Автор Тема: Годування в громадських місцях  (Прочитано 19091 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline БарбараАвтор темы

• Активна Мамка
  • Репутація: +13/-0
  • Мене на форумі більше немає
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Годування в громадських місцях
« : 03 Грудень 2010, 17:22:32 »
Нарешті це сталося! Цей маленький чоловічок з'явився на світ. Ви готові бути з ним вдень і вночі. Ви даєте все найнеобхідніше своєму дитинчаті. Але все-таки хочеться частіше вибиратися з дому, не розлучаючись при цьому з малюком. Як же бути з годуванням? Годувати прямо на вулиці?

З цим питанням стикаються багато матусь. Сам факт годування в громадському місці може бентежити й часом здаватися взагалі неприйнятним. Мама з жахом представляє цікавих перехожих і докори сторонніх людей. Дуже шкода, що в нашому суспільстві сформувалося неправильне ставлення до годування грудьми. Сам процес годування багато хто вважає дуже інтимним і неприпустимим на людях. Але це всього лише переконання людей, які не розуміють самої суті годування груддю. І якщо ви не хочете бігти додому з плачучим від голоду малюком - давайте разом спробуємо пристосуватися до годування грудьми на вулиці.

Якщо ви соромитеся ...

Перш за все потрібно забути про те, що ви перебуваєте на вулиці. Найважливіше - ваш малюк хоче прикластися до грудей. Якщо ви тільки починаєте годувати - соромлення цілком природне для вас. З часом з'явиться більше впевненості в собі і правильності своїх дій.

Перше, що слід зробити - придбати бебі-слінг - спеціальну перев'язку для носіння немовлят. Ця річ буде незамінною для вас, де б ви не знаходилися. Зверніть увагу на модель слінгу. Якщо він оснащений довгим лоскутком - ви зможете ним прикривати малюка і свої груди. Взагалі при годуванні в слінги жоден перехожий не здогадається, що ж саме ви робите, особливо якщо ви будете вести себе безпосередньо і будете повністю розслаблені. Прагнення сховатися у віддаленому місці, зігнутися, нахилитися тільки підсилюють увагу сторонніх людей!

Перед виходом на вулицю одягніться так, щоб годувати малюка було максимально зручно. Можна розглянути декілька варіантів:

* Кофточка з глибоким вирізом. Верхню частину грудей ви можете прикрити шматком слінгу
* Бюстгальтер для годування, завдяки якому не доведеться повністю діставати груди
* Простора сорочка. Ви зможете розстебнути гудзик і годувати малюка, прикрившись шматком слінгу або ж вибравши відповідне положення в слінгу
* Якщо на вулиці прохолодно - підійде куртка на розмір-два більше, щоб прикрити малюка і вашу грудь від цікавих поглядів
* Ви можете просто відвернутися від перехожих і вибрати відлюдну алейку, прогулюючись по якій спокійно годувати
* Можна просто присісти на лавку і, поклавши ногу на ногу, (цим піднявши вгору дитини) погодувати її
* Ви можете носити з собою легкий широкий шарфик, яким завжди можна прикритися під час годування
* Візьміть із собою попутник, який завжди зможе загородити вас собою під час годування.

Де Вам завжди зможуть допомогти?

Якщо на вулиці холодно, пішов дощ або трапилася будь-яка інша небажана атмосферна неприємність - озирніться навколо. Поблизу можуть опинитися:

* Дитяча поліклініка, у багатьох з яких є кімната Здорової дитини. Навіть якщо такої кімнати не виявилося - ви можете погодувати дитину в будь-якому милостиво наданому вам кабінеті чи навіть у холі. У таких місцях зазвичай знаходяться переважно жінки, які завжди вас зрозуміють.
* Аптека. Якщо  даний час не відноситься до періоду епідемій - ви можете сміливо скористатися цією можливістю, але намагайтеся вибрати аптеку, де немає скупчення людей.
* Кафе, ресторан. Ідеальний варіант. Ви можете сісти за столик (обравши підходящий) і спокійно погодувати малюка. Якщо вам не вдалося зайняти досить комфортне на ваш погляд місце - можна відгородитися від людей, поставивши на стіл сумку.
* Таксі. Думаю, будь-який обтяжений роботою водій із задоволенням надасть жінці заднє сидіння автомобіля для такого важливого заходу.
* Дитячий магазин. Тут вам вже точно не зможуть відмовити. До того ж, ви можете просто насолоджуватися вивченням асортименту іграшок і навіть придбати щось новеньке, порадувавши цим себе і дитинку.

Чого робити не можна?

Всі знають, що мама-годувальниця повинна себе відчувати максимально комфортно. Тому, де б ви не знаходилися, намагайтеся не допускати таких помилок:

* Напруга. Сам по собі страх бути викритим у чомусь непристойному і напруженість з боку матері позначається на ефективності годування. Вироблення окситоцину організмом знижується і молоко гірше виділяється.
* Не відривайте дитину від грудей, якщо до вас хтось наближається. Зберігайте спокій. Кричущий від нерозуміння того, що відбувається малюк своїм плачем приверне увагу набагато більшої кількості людей.
* Не намагайтеся погодувати дитину так, як зручно тільки вам з позиції бути непоміченою. Враховуйте те, що малюк може не погодитися на незнайомі для нього маніпуляції. Вибирайте максимально комфортну позу для обох.

Ви повинні розуміти, що не здійснюєте нічого аморального! Щоб зміцнити свою впевненість - виходьте з дому з близькою вам людиною, яка зможе завжди підтримати вас морально.

Намагайтеся спілкуватися з годуючими мамами, разом з ними гуляти. Коли ви будете все робити разом - впевненість у правильності ваших дій зросте.

Розповідайте майбутнім мамам про годування грудьми, діліться з ними досвідом. Можливо, ваша порада досвідченої мами дуже допоможе комусь в майбутньому.

Згадайте відомі картини годуючих мам - Мадонна з немовлям, Мадонна Літа (Леонардо да Вінчі). Адже годування грудьми в ті далекі часи знайшло відображення в мистецтві. Сьогодні ми можемо захоплюватися цією духовністю, якої вони просякнуті.

Не соромтеся представляти грудне вигодовування природним процесом, що не вимагає якої-небудь серйозної підготовки. Чим простіше ви будете до цього ставитися - тим легше вам буде оволодіти навичками непомітно годувати малюка в будь-якому місці.

Якщо ми зможемо переконати себе в цьому, то з часом зможемо сформувати здорове ставлення суспільства до годування грудьми в громадському місці.

Джерело: інтернет

Сказали спасибо: Miki

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Re: Годування в громадських місцях
« Reply #1 : 03 Грудень 2010, 17:33:11 »
Мені деколи доводилось годувати малого на дворі.Намагалась знайти затишну лавочку і прикривала малого пеленкою.Не бачу в цьому нічого страшного.Що природньо то не безобразно.
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline лана лістат

• люблю своїх хлопчиків
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +112/-0
  • Ангели є на землі і це мій Синуля)
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Маркус,5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Руслана-Катерина
« Reply #2 : 03 Грудень 2010, 17:35:44 »
я думаю,що ми справді маємо право годувати дітей груддю у громадських місцях(звичайно якщо є потребе,,а не спеціально),бо зараз пропагують грудне вигодовування,а витягнути цицю встидно і думаєш,щоб ніхто не замітив, d110 бо бутилочку можна витягнути і погодувати маля ,а ціцю ні d16???
так що думаймо про своїх пупсів,а не про сором"язливість) :8 z4

Offline Cinderella

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +54/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #3 : 03 Грудень 2010, 22:14:16 »
Дуже корисна інформація для деяких мамочок z4 z4 z4 z4. Я годую малюка там де він зголодніє, і якщо його голод застав нас не дома, а в гостях, в кафе, в парку чи ще десь, не бачу нічого странного щоб задовольнити потребу малюка. Вважаю це більш правильним рішенням ніж бігти з каляскою чи з кричащим малюком на руках через пів міста d102 d102 d102 d102 d102, щоб зробити це дома

Offline Ірена

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
« Reply #4 : 04 Грудень 2010, 05:18:11 »
Я взагалі не прихильник годування у громадських місцях. Але це краще, ніж слухати плач малечі.

Offline panna

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Святослав 11 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Жанна
« Reply #5 : 17 Березень 2011, 22:35:00 »
На мою думку немає нічого стидного в тому, щоб нагодувати свою дитину грудьми в будь-якому місці. Хоча багато людей на це реагують по різному. Свого синочка мені тільки раз приходилось годувати в парку, але все таки я це зробила заради дитини. Погляди прохожих були різні... d141  d107  d112

Offline _ХРУСЬКА_

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +116/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Юстина
  • Ваше справжнє ім’я: христина
« Reply #6 : 17 Березень 2011, 22:38:38 »
а ми їмо всюди, навіть в громадському транспорті доводилось))))
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Cinderella

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +54/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік
« Reply #7 : 17 Березень 2011, 22:47:08 »
Правильно, саме головне, щоб малюк був задоволений

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +269/-1
    • Награды
« Reply #8 : 18 Березень 2011, 00:33:07 »
я теж годую де захоче

Offline Zhychok

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +237/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша
  • Ваше справжнє ім’я: Женя
« Reply #9 : 18 Березень 2011, 01:04:12 »
Ну я не прихильник годування на людях, але як треба, то не будеш дитину голодом морити, то я за. Правда не доводилось таке робити  d143

Offline chychyndra

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +539/-1
  • Русские не сдаются
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анюта
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #10 : 18 Березень 2011, 01:32:56 »
О, я когда-то думала, как это кормить ребенка на людях?
А потом втянулась и даже не знаю какая реакция у окружающих, просто никогда не обращала внимания

Самый страшный зверь - девушка, сидящая на диете, при месячных, бросающая курить.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #11 : 26 Березень 2011, 03:21:20 »
 десь до 1 р.10м. я годувала свого синка майже всюди, де б він не попросив, але йому уже 2р.2м. - може і потерпіти якщо місце не підходяще

Offline anne

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +482/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #12 : 21 Травень 2011, 13:45:55 »
Я годую дитину там, де вона захоче. Шукаю зручну лавочку, прикриваю груди пеленкою і годую. На перехожих не дивлюся, мені до них байдуже. Головне, щоб дитина не кричала від голоду  d25

Offline Галочка25

• Свідома Мамка
  • Репутація: +41/-0
  • Наша радість
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Яна 12.01.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #13 : 21 Травень 2011, 14:16:21 »
Я теж годувала малечу на вулиці... і чесно, навіть тоді не задумувалась - добре це чи погано d130, давала, коли плакала.. давала там, де вона просила - чи десь в парку, чи в дворі, чи в кафе, чи в центрі  d27 Було літо і ми довго гуляли, а так як були виключно на ГВ, то і не церемонились з цим... Хоча зараз я часто задумуюсь над тим, чого мені не було стидно годувати її на очах в людей(ну, ми прикривались, але все одно!!) d16

Offline мама Дані

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +167/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Данилко. 25.12.2010 Соломійка 1.07.2012
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #14 : 21 Травень 2011, 15:05:08 »
Ми також зараз почали істи і на вулиці, і в кафешках, і в парку!!!! Малюк раніше спав 3 год мінімум, а зараз 1-1,5 год. і все хоче істи!Ми й погуляти толком не встигаєм! Чому так швидко голодніє, не розумію!  d104 може не наідається, молока не вистачає, але я навіть думати про це боюсь!!! Думаю треба дитинку погодувати обов'язково, де б ви не знаходились! А хто цього не розуміє, то це тільки його проблеми!!!

Offline Юляшка

• Активна Мамка
  • Репутація: +41/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочку 7 рочків, донечці 5 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #15 : 21 Травень 2011, 16:35:26 »
і ми їмо всюди. Навчилась це так робити, що деколи чоловік чи друзі з якими гуляємо чи десь сидимо навіть не зрозуміють, що я годую дитину - просто притулила до себе :-) Малого годувала на вулиці до 7 міс, потім була зима. а на весну після його рочку вже не їли на вулиці.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #16 : 21 Травень 2011, 17:19:29 »
А моєму хлопчику 2,4 р. і ще просить будь-де цицю  z5 Хоч я не завжди так даю.