Автор Тема: Криза третього року....  (Прочитано 18872 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline nikitkaАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настьонка 2,10 міс 18.09.2008р
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Криза третього року....
« : 26 Жовтень 2010, 17:04:03 »
Перевертні в помпонах", чи криза третього року

Поки ми жаліємося на проблеми, пов"язані з всесвітнім економічним колапсом, наші нещасні діти стійко витримують цілий ланцюг криз, які являються невід"ємною частиною їхнього розвитку. Допомогти малюкам пережити цей непростий час - пряма батьківська задача. Але, для того щоб справитися з ситуацією, для початку треба зрозуміти, чому ще вчора спокійна дитина раптом починає влаштовувати істерику на порожньому місці і категорично відмовляється слухатися старших.

Прийнято виділяти кризи першого, третього і сьомого року життя, а також кризу підліткового віку. Першу ми вже пережили, до останньої ще далеко. Зараз ми саме в кризі третього року.

Як люблять говорити американці, погана новина в тому, що жодній дитині не вдалося уникнути цих періодів. Хорошою ж новиною можна рахувати обов"язкове настання хеппі-енду навіть після дуже тяжкої ситуації. Цікаво, що виразність кризи залежить не стільки від характеру дитину, скільки від поведінки батьків. Часові рамки криз умовні. Комусь буде потрібно пару місяців на їх подолання, у когось на це ж саме піде цілий рік. Головне - не пропустити початок процесу і встигнути оперативно і адекватно відреагувати на зміни в поведінці малюка. Так по яких же признаках можна визначити, що дитина вже знаходиться в "небезпечній зоні"?

Переступивши дворічний рубіж, ваш ангелочок поступово втрачає пір"ячко з крилець і відрощує маленькі ріжки, якими починає буцатися. Раптом виясняється, що чадо терпіти не може сині колготки (а заодно і всі решта), через це в десятиградусний мороз воно піде гуляти в носках. Кожен день у вас виникають десятки сварок, в ході яких малюк по пару разів міняє свою думку на прямо протилежну. Часом навіть в самих просунутих і терплячих батьків створюється враження, що дитина спеціально шукає повід для капризів: відмовившись від соку, вона проситьчай, але, як тільки перед нею виникає кружка, з душероздираючим криком починає вимагати какао.

Які риси особливо яскраві в період кризи?

1.Негативізм.
   Він проявляється в прагненні зробити все навпаки і часто здається просто абсурдним. Так дитина находить границі своєї особистості: тільки протиставляючи себе іншим, можна зрозуміти свої бажання і сформувати власну думку.

2.Впертість.
   Дитина настоює на своєму бажанні, не піддаючись ні на погрози, ні на вмовляння. Малюк пробує визначити, при яких умовах ви виходите з себе, бо конфлікти з дорослими допомагають йому побудувати систему координат, яка визначає, що можна, а що ні.

3.Агресивність.
   Криза третього року життя - самий кусачий і войовничий період. Така поведітка- прямий наслідок впертості: якщо ти не робиш так, як я хочу, отримай лопатою по спині!

4.Жадність.
   Ще один спосіб сформувати образ свого "Я". Поділ іграшок на "мої" і "чужі" допомагає дитині відчути власні границі.

Антикризова програма

Запасіться красномовством: вам прийдеться постійно щось говорити, то стараючись переконати дитину, то відволікаючи її від чергового конфлікту. Детально пояснюйте малюку кожну вашу заборону чи відмову виконати його прохання.

Навчіться визначати момент, коли син чи дочка ще тільки готуються "перетворитися" в домашнього тирана. Розгадавши наступаючу маніпуляцію, ви обійдетеся легкою суперечкою, в протилежному ж випадку прийдеться витримати справжній ураган.

Створіть буйній трьохрічці ілюзію самостійності, пред"явивши вибір між двох рівнозначних речей. Наприклад, якщо потрібно, щоб син вийшов на вулицю, запитайте, чи бажає він взяти з собою машинку чи м"яч. Тоді суперечка буде відноситися іграшок, а не самої прогулянки.

Строго дотримуйтеся розкладу дня, щоб дитині не могло прийти в голову, що не треба чистити зуби чи мити руки перед їдою.

Після закінчення кризи малюк отримає цілий ряд корисних навиків.
До 3 років:

-говорить про себе в першій особі;
-виражає словами свої бажання, не прибігаючи до крику;
-може гратися самостійно на протязі 15-20 хвилин;
-безстрашно досліджує нові для себе місця і явища, не боячись відходити від мами;
-тягнеться до спілкування з іншими дітьми;
-жадність трансформується в домовитість.

Антикризова мантра

Стикаючись з дитячими кризами, практично всі батьки роблять однакову помилку: вони незволікаючи починають відноситися до дитини як до вийшовшого з-під контролю порушника правил. Через це і виникають роздратованість, гнів, відчуття безсилля і інші негативні емоції. Але, якщо подавити в собі власні почуття, вікові кризи не будуть сприйматися як трагедія. Ось своєрідний аутотренінг для батьків:

"Дитина - не моя річ, а окрема особистість, якій потрібно допомагати в розвитку. Я не повинна вимагати від сина (дочки) абсолютної покори, через те що інакше він виросте безвольною людиною. Малюку зараз так само важко, як і мені, але я доросла людина і обов"язково йому допоможу ".

Я про це не знала , може хтось шось ще чув про такі кризи???? :)
У нас є сім"я і ми живем - це основне , а все решту наживне.......

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Криза третього року....
« Reply #1 : 26 Жовтень 2010, 19:16:28 »
наскількия чула, то в малих дітей наприкінці кожного року життя стається криза. Але в мене син був відносно спокійний, часу я йому приділяла багато, щось пояснювала, говорила (наскільки він там сприймав), тому в нас всі кризи якось майже непомітно минали.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #2 : 26 Жовтень 2010, 22:51:20 »
Цитувати
Раптом виясняється, що чадо терпіти не може сині колготки (а заодно і всі решта), через це в десятиградусний мороз воно піде гуляти в носках

О,це про нас d140, ми ні колготи, ні куртки, ні шарфи, про рукавиці то взагалі мовчу.

Offline juli

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +127/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечки школярочки, синочок бешкетник
« Reply #3 : 27 Жовтень 2010, 00:09:14 »
Ой, це жах один! Я не дочекаюсь коли ця криза закінчиться d104.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline nikitkaАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настьонка 2,10 міс 18.09.2008р
« Reply #4 : 27 Жовтень 2010, 09:12:45 »
juli   як вона у вас проявляється????
У нас є сім"я і ми живем - це основне , а все решту наживне.......

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #5 : 27 Жовтень 2010, 11:18:19 »
В нас теж було подібне. В основному це проявлялось в тому, що синочок намагався "керувати" усім, показати своє "я". Тут головне просто пережити цей період.

Offline Людмілка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 12,09,2008 і Алісочка 27,05,2014
« Reply #6 : 29 Жовтень 2010, 15:21:29 »
Цитувати
2.Впертість.3.Агресивність.
Це повністю про нас. Його 10 раз проси, але він не поскладає конструктор в коробку, чи продовжуватиме тягати зарядки з шуфляди... Переважно все закінчується сльозами, але він не зробить те, чого від нього хочуть.
А десь від 1,6 почав щипатися, кусатися. Підійде ло мене спочатко поцьомає, а потім як вщипне і зуби сціпить. жах d16 d16 d16 Може інших діток штовхати
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline juli

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +127/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечки школярочки, синочок бешкетник
« Reply #7 : 29 Жовтень 2010, 15:48:39 »
ми категорично не збираємо іграшок, і коли починаю говорити, щоб прибрали, бо заважають ходити, то можуть сказати, що граються, а самі займаються чимось іншим.  Завжди вимагають, щоб все було так, як хочуть вони в ту ж мить і коли бачать, що я стою на своєму, починається страшний плач і будь-які мої слова на тему "пізніше, бо зараз зайнята" до уваги не беруться.  Ой, зараз такий період почався, одна перед другою хочуть вигородитись. І як я не пояснюю, що люблю двох і не треба казати, що сестричка того чи іншого не зробила, то вона погана, нічого не помагає..............В усьому "хочу" має бути виконане негайно. Я вже втомилась........Розумію, що в такій поведінці є доля моїх промахів у вихованні  і що робити просто не розумію.....................?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Счастье это когда ты просыпаешься от того, что тебя дергают за волосы,кричат в ухо маааам, обнимают, ложась всем тепленьким тельцем на лицо,перекрывая кислород, а потом целуют много много много раз!!!

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #8 : 29 Жовтень 2010, 15:58:31 »
А десь від 1,6 почав щипатися, кусатися. Підійде ло мене спочатко поцьомає, а потім як вщипне і зуби сціпить. жах d16 d16 d16 Може інших діток штовхати
в мене теж таке було. Підійде ніби підлизатися, а сам в ногу чи в живіт ЯК вкусить! Я, бувало, вию на цілу кімнату. І ж несподівано! А коронна Андрієва фішка була, коли я починаю сварити або щось серйозним тоном казати, типу, прибери, чи не можна - тут же себе щипає або падає на підлогу, і плаче, типу йому боляче, аби його жаліти.

Offline Irenka

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша 3 года
« Reply #9 : 29 Жовтень 2010, 18:54:56 »
Це точно ,кожен день починається з одягання в садок,ту футболку ні,дай другу,ті штани ні, дай інакші і т д.,Мені вже ті спори так надоїли,деколи ледве стримуюсь,і ніякі вмовляння не помагають.

Offline Анют@

• Своя Мамка
  • Репутація: +47/-0
  • Любима и люблю )))
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синуля 2008 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #10 : 04 Січень 2011, 16:30:55 »
Дівчат, щось я не зрозуміла, криза починається до трьох років чи після трьох (приблизно)???? d104
Краще з мудрим загубити ...

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #11 : 04 Січень 2011, 16:45:47 »
у кого як d104, у нас після, і воно якось періодами. Думаю, що вже переріс, а тут знову d111. Треба набиратись терпіння!

Offline Crimea

• Своя Мамка
  • Репутація: +11/-0
  • Всё будет хорошо, я узнавала!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #12 : 04 Січень 2011, 16:47:12 »
Цитувати
криза починається до трьох років чи після трьох (приблизно)????
Я так розумію, що криза третього року має бути на третьому році життя, тобто після двох років.

Offline galina@@

• Свідома Мамка
  • Репутація: +74/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #13 : 04 Січень 2011, 19:35:53 »
Цитувати
просунутих і терплячих батьків створюється враження, що дитина спеціально шукає повід для капризів: відмовившись від соку, вона проситьчай, але, як тільки перед нею виникає кружка, з душероздираючим криком починає вимагати какао.
таке в нас починається коли ми лягаємо в ліжечко спати

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #14 : 04 Січень 2011, 23:12:52 »
Ой, ця криза!!!!!!!!!! Інколи доця просто нестерпна............... Я виходжу з неприємних ситуацій різними ультиматумами - "не поприбираєш в кімнаті, все повикидаю (і справді беру пакет для сміття і починаю кидати в нього розкидані речі), не послухаєш мене, то не включу мультфільм, не поїш, то не відведу гуляти і т.д. Знаю, що це не вихід, але по-інакшому не получається, на неї більше нічого не діє. І ультиматуми почали діяти тільки тоді, коли справді робила те, що обіцяла (не включала мультфільми, викидала якісь її іграшки....). Скоріше б уже перерости ту кризу, а то щось вона у нас дуже затягнулась........ d143

Offline Анют@

• Своя Мамка
  • Репутація: +47/-0
  • Любима и люблю )))
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синуля 2008 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #15 : 05 Січень 2011, 15:25:20 »
Ми теж перед вечірнім сном починаємо згадувати, що ще не зробилось за день. То йому треба попити водички, то сказати бабусі добраніч, потім дідусеві. . І це на півгодини-годину... d104
Краще з мудрим загубити ...

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #16 : 05 Січень 2011, 16:15:09 »
Ліля, як про мене написала, тільки у нас ще пристрасть до компа d111, то можу ще цим повпливати - діє безвідмовно d112