Автор Тема: Корисні поради, замітки для господинь  (Прочитано 16869 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline pravaАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Шкільна література
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донька Анна 14 рочків, син Євгенчик 10 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
Шукаю по розділу рецепт торта з сиром та вишнями (памятаю раніше бачила), натрапила на тісто для налісніків в пляшці пластикові.

Так от - я бульйон для заливних страв відділяю від жиру також в пластиковій пляшці. Місткість пляшки залежить від обєму бульйону.

Берем бульйон (не сильно гарячий) наливаємо в пляшку і перевертаємо донизу закруткою. Залишаємо це в холоді до того часу, коли жир затвердіє, але бульйон ще в рідкому стані, бульйон загустає на порядок пізніше. Акуратно беремо пляшку, не сильно струшуючи її і не сильно перевертаючи, відкриваємо кришку і випускаємо рідину з пляшки. Якщо все правильно зробити, то жир залишиться на дні пляшки, якщо її правильно поставити.

При такому способі жир не псується, його можна використати для приготування інших страв...

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
Re: Корисні поради, замітки для господинь
« Reply #1 : 06 Січень 2012, 12:33:23 »
А я просто виставляю каструлю з бульйоном на балкон (літом в холодильник), коли все охолоне і жир стане твердим просто збираю ложкою і все.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline pravaАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Шкільна література
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донька Анна 14 рочків, син Євгенчик 10 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #2 : 06 Січень 2012, 14:06:30 »
Я раніше так тоже робила. Але в пляшці можна не чекати поки захолоне жир - достатньо хвилин 10-20, щов він підійшов над бульйоном - тоді над якоюсь ємкістю можна відкрити небагато пляшку і часково (до жиру) потихеньку злити бульйон

Offline ната80

• Своя Мамка
  • Репутація: +89/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 3 роки 5 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #3 : 24 Січень 2012, 13:05:51 »
Якщо є вже така тема то перенесіть. Я такого не знаходила

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 24 Січень 2012, 13:06:43 »
Кілька корисних  порад з сіллю

Протріть сіллю ніж, яким різали рибу або цибулю, і зникне запах.
Тупий ніж легко ув'язнити, якщо потримати лезо в слабкому розчині солі.
Якщо посипати сіллю лимон, кислоти стане менше.
Якщо молоко пригоріло, додайте в нього трохи солі і остудіть. Смак молока має покращитися.
Якщо молоко «втікло», посипте сіллю наліт з молока на плиті, тоді запах гарі зникне.
Додайте дрібку солі в молоко, це допоможе молоко від скисання.
Яйця не потріскаються і легко очистяться від шкаралупи, якщо зварити їх у підсоленій воді.

Щоб розігрітий жир на Сковороді не розбризкується, треба попередньо посипати сіллю сковороду.

Якщо каструля пригоріла, дно посипте сіллю і залишити на кілька годин, після каструля легко очиститься.

Щіпка кухонної солі допомагає швидко збити яєчні білки, покращує смак шоколаду і крему для тортів.

Якщо свіжу рибу посолити і дати їй 10-15 хвилин полежати, при підсмажуванні риба не буде кришитися.

Сирі дрова швидше розгоряться, якщо на них насипати пригорщу крупної солі. Не можна поливати їх гасом, а тим більше бензином. Досить солі!

Щоб видалити з качана капусти або зі свіжих грибів шкідників, треба потримати їх у солоній воді.

Щоб підвищити температуру кипіння при приготуванні страв на пару, всипте трохи солі у воду.

Грілка гарячою довше збережеться, якщо у воду додати трохи солі.

Поверхня праски очиститься і заблищить, якщо його слабо нагріти, змастити воском, а потім пропрасувати ганчірку, посипану сіллю.

Кілька зерен рису захистять сіль від вологи та освіта грудок.

Сукні з шовку збережуть яскравість фарб, якщо їх полоскати в холодній воді з сіллю (склянка солі на 1 л води).

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #5 : 24 Січень 2012, 13:07:25 »
Щоб не псувалася квашена капуста.

При неправильному заквашуванні чи зберіганні квашена капуста може зіпсуватися. Найчастіше вона розм'якшується, коли висока температура бродіння.
До того ж у капусти з'являється непритаманні їй присмак і запах (гіркота, затухлість), відбувається її ослизнення і гниття. У верхньому шарі, який межує з повітрям, особливо, якщо він хоча б нетривалий час залишається без росолу, квашена капуста починає темніти і у неї змінюється смак. Тому побурілий шар капусти знімають.

Окрім того, потрібно пам'ятати, як тільки капуста виявиться без росолу, відразу ж починає руйнуватися вітамін С, що добре зберігається в ній при квашенні, тому виймайте капусту з росолу слід безпосередньо перед подачею на стіл.
Якщо капустяний росіл зверху притрусити порошком із сухої гірчиці, на його поверхні не утвориться пліснява.
Застереження. З квашеною капустою повинні бути обережні ті, у кого підвищена кислотність і взагалі проблеми зі шлунком

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #6 : 24 Січень 2012, 13:08:11 »
Кожній господині хочеться, щоб її вареники, пироги й торти були найсмачнішим. Цього легко добитися, якщо знати кілька секретів готування тіста.

Замішуючи тісто для пирогів, булочок, рулетів, борошно сипте в рідину, а для млинців, оладок, бісквіта, хмизу 0 рідину вливайте в борошно.
Прісне тісто замішують густіше, ніж дріжджове. Покладіть у нього побільше яєць, а рідини додайте менше, і вареники чи пельмені не розваляться при варінні. Чим тонше розкатане прісне тісто, тим вдаліші вироби з нього.

Листкове тісто після замішування обовязково потримайте на холоді не менши години.
Не треба змащувати перед випічкою край виробів з листкового тіста збитим яйцем. Липкі краї не дадуть йому піднятися.
Деко для випічки листквого тіста не змащують жиром, можна змочити їх водою.
Тонке розкатане тісто важко перекласти на деко. Посипте його борошном, нагорніть на качалку й розгорніть над деком - тісто не розірветься.
Вологе, липке тісто покрийте пергаментом й розкачайте через нього. Або розкачайте його пляшкою. наповненою холодною водою.
У недомолене тісто влийте солі, розчиену у невеликій кількості води або молока, і ретельно промішайте.
У тісто на соді молоко підливайте тільки холодне.
Варто перекласти соду в тісто - і пиріг вийде темного кольору з неприємним запахом.
Пісочне тісто не можна місити довго- воно стане щільним, твердим. Краще замішувати його вручну. Перед випічкою поставити остудити мінімум на 30 хвилин.
Бісквітне тісто замішіють швидко й випікають відразу, інакше пухирці повіртя вивітряться й вроби втратять ніжність і смак.
Коли гутуєте здобне тісто, не заміняйте молоко водою - тісто при випічці потемніє, вироби втратять у смаку.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 24 Січень 2012, 13:08:48 »
Сушені гриби - гарна заміна свіжим у зимовий період. Заготовляти їх треба або з осені. Гарні сушені гриби (неважливо, сушили ви їх самі, чи купили у магазині) мають бути без цвілі й сторонніх домішок, не червивими і не порохнявими, легкими, на дотик сухими, без запаху гнилизни й цвілі, їх можна ледь зігнути.
Зберігати сушені гриби треба у паперових мішках або картонній тарі в сухому (інакше вони швидко зволожаться і запліснявіють), чистому приміщенні, яке добре провітрюється, бажано із постійною температурою. Їх не можна зберігати (наприклад у земляному підвалі) або поруч із свіжими овочами, фруктами, ягодами, горіхами, квашеною й соленою продукцією. Якщо гриби при зберіганні зволожилися, їх потрібно негайно перебрати, видаливши зіпсовані й знову підсушити. Термін зберігання грибів до року. Втім, якщо їх покласти в морозилку, вони можуть зберігатися й довше.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 24 Січень 2012, 13:10:38 »
Як "заморозити" вітаміни
Літо — пора щедра на соковиті й ароматні ягоди. Але, на жаль, недовга... А так хочеться зберегти смак запашної суниці, солодкої вишні, кисленької смородини! На щастя, літо можна «заморозити», і тоді вітамінний запас буде на столі цілий рік.

Відбирайте плоди тільки найвищої якості — в міру стиглі, непошкоджені. Переберіть ягоди, видаліть плодоніжки. Потім промийте їх у проточній воді, відкиньте на друшляк, викладіть на паперовий рушник і дайте просохнути. Виняток — особливо ніжні ягоди, наприклад, малина, чорниці і суниці. Їх не миють (інакше вони «потечуть»), а заморожують розсипаними на аркуші.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 24 Січень 2012, 13:11:20 »
Як робити водяну баню
У велику, наповнену водою посудину поставити каструлю меншого розміру, з ручкою. В меншу каструлю покласти гарнір, налити суп, соус чи крем, які легко підгоряють.
Це робиться для того, щоб підігріти або зберегти теплими, не боясичь, що става підгорить чи збіжить. Вода у великій посудині повинна бути увесь час намежі закипання. Слід остерігатися, щоб при закипанні вода не потрапила у внутрішню каструлю. Це простий варіант водяної бані. Звичайно, ще зручніше буде користуватися спеціальним посудом для водяної бані. Наприклад каструлбкою з подвійними стінками.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 24 Січень 2012, 13:12:29 »
Яйця варити треба вміти
Кілька порад господиням щодо приготування яєць: варених, жарених ... :

Під час варіння яйце не лопне, якщо тупи кінець проколоти голкою
Надтріснуте яйце треба покласти в друшляк і трохи потримати над парою. Білок затвердіє і яйце можна доварювати у воді.
Чйце круте варять 8-10 хв, некруте - 4-5 або 2,5-3 хв. Тривалість варіння засікають з моменту закипання води.
Шоб яйце не тріснуло при варінні, воду соялть або на дно посуду, в яко мц варять, кладуть малц тарілку.
Щоб зварити дієтичне яйце, воду доводять до кипіння, знімають з вогню, кладуть яйце і щільно закривають посуд.
Для того, щоб варене яйце добре очищалося, його після варіння опусають у холодну воду.
Яйце, яке лопнуло найкраще чистити під стуменем води.
Чищені варені яйця краще зберігати у солоній воді у прохолодному місці.
Яйце, зварене на круто, їдять неіржавіючою ложкою. Срібна ложечка почорніє.
Гусячі та качачі яйця часто містять шкідливі організми, тому їх потрібно варити не менше як 10 хв.
Щоб відрізнити варене яйце від сирого, слід надати йому обертового руху на рівній поверхні (стіл, дошка). Варене яйце обертається довго, а сире - відразу зупиняється.
Для збивання яйць слді користуватися фарфоровим, фаянсовим посудом або емальованим без ушкоджень. Перед збивання білок слід охолодити (білок старих яєць погано збивається).
Коли білки погано збиваються, слід додати кілька крапель лимонної кислоти або дрібку солі, щоб поліпшити структуру піни і запобігти зсіданню збитих білків. Під кінець збивання додаюь цукрову пудру.
Жовтки яєць довше збережуться, якщо їх покласти у холодну воду.
Яєшню смажать на малому вогню. Чисту сковороду перед смаження добре нагрівають і протирають (не миють!) водою.
Омлет буде ніжним, якщо в нього додати невелику кількість молока або води (на 4 яйця 4 ложки рідини), а потім цю суміш вилити в розігрітий жир і підсмажити. Жиру треба класти небагато, тому що сам жовток містить жир.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 24 Січень 2012, 13:16:46 »
Яйця курячі: Цікава інформаціяСучасна кухня, незалежно від національності, неможлива без використання такого інгредієнта як яйця. Здебільшого у приготуванні страв застосовуються яйця курячі.

На сьогодні їх можна придбати в магазині, на ринку, з автопричепів, у кіосках, а також - різного розміру, кольору (від білих до коричневих), за різною ціною.

Для вибору яєць важливий час, який пройшов з моменту знесення яйця до його вживання. Саме за цим показником яйця розподіляють на дієтичні і столові.
Дієтичними вважаються яйця, термін зберігання яких не перевищує 7 діб, не рахуючи дня знесення. До столових відносять яйця, строк зберігання яких не перевищує 25 діб із дня сортування, не вважаючи дня знесення, і яйця, що зберігалися в холодильнику не більше 120 діб.
Дієтичні й столові яйця залежно від маси підрозділяють на три категорії. Маса яйця добірної категорії становить 65 г, першої - 55 г, другої - 45 г. Дієтичні яйця, термін зберігання яких у процесі реалізації перевищив встановлений переводять у категорію столових.
Кожне дієтичне яйце маркірують червоною фарбою, причому наносять категорію й дату сортування, столові яйця маркірують синьою фарбою, проставляючи при цьому тільки категорії.
Категорії дієтичних та столових яєць позначають: добірна - "Д", перша - "1", друга - "2"; дрібні яйця позначають етикеткою - "Дрібні".
До реалізації допускають яйця без механічних пошкоджень.
Шкаралупа дієтичних і столових яєць повинна бути чистою і непошкодженою. На шкаралупі дієтичних яєць допускається наявність поодиноких крапок або смужок, а у столових - плям, крапок або смужок (сліди від підлоги або транспортера) не більше за 1/8 її поверхні. Але на шкаралупі не повинно бути плям крові або посліду.

Кожне яйце містить білок, який засвоюється організмом на 97%, жир, який засвоюється на 95% та вуглеводи. Крім того, важко переоцінити роль вітамінів, що містяться у яйці, для нашого організму:

· Залізо зміцнює імунітет.
· Магній забезпечує синтез ДНК та гормонів, знімає стреси.
· Фосфор сприяє кращому засвоєнню інформації та покращує пам’ять.
· Селен захищає клітини щитовидної залози від пошкоджень, сприяє виробці статевих гормонів.
· Кальцій забезпечує міцність зубів та кісток.
· Вітамін А забезпечує гостроту зору.
· Вітамін Е захищає наші клітини від окислення.
· Вітамін Д (кальціферол) відповідає за міцність кісток, регулює баланс мінералів в організмі.
· Вітамін K (філлохінон) забезпечує коагуляцію (згортаємість) крові.
· Вітамін С (аскорбінова кислота) забезпечує засвоєння заліза, активність імунної системи.
· B1 (тіамін) забезпечує вуглеводний обмін, покращує передачу нервових імпульсів, дихання тканин.
· B2 (рибофлавін) забезпечує окисно-відновлюючі реакції, перетворення амінокислот.
· В5 (пантотенова кислота) - підтримує обмін речовин у організмі.
· B6 (пірідоксин) забезпечує виробництво адреналіну, синтез і розщеплення амінокислот.
· В9 (фолієва кислота) забезпечує кровотворення, білковий обмін речовин, роботу нервової системи.
· B12 (цианокобаламін) благотворно впливає на нервову систему, забезпечує здоровий сон, кровотворення, обмін речовин і зростання.
· РР (нікотинова кислота) забезпечує синтез гормонів, здоров’я шкіри.
· Холін – Покращує пам’ять та відновлює клітини печінки.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 24 Січень 2012, 13:18:30 »
Щоб жир при смаженні менше розбризкується, треба гарячу сковороду посипати сіллю, а потім додавати жир.
Щоб хліб довше не черствів і не покривався цвіллю, поруч з ним рекомендується покласти шматочок сирої картоплі або скибочка яблука. Хліб довше збереже свою свіжість, якщо зберігати його в холодильнику.

Щоб у борошні та крупах не заводилися жучки, в ємність, де вони зберігаються, покладіть по 1-2 зубчики часнику.

Печінка буде дуже смачною, якщо її перед смаженням 2-3 години вимочити в молоці.

Луска з риби легко очиститься, якщо перед тим, як чистити рибу опустити в киплячу воду на кілька секунд.

Розливати варення по банкам варто після його охолодження. в іншому випадку ягоди та фрукти піднімуться вгору, сироп залишиться внизу, і варення швидше псується.

Риба, зварена у воді з додаванням молока, стане ніжніше на смак.

Якщо засохлий сир покласти в кисле молоко, він стане м'яким і свіжим.

Горіхи легко очистяться від шкаралупи, якщо їх кілька хвилин потримати в гарячій духовці.

Пюре зі старої картоплі буде смачним і повітряним, якщо додати в нього збитий білок

Картоплю для салату потрібно варити у воді з невеликою кількістю оцту - у цьому випадку він не потемніє.

Яблука начищені і нарізані для салату не потемнішають, якщо покласти їх на кілька хвилин у злегка підсолену воду.

Відрізана половинка лука не втратить своїх смакових якостей, якщо її змастити на зрізі маргарином.

Щоб кольорова капуста не пожовкла при варінні, потрібно додати у воду шматочок лимона або трохи лимонної кислоти

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 24 Січень 2012, 13:20:23 »
Тепер напишу кілька порад,що до тортів
 Круто замішане тісто липне до рук, але добре розкочується пляшкою з холодною водою.

Вершкове масло не буде темніти при смаженні, якщо сковорідку попередньо змастити невеликою кількістю рослинного масла.

Жовтки від яєць можна зберегти поклавши їх у банку з водою і поставивши банку в холодильник.

Якщо вам потрібен білок, то його можна витягти з яйця проткнув його товстою голкою з двох сторін. Жовток при цьому залишиться в шкаралупі.

Щоб відокремити білок від жовтка скористайтеся паперової лійкою.

Щоб торт легко виймався із форми, його після духовки потрібно поставити на змочену холодною водою ганчірку.

Якщо соняшникова чи оливкова олія стала каламутною і з неприємним запахом, необхідно додати ложку кухонної солі на літр. Через кілька днів відстояною масло можна злити.

Щоб розрізати розсипчастий торт, ніж потрібно нагріти, опустивши окріп.

Щоб тісто не пригорало, під деко потрібно поставити сковорідку з водою або покласти азбестовий лист.

Розкатане тісто легко перекласти на деко якщо навернути його на качалку і розгорнути на листі.

Білок добре збивається якщо він свіжий і охолодженим. Це робити краще в прохолодному місці.

Жовтки з цукром легше розтираються злегка підігрітими.

Соду перед вживанням краще розвести водою, або ретельно перемішати з борошном.

Глазурований виріб довго не черствіє і краще зберігається

Торт з начинкою має простояти не менше ніж півдня, щоб придбати відповідний смак.

Фруктовий пиріг буде особливо соковитим якщо під фрукти покласти шар сиру.

Фрукти посипають цукром в кінці приготування, інакше вони будуть виділяти надто багато соку.

Вироби з прісного тіста будуть розсипчастим, якщо в тісто додати ложку коньяку.

Глазур для тортів і печива можна пофарбувати в червоний колір соком буряка, а в помаранчевий соком апельсина.

Непогану глазур можна отримати, розтопивши шоколадні та м'ятні цукерки, додавши пару ложечок води або молока.

Торт з начинкою буде краще якщо він простоїть не менше ніж пів дня.

Очищені яблука та груші для начинки, збережуть свій колір якщо перед приготуванням їх загорнути в просочену оцтом серветку.

Волоські горіхи для тортів та випічки набудуть приємний смак якщо їх перед приготуванням злегка прожарити.

Що б волоські горіхи не прогірклим їх треба зберігати в сухому й прохолодному місці.

Якщо ви використовуєте тільки білки від яєць, то жовтки можна покласти у воду, тоді вони довше збережуться. Можна також проткнути яйце з двох сторін, білок витече а жовток залишиться всередині.

Заварювати чай потрібно тільки в фарфоровій і фаянсовій посуді.

Чай стане набагато ароматніший, якщо в коробочку, де він зберігається, покласти шматочок корочки апельсина, лимона або ванілін.

Компоти, желе і киселі треба зберігати в холодильнику при температурі 2-14 С.

Листкове тісто треба випікати при температурі 210-231 С. При низькій температурі його випікати складніше.

Розтирати жовтки і білки можна тільки в емальованому, фарфорового, фаянсової або глиняному посуді.

Збити яєчні білки можна значно швидше, якщо перед цим їх потримати на холоді.

Чим більше в тісті жиру і менше рідини, тим більш розсипчастим виходить виріб.

Якщо в бісквітне тісто додати крохмаль, то воно стає більш розсипчастим.

Пісочне тісто можна зберігати в холодильнику при 10-12 С і брати в міру необхідності.

При приготуванні пісочного тіста, борошно потрібно змішувати з іншими продуктами не довше 2-3 хвилин, інакше виріб з такого тіста стане грубим.

У приміщенні, де готується тісто не повинно бути протягу, з-за нього на виробах виходить груба корочка.

Пересолене тісто можна виправити, якщо замісити нову порцію без солі, а потім їх ретельно змішати.

Надлишок соди в тісті додає виробам темний колір, колір і неприємний присмак, при нестачі погано розпушується.

У борошно для пряників і тіста можна покласти трохи соди, а воду для тіста додати трохи оцту або лимонної кислоти.

Якщо в тісті мало цукру той виріб виходить блідим. Якщо цукру в надлишку, то тісто менше піднімається, а середина залишається непропеченим.

При випічці з заварного тіста, слід лише злегка змастити жиром, інакше на нижньому боці з'являться тріщини.

Дріжджі не втратять своїх властивостей протягом кількох тижнів, якщо їх змішати з борошном, протерти, підсушити і покласти в склянку

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 24 Січень 2012, 13:21:26 »
Про телятину
Телятина.
Це м'ясо використовують для приготування різноманітних страв і закусок.
З телятини готують делікатесні страви смажені, вона має гарний смак і у відварному вигляді.

Специфічною особливістю кулінарної обробки телятини є те, що її слід обов'язково доводити до повної готовності (добре і повністю просмажити або проварити). Полупрожаренную телятину не можна вживати в їжу, так як вона має неприємним смаком і погано засвоюється.

Телятина найкращої якості повинна бути блідо-рожевого кольору з сіруватим відтінком. Такий колір характерний для м'яса молочних телят - найбільш високоякісного продукту.

Жир, який найчастіше відкладає черевної частини туші, відрізняється ніжним, приємним смаком.

Всі частини туші теляти, за винятком шийної голяшки і рульки, досить м'які і тому придатні для обсмажуванні.

Чудова смажене страва з телятини, яку використовують і як гаряче друге, і як холодну закуску, виходить з окосту і ниркової частини з тазовими кістками.

З м'якоті, зрізані з окосту і лопатки готують шніцелі, з заднеспінной частини-відбивні й натуральні котлети з кісточкою, котлети і шніцелі. З лопатки і грудинки з Пашина можна приготувати печеню, рагу, а також відварну телятину.

З шийної частини виходять смачні блюда з рубаного м'яса, гуляш або рагу.

Ніжним і приємним смаком відрізняються холодці з телятини, які готують з голяшки і рульки; гарне заливне страва виходить з телячої голови.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 24 Січень 2012, 13:22:23 »
Свинина. Свиняче м'ясо має кулінарними перевагами та великий поживністю. З нього готують різноманітні страви і закуски.
М'якоть окосту, поперекова шиною і грудинка найбільш придатна для обсмажування великим шматком.

З корейки (спинний частини) виходять відмінні відбивні котлети, шашлики і
шніцелі.

З лопаткової частини можна приготувати смачні тушковані блюда.

Свинячу грудинку найчастіше використовують для пловів, м'якоть лопатки і голяшки - для котлет.

Холодці варять з свинячих голів, ніжок, голяшки і рульки.

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 24 Січень 2012, 13:23:00 »
Картопляні секрети
Картоплю краще солити, як тільки закипіла вода. Тоді вона звариться значно швидше й не розварюватиметься.
Картопля смажиться швидше і буде смачнішою, якщо її попередньо опустити на декілька хвилин у гарячу воду і дати обсохнути, перш ніж поксласти на сковороду.
Смажать картоплю на сильно розігрітій сковороді й солять, коли скибочки підрумяняться з усіх боків. Якщо посолити картоплю до того, як утвориться скоринка, сік з неї витече, змішаються з жиром, скибочки втратять форму, колір і смак.
Не залишайте почищену картоплю і не варій її у холодній воді. Це теж пиводить до руйнування вітаміну, який підтримує нашу імунну систему.
Не розбавляйте холодним молоком картопляне пюре, від пюре матиму сірий колір. Перш ніж розбавити пюре, нагрійте молоко до кипіння. Гаряче молоко потрібно додавати в пюре поступово.
Почищені бульби краще склдаати в скляний посуд або каструлю із нержавіїчої сталі. В алімінієвому й емальованому посуді картопля темніє й втрачаєвітамін С.
Щоб картопля, яку в варите в "мундирі", не розварювалася, додайте до води більше солі.
Щоб шкіра рук не темніла при чищенні картоплі й інших овочів, їх потрібно попередньо потерти оцтом або під час чищення періодично обполіскувати у воді з оцтом