Автор Тема: Поради вагітним  (Прочитано 30106 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Альонка???Автор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
Поради вагітним
« : 05 Січень 2010, 17:51:07 »
 порад про те, що краще «пропускати повз вуха» під час вагітності. Розмови, поради, прикмети супроводжують вагітну жінку завжди і скрізь: у гостях у майбутньої бабусі і на вечірці у подруги, в переповненому автобусі і на ринку, у жіночій консультації і в магазині товарів для дітей. Мабуть, це єдиний стан, коли ніхто з навколишніх людей, у тому числі і абсолютно незнайомих, не може залишитися байдужим до вас. Все б добре, тільки дуже набридає. Дратує. Нервує. А в цікавому положенні нервувати, як відомо, не варто. Тому мені сьогодні хочеться повідати щасливим пані вагітним про те, з чим вам неодмінно доведеться зіткнутися в недалекому майбутньому. «Супротивника треба знати в обличчя!», тим більше, якщо «супротивник» псує вам і малюкові настрій. Отже...

1. Усі дев'ять місяців одна думка не даватиме спокою не тільки вам, але й численним родичам і друзям: хто народиться - хлопчик або дівчинка? Запитувати: «А кого ви чекаєте?» не буде тільки ледачий! (Цікава деталь: коли жінка вагітна вдруге або втретє, про це чомусь запитують її старших дітей.) Висновки про статеву приналежність малюка традиційно робляться з:
а) форми живота - якщо він кругленький, народиться дочка, якщо гостренький - синок (не спокушайтеся: відсоток попадання цієї прикмети в крапку, зрозуміло, не сто. Адже навіть ультразвукові дослідження часто помилкові!);
б) «традицій» сім'ї - зовсім незрозуміла прикмета. Одна знайома мені говорила: «У всіх родичів мого чоловіка тільки хлопчики, значить, і у нас буде...» Хотілося їй нагадати уроки біології в старших класах про X-и Y-хромосомы, але... Навіщо сперечатися з вагітною? До речі, не дивлячись на всі сімейні «традиції», у них народилася чарівна дівчинка;
в) змін вашої зовнішності. Прийнято рахувати, що дівчинка забирає у мами красу, тому якщо жінка сильно змінилася на обличчі, чекайте жіночого поповнення. А може бути, і чоловічого. Або навіть двійнят :)
Можливо, я щось і пропустила. Швидше за все, просто не знаю найголовнішого народного перевіреного способу «заглянути» у великий мамин живіт. Але відповідати на такі запитання мене навчила життєрадісна подруга: «Кого ми чекаємо? Ми чекаємо і хлопчика, і дівчинку. Хочемо і того, і іншого. І більше...» Чудово, правда?

2. Вагітні, мужайтеся! Навіть якщо у вас зовсім погано з математикою в цей відповідальний період життя, гарантую: не менше 350 разів доброзичливі люди вам скажуть, чого робити не можна. Не можна сидіти, поклавши ногу на ногу (таким чином, ви здавлюєте головку малюка), мити вікна і розвішувати білизну, високо піднявши руки (може відбутися обвивання пуповини), сидіти на низькій канапці або табуреті (своєю вагою ви тиснете на малюка). Якщо по якихось причинах, що історично склалися, у вас збереглася швейна машинка з ножним приводом, пильні подруги категорично заборонять на ній строчити (вібрація може нашкодити дитині). Так само, як і їздити на задньому майданчику автобуса або літати на літаку... Для чого все це кажуть? Повторюю: з кращих побажань. Але ж ніяку жінки не потягне злітати до знайомих за тридев'ять земель на дев'ятому місяці. А якщо буде термінове відрядження на 16-му тижні вагітності, ви, звичайно, порадитеся з лікарем перед вильотом.
Зі всім перерахованим вище можна погодитися (хоча і з обмовками). Але чому не можна в'язати, скажіть, будь ласка? Знову пуповина замотується? Та малюк ще стільки разів встигне її, і замотати, і розмотати! А ось, наприклад, вальдорфская педагогіка настійно просить вагітних в'язати: руки із спицями знаходяться якраз напроти малюка, йому передається мамина енергія, її зосередженість. Спокійні, хвилеподібні рухи сприяють гармонійному розвитку немовляти. Є і зовсім «бородаті» поради на випадок вагітності: їсти за двох, багато лежати, більше відпочивати, трохи менше рухатися. На сьогоднішній день все це актуально з точністю до навпаки.

Так, забула. Можна, точніше, навіть потрібно дивитися на все красиве: квіти, картини, речі, небо. Тоді малюк неодмінно народиться симпатичним. І, як мені здається, добрим. Давайте частіше дивитися на небо...

3. Обговорення розмірів живота, що росте, дратує багато вагітних. Особливо, якщо розставляються такі акценти: «Як, уже сьомий місяць? І такий маленький животик? А точно все гаразд?» або «Слухай, у тебе такий величезний живіт! Як ти народжувати збираєшся?» Буду за вас дуже рада, якщо у оточуючих вистачить такту і мудрості, відмітивши щось подібне, промовчати. Або висловитися м'якше.

4. Гарненько подумайте, перш ніж детально і докладно розповідати усім, хто турбується про вас рідних в такі «таємниці», як відмову від м'яса, лижні прогулянки, плавання в басейні і (о, боже!) холодні обливання тричі на день або відвідини сауни. Не кажучи вже про присутність чоловіка під час пологів! Але ж є такі мами, потенційні бабусі, які навіть щоденні прогулянки вагітної дочечки сприймають в багнети. Отже, порівнюйте вразливість ваших близьких з власною стійкістю. І станом здоров'я, про який нижче.

5. На жаль, регулярні візити в жіночу консультацію нервують більшість майбутніх мам. На жаль! Екологічна обстановка, стреси і попередні «болячки» не дозволяють всі дев'ять місяців спілкуватися тільки з малюком, природою і улюбленим чоловіком. Якийсь час все-таки доведеться приділити аналізам, обстеженням і іншим малоцікавим речам. Якщо зовсім не під силу, спробуйте альтернативний варіант - особистий лікар, спостереження в спеціалізованому центрі і так далі. Це обійдеться дорожче, зате вам буде спокійніше. І ще. По дорозі до консультацію постарайтеся не заводитися - мовляв, знову черга, нервування, зайві грами якісь... Спокійніше, спокійніше. Адже ви носите власну дитину, а гінеколог, до рад якого можна прислухатися, вас тільки консультує. Рішення ухвалюєте тільки ви! (Краще, звичайно, порадитися з чоловіком. Він-то не вагітний, на щастя)...

Пройде декілька років, діти підуть у школу, перші клопоти забудуться. І ви, досвідчені мами, даватимете поради всім початківцям і чекаючим. Тільки прошу – не ці, вишеперелічені! Придумайте що-небудь пооригінальніше.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline VaniLLa

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
Re: Поради вагітним
« Reply #1 : 05 Січень 2010, 18:54:43 »
Я як була вагітна в поліклініку мене направили в пасічну, бо ноги дуже спухли, вагались чи то у мене не тромбоз, так я така чемна, стою в довжеееееееееееееееелезній черзі, попроситись мені чомусь так було соромно, стою, всі крісла заняті, ніхто не стане, зима, душно в коридорах, ну і впала.... зумліла. Жінка якась мені допомогла встати, якось я опинилась в кабінеті і мені пхали вже нашатир, потім вивели на балкон роздягнену, а вже потім чую що мене лікар питає чи я не народжую, а у мене вже десь місяць 8... одним словом було весело.

До чого я веду, що не соромтесь казати щоб вас пропустили, бо наглість старших мене деколи вбиває, а вагітні, яким дуже важко стояти, чемно всіх пропускають. Нагліти звичайно що не треба, але сказати щоб пропустили бо вам важко, думаю що гади тільки не пропустять. Я чомусь під час вагітності стала така скромна що аж сама собі дивувалась, язик не повертався, зато як родила, думала всіх повбиваю, якщо хтось криво на мою дитину дивиться... гормони d100

Цитувати
хто народиться - хлопчик або дівчинка? Запитувати: «А кого ви чекаєте?»
оце питання мене так було дістало, я хотіла хлопчика, мені сказали що дівчинка, ну і родичі і знайомі коли взнали що не хлопчик то фраза приблизно була така: "Ааа,  z2 дівчинка d104", у мене сльози були на очах, що МОЯ дитина нікому не потрібна, це був якийсь жах... зато зараз, всі уті-путі, дівчинка, як добре d87

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #2 : 11 Січень 2010, 21:24:05 »
Ця тема нагадала мені одну хохму, яку я колись скачала з інтернету, не пам"ятаю звідки. Перекладати лінь, сподіваюся з російською ні в кого проблем немає. Читайте і смійтеся:

А ещё у Маршака в "Кошкином доме" есть ОЧЕНЬ хорошие строчки:" НЕ твоя кума печаль поросят моих качать,а помойное корыто хорошо,хоть и не мыто..." Можно при случае цитировать.

Пара дизайнеров выпустила серию футболочек,у которых на спине следующий текст:
СПАСИБО! Но:
-моему ребёнку не холодно
-он не хочет пить (и писать не хочет)
-он любит сосать палец,ковырять в носу...
-он любит играть в луже
и т.д.,а спереди на груди разрез для ГВ.

Кстати, на одном форуме одна мамочка прикольно об этом написала. Когда ребенок на улице заплакал, тетка какая-то начала причитать, мол, мама плохая, кушать не дает, на ручки не берет... А мама тем же сладким тоном подхватывает: тетя глупая, не слушай ее, маленький, мы сейчас пописаем и жизнь у нас наладится, а тетя так глупой и останется... Тетя конечно же срулила без лишних слов...  z5 z5 z5

Я коли була вагітною НІКОМУ не дозволяла розказувати мені ужастіки про роди, кримінал і т.д. Делікатно казала: "Я не хочу таке слухати, давайте про щось інше поговоримо", якщо не розуміли, просто визвірювалася і перебивала з тими ж словами (я вагітна, мені все можна z5) і прямо назло всім казала всім, що У МЕНЕ все буде добре, неважно як було в інших. Я була настільки рішуче настроєна, що ніхто не наважувався мені перечити z5
      Забобонів дотримувалася тільки тих, які не напрягали: не шила в неділю і на собі, не вішала одяг... Дивилася на красиві речі і красивих людей. Дуже нервувало, коли всі старалися помацати живіт, але потім вони почали відчувать мою злість і відчепилися. Щодо народних прикмет про стать дитини (їх є близько 10, може колись згадаю і напишу), то жодна не збулася, по всіх прикметах мав бути хлопчик, а народилася Веронічка d41
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Альонка???Автор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +158/-0
  • Консультант-психолог
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Альона
« Reply #3 : 15 Січень 2010, 10:26:56 »
Головне не слухати порад, які всі так охоче дають. Мовляв, "Ти послухай мене, бо я це вже знаю!Ти роби так і так!...." Мені моя свекруха за всю вагітність разів 50,а може й більше говорила"Я коли родила першу дитину(твого чоловіка), то з життям прощалась, ти чуєш ЯЯЯЯЯ прощалааааааась з житттттям!!!!!"  d16Я собі думаю, невже це дійсно так, але всі ж народжують і йдуть на це і вдруге, і втретє! :/ Але мій лікар бачив, що я переживаю і боюсь, то завжди наголошував, що це все природньо. Справді, які б поради не були добрі вони чи погані, ніколи не дозволяйте собі на них зациклитись. У вас все буде по-іншому, по-особливому. :)

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
« Reply #4 : 15 Січень 2010, 11:20:32 »
Пологи боятись не потрібно, це, як вже написала Альонка, природній процес. Боляче! Але це не настільки боляче, щоб не піти на це. Я думала що буде гірше. А виявилось не так страшно. :) Головне, позитиву з собою побільше взяти. І триває це все не так вже і довго, щоб не потерпіти. Бо попереду у вас нове життя! А ті пару годин варті, того щоб трошки помучитись :) 

Offline VaniLLa

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
« Reply #5 : 15 Січень 2010, 11:33:28 »
Цитувати
СПАСИБО! Но:
-он любит играть в луже
z5 z5 z5
оце прікольно було б, настрій підняла, дякую, Романія z4 

Offline Vika

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +2/-0
  • Двічі матуся!
    • Награды
« Reply #6 : 17 Січень 2010, 22:22:53 »
Не беріть дурного до голови і буде вам спокій. Якщо хтось щось каже, одразу відвертайтесь і кажіть, що я цього чути не хочу, я вагітна мені потрібен позитив! 

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #7 : 18 Січень 2010, 16:16:29 »
Цитувати
СПАСИБО! Но:
-он любит играть в луже

СУПЕР! Обов"язково зроблю собі таку футболку :-)
А щодо прикмет - то просто сміх і годі. Я для своєї ляльки пошила усе необхідне, та і для себе жодної "вагітної" речі не купувала - тільки своїми руками. А коли в"язати сідаю, то маленький у животику в такт ручками рухає :-)

Щодо прикмет про стать - то ціла історія. У нас обидві бабусі хотіли дівчинку, аж вищали, хоч і знають, що я їм дитину на виховання не дам. Переконували, що по всіх календарях-прикметах буде дівчинка і ніхто інший. Чоловік теж налаштувався на донечку, але коли друге, а потім і третє УЗД показало, що буде синок, то спокійно перелаштувався, зразу ж ім"я придумав - і всі заспокоїлись.

Живіт я нікому чужому чіпати не даю (хоч ніхто без дозволу і не поліз би  z1)... Дуже люблю, коли чоловік з синочком перестукуються, щовечора грають у гру "спіймай мене за п"яточку".

А щодо жахів про роди... Ну, моя мама боягузка, і ще років 10 назад дістала мене своїми розповідями про токсикоз і роди. При цьому щиро сподіваючись, що я тут же побіжу родити їй внука "бо усі її подруги вже давно бабусі". Інше діло свекруха, чим може - допомагає, але зайвий раз голови не завертає, на таку людину завжди можна поклатися. Може тому і обминули мене всякі токсикози, печії, болі у спині і т.д.

А щоб не боятись родити, раджу всім майбутнім мамам побільше дізнатись інформації і про сам процес, і як його можна полегшити. Бо як то кажуть "у страху очі великі", як не знаєш, що з тобою діється, то і болить сильніше, і здається, що пора з життям прощатись. Та і взагалі усі біль терплять по-різному. Мені без наркозу 4 залізні штирі з кісток викрутили - і нічого, а рядом жінці гіпс з ключиці знімали, то вона так репетувала, що ми з моїм лікарем чуть від сміху не плакали...

Offline Кукуся

• Найщасливіша мамуся...
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +33/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #8 : 09 Квітень 2010, 22:44:19 »
Цитувати
розвішувати білизну, високо піднявши руки (може відбутися обвивання пуповини)
А я не знала цього і сьогодні розвішувала...оооо... d104 d104 d104

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #9 : 10 Квітень 2010, 01:27:50 »
А як тоді білизну розвішувати?
А догнала, чоловіка просити

Offline chychyndra

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +539/-1
  • Русские не сдаются
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анюта
« Reply #10 : 10 Квітень 2010, 01:48:50 »
Всю беременность и белье вешала, и вязала-шила, ремонты делала, сексом занималась, вобщем вела себя как самая безсовесная беременная. И хоть бы что мне было

Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #11 : 10 Квітень 2010, 01:54:56 »
І я всьо робила, ну крім останнього пункта, ним я трохи при кінці нехтувала, ну не кортіло d104, і все одно швидше срока не родила d142

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #12 : 10 Квітень 2010, 11:52:29 »
А я щоб уникнути безтактних запитань посто приховувала, що вагітна, та це було не важко, бо живіт почав з"являтися аж в 6 місяців. Навіть мамі не казала, коли маю народжувати. Цю дату знав лише чоловік. В прикмети я взагалі не вірю - всю вагітність вишивала, шила, в"язала, в 5 місяців по Закарпатських замках лазила, а перед родами шила на машинці цілими днями, купувала синочку придане ще з 26 тижнів і родила здорову дитину в 40 тижнів і 1 день і без єдиного обвиття d41

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #13 : 10 Квітень 2010, 12:52:43 »
мені мама, якя  була вагітна, у всіх фарбах розказала, як вона мене народжувала і як їй без наркозу 18 швів накладали (це при тому, що комплекція в неї нормальна, а  я лише 2300 при родах важила). Але я то все пропускала поза вуха, народила швидко і легко. І білизну вішала і все робила - а хто, як не я? Іноді хотілось бабусю запросити повішати замість мене, раз всі такі сердобольні ))) В останню вагітність ще й на море літала і нічого.

Offline Кукуся

• Найщасливіша мамуся...
  • Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 10 Квітень 2010, 12:58:02 »
Цитувати
А як тоді білизну розвішувати?
А догнала, чоловіка просити
От я свого вже попросила,  щоб зняв мені...
І тепер буду розставляти на сушку, а сушку на вулицю...
Але не сьогодні, бо погодка якась паршива!

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #15 : 10 Квітень 2010, 13:06:44 »
мене раз свекруха переконувала, що треба сушку і на вулицю. А ми оце стояли на балконі і тут же (!) з верхнього поверху хтось плюнув. Попало би на ту сушку.

Offline Кукуся

• Найщасливіша мамуся...
  • Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 10 Квітень 2010, 13:15:44 »
А ми поки живемо в будинку, і подвір"я в нас велике... Тож ми від такого застережені!