Автор Тема: Електронна реєстрація на чергу в садок - ваші відгуки.  (Прочитано 38940 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
В цьому році в Івано-Франківську, вперше в Україні,  запровадять передовий європейський досвід - електронну реєстрацію дітей в дитячі садочки. На кошти гранту фонду «Відродження» за допомогою цієї системи освітяни та депутатський корпус сподіваються побороти корупцію при вступі у дошкільний навчальні заклади м. Івано-Франківська. Як працюватиме електронна реєстрація?

З 10 лютого в центрі надання адміністративних послуг (Незалежності 5) запрацює спеціально відведене вікно, де батьки зможуть зареєструвати свою дитину на чергу в садок. Отримавши  спеціальну реєстраційну картку, захищену голограмою, батьки отримають можливість відстежувати актуальний стан черги, перевіряти під яким номером дитина перебуває їх дитина, хто зарахований до садка. Вся ця інформація буде розміщена   на спеціальному сайті, який наразі перебуває в стадії розробки. 

Під час  впровадження проекту  спочатку, перші два місяці,  будуть перереєстровуватись ті діти, які на даний момент вже знаходяться на черзі в ДНЗ. До 20 січня завідувачі івано-франківських садочків  зобов’язані  подати їхні  списки  реєстратору, який буде обдзвонювати батьків, щоб вони прийшли та внесли данні своєї дитини до електронного реєстру.  На це виділено 1, 5 місяці . Після внесення в базу цих малюків,  з квітня реєструватимуть  всіх охочих.  Записати свою дитину можна буде одразу після того як  батьки матимуть свідоцтво про народження, а не у віці одного року, як це було до тепер. Обирати треба буде  лишень  один дошкільний заклад і  кожен садок буде мати свою електронну чергу. Це дасть змогу   максимально точно відслідкувати кількість  дітей, яким потрібна дошкільна освіта, адже зараз батьки записуються в кілька садків одразу, що створює плутанину.

З наступного року завідуючі ДНЗ не матимуть права приймати дитину в заклад без реєстраційної картки. Зарахування в груп буде відбуватись виключно згідно електронної черги.  З моменту повідомлення  батьки   матимуть два місяці для оформлення  всіх необхідних документів. Якщо без поважної причини протягом вказаного терміну вони  не з’являються, з ними контактують, з’ясовують причини , а  тоді  в разі  їх відмови, в садок потрапляє наступна дитина.

На даному етапі всі картки та процедура реєстрації будуть безкоштовною.  З наступного року витрати на цю систему планують закласти в  міський бюджет.

Ініціатори проекту,  голова постійної депутатської комісії Івано-Франківської міської ради з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту Оксана Савчук та начальник управління освіти й науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Наталія Микула сподіваються, що  чіткі, єдині для всіх  правила прийому в ДНЗ полегшать ситуацію навколо дошкільної освіти, знімуть розмови про корупцію.

05 Січня
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
    • Награды
Вирішити проблему обліку дітей, які потребують місця у дошкільних навчальних закладах освітянам допоможе електронна реєстрація дошкільнят. Адже батьки, щоб збільшити ймовірність влаштування дитини у садочок реєструють її у кількох ДНЗ.

«Ми будемо перші в Україні, хто проводитиме таку електронну реєстрацію. Ми хочемо, щоб процес влаштування дитини у садочок відбувався чесно, прозоро, щоб батьки мали змогу простежити, як їхні діти просуваються в цій черзі. Власне з метою наведення ладу в цьому питанні ми вводимо електронну реєстрацію, адже дуже часто батьки реєструють дітей в двох, трьох, а то і чотирьох дошкільних закладах. Ця програма не дозволить реєструвати дітей у кількох ДНЗ і відповідно ми матимемо чітку картину», - розповіла начальник Івано-Франківського управління освіти та науки Наталія Микула.

Як додала Наталія Микула , це також допоможе зняти питання корупції в освіті, адже з наступного року без реєстраційної картки завідуючі не зможуть прийняти дитину в садок.

З 10 лютого в центрі надання адміністративних послуг запрацює спеціально відведене вікно, саме сюди зможуть звернутися батьки, які не мають доступу до Інтернету та зареєструвати дитину.

у мене питання - вони справді вважають що уся проблема - це те що мами записують в декілька садочків??? і що вони будуть робити коли побачать ту реальну картину?

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
    • Награды
Чи не кожна молода сім’я, турбуючись про стан свого матеріального забезпечення, задається питанням, – як бути у випадку, коли при необхідності заробітку коштів, потрібно ще й приділяти немало часу для щоденного виховання своїх чад?

Проблема із влаштуванням дітей у дошкільний навчальний заклад у Івано-Франківську не відрізняється від загальнодержавної картини. І дітей нікуди діти, і місця у дитячих садочках зменшуються. Чи є це важлива проблема?  Так, є, адже у сьогоднішній час сім’ям вкрай важко жити за рахунок одного годувальника, що вимагає участі у наповненні сімейного бюджету й другої особи. В таких умовах вихованням дітей дошкільного віку повинні займатись саме освітні ДНЗ.

Ці твердження усім відомі й зрозумілі, та от не видаються вони такими легкими у виконанні для самих батьків. Сьогодні у побуті ми спостерігаємо стан, коли ще до народження немовляти батьки починають метушитися, куди б його прихистити через 2-3 роки. В Івано-Франківську, як і в будь-якому іншому місті України, кількість місць у дитсадках не достатня відповідній кількості дітей. До того ж, у найближчий час причин для сподівання покращення стану не спостерігається. У такі ситуації про боротьбу із корупцією у галузі говорити важко.

Запровадження електронного обліку дітей які підлягають влаштуванню до дитсадка дозволить формувати справді відповідну та реальну чергу. В першу чергу це унеможливить хабарницькі схеми та мінімізує роль завідуючих дитсадків при прийнятті дитини. Як мовилося на попередньому засіданні постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту, дуже часто батьки подають заявки одночасно у декілька ДНЗ, із сподіваннями потрапити хоча б в один. Це одночасно створює навантаження як для самих батьків, так і для системи дошкільної освіти, адже влаштувавши у садочок дитину, з обліку інших закладів не знімаються.

Під час електронної реєстрації батьки дошкільнят матимуть змогу познайомитися з дитсадками міста, дізнатися про спеціальні програми дитячого розвитку у ДНЗ, подати заявку на влаштування у бажаний заклад та побачити кількість уже поданих заявок не виходячи із дому. Зі слів голови депутатської комісії О.Савчук, планується створити таку схему, яка функціонує у більшості європейських країн.

«Переймаючи зарубіжний досвід, ми маємо на меті, по-перше мінімізувати можливість корупції, по-друге, зняти навантаження із сьогоднішніх т.зв. черг та оптимізувати батькам шлях влаштування своєї дитини у садок» - О.Савчук, голова постійної депутатської комісії  з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту.

Запровадження такої системи сьогодні у планах львівських та чернівецьких освітян, і їх взаємообмін досвідом із франківськими колегами дозволить напрацювати дієву методику.   
08.11.11

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
    • Награды
а ось так це виглядає в Москві  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline оксана7777

• В щасливій родині дружина думає, що гроші беруться з тумбочки, чоловік - що їжа береться з холодильника, а діти - що їх знайшли в капусті
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +257/-5
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасійка і Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
Цитувати
а ось так це виглядає в Москві  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
напевно і в нас шось таке похоже буде
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ластівка

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 Кукусі )))
  • Ваше справжнє ім’я: Влада
А як буде з відомчими дошкільними закладами? Наприклад УМВС?

Offline nata*

• Своя Мамка
  • Репутація: +296/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Таня, Сергійко
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Ластівка я  питалася завідуючу відомчого вони не підлягають електронній реєстраціїї, так як ведуть облік тільки дітей МВС

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
у мене питання - вони справді вважають що уся проблема - це те що мами записують в декілька садочків??? і що вони будуть робити коли побачать ту реальну картину?
ну частково є в цьому доля правди, але все стає на місця, коли діти почина.ть ходити в садок. У червні місяці батьки визначаються з закладом. Тобто можна протсо порахувати дітей  у черзі (одного віку, бо інколи записують же ж на різні роки і садок) мінус та кількість, що починає ходити. Напряжно, але це теж би дало картину. А вони зараз не знімуть навантаження, а просто трошки наведуть порядок у чергах. Але факт лишиться фактом - садочків не вистачає. Але це ітак очевидно  вже давно d143

Offline Roksana

• АвтоЕксперт
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +256/-5
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володінька 9 років
Дівчата, допоможіть розібратися, кажуть що треба перереєструвати всіх дітей що були записані до дит.садків з 20 січня до 10 лютого, написано сайт, але він не відкривається. Ми й так пізно попадаємо бо з нами підмахлювали добряче, а то ще тут якісь інтернет реєстрації, пишуть що якісь карти потім із голограмами треба забирати потім після онлай запису. Можливо хтось про це щось знає?
(кликните для показа/скрытия)

Offline Сянка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +337/-2
  • мир создан для того, чтобы я в нем мурликала
    • Награды
Дівчата, можете скинути ссилку на сайт, де проводиться реєстрація?
Roksana писала, що сайт вже є, але вона не може на нього зайти.

Offline Natalya

• Віддана Мамка
  • Репутація: +541/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
наскільки я знаю то сайт ще в розробці, а взвагалі то я вчора вичитала в експресі що до 10 чи до 20 лютого мають внести всіх хто стояв вже на черзі а після цього будуть приймати на чергу всіх бажаючих, тобто можна буде реєструватись і скорше а не так як раніше писалося що з квітня

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
здається має бути dity.if.ua, але його я ще так розумію не доопрацьовано

Offline Roksana

• АвтоЕксперт
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +256/-5
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володінька 9 років
Сайт dity.if.ua але він не працює. Пише в газеті Експрес, останній номер с.19 , там відмічено що сайт ще у стадії розробки. До речі там пише "чомусь" що  можна буде переєреструвати дітей з 20 січня до 10 лютого включно...після того вже буде пізно....Нчого не розумію...Мами просвітіть хто тут прав???

Offline mikrobo4ka

• Віддана Мамка
  • Репутація: +293/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс і Даня
  • Ваше справжнє ім’я: Ірішка
якісь дурдом...до 10 числа мало часу лишилось,а сайт  так і не працює d111

Offline marina 90

• Своя Мамка
  • Репутація: +101/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя Діма
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
Вони хоча б якусь гарачу лiнiю телефоннy зробили.Щоб можна було б позвонити запитатись що ,як до чого.А так якась бiлiбурда виходить ми зробили сайт бла бла бла, а по людськи нiчого не понятно  d16

Offline Жанет

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Донечка Євочка
  • Ваше справжнє ім’я: Жанна
Цікаво, тепер збільшаться чи зменшаться шанси потрапити в садок  d130.
І ще цікаво, кому тепер предеться давати конвертик щоб попасти в садок, тобто у гору черги.
І ще один момент цікавить, якщо я не попадаю у вибраний садок, то я не попадаю в садок взагалі, чи можна буде перереєструватись?

Offline Sunshine

• Своя Мамка
  • Репутація: +68/-0
  • "Laugh everyday, even if it is at yourself"
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Цитувати
то я не попадаю в садок взагалі, чи можна буде перереєструватись?
і мені цікаво. Я ще взагалі не знаю чи ми будем в Франківську в садік ходити.