Автор Тема: Екологія мови  (Прочитано 85843 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Re: Екологія мови
« Reply #68 : 27 Грудень 2011, 12:56:35 »
Цитувати
і так грамотно відредагує любий текст
будь-який текст  z3
звичайно, що будь-яка праця потребує оплати, от собі окремо точно не буду замовляти вчителя, тому що маю доволі хорошу базу, просто її потрібно трішечки відновити, для цього можна просто граматику купити і перечитати (це я про себе). А так разом зібрітись було б дуже цікаво і девешве  :)

Offline LUCKY

• Своя Мамка
  • Репутація: +73/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка 2-03-2011 марко 14-08-2014
  • Ваше справжнє ім’я: Руслана
« Reply #69 : 27 Грудень 2011, 13:08:32 »
темка суперова!Я хоча й сама деколи роблю помилки,але  в чужій розмові часто помічаю русизми і діалекти,які мене бісять.Особливо мене нервує,коли чоловік каже на донечку "ДОЧЬ",я кажу доню,донечко.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #70 : 27 Грудень 2011, 13:10:28 »
Цитувати
А так разом зібрітись було б дуже цікаво і девешве
Я за таку ідею z4, цікаво було би згадати...

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
« Reply #71 : 27 Грудень 2011, 13:12:22 »
Цитувати
Наприклад, марципани
та яке ж це польське слово,це ж назва солодощів з мигдалю d104

Offline Маріанна КАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маріанна
« Reply #72 : 27 Грудень 2011, 13:13:13 »
Просто читайте багато українського і все стане на свої місця.
Елементарна Маруся Чурай просто душу вивертає і в мову закохує,а сучасна Люба Клименко(саме ПОР"ЯДНА ЛЬВІВСЬКА ПАНІ-назва твору,пор"ядна,то сарказм) заставила розчулитись немолодого Санктпетербуржця,росіянина,котрий тут виріс.Він просто не повернув мені книгу і сказав що нізащо не віддасть і заплатить любі гроші.Просто за мову котрою написано.
Купіть,Гармидер її мав і недорого.
У виченні літератури народжується любов до мови і у вмінні викладача.я в школі обожнювала російську,ходила на всі олімпіади,але Української  ніколи не дам під ноги.
"Я понимаю, что дома должно быть убрано и было что покушать. Я только не понимаю, причём тут я ?"

Offline Seld

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тімур
  • Ваше справжнє ім’я: Анастасія
« Reply #73 : 27 Грудень 2011, 13:16:48 »
Цитувати
але Української  ніколи не дам під ноги.
мені здається що це є фанатизм. не думаю що хтось тут зневажає українську мову або хоче її забуття. але просто і завжди була різниця між літературною і розмовную мовою от і все.
і до речі в тій самій російській мові так само.

Offline Вітка-Квітка

• Своя Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ерік,Заріна.
  • Ваше справжнє ім’я: Віта
« Reply #74 : 27 Грудень 2011, 13:26:15 »
З іменами це дійсно окрема тема... d27.Я коли Еріка записувала,задумувалися,як писати,зате не перекладається і не скорочується z4

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #75 : 27 Грудень 2011, 13:29:45 »
Минулого року тут, на Мамці, була форумчанка лапатуша - от вона всім доказувала, що люди з села - ніхто, а українські імена жахливі. Здається її аж забанили. Так що не відволікаймося від теми - вчимося писати грамотно разом.

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #76 : 27 Грудень 2011, 13:55:14 »
Я навіть боюсь щось тут писати, щоб не закидали мене камінням, бо сама знаю, що роблю дуже багато помилок, за що дуже соромно  d100. Чесно кажучи я теж за чистоту мови, але дійсно є такі зарозумілі українські слова, що в розмовній мові їх важко жвати, але елементарні "Мусор-сміття" "пєчєння-печиво" сама намагаюсь виправляти.
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline Вітка-Квітка

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #77 : 27 Грудень 2011, 14:07:30 »
Все залежить від самої людини,якщо вона прагне розмовляти літературною мовою,то буде застосовувати це і в повсякденні,а деяким і так нормально,то так і говорять в мене чоловік може деколи сказати "зупа" і "пироги",хоч сам виріс тут,але батьки так говорять,то я кажу що я таке не готую,а тільки суп і вареники d104

Offline oksanatravneva

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +71/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Даринка, 10.07.2010 р., Марко, 04.10.2014 р.
« Reply #78 : 27 Грудень 2011, 14:45:47 »
Коли ми йдемо в магазин, то, вибираючи продукти, дивимось на складники, термін придатності. Бо якщо з'їмо щось недобре - зле буде нашому тілу. То чому б не намагатися говорити гарною мовою, аби зле не було нашій душі? Якщо вважаємо себе українцями, маємо підтримувати свою націю хоча б цим - знанням і володінням рідної мови. Бо без мови немає народу.
І мені плакати хочеться, коли слухаю Азарова чи нашого любого Президента. А ще більше, коли читаю вивіски на магазинах нашого міста. Як я вже десь писала, держава починається з кожного з нас. І якщо хочемо зберегти нашу державу, хоча б спробуймо берегти чистоту нашої мови.

Offline Маріанна КАвтор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +70/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Маріанна
« Reply #79 : 27 Грудень 2011, 14:53:12 »
oksanatravneva,дякую за таке мислення і спосіб висловлювання своєї позиції,думаю що маю моральне право від себе додати +
Від мене ще й отримуєте звання головного інспектора-еколога української мови на сайті,хай регалія віртуальна але щиро !
"Я понимаю, что дома должно быть убрано и было что покушать. Я только не понимаю, причём тут я ?"

Offline oksanatravneva

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +71/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Даринка, 10.07.2010 р., Марко, 04.10.2014 р.
« Reply #80 : 27 Грудень 2011, 15:10:31 »
о, дякую!!!!!

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
« Reply #81 : 27 Грудень 2011, 15:24:54 »
Ой, дівчатка, так багато хотіла написати, але зараз на роботі, тому не дуже багато часу маю, але темка мене зацікавила і я всю перечитала швиденько d108
Моя перша освіта філолог (укр.мова і література), але так склалося, що практики зовсім не було і зразу пішла перекваліфіковуватись, тому можу більше дати відповідей по бухгалетрії чи техніці, ніж по граматицію. Нас тато дома колись завжди сварив за суржик і виправляв, тому якось на підсвідомості вже думаю, що сказати чи як написати. На жаль, виправляти вже немає кому, хоч коли мені щось не подобається в написанні того чи іншого слова - дивлюся словник. Дома тепер я всіх виправляю, бо ми україномовні, чоловік російськомовний, не хочу щоб дитина говорила вперемішку, поки що не дуже виходить, але я дуже наполеглива z5
Тут завжди пишу нашвидкоруч, бо спокійно сісти і почитати-пописати часу не маю, тому не дуже звертаю увагу на письмові помилки, а спілкуватися хочеться, тому, дівчатка, не будьте дуже категоричними, всім властиво помилятися, бо кількість форумчанок зменшиться d112
P.S.Виросла і далі живу в селі, поки місце проживання змінювати не маю бажання, не вважаю сільських людей гіршими чи менш освідченішими, всюди є свої +/-

Offline Вітка-Квітка

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #82 : 27 Грудень 2011, 15:31:27 »
Начиталася темки та й пішла гуляти заходжу в магазин,прошу продавця дати мені 2 кульки надувні,а вона мені дає бульбашки,я їй ще раз,а вона мені:"Ну,то кажіть що вам шаріки треба" d104

Offline віктуся

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +246/-0
  • Нахожусь в прекрасном возрасте:и хочу и знаю как
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: іллюша солодкий кокось мамусин
  • Ваше справжнє ім’я: віктуся
« Reply #83 : 27 Грудень 2011, 15:31:51 »
Не має значення з села людина чи з міста. Ми всі маємо одну націю-українську. І навіть якщо ми тут на форумі помиляємося коли пишемо, бо часто пишемо в емоції, швидко, хочемо висловитись-то ж нічого погано не буде в тому, коли ми в житті намагатимемося розмовляти правильно. Я памятаю коли працювала на радіо Ніко Захід з Тарасом Пушиком-він часто мене виправляв і я дуже  вдячна йому за це. Ганебно коли людина, особливо в ЗМІ-розмовляє так як їй зручно а не так як повинно бути. Ніхто не каже про те що ми в одну мить повинні всі почати розмовляти чистою літературною-але, просто допомагати у цьому  один одному-це ж навіть весело і корисно...
Доречі тут в Болгарії мене часто просять щось казати українською-кажуть дуже красиво звучить мова. І коли хтось каже мені-А ти рускиня...Я вперто повторюю що ні. Я українка і мови у нас різні. І коли люди тут дивуються (бо для них росіяни і українці-одна нація)...Я починаю розмовляти українськоюі вони тоді розуміють що справді мови різні. І мені тут всі кажуть Вікторія україночка, і я цим пишаюсь...Для мене дуже важливо це тут, далеко від землі своєї зберегти мову і дати дитині знання української мови. Говорю абсолютно від душі...Так має бути. Дитина в мене-болгар. Та мама у нього-українка і я хочу аби малюк знав і мою мову.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #84 : 27 Грудень 2011, 15:55:45 »
почитала що ви тут написали і пригадала слова моєї знайомої,( котра народилась і виросла в селі, але вже 20 років живе в місті) вона розмовляє як в селі\суржик пояснюючи це так - "я знаю що зле кажу, але то встид по книжному говорити, мене з села люди на язикі візьмут!"
так і тут на форумі, більшість вперто каже що не можливо розмовляти літературною мовою ( про граматичні помилки не кажу, є навіть така хвороба - безграмотно писати). Якщо дуже чогось захотіти то нема нічого неможливого. Мені також важко, але для майбутнього моєї молодшої дитини я змушена працювати над помилками.