Автор Тема: Обряди проведення Святвечора,забуті та існуючі.  (Прочитано 6827 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline чайковска

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +45/-1
  • Вічна пам'ять героям
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: УЛЯНА
У нас святвечір починається із освячення води, на стіл готуємо 12 пісних страв, цілий день постимо, перед тим як сісти за  стіл господар дому свяченою водою кропить кожну кімнату по кутах, і кругом хати за ним ідуть решта жильців будинку, переважно діти і закушують пампушками, дехто маківники пече, ще біля кожних дверей малюємо з тіста рідкого хрестики щоб були ледь помітні щоб до хати не заходила всяка нечисть, часник, гроші під скатертю, під столом вода,сіно,сокира- незнаю для чого, після вечері залишали прибори замотували соломою для того щоб померші приходили і повечеряли.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline eolina

• Активна Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя та Тетяна
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
У нас перед святим вечором бабуся казала дівчатам вмивати лице пирогованям (водою в якій варили вареники). Щоб личко було таке біленьке як пироги.  Перед вечерю знову ж таки бабуся розносила їжу спочатку тваринам.  Курям, корові і навіть котам і собаці. А вже як мали сідати до столу то дід заносив до хати колачі і дідуха, вінчував а потім всі ставали до молитви. Теж  клалося сіно під столом, на 4 кути стола часник і гроші під скатертину.