Автор Тема: Підвищений ацетон у дитини: як з цим боротись?  (Прочитано 86345 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
Re: Ацетон і як з ним боротись
« Reply #85 : 17 Квітень 2012, 16:31:59 »
мама Лерочки, а ти дивилась передачу Комаровського про ацетон, там є щось про те, що в дуже активнох діток, після того, як вони набігаються, награються підвищується ацетон, то треба дитину відпоювати солодким компотиком з цукерочкою чи дати глюкозу і все мине. Може і вас так d104

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Лерочка ,Дашулька
  • Ваше справжнє ім’я: наташа
« Reply #86 : 17 Квітень 2012, 20:05:21 »
Цитувати
мама Лерочки, а ти дивилась передачу Комаровського про ацетон, там є щось про те, що в дуже актьивнох діток, після того, як вони набігаються, награються підвищується ацетон, то треба дитину відпоювати солодким компотиком з цукерочкою чи дати глюкозу і все мине. Може і вас так
та в неі зранку запах був,вдень не так чути,але я даю пити ій сьогодні багато,а там вже буде видно d104
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Людмілка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 12,09,2008 і Алісочка 27,05,2014
« Reply #87 : 17 Квітень 2012, 20:13:33 »
мама Лерочки,  а може то не запах ацетону, може мала щось їла таке  Мені здається, що палочки одразу ацетон показують, якщо він є.  Ну принаймі в нас запах пізніше зявляється d130

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #88 : 17 Квітень 2012, 20:20:00 »
Цитувати
а може то не запах ацетону, може мала щось їла таке
та ніби ні,я ж знаю запах ацетону,пахне точно ним.

Offline Lapochka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +189/-0
  • Треба вміти перегортати нову сторінку життя
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 9 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #89 : 25 Квітень 2012, 01:42:09 »
Ось знайшла таку статтю:

Коли в дитини з рота пахне ацетоном
«До цієї хвороби схильні діти дошкільного віку. В основному до 12 років. Така схильність може бути навіть вродженою», — пояснює  Наталя Штепа, завідуюча дитячим відділенням Черкаської міської інфекційної лікарні. За її словами, на ацетонемічний синдром страждають діти дуже активні, рухливі й особливо емоційні. Частіше хлопчики. Вони, як правило, мають худеньку статуру. Повільно набирають вагу. Завдяки непомірній активності в таких малюків іде перевитрата енергії. Коли її не вистачає, організм починає витрачати накопичені жирові запаси. Тоді в крові підвищується вміст кетонових тіл, зокрема таких, як ацетон, ацетонова і бета–оксимасляна кислота.

Лікар каже, що спричинити «ацетон» може не лише перевитрата енергії, а й пережитий стрес, далека поїздка або їжа. Чому наші бабусі не знали про таку напасть? Бо раніше їжа була натуральна, без хімічних домішок. А сьогодні дитина з’їла щось жирне, смажене. Або ж з апетитом посмакувала чiпсами, сухариками магазинними, скуштувала ковбаси, пельменів, сирків у шоколаді зі стабілізаторами та барвниками. Ці харчі подразнюють печінку, підшлункову залозу, слизові оболонки травного тракту. У малюка збільшується печінка, у крові знижується рівень цукру, виникає блювота, яку нелегко буває зупинити. Йде зневоднення й інтоксикація організму. Для малюка це дуже небезпечно. Під час блювоти організм разом із рідиною втрачає натрій, магній та калій, а гостра нестача цих мікроелементів спричиняє судоми.

Трапляється, що у дитини виникає діарея. Це коли підшлункова залоза не справляється з обміном речовин. Ви бачите, що у вашого малюка висока температура, але він активний, ніби й не захворів. Аж раптом стає млявим, сонливим, може весь час лежати. Такі симптоми мають насторожити батьків: треба звернутися до лікаря.

«Ще може бути запах «ацетону» з рота. Але не всі його чують. Є лікар, який від порога може це відчути. До речі, ацетонемічний синдром зустрічається не лише в черкаських дітей, як дехто вважає. І він не залежить від екології. Як і від сезону», — пояснює Наталя Штепа.

За її словами, зазвичай коли дитина досягає 12–річного віку, проблеми з «ацетоном» минають. У народі про це кажуть: «переростають». Після цього діти менше хворіють, вони не такі рухливі, як раніше. У них вирівнюється обмін речовин. Взагалі ацетонемічні кризи виникають переважно раптово. І від них страждають не тільки діти, а й дорослі, якщо вони мають захворювання ендокринної системи. У них точно такі самі симптоми, як і в дітей. Але дорослі важче переносять хворобу. Особливо чоловіки, пояснює Наталя Олегівна.

«Медики за добу відновлюють енергетичний баланс хворого»

Що треба робити, аби якомога швидше вивести дитину з ацетонемічного кризу? В першу чергу, наголошує пані Наталя, батьки повинні відновити в організмі малюка втрачену рідину. Тут ефективним буде вживання розчину регідрону. Крім того, слід організувати дрібне пиття. Великими об’ємами пити не можна, бо цим можна спровокувати нові напади блювоти. Давайте солодкий узвар із сухих яблук, щоб відновити цукор у крові. У жодному разі не варіть компот із груш, слив та абрикос, щоб не викликати в малюка здуття та пронос. Можна поїти хвору дитину солодким чаєм із лимоном, лужною мінеральною водою (наприклад, «Лужанська», «Поляна Квасова», «Боржомі»).

«Якщо мати не справляється з відновленням рідини і не знімає інтоксикацію, викликану ацетоном, то дитину треба госпіталізовувати. В умовах лікувального закладу, якщо хвороба не запущена, медики за добу відновлюють енергетичний баланс», — зазначає лікар.

Пані Наталя говорить, що успіх у лікуванні залежить ще й від того, на фоні чого виник ацетон. Адже блювота може розпочатися не лише від ацетонемічного синдрому, а й від менінгіту або від кишкової інфекції.

Багато в лікуванні ацетонемічного кризу важить дієта. Батьки мають обмежити вживання дитиною жирних сортів м’яса, субпродуктів, смаженої їжі, сирих фруктів та овочів — приблизно на тиждень. Треба давати протерті круп’яні супи. Ні в якому разі не годуйте дитину концентрованими м’ясними, рибними або грибними бульйонами. Цільне молоко, кисломолочні продукти можна вживати, але коли ацетон уже негативний (за аналізами). Варто забути про магазинні продукти з консервантами, стабілізаторами, барвниками. Табу має бути й на чіпси, горішки, жувальні гумки.

Лікар радить котролювати і вживання дитиною шоколадних цукерок та шоколаду, газованої води. Бо це «вороги» печінки та підшлункової. Окрім цього, каже пані Наталя, не зловживайте ряжанкою та сметаною, баклажанами, цвітною капустою, помідорами, апельсинами — продуктами, які теж можуть викликати ацетонемічний синдром.

Й обов’язково, наголошує Наталя Штепа, годуйте малюка п’ять–шiсть разів на день. Слідкуйте, щоб дитина не перевантажувалася ні фізично, ні психологічно. Обмежте її час за комп’ютером і телевізором. Краще більше гуляйте у будь–яку погоду і не менше двох годин щодня. Загартовуйте дитину. Ефективний контрастний душ для ніг.

І ще, підсумовує лікар ніколи не займайтеся самолікуванням, обов’язково звертайтеся по допомогу до лікаря. І педіатр, і гастроентеролог підберуть для вашого малюка і лікування, і харчування. А якщо є така можливість, оздоровіть дитину в санаторії, де є слабомінералізовані лужні води.
ВАРТО ЗНАТИ
Ацетонемічний криз починається в дитини тоді, коли в її крові накопичується велика кількість кетонових тіл — ацетону і ацетооцтової кислоти. Якщо це сталося один раз — це криз. Коли ж це повторюється, то медики констатують уже ацетонемічний синдром. Такі діти мають нестійкий апетит, схильні до неврозів і бувають уперті. Але, як це не дивно, у своєму розвитку вони випереджають однолітків. Рано починають говорити, дуже допитливі, у них відмінна пам’ять, вони успішні в навчанні.
ВАЖЛИВО!
Основний симптом ацетонемічного синдрому — сильна блювота — може виникати й при деяких інших захворюваннях. Його прояви схожі й на кишковий грип, і на апендицит, і на гостре харчове отруєння. Діагноз може точно поставити тільки лікар! Не намагайтеся лікувати малюка самостійно, навіть якщо в нього проявляються всі описані симптоми!

Offline Lapochka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #90 : 25 Квітень 2012, 02:37:49 »
Цитувати
Які рекомендації давали на подальше харчування? Маю на увазі те,на що особливо наголошували.
Ацетономічна дієта:
Можна: М'ясо дорослих тварин, м'ясо кроля, індички; яйця варені (одне на день) або у вигляді омлету; Риба морська, зелені та бурі водорості; Супи на овочевому відварі; картопля, буряк, морква, огірки, кабачки, капуста білокачанна, цибуля, салат, кріп; Каша гречана, вівсяна, рисова, кукурудзяна; сухарі, галетне печиво; мармелад, желе, лукум, карамель; Яблука некислі, груші, солодкі ягоди, виноград, диня, кавун, персики, абрикоси, черешні; Молочні продукти (молоко, кефір, ряжанка, сир, плавлений сир, бринза); Сухофрукти (урюк, сливи, курага, родзинки) у вигляді узвару; морси з чорної смородини, журавлини, киселі; соки з м'якоттю, свіжовіджаті; чай зелений, лимонний напій

Обмежити: Солоне м'ясо, консерви; Оселедець, солона риба, ікра рибна, консерви; нерибні продукти моря (кріль, краби, крабові палички); Борщі з використанням томатів; томати помаранчеві, кольорова капуста сира, редька; страви з бобових і гороху; Макаронні вироби; бісквіт, кекс; Банани, ківі, фініки, інжир, мандарини; Сметана, вершки, твердий нежирний

Не можна: Супи та борщі на м'ясному бульйоні, телятина, м'ясо молодих птахів; субпродукти (печінка, нирки, мізки); копченості, маринади; Супи на рибному бульйоні; риба річкова на (за винятком судака, щуки); раки; Супи на грибному відварі, зелений борщ; томати червоні та рожеві, баклажани, солодкий перець, кольорова капуста відварена; гриби білі та шампіньйони; шпинат, щавель, петрушка; кетчуп, аджика, майонез; Здобне і листкове тісто, чипси; кондитерські вироби з кремом; шоколад; Кислі фрукти (яблука, вишні, апельсини); Йогурт, жирний сир; Відвар шипшини, чорний чай, кава; холодні та газовані напої; концентровані напої.

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #91 : 22 Травень 2012, 18:19:11 »
Мамки, підкажіть d138 в мого Дениса ацетон 4 плюси, пити відмовляється, підкажіть як правильно робити клізму, який об"єм рідини можна брати для дитини 1,6 рочків?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline мама Лерочки

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #92 : 22 Травень 2012, 18:59:21 »
я робила таку маленьку,саму меньшу.

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #93 : 22 Травень 2012, 19:02:53 »
ми колись в такому віці попали в лікарню, то в нас правда животик болів, але нам зробили три клізми дорослих, після од
нОї дитячої, що ми вдома зробили

Offline іскринка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +37/-0
    • Награды
« Reply #94 : 22 Травень 2012, 20:52:23 »
Цитувати
Мамки, підкажіть  в мого Дениса ацетон 4 плюси, пити відмовляється, підкажіть як правильно робити клізму, який об"єм рідини можна брати для дитини 1,6 рочків?
пробуйте хоча би зі шпріца випоювати часто,я так робила як дитина була маленька

Offline kaktus

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +68/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дівчатка
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #95 : 22 Травень 2012, 20:58:04 »
Валя, я вже в цій темці писала, що як у малої був ацетон 4+, то нам лікар порадив таблетку глутаргіну розчинити у воді(стакан, я брала менше) і цим відпоювати дитину, то на другий день у нас вже було 2+

Offline natik_

• Своя Мамка
  • Репутація: +42/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик - 7 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #96 : 22 Травень 2012, 21:01:12 »
Цитувати
таблетку глутаргіну розчинити у воді
глутаргін і нас завжди спасав. Але я брала не таблетку, а той пакетик алкоклін.
url=http://www.malecha.org.ua][/url]

Offline Айрен

• Активна Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 5 роки
  • Ваше справжнє ім’я: іра
« Reply #97 : 29 Травень 2012, 10:33:13 »
Коліжанка стикнулася тиждень тому мала з ранку встала вяла і бліда то ми її зразу в лікарню ацетон 4 прокапали і давали нуксвоміка гемеопатія на слідуючий ранок на 0. незатягувати ми з моїм чадом так 1.8 попали в лікарню якби в той день звернулися то збилиб а так ми дотянули до ранку і всьо інфекційна. страшна картина коли дитина чахне на очах.

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #98 : 29 Травень 2012, 10:40:44 »
і нас таке спіткало, дитина неспокійно спала, зранку млява, ми добре, що догадалися швидко купити ацетон тест стрічки і глюкозу, то було теж 4+, але після глюкози і води з цукром, то 0, і це таке реакція на вірус, це дійсно важливо швидко відреагувати в такій ситуації і знати, що тепер батьки дитини, яка раз мала такий ацетономічний синдром завжди мають мати смужки на визначення ацетону і ампулу глюкози, бо таке може ще статися і якесь солодке пиття при активності дитини, істериках теж варто давати.

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #99 : 29 Травень 2012, 11:04:36 »
і варто подивитися відео Комаровського про ацетон z4

Offline Free Spirit

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
  • Life is good!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Тетянка - 25.01.2009, синочок Денисик - 04.11.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #100 : 29 Травень 2012, 14:34:36 »
а ми нажаль на цей раз вдома не справилися з ацетоном, дві доби малюк був в реанімації, на 3-тю ацетон впав до 3 плюсів і нас перевели. зараз на щастя вже все добре
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]<br /><br />Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Lapochka

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #101 : 30 Травень 2012, 17:12:42 »
Цитувати
а ми нажаль на цей раз вдома не справилися з ацетоном, дві доби малюк був в реанімації, на 3-тю ацетон впав до 3 плюсів і нас перевели. зараз на щастя вже все добре
нічого ж собі, здоровячка вам тоді побільше...
а ми перший місяць-півтори дотримувались ацетономічної дієти, а зараз вже по-троху все їмо, ну звичайно не жарене і т.д...просто важко не давати дитині макаронів, чи масла чи сметани, якщо вона так любить...