Автор Тема: Догляд за недоношеними дітками  (Прочитано 17083 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline juliАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +122/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечки школярочки, синочок бешкетник
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Догляд за недоношеними дітками
« : 14 Жовтень 2010, 09:42:02 »
Пропоную темку про особливих недоношених діток. Думаю є мами і таких діток, яким після народження потрібно значно більше догляду і уваги ніж іншим діткам. Давайте ділитись порадами як поводитись з крихітками які поспішили з"явитись швидше на світ.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline ластівка

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 Кукусі )))
  • Ваше справжнє ім’я: Влада
Re: Догляд за недоношеними дітками
« Reply #1 : 14 Жовтень 2010, 18:08:37 »
Це темка для мене...
У нас малятко народилось на 35 тижні,1500 кг, то поки витягли з усіх бід, немало намучились...А у Вас бачу двоє однакових, то в два рази більше мороки d16
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +914/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #2 : 14 Жовтень 2010, 18:58:10 »
Ластівка співчуваю вам, бо як лежала на передродовій, то теж одна дівчинка народила на 32, важко було бачити її сльози, але вона молодець трималась, навіть мені поадами допомагала! А як народила то лежала в палаті з дівчинкою яка народила на 34 - то вона тяжко переживала, я її старалась підтримувати.Вона як дивилась на нас з малою то в неї сльози виступали...
А як ваша дівчинка розкажіть!

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline juliАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 14 Жовтень 2010, 23:05:22 »
Мої малятка з"явились на світ на 33-му тижні з вагою 1620г -Христинка(41см) і 1860г - Олеся(42см). Обидві дихали самстійно, але для гарантії ї забрали в реанімацію. Через добу коли я змогла до них прийти, то казали,що кисневу маску навіть не одягали, просто поряд лежала, полегшувала дихання. Проблема у нас була в тому, що поскільки їх в животику було двоє, то місця значно менше на кожну, у Христі виявилась настільки залежана ножка, що добова дитинка вже усвідомлювала біль, коли їй розгинали ножку. Але це були мої перші і останні сльози. Я взяла себе в руки і коли на 4йдень мені їх віддали в палату, я потихеньку спочатку погладжуванням, а потім і масажем розробила ніжку. На 17й день ми вже були вдома. Неонатолог коли побачила, що я сама даю раду з двома, не заперечувала моїм благанням поїхати додому, а не на Коновальця в дитячу лікарню. А вдома все по годинах розписано було, масаж, годування, прогулянка,масаж, годування,прогулянка...............Гуляли по 3рази на день,здоровенькі були абсолютно, а рефлекси відновлювались поступово. Словом до року ми вже всіх тваринок називали яких тільки можна було і казочку про курочку рябу розказували-показували. А наші однолітки так не вміли. Головне не падати духом і постійно працювати з малятком!!!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline Руся

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +101/-1
  • Я - ЩАСЛИВА ... Поділюся хорошим настроєм...
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #4 : 14 Жовтень 2010, 23:22:20 »
Боже, як зворушливо. Юля ви просто чудо. Ви дуже сильна жінка, не кожна візьме себе в руки в такій ситуації. А якщо не секрет, то ви народжували самостійно, чи вас кисерили, і чому на 33-му тижні? Моя подружка і кума зараз теж десь на 34 тижні з дівчинкою та хлопчиком, ми дуже хвилюємось. Цікаво в кого проходили роди і чи задоволені ви лікарем? Буду дуже вдячна за інформацію та відповідь...  :)
Бажаю вашим дівчаткам рости здоровеньким та вам з чоловіком на радість.

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +246/-0
  • Нахожусь в прекрасном возрасте:и хочу и знаю как
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: іллюша солодкий кокось мамусин
  • Ваше справжнє ім’я: віктуся
« Reply #5 : 14 Жовтень 2010, 23:42:05 »
Молодець,Юлінька!!!! z4 z4 z4 z4 Я думаю що вами  пишаються не тільки ваші донечки, а й ваш чоловік і вся ваша родина. :)..Ну от материнська любов робить дива.. d79..Хоч важко буває, але час йде і коли дітки ростуть , починають посміхатись-це найбільше щастя... d102 d102..Юля я схиляю голову перед вами-двоє родити, і перші місяці такі важкі...Просто молодець!!!!!

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #6 : 14 Жовтень 2010, 23:45:44 »
Юля, справді молодець!!!! Досі згадую, як раз бачила, як ти одночасно і годувала і вкладала спати своїх малявок - табуретка між двома ліжечками, ноги колишуть дітей, а руки годують - так не кожен зможе...........

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #7 : 14 Жовтень 2010, 23:48:53 »
Юля, ви молодець, ви справжня мама, яка змогла виходити хвореньких діток

Offline juliАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 15 Жовтень 2010, 10:04:53 »
Дівчата, дуже дякую за такі теплі слова  :8 В таких ситуаціях треба надіятись тільки на себе і не забувати, що Бог є, все має бути добре. Інакше не можна, тим більше, коли ні чоловіки ні будь-кого з рідних поряд нема.

А щодо запитань Люди, то на 33му тижні у мене просто раптово в 4й ранку відійшли води, ми були шоковані, абсолютно не готові до такого повороту, речі не зібрані, з лікарями не домовлені............одним словом все, що трапилось в той день - це величезне щастя. Ніхто не міг зрозуміти чому так сталось, бо всю вагітність я пробігала на ногах, до 6го місяця працювала в хімічній лабораторії в Варшаві, потім вже пішла,бо стало важко, а коли приїхали на Україну, то вважали, що ще маємо час, аби зконтактуватись з лікарем. Якраз на початку тижня взяла у куми номер телефону лікаря, а в п"ятницю дівчатка народились. Кесарили, бо обидві доні мали сідничне положення, а лікарями були Шутка Сергій Богданович і Дринь.........забула як далі в перинатальному на Чорновола. На скільки я знаю, то Шутка вже у Києві. Шкода, хоч гроші гріб, але і знав свою роботу. Тепер навіть не знаю до кого йти з третім малям.

А щодо ризику на терміні 33-34 тижні, то все залежить від самої мами. Моя братова всю вагітність проходила з підвищеним тонусом, а якраз на такому терміні подзвонила питати що і як я робила, бо у неї було щось подібне до "ложных" схваток. Одна лікарка її зразу почала переконувати на рахунок збереження до самих родів, а друга пояснила, що шкода від ліків на період збереження буде більша, ніш якщо маля народиться швидше. Тому вона рішила тільки вдома полежати і УРА, мій племінничок народився в термін і здоровенький

Offline juliАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 15 Жовтень 2010, 10:09:33 »
і якщо можна, то давайте на "ти", бо якось не комфортно почуваюсь ;)

Offline ПОЗИТИВНА

• КОНСУЛЬТАНТ З РУКОДІЛЛЯ
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +196/-1
    • Мій ФотоСвіт
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #10 : 15 Жовтень 2010, 10:17:48 »
juli герой!!!!! Поважаю і захоплююсь такими батьками! В нас з одною дитиною тут в дворі мама справитись не можу, кричить що та їй жити не дає! Дякую за гарну розповідь! Бажаю Всього найкращого вам з дітками!!

Offline juliАвтор темы

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 15 Жовтень 2010, 10:35:07 »
Дуже дякую! Не подумайте, що це хвастовство, просто я думаю, що треба бути сильними і не падати духом. Біди нема, це все урок в нашому житті. Хто його не засвоює, того б"є по голові ще раз

Offline midsummer

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +106/-0
    • Награды
« Reply #12 : 15 Жовтень 2010, 11:43:41 »
Ця тема актуальна і для мене. Я народила синочка на терміні 35 тиджнів з вагою 2800 і 48 см. зросту. У нас були трохи проблеми з диханням. Синочок сам не дихав і лежав у реанімації під апартом штучного дихання 7 днів не їх сам, а тільки через зонд. Потім нас перевели в на Коновальця, там ми пролежали ще тиждень і тиждень їхдили на массажі і уколи. Невропатолог нас сказала, що у нас відсутні усі рефлекси... d107 Але дякувати Богу зараз нам уже більше року нічим не відрізняємось від однолітків, усе вміємо що і наші ровесники. І як не дивно віс рефлекси у нас у нормі d142.На зло усім ми викарабкались у усього цього жаху і зараз повністю здорові. d41 Самим найгіршим було у роддомі дивитись на мамочок зі своїми дітками тоді як я постійно бігала у реанімацію і взнавала чи ми синочок почав самостійно дихати. Але знаєте що саме головне, ми почали іти на покращення після того як у реанімації похрестили нашого синочка. На наступний день він почас сам дихати. :)

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
« Reply #13 : 15 Жовтень 2010, 12:01:57 »
Ви такі молодці! Такі сильні! У кожного своя історія, кожен пережив страшну мить і зловився за ту тоненьку ниточку життя. Це страшно, коли з дитинкою щось, але треба робити все можливе, щоб допомогти цьому маленькому комочку. Всім хто в такому становищі бажаю терпіння, все буде добре, материнське тепло робить дива! d25

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +914/-0
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #14 : 15 Жовтень 2010, 12:09:46 »
Дівчата ви такі молодці!!!! В такі моменти дійсно головне тримати себе в руках, не падати духом, а всю свою любов  дати діткам!!!

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #15 : 15 Жовтень 2010, 23:11:27 »
Ви молодці
Для кожної мами найгірше-це коли малюк хворий, коли ти незнаєш ,щоб таке зробити, щоб малятко пошвидше виздоровіло.
Мені слава Бого незнайоме що таке передчасні роди, але мій Арсенко в 7міс.був реанімації з дуже тяжким отруєнням, мене туда непускали лиш погодувати і все, то я просто вми рала р розпачу, тому можу уявити як ви себе почували в той час z2

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #16 : 15 Жовтень 2010, 23:44:51 »
Бувають ситуації, коли жінка не доходжує визначений термін вагітності і народжує недоношену дитину. Такій дитині потрібен особливий догляд. Які особливості здоров’я і харчування у недоношених малюків?

Малюк вважається недоношеним, якщо мама народила його до 36 тижнів вагітності. Ще кілька років тому медики бралися за виходжування дитини, якщо вона народжувався з масою тіла хоча б 1000г. Зараз з’явилися нові технології, що дозволяють зберегти життя дітям і з меншою масою тіла. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я запропонувала нові критерії оцінки: не менше 22 тижнів внутрішньоутробного розвитку і не менш 500 г ваги. 

Залежно від початкової ваги малюків, що з’явилися на світ раніше терміну, ділять на три групи:
від 1500 г – недоношені,
від 1000 до 1500 г – недоношені з низькою масою тіла,
до 1000 г – недоношені з екстремально низькою масою тіла.

Складності при  народженні
Якщо дитина з’являється на світ раніше терміну, органи і системи у неї ще не розвинені в тій же мірі, що у доношеної. Тому вона з першої хвилини потребуватиме медичної допомоги, причому її обсяг і тривалість будуть залежати від того, на якому терміні і з якою вагою народився малюк.

* Одна із серйозних проблем у недоношених дітей – становлення функції дихання. У легенях кожної людини виробляється спеціальна речовина – сурфактант, яка перешкоджає спаданню альвеол і, таким чином, сприяє нормальному диханню. У недоношених дітей сурфактанту недостатньо, тому легенева тканина у них не може розправитися повністю і іноді виникають розлади дихання, аж до його зупинки. Лікарям важливо налагодити функцію дихання у дитини. Для цього використовуються апарати штучної вентиляції легенів. Є у медиків на озброєнні і ще один препарат – аналог сурфактанту, який допомагає недоношеним діткам в налагодженні дихальної системи.

* Малюк, який поквапився народитися, ще фізіологічно не готовий до тих умов, які чекають його в нашому світі. Температура навколишнього середовища тут нижча, ніж у материнській утробі, а система терморегуляції в малюка ще недосконала – він швидко переохолоджується і перегрівається. За старих часів, коли немовля народжувалося раніше терміну, його загортали в вату або клали на піч, щоб створити клімат, максимально схожий на внутрішньоутробний. Зараз дитину кладуть в інкубатор (кювез). Він ізольований від шуму і зайвого світла, сюди подається кисень, регулюється температура і вологість. Іноді використовуються так звані «гнізда», що імітують внутрішньоутробне положення малюка.

* Відтворити можна не тільки внутрішньоутробне положення, але і стан невагомості. Це робиться завдяки методу під назвою суха іммерсія. Ванна наповнюється теплою водою, температура якої підтримується на рівні 36,6 градусів. Поверхня води покривається плівкою, на яку опускають малюка. Він обволікається цією плівкою, йому тепло, він в невагомості і прекрасно себе почуває.

* У дітей, народжених раніше строку, часто виникають проблеми з харчуванням. Вирішуються вони по-різному. Якщо дитина важить приблизно 1700 г і у неї є смоктальний рефлекс, то її годують дозовано через спеціальний шприц, з огляду на швидкість подачі молока. Якщо малюк уже п’є сам, то використовуються звичайні соска і пляшечка. Звичайно, у цьому випадку молоко все одно дається потроху. Коли смоктальний рефлекс відсутній, дитину годують через зонд, і їжа поступово потрапляє в шлунок малюка.

Найкраща їжа для недоношеної дитини – материнське молоко. Щоб зберегти його в той час, поки малюк ще не бере груди, жінці потрібно регулярно зціджуватися. Медичний персонал буде годувати малюка грудним молоком, вводячи в нього додаткові добавки, адже потреба недоношених дітей в білках, вітамінах і мінеральних речовинах дуже велика. Якщо молока у жінки недостатньо, то для годування використовуються штучні молочні суміші, спеціально призначені для недоношених дітей.

Не поспішайте додому!
Перший етап виходжування недоношеної дитини здійснюється в пологовому будинку. Найкраще, якщо передчасні пологи проходять в лікарні, де є дитяче реанімаційне відділення – тоді малюк потрапляє туди відразу після народження. Але дитяча реанімація є не у всіх пологових будинках.

У лікарні дитину обов’язково оглядають лікарі-фахівці: невропатолог, офтальмолог, ортопед, кардіолог, їй роблять нейросонографію – УЗД головного мозку, при необхідності – УЗД внутрішніх органів, беруть аналізи сечі і крові.

Що ж відбувається з малюком, якщо він народився в лікарні, де реанімація відсутня? Невже його не вдасться врятувати?

Нічого подібного. У пологових  будинках обов’язково є і кювези, та апарати штучної вентиляції легенів, і препарати, необхідні для підтримки життя недоношених дітей, і лікарі-неонатологи, які вміють «витягувати» таких дітей. Інша справа, що, крім того, щоб спостерігати за складними недоношеними дітьми, неонатологи повинні бути присутніми на наступних пологах, приймати нових новонароджених. А це означає, що уваги до недоношеної дитини з боку неонатологів буде менше, і вони можуть втратити якісь важливі моменти, коли дитину необхідно рятувати. У реанімації ж працюють лікарі-неонатологи і медсестри, які займаються безпосередньо тими дітьми, які там знаходяться – це їх прямий обов’язок, а це означає, що дитина буде постійно під наглядом лікаря.

Коли дитина буде лежати в реанімації, мама може відвідувати її, але в певні години, і «спілкуватися» крізь скло кювези (в деяких пологових будинках і центрах дозволено цілодобове відвідування).

* Якщо у пологовому будинку немає реанімації, а вона потрібна дитині, то після стабілізації стану маля можуть перевести в лікарню, де вона є. Перевозять малюка на машині, яка спеціально обладнана для транспортування недоношених дітей (у ній є кювези, апарати штучної вентиляції легень та ін.)

* Якщо дитина народжується раніше терміну, але з хорошим вагою (2400-2500 г), вона здорова і нормально додає у вазі, то її можуть виписати з пологового будинку разом з мамою в звичайні терміни. Якщо ж у малюка маленька вага чи є проблеми зі здоров’ям, то його через 5 – 10 днів після народження переводять на другий етап виходжування – у відділення недоношених в дитячу лікарню або дитячий медичний центр. Тут, у лікарні, малюкові належить провести ще якийсь час, скільки – залежить від стану і ваги дитини.

Що стосується другого етапу, то тут в одних медичних закладах дозволяється перебування малюка разом з мамою, в інших – мама може приїжджати в дитячу лікарню в денний час, щоб годувати малюка, допомагати доглядати за ним. Лікарі зазвичай вітають бажання мами годувати дитину своїм молоком. Якщо мама не знаходиться постійно разом з дитиною, лікарі просять її зціджуватися і щодня привозити молоко в дитячу лікарню, щоб малюк міг отримувати його.

Зазвичай дитину виписують додому, коли у неї намічається позитивна динаміка, її вага досягає 2400-2500 г, вона може сама смоктати груди чи пляшечку.

До вашого відома

Основні причини передчасних пологів:
* Істмико-цервикальная недостатність (передчасне розкриття шийки матки),
* Гестози,
* Передчасне відшарування плаценти,
* Генітальні інфекції,
* Гормональні порушення,
* Багатоплідна вагітність,
* Серйозні захворювання матері (захворювання нирок, серцево-судинної системи та ін.)

Нарешті дома!
Коли малюк виявляється вдома, це велике свято для батьків. Але не варто забувати, що маля – поки трохи ослаблене і йому потрібно більше уваги з їхнього боку.

Батькам важливо забезпечити дитині комфортні температурні умови, адже у недоношених малюків недосконала система терморегуляції, і вони швидко переохолоджується і перегріваються. Для таких дітей часто буває утомливе ссання грудей. Годування може тривати по 30-40 хвилин, дитина може засинати у маминих грудей. Якщо малюк дуже ослаблений, то краще зціджувати молоко і годувати його з пляшки – тоді смоктати йому буде трохи простіше. Годувати недоношену дитину бажано на вимогу, але при цьому не забувайте, що в перші місяці вона буде їсти кожні 3-3,5 години; якщо дитина заснула вдень і довго спить, її потрібно акуратно розбудити і прикласти до грудей чи дати пляшечку.

Недоношеним дітям дуже корисні масажі, ванни, гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі, розвиваючі ігри – все це сприяє їх фізичному і психічному дозріванню.

Можливі проблеми

Та обставина, що малюк народився раніше часу і в перші дні його життя проводилися реанімаційні заходи, може вплинути на здоров’я дитини надалі. Причому, чим раніше малюк з’явився на світ і чим меншою була його маса тіла, тим вища ймовірність ускладнень.

* В першу чергу у недоношених дітей страждає центральна нервова система. Як наслідок – у таких малят може бути знижений або підвищений м’язовий тонус, спостерігається затримка у розвитку фізичних навичок. У дітей, народжених з екстремально низькою масою тіла, іноді формується ДЦП.

* У недоношених дітей можуть бути порушення мозкового кровообігу, крововиливи в мозок, що може позначитися на зорі – привести до його порушення, до косоокості.

* Якщо дитина в перші дні і тижні потребувала на штучної вентиляції легенів, то у неї може розвинутися бронхолегенева дисплазія. У майбутньому така дитина буде частіше хворіти на респіраторні захворювання.

* Кисневе голодування плоду, що виникло при передчасних пологах, може призвести до ретинопатії – незапального ураження сітківки очного яблука. Сітківка відшаровується, і в деяких випадках потрібне хірургічне втручання.

* Недосконалість травної системи недоношених дітей призводить до того, що у них частіше бувають коліки, запори, дисбактеріоз.

* Недоношені немовлята потрапляють у групу ризику по розвитку рахіту, анемії.

* Недоношені діти часто народжуються з несформованими тазостегновими суглобами, тому небезпека дисплазії у них більше, а значить, потрібно обов’язково вчасно показуватися ортопеду.

І все ж багато проблем недоношених дітей вдається вирішити, а тривоги і побоювання першого року малюка залишаються лише в спогадах батьків!

Як виглядає недоношена  дитина
Дитина, народжений раніше терміну, відрізняється від доношеної навіть зовні.

* У неї велика голова, тонкі ручки і ніжки, худорляве тіло.
* Шкіра темно-червоного кольору, зморшкувата, покрита пушком.
* Нігтьові платівки не повністю покривають нігтьове ложе.
* Вушні раковини м’які.
* Мале тім’я, розташований на потилиці, ще відкрите.
* Пупок розташований в низу живота, а не в середині, як в інших дітей. Фізіологічна жовтяниця (пожовтіння шкіри через недостатність ферментів печінки) у недоношених буває частіше і триває довше.
* У хлопчиків яєчка часто не опущені. Втрата ваги після народження у малят, що з’явилися на світ завчасно, буває більшою, і свою первинну вагу вони набирають більш тривалий час (2-3 тижні), ніж доношені діти.

Але не хвилюйтеся, скоро малюк не буде відрізнятися від своїх ровесників!