Автор Тема: Куди подіти використані батарейки?  (Прочитано 4262 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline IrysyaАвтор темы

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +669/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Куди подіти використані батарейки?
« : 13 Жовтень 2014, 13:08:43 »
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Нарешті дійшли руки до цієї дуже важливої теми, створити яку хотіла вже давно.

На будь-якій батарейці або техніці намальована позначка з перекресленим контейнером. Викидати у звичайний смітник такі відходи не можна, тому що вони містять шкідливі речовини. Батарейки залежно від їхнього типу «багаті» на важкі метали та небезпечні елементи (цинк, марганець, кадмій, нікель, свинець, кислоти, луги). Потрапляючи в навколишнє середовище, одна пальчикова батарейка забруднює 20 кв. м  ґрунту або 400 л води.

Люмінесцентні та енергозберігаючі лампи насичені отруйними парами ртуті. В одній лампі – від 20 до 100 мг цього металу.

Комп’ютери та інші електроприлади містять шкідливі елементи, такі як свинець, цинк, ртуть тощо. Окремої утилізації потребують акумулятори в мобільних телефонах і ноутбуках.

Але куди ж подіти усі ці небезпечні відходи?

В Івано-Франківську, та Україні загалом, є великі проблеми з утилізацією небезпечних побутових відходів.
джерело Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Задумаймось!
Адже на 20 метрах землі в лісі в середньому ростуть два дерева, мешкають два крота, один їжачок, кілька тисяч дощових черв'яків. Не можна недооцінювати і шкоду для людини: металеве покриття елементів живлення з часом руйнується і важкі метали, що містяться в них, потрапляють в грунт і грунтові води, а звідти - в їжу з отруєних рослин і тварин і в воду, яка тече з наших кранів або артезіанських свердловин. Важкі метали з батарейок, які раніше працювали на благо людини, тепер «гратють» проти неї - накопичуються в організмі, уражаючи внутрішні органи (печінку, підшлункову залозу, нирки), а іноді навіть викликаючи онкологічні захворювання.
Весь масштаб проблем, сполучених з використаними батарейками, вже зрозуміли в багатьох країнах. Наприклад, у більшості європейських держав відпрацьовані елементи живлення можна покласти в спеціальний контейнер в супермаркеті.
В Японії ж батарейки та акумулятори скрупульозно збирають і зберігають до кращих часів - коли буде знайдено оптимальний спосіб їх утилізації.
А ось в Україні ситуація досить сумна: людині, яка не бажає шкодити природі, доведеться ретельно пошукати, щоб виявити пункти, в які він може привезти відпрацьовані батарейки. Причому далеко не завжди у нього погодяться їх прийняти на безкоштовній основі. Навряд чи такий стан речей здатний викликати у людей ентузіазм і змусити їх поставитися до цієї проблеми з належною увагою. Адже викинути старий акумулятор в урну і швидше, і простіше.

Небайдужі люди - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Як організувати пункти збору для використаних батарейок? Це не важко!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо маєте відомості про інші пункти прийому використаних батарейок, будь ласка, дописуйте. всі разом ми можемо змінити цю ситуацію!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Offline Luda75

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +88/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка-14р,Тоня та Іра-по 6р
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
Re: Куди подіти використані батарейки?
« Reply #1 : 13 Жовтень 2014, 13:15:43 »
В Коновальця,маг Гермес канцтовари.Там є скринька і напис про збір батарейок.

Offline IrysyaАвтор темы

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 13 Жовтень 2014, 13:23:11 »
Для більшої зручності винесла список окремим повідомленням, його будемо доповнювати :hi :hi :hi
Список пунктів прийому батарейок в Україні

Список пунктів прийому батарейок в Івано-Франківській області

Заправки WOG

м. Івано-Франківськ
* Магазин "Хаскі-Спорт"   вул. Сестер Василіянок, 68   
* Офіс фірми "Корона-Захід" вул. Петлюри 5   
* Івано-Франківський обласний театр ляльок вул. Січових Стрільців, 27-а
* Організація «Пласт», вул. Павлика, 10
* Гуманітарний корпус Прикарпатського університету, вул. Шевченка, 57
* ІФНТУНГ
* Інститут туризму Прикарпатського університету, вул. Галицька, 201б
* Медичний університет, вул. Галицька, 2
* перший поверх "Панорама Плаза"
* перший поверх міськради
* мережа магазинів «Watsons», «Епіцентр», магазини техніки в «Арсені»
* гіпермаркет „Епіцентр”, супермаркети „Сільпо”, „Велмарт”, „Оазис”, „Метро Кеш Енд Кері Україна”, „Вопак”
* магазин "Швидкий олівець", канцтовари, вулиця Коновальця, 22   
* Обленерго приймає батерейки і відповідно всі РЕСи
* кафе швидкого харчування "Нектарин", вул. Новгородська 39а
* Вул. Сахарова, біля стоянки машин МВС, маленький магазинчик з канцтоварами
* приміщення Міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді вул. Симоненка, 3Б
* «Велохата», вул. Вовчинецька, 68
* Магазин «Шуфля», Південний бульвар, 22

* школа №4, Південний бульвар, 24
* школа № 11
* с. Вовчинець, церква святого Архистратига Михаіла
* Садочок № 10 «Катруся»,  вул. Івана Миколайчука, 5

м. Бурштин
* Магазин «Світ чаю»   ТЦ «Колібріс», 1-й поверх   +38 (098)98 28 254 Олена Кравчишин

м. Надвірна
* Магазин “Колібріс”   • вул. Грушевського, 4; • вул. Княгині Ольги, 7.   
* Магазин “Центральний гастроном” •  вул. Чорновола, 13   

Якщо маєте відомості про інші пункти прийому використаних батарейок, будь ласка, дописуйте. всі разом ми можемо змінити цю ситуацію!
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Offline Galka11

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +438/-1
  • До мене на ТИ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #3 : 13 Жовтень 2014, 13:27:00 »
Знаю ще що Обленерго приймає батерейки і відповідно всі РЕСи
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.

Offline інессс

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +230/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тимофій
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
« Reply #4 : 13 Жовтень 2014, 13:30:23 »
В кафе швидкого харчування "Нектарин" вул. Новгородська 39а теж є контейнер для батарейок.
Жаль, що проходить літо, а не війна...

Offline iryna_77

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +36/-0
    • Награды
« Reply #5 : 13 Жовтень 2014, 13:47:08 »
Корисна темка. Може, допоможе мені розвіяти сумніви. Вже не раз поповнювала скриньку використаних батарейок у Watsons. Але завжди, коли нових батарейок у дитячій іграшці вистачало на кілька днів, задумувалась: чи не справа то рук моїх "підприємливих" співгромадян... Тобто яка доля покладених до скриньок використаних батарейок? Це у нас якось контролюється?

Offline IrysyaАвтор темы

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 13 Жовтень 2014, 15:30:00 »
Знайшла таку інформацію.

Цитувати
Раз на квартал Watsons передає зібрані батарейки на переробку державному підприємству «Аргентум» (Львів) – єдиному заводу в Україні, що переробляє відходи, які містять хімічні елементи.  Наразі завод не працює в зв’язку з «відсутністю сировини для виходу на робочі об’єми» і приймає батарейки на складування для переробки, яку проводить за наявності достатньої кількості сировини.

Цитувати
-- Що робите iз зiбраними батарейками?

-- Поки що розмiщуємо їх у сухих примiщеннях. Згодом створимо спецiальний цех для збору батарейок. За рiк реально можемо назбирати 2 - 3 тонни. А щоб наповнити хоча б одну вантажiвку, треба не менш як 20 тонн. Тож вiдвеземо їх на завод для переробки. Якщо не знайдемо охочих прийняти батарейки в Українi, то вiдвеземо їх до Польщi. У Європi пiдприємство, яке виготовляє батарейки чи лампи, займається i їх утилiзацiєю. У нас такої системи, на жаль, ще немає.

Цитувати
Що робити з відпрацьованими свій термін батарейками?
Зберігати вдома не рекомендується, так як відбувається виділення небезпечних речовин у повітря. За правилами, їх необхідно утилізувати на спеціальних підприємствах. Хоча задоволення це не з дешевих, в розвинених країнах процес збору використаних батарей від населення і утилізації добре налагоджений. Так, у багатьох країнах Євросоюзу, в Канаді та США пункти з прийому батарейок є всюди. Кожен великий супермаркет, або магазин електроніки за законом повинен мати такий пункт.

Яка ж ситуація на теренах країн СНД?
У нас все досить сумно: якщо ви твердо вирішили не шкодити природі, то пункт прийому доведеться ретельно пошукати навіть у столиці – що вже й казати про інші міста. В Європі є всього три заводи, які мають потужності з переробки батарейок, і один з них перебуває в Україні – це Львівське державне підприємство «Аргентум». Однак через погану організацію збору батарейок у населення, завод не може функціонувати – підприємство розраховане на переробку тонни батарейок в день, при цьому за півроку не вдалося зібрати і половини тонни.

При відсутності державного контролю, пункти збору все ж є – часто їх організовують волонтери (за що їм величезне спасибі), але поступово підтягуються різні організації та торговельні мережі.

Offline козька

• Активна Мамка
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр,Євгеній
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #7 : 21 Жовтень 2014, 23:07:09 »
корисна інформація,дякую

Offline oleksandralesja

• Активна Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Два синочка
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
« Reply #8 : 21 Жовтень 2014, 23:56:01 »
І в мене завжди проблеми з тими батарейками...Корисна інформація.

Offline masha-misha

• Своя Мамка
  • Репутація: +165/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марійка
« Reply #9 : 22 Жовтень 2014, 00:28:15 »
Скринька ще до недавна стояла у Велесі при вході,але кудись пропала,я так і туди недонесла.Але мій синок почав відвідувати Катехитичну школу і там також поставили скриньку,і сказали що міняють батарейку на цукерку,то малий приніс кульочок батарейок і очікує на "300" цукерок(так як він каже) z5

Offline Улянка88

• К
  • Активна Мамка
  • Репутація: +17/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марчик
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
« Reply #10 : 22 Жовтень 2014, 05:01:03 »
А що хіба вже забрали урну дюрасел з велесу на позитроні? Ще недавно бачила її на вході

Offline masha-misha

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 22 Жовтень 2014, 08:12:39 »
Я вже іі небачила,може перенесли в інше місце :xmm

Offline IrysyaАвтор темы

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 22 Жовтень 2014, 08:33:53 »
Марійка, а де ваша Катехитична школа? яка її адреса, щоб я внесла її у перелік
Між іншим, урну у Панорамі теж перенесли. я створила цю тему, наступного дня була там, зразу її не знайшла, вже подумала, що теж забрали, але урну просто винесли ближче до входу. можливо, щоб більше любдей її побачило d143

І ще один пункт - школа №4 також вже має скриньку :bo

Offline masha-misha

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 22 Жовтень 2014, 09:53:13 »
С.Вовчинець,церква святого Архистратига Михаіла

Offline LenOK_22

• Активна Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс, Вікторія
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #14 : 24 Жовтень 2014, 20:04:21 »
Ще є скринька для використаних батарейок в Арсені,як називається магазин точно не памятаю-там продаються телефони і планшети, але він дразу ж навпроти входу в продуктвий відділ !!!

Offline ЛІТІСІ

• Активна Мамка
  • Репутація: +8/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: таня
« Reply #15 : 07 Листопад 2014, 00:50:12 »
як добре,що я побачила цю темку. я вже зібирала маленький пакет використаних батарейок.не знала,куди їх подіти.дякую за підказку.

Offline div4unk@

• байдужі "все знають", а активні - вчаться !
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
« Reply #16 : 15 Листопад 2014, 16:27:47 »
Бачила, що у велесі "добрі" люди напихали всякого сміття у велику "батарейку", може тому й забрали її  d12