Автор Тема: Екологія мови  (Прочитано 85938 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline anne

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +482/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Re: Екологія мови
« Reply #34 : 27 Грудень 2011, 11:38:40 »
Дуже часто у мене виникає бажання виправляти граматичні помилки на форумі, (і не тільки на форумі) :), але я не дозволяю собі цього робити, тому що у нас справді не орфографічний форум. Якщо у мене запитають, як правильно писати, то пораджу, а виправляючи чужі пости, я не помічу основного, заради чого я і спілкуюсь на форумі. :) А ще у мене зразу складається враження про людину, коли я бачу, як вона пише. І не важливо якою мовою: я і в російськомовних постах бачу помилки, але не збираюсь їх виправляти.
І підтримую Оксану: часто я знаю як правильно потрібно написати, але я б ніколи так в житті не сказала, тому пишу так, як мені здається влучніше. Якщо маю час, візьму вислів в лапки. А якщо ні - байдуже, головне, щоб мою думку зрозуміли, а не оцінили грамотність. Цю оцінку я і сама собі можу дати :)

До списку:
Фотогенічний, а не фотогігієнічний або фотогієнічний
Бодіки, мамки і т.д., а не бодікі, мамкі
Правильно, а не правельно

Список можна продовжувати і продовжувати.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тімур
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #35 : 27 Грудень 2011, 11:44:11 »
Цитувати
головне, щоб мою думку зрозуміли, а не оцінили грамотність
згідна. тому при живому спілкуванні, співрозмовник може уловити емоції, а тут - ні!

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #36 : 27 Грудень 2011, 12:05:56 »
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
не згідна з вами, що то тільки в школі мають навчити, дитина має чути і в садочку і від батьків, бо тільки школа то буде дуже важко, воно - дитя, і так має навантаження, а тут ще і виявляється розмовляє не так як треба

(мені дуже важко даються ті слова типу гаманець і одягати, але знаю що я мушу!! для добра дитини) :)
це я писала про таких дітей, яких вже вдома батьки "скалічили" власним незнанням, бо звідки ж дитина дізнається про ті шкафчики, карідори, волоси, утюги і т.д.??? З дому!!! тому що вона там живе 6 років до школи. А якщо батьки, навіь якщо й незумисно, навчили неправильно, то тільки школа може виправити, навіть якщо від цього страждають оцінки, то головне все одно - щоб дитина начилась грамотності і хоча б вміла розрізнити, а то дехто і до кінця життя не здогадується, що половину слів говорить/пише/вживає некоректно.

Offline Ароматна

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +448/-18
  • мама
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #37 : 27 Грудень 2011, 12:06:48 »
Цитувати
Прошу вас не ображати селян, бо людина не винна у тому, що народилась і виросла в селі. Я сама походжу із звичайної сільської сім"ї, але не вважаю себе такою вже неграмотною і своїх батьків теж. Взагалі дуже багато видатним людей є саме виходцями із села.
+100
Я завжди, коли читаю повідомлення, звертаю увагу на помилки (не механічно зроблені, а ті, з яких видно, що дописувач вважає, що слова пишуться саме так), часто хочеться вказати на помилку, а іноді читаєш допис і просто "пацталом" як звертаються "мамкІ" (саме з "і" в кінці), і слів з таким закінченням дуже багато зустрічаю на форумі d27

...Яке воно щастя, тепер точно знаю,
Коли дві любові в одну доливають,
Приходить до тями в небеснім горнятку,
Частинка від мами, частинка від татка...

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #38 : 27 Грудень 2011, 12:06:53 »
щось ви дівчата не в ту сторону гребете  d128  для чого гуцула перевчати??? це чудово що наша мова багатограння, що вона росте, розвивається, щось доповнюється, щось відмирає. це закономірно, логічно і це означає що мова жива! чи ви не розумієте того? ви що думаєте в Англії, Америці, чи Франції усі говорять на літературній мові??? там теж є свої гуцули, там є свої "поїламСЬ", і в селах там свої діалекти. це нормально, а якщо заважає - наймають викладача який це все корегує, виправляє, і "ставить" мову щоб ви могли в президенти балатуватись.
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #39 : 27 Грудень 2011, 12:12:25 »
от-от! і там діалекти не вважають неграмотністтю! іякщо розібратися то ті гуцули говорили так ще задовго до появи нашої "цивілізованої" мови!

Offline Ароматна

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +448/-18
  • мама
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #40 : 27 Грудень 2011, 12:12:58 »
На Кідстафі є така темка "Приколы продавалки" , там зокрема пропісочують оголошення, складені людьми, до яких часто слово "грамотність" не підходить. Іноді ця темка сприяє тому, що повідомлення коригується, а загалом, після її прочитання, більше звертається уваги на власні помилки в дописах. :)

...Яке воно щастя, тепер точно знаю,
Коли дві любові в одну доливають,
Приходить до тями в небеснім горнятку,
Частинка від мами, частинка від татка...

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #41 : 27 Грудень 2011, 12:14:40 »
Часто зустрічаю тут на форумі наругу над словом  тиждень. Правильно писати - наприклад, сім тижнів вагітності, а не сім тижднів.

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #42 : 27 Грудень 2011, 12:15:40 »
Проснулись - прокинулись.

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #43 : 27 Грудень 2011, 12:16:41 »
мама але слова пропісочують в український мові нема! це я не в образу вам! просто на прикладі - це сучасні слова! в іноземних мовах є навіть такий новий напрямок як сучасне мовлення. бо з тим що нас тут вчать ми там нікого не зрозуміємо! бо в них тавк само є свої "пропісочують"

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #44 : 27 Грудень 2011, 12:18:15 »
Маріанна К + вам за темку. бо для мене вона теж є болючою просто в іншому розумінні ніж у вас!

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #45 : 27 Грудень 2011, 12:18:34 »
на рахунок села: моя мама працювала в школі в Яблуниці, так вони ходили і заганяли дітей до школи, а батьки ховали тих дітей від вчителів, тому що вчитись не було коли, треба було корови пасти, ліс рубати і т.д. Ну то що тоді хотіти від таких дітей???
Але якщо є бажання... моя бабця рано залишилась вдовою, трьох дітей тягнула сама, жили біднувато, але це не завадило моєму дядькові стати серйозним хіміком і бути в керівництві великого хімічного заводу. Так само моя мама, коли поступала у Львів, то мала з взуття одні в"єтнамкі, які теж в неї там порвались, але вона власними силами поступила у "Франка" і стала фізиком-ядерщиком, потім ще пішла на програміста, і коли ще комп"ютер (тоді він так і не називався) був завбільшки моєї квартири, моя мама вже писала для нього програми. Всі вони вихідці з села. Так само моя бабця, яка родом з глухого гірського села, в її родині було 9 дітей, чобіт не вистачало всім, щоб ходити взимку до школи, але було бажння, тому всі 9 стали хто вчителем, хто директором школи, хто лікарем, бухгалтером... всі до єдиного "вийшли в люди".
Тому тут таке, є така приказка, вона трохи груба, але гарно передає суть: "Бика з села можна забрати, а село з бика - ніколи". І сприймати цю приказку потрібно не буквально, тому що "биком" можна бути, живучи і в Києві, і в Москві, а можна прожити все життя в селі, не виїжджаючи дальше райцентру, а тим биком не бути, а бути освіченою інтелегентною людиною.
Я сама майже до 14 років прожила в селі і зовсім цього не соромлюсь.  

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 27 Грудень 2011, 12:22:53 »
snakewife от саме про це я і говорю хто дійсно хоче той пробється! але заганяти дітей до школи... d104. так основам все ж таки треба навчити щоб вони потім не були залежні від одного "умніка" на селі якій вміє писати і читати!а от далі...

Offline Маріанна КАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маріанна
« Reply #47 : 27 Грудень 2011, 12:24:13 »
snakewife,і я про те,школа і ТБ мають допомагати
"Я понимаю, что дома должно быть убрано и было что покушать. Я только не понимаю, причём тут я ?"

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #48 : 27 Грудень 2011, 12:24:25 »
Часто зустрічаю тут на форумі наругу над словом  тиждень. Правильно писати - наприклад, сім тижнів вагітності, а не сім тижднів.
о, я над цим словом вічно здумуюсь, от знаю точно, що те "д" випадає, але не знаю, коли саме  d104
і ще: "не" з дієсловами пишеться окремо!!!!! крім деяких вийнятків!!!! ненавидіти, нехтувати... (далі читайте в правилах). Для мене написання "не" з дієсловом разом - грубійша помилка, такі речі маютьбути на рівні 2*2=4

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #49 : 27 Грудень 2011, 12:25:58 »
для мене є велика різниця де саме я пишу - в офіційних документах, в лісті чи на форумі. у мене в голові одразу спрацьовує певний фільтр. і якщо я на форумі - то багато заборон знімається саме для живого спілкування, щоб в одному-трьох словах виразити багато емоцій, саме тому можу спеціально написати русизм чи суржик, щоб було веселіше і якесь закінчення не таке, і описки бувають. і це вважаю великим плюсом форуму.
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #50 : 27 Грудень 2011, 12:27:40 »
Цитувати
але заганяти дітей до школи...
Настя, так хоча б 9-річку має кожна людина закінчити, бо інакше й людиною важко бути  d104