скороходи одночасно, так би мовити, все в одному флаконі.

В ідеалі, в цей період краще обзавестися особистим водієм, але погодьтеся це не завжди здійсненно. Можна цю роль відвести для майбутнього тата, але він, скоріше за все, теж сильно зайнятий на роботі. От і доводиться або пересідати на громадський транспорт, що не приносить особливого задоволення (а якщо ви звикли користуватися особистим автомобілем, то ця перспектива викликає жах!). Всі мами, напевно, погодяться з тим, що їздити в громадському транспорті з животом - один з найстрашніших кошмарів вагітності. Душно, незручно, тісно, а вже якщо місцем поступляться, то вважайте вам шалено пощастило.

Кермувати чи не кермувати?
Чи можна в період вагітності кермувати автомобілем? Чи не шкідливо це для здоров'я майбутньої матері і малюка?
У медицині на ці питання однозначної відповіді немає, так що доводиться виходити з принципу розумності - вибрати те, що принесе менший стрес. Все залежить від водійського стажу майбутньої матері і термінів вагітності. Так що якщо пані ще новачок на дорозі і водіння машини для неї важка праця, а не приємне розвага, то їй краще відмовитися від спроб навчатися цій справі.

Кілька порад автолюбителькам:
1. Ні в якому разі не можна сідати за кермо, якщо ви приймаєте снодійні, болезаспокійливі або заспокійливі засоби. Такого роду препарати дуже сильно послаблюють увагу.
2. Пам'ятайте, що зір пристосовується до мінливих світлових умов лише через кілька хвилин, Якщо ви, вийшовши з освітленого приміщення, повинні керувати автомобілем в темряві, не сідайте одразу ж за кермо. Прогуляйтеся трохи або хоча б, вдивляючись у темряву, постарайтеся розрізнити окремі предмети. Ці втрачені 5-10 хвилин ви потім надолужите за рахунок більш впевненої їзди без напруги зору.
3. Температура вище 28 градусів за Цельсієм небезпечна для управління автомобілем. Якщо у вас немає вбудованого кондиціонера, будьте акуратні. Найгірше діє різке підвищення температури - організм вагітної жінки не може до нього швидко пристосуватися. У жаркий час поїздку слід починати в ранні години і продовжувати її лише ввечері. При цьому вона не повинна тривати занадто довго.

Прийміть зручну позу
Зверніть увагу на розташування водійського крісла. У міру збільшення живота доведеться відсовувати водійське крісло назад і злегка відхиляти спинку. Оптимальна відстань від живота до рульового колеса складає 10-15 сантиметрів. Зняти навантаження з попереку допоможуть різні масажні накидки на сидіння, можна також підкладати під спину звичайну подушку.

Відпочинок
Не соромтеся частіше зупинятися і відпочивати. Вийдіть з автомобіля, трохи походіть, потягніться, в загальному, зробіть все, щоб розслабитися і зняти напругу. Завжди майте в салоні сік, мінеральну воду або яблуко. Ці засоби допоможуть зробити менш тяжким тривале перебування в заторі.

Ремінь безпеки
Майбутні мами часто скаржаться, що ремінь не стільки допомагає, скільки заважає - сильно тисне на живіт. Ми не можемо вам рекомендувати їздити без ременя, так як краще трохи потерпіти, ніж потім каятися. Тим більше що незначний тиск ременя на живіт абсолютно безпечний для малюка. Дитина в матці з усіх боків оточена навколоплідною рідиною, яка захищає її від зовнішніх впливів на материнський живіт. Але при сильних ударах рідина не в змозі компенсувати навантаження. Ремінь безпеки захищає саме від таких ударів об кермо, які можуть статися при екстреному гальмуванні. І навіть при сильній аварії він здатний врятувати життя матері і ще не народженого малюка.
У ряді європейських країн останнім часом популярні спеціальні ремені безпеки для вагітних. На відміну від звичайних, вони більш еластичні і мають не три, а чотири точки кріплення. Завдяки цьому жінка практично не відчуває незручностей від тиску на живіт, але і захищена від можливих ударів. У магазинах запчастин, що працюють на замовлення, ці ремені в каталозі є, так що ви цілком можете обзавестися таким і для себе.

Чоловічі правила
Правила Дорожнього Руху існують для всіх. Якщо матуся їде, не звертаючи уваги на світлофори і дорожні знаки, то навіть статус вагітної не врятує її від відповідного покарання і штрафу. Поважайте ближнього. Ніхто не зобов'язаний пропускати вас вперед, тільки тому, що ви жінка, та до того ж вагітна. Подібні правила етикету поширюються лише на піших представниць протилежної статі. На дорозі ж усі рівні, незалежно від моделі автомобіля, статевої приналежності і терміну вагітності. Вимагаючи шанобливого ставлення від інших, самі не забувайте про елементарні правила поведінки.

Особливості сезонного водіння
• Крім загальноприйнятих правил дорожнього руху необхідно засвоїти деякі правила «сезонного» водіння, які допоможуть звести до мінімуму ризик виникнення аварійних ситуацій. Водіння автомобіля взимку і влітку має свої нюанси. Погодьтеся, багато чого залежить від дороги. За дев'ять місяців вагітності вам належить їздити не тільки по сухій дорозі, але і по мокрій і навіть по слизькій. Звичайно, якщо ваш водійський стаж перевищує 10 років, то всі рухи вже доведені до автоматизму. Але для тих, у кого йде перший рік «на колесах» при зміні сезону необхідно проявляти додаткову акуратність і увагу. На мокрій дорозі виключіть екстрене гальмування (ним краще взагалі не зловживати). Багато жінок, як тільки світлофор починає блимати, гальмують, не дивлячись у дзеркальце заднього виду. Але ж жовте світло для того й існує, щоб завершити рух і не створювати аварійних ситуацій. Якщо на сухій дорозі можна сподіватися на швидкість реакції інших водіїв, то після дощу наслідки можуть бути куди більш сумні.
• При перших ознаках ожеледі не їздіть на нейтральній передачі. Для жінок, особливо перший час, перемикання швидкостей викликає певні труднощі. Тому вони намагаються якомога рідше користуватися коробкою передач і часто їздять на «нейтралці». На слизькій дорозі при подібній поведінці ви швидше за все втратите контроль над автомобілем. І будьте готові до руху юзом, навіть якщо ви завжди їздите набагато тихіше дозволеної за правилами швидкості. Більшість новачків в критичний момент починають інстинктивно тиснути на гальмо. Цим вони лише погіршують своє становище. Необхідно хоча б теоретично засвоїти правила поведінки при заметах, які залежать від типу приводу вашого автомобіля. Для автомобілів з переднім приводом у разі занесення - необхідно трохи додати газу. Щоб передні колеса витягали машину. Для автомобілів із заднім приводом - треба навпаки скинути газ, але не натискати на гальмо. Взимку взагалі рекомендується по можливості гальмувати двигуном (використовуючи коробку передач), а не педаллю.

Поломки
Автомобіль іноді ламається, тому не економте на його обслуговуванні. Ніколи не сідаєте в несправний автомобіль. Необхідно спочатку відвезти свого чотириколісного друга у автосервіс або показати хорошому майстру. Він проведе СТО і при необхідності усуне неполадки. У дорозі всяке може трапитися. Як показує практика, автомобіль ламається саме тоді, коли цього найменше очікуєш. Запишіть собі в записну книжку телефон вашого «майстра», служби екстреної допомоги і координати тих, хто завжди готовий прийти на допомогу вам і вашому автомобілю.
Перед виїздом обов'язково повідомляйте близьким свої плани: яким маршрутом ви поїдете і коли повернетесь, щоб у разі тривалої затримки вони знали, де вас шукати. Перед тим як сідати за кермо постарайтеся освоїти (хоча б приблизно) пристрій автомобіля і способи усунення найбільш поширених поломок. Дуже часто, щоб повернути авто до життя досить лише замінити запобіжник або поправити злетівші клеми. Але не виконуйте самостійно важку фізичну роботу, навіть якщо здається, що це елементарно. Не соромтеся звертатися за допомогою до сторонніх людей або співробітників ДАІ. На дорозі діють неписані правила етикету. Навряд чи хто-небудь відмовить жінці, а особливо вагітній.

Вагітна аптечка
Окремо варто подбати про автомобільну аптечці. Універсального набору ліків вам зараз недостатньо, та й більшість з них протипоказані в період вагітності. У вашій аптечці завжди повинні бути: стерильні бинти, вата, серветки, еластичний бинт, бактерицидний і звичайний лейкопластир, градусник, йод, зеленка, таблетки фурациліну, 0,05%-ний розчин хлоргексидину, 1%-ний розчин перекису водню. Також не забудьте покласти кровоспинні препарати і засоби проти викидня (за призначенням лікаря); антигістамінні засоби (які випише лікар); шлункові (активоване вугілля, фестал, но-шпа), засоби проти заколисування і кілька чистих гігієнічних прокладок.
Обов'язково перевірте термін придатності всіх ліків і надійність упаковок, щоб у дорозі таблетки не розсипалися. Природно аптечка завжди повинна бути в салоні, а не в багажнику. Може вона вам ніколи й не знадобиться, але все-таки потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок. Крім того, завжди майте при собі паспорт, медичний поліс (якщо є) і обмінну карту. Навіть якщо до закінчення терміну ще дуже далеко.

Такі загальні правила. Як бачите, єдиної відповіді для всіх не існує. Питання: чи можна водити машину в період вагітності - кожна жінка повинна з повною відповідальністю вирішити сама, порадившись з лікарем, психологом і чоловіком, зваживши свої водійські здібності, досвід і оцінивши стан автомобіля. Будьте уважні на дорогах! Дотримуйтесь правил дорожнього руху! Пам'ятайте, всі ці щасливі дев'ять місяців ви подорожуєте в машині з пасажиром!

Гульжан Рустемова
Консультант: Руслан Федоров,
чоловік, водій зі стажем
Журнал «Кенгуру» № 35

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
« Reply #13 : 18 Вересень 2010, 13:03:12 »
Класна стаття! Я теж  читала, що є спеціальні ремені безпеки для вагітних.
Ось цей ремінь, про який писала Оля, називають його ще адаптером для вагітних:

Цитувати
У ряді європейських країн останнім часом популярні спеціальні ремені безпеки для вагітних. На відміну від звичайних, вони більш еластичні і мають не три, а чотири точки кріплення. Завдяки цьому жінка практично не відчуває незручностей від тиску на живіт, але і захищена від можливих ударів. У магазинах запчастин, що працюють на замовлення, ці ремені в каталозі є, так що ви цілком можете обзавестися таким і для себе.

Offline СКРОМНЯГА

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-1
    • Награды
« Reply #14 : 19 Вересень 2010, 13:08:06 »
Найважливіша порада - не сідати за кермо, небезпечно для життя z5

Offline bvlgari

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #15 : 21 Жовтень 2010, 19:53:26 »
Дівчаточка можете мене привітати,нарешті здійснилась моя мрія, сьогодні вперше сама забирала малий з садочка.Просто сьогодні мій терпець урвався,чоловік їздить в тепленькій машині,а я малечу мушу по пижиках таскати,щей народ у нас диким став ніхто нехоче місце уступити.З чоловіком поскандалила і він кинув у мене ключами зі словами"Щось станеться будеш відповідати сама".Чесно кажучи було страшнувати,мене ще пів-години трусило після приїзду додому,але заради діток мусила себе пересилити. :)

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #16 : 21 Жовтень 2010, 22:31:14 »
Молодець! Так тримати! Я щось після літа ніяк себе не можу заставити сісти за руль, а якщо чесно, то страшнувато все-таки, але заради дітей ми готові на все :) Я якраз маю рік на тренування, бо до найближчого садочку все одно треба їхати d104