Автор Тема: Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину  (Прочитано 14674 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline БарбараАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 111
 • Поблагодарили: 1 раз
 • Репутація: +13/-0
 • Мене на форумі більше немає
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Якщо мамі прогнозують операцію кесаревого розтину, вона звичайно хвилюється, як складеться в неї далі із грудним вигодовуванням. У нашому суспільстві існує стале переконання, що після кесарева - грудне вигодовування налагодити набагато складніше, ніж після звичайних пологів, частіше трапляються проблеми, зникає молоко й т.п. Однак консультанти з грудного вигодовування знають, що налагодити грудне вигодовування можна навіть у всиновленої дитини, тому організація годування після кесарева є завданням не більш складним, ніж налагодження годування після будь-яких інших пологів у пологовому будинку при роздільному утримуванні. Звичайно, як і будь-яка інша нестандартна ситуація, годування після кесарева спочатку буде мати свої особливості. Однак, якщо бути до цього готовою, все це буде тимчасовими заходами, від яких поступово можна буде відмовитися. Отже, у чому ж складаються особливості годування після кесарева розтину.

Проблема з першим прикладанням

Для успішного грудного вигодовування необхідно правильно організоване перше прикладання до грудей протягом першої години (а по деяким документах рекомендовано навіть у перші 30 хвилин) після народження, а як же це зробити після кесарева розтину?

Почнемо з того, що правильно організоване прикладання до грудей, тобто повноцінний імпринтинг у пологбудинках взагалі зустрічається рідко. Повноцінний імпринтинг містить у собі не тільки раннє прикладання до грудей, але й здійснення цього акту в момент найвищої смоктальної активності дитини, що дуже залежить від того, як протікали пологи й дуже рідко відбувається в перші 30 хвилин її життя! При повноцінному прикладанні дитина ссе тільки одні груди протягом 30-40 хвилин, а те й довше, після чого повиннна бути перекладена до інших грудей, які буде ссати стільки ж. Очевидно, що в більшості наших пологбудинків таке прикладання зазвичай відбувається через кілька годин а іноді й декількох днів після народження!

Після кесарева розтину протягом першої години після народження смоктальна активність дитини знижена або відсутня зовсім, тому світова практика рекомендує прикладати таку дитину до грудей через 1 годину після народження. Якщо дитина не проявляє достатньої смоктальної активності, їй пропонують груди на кожний писк доти, поки вона не захоче як слід посмоктати. Дослідження вчених показали, що високу смоктальну активність діти, не прикладені відразу до грудей, зберігають протягом перших 6-ти годин після народження, тому у випадку кесарева, достатньо часу, щоб прикладання до грудей відбулося протягом цих 6-ти годин.

У кожному разі, відбулося це прикладання через 1 годину або трохи пізніше, дуже важливо, щоб материнські груди були першим предметом, який потрапить у рот дитини. Для цього варто виключити будь-яке догодовування й допаювання маляти доти, поки його не погодує мама не менш 1-ї години поспіль! А от це вже залежить від того, як мама підготується до цього процесу, про що буде домовлятися з лікарями, за чим попросить простежити родичів. Наприклад, у випадку платних пологів і окремої палати, можна домовитися про те, що тато або бабуся будуть спостерігати через скло за всіма процедурами, які відбуваються в дитячій і що дитину віддадуть у палату, як тільки їй будуть зроблені всі необхідні процедури. Можна заздалегідь домовиться й про таку палату, де дитину з мамою взагалі не розлучають.

Таким чином, проблема з першим прикладанням сильно перебільшена й організувати цю ситуацію грамотно після кесарева також реально, як і після інших пологів у пологовому будинку.

Проблема з палатою реанімації

Після кесарева від 1 до 3 доби жінка перебуває в палаті реанімації, тому навіть у тих пологбудинках, де прийняте спільне перебування, вона розлучена зі своєю дитиною. Як же при цьому годувати грудьми?

Насправді це найголовніша проблема, яка, на жаль, пов'язана винятково із правилами організації допомоги в пологбудинках на території нашої держави. Ніде у світі такої проблеми не існує, дитина перебуває з мамою завжди, навіть у післяопераційній палаті, виключенням є необхідність в апаратному диханні для мами або для дитини. Цього вимагає Міжнародна конвенція по правах дитини. І поки наші мами не почнуть вимагати дотримування їх споконвічних материнських прав, ніхто за них цього не зробить! Тому просіть, вимагайте, домовляйтеся, поки для цього є час, тобто до пологів.

Домовитися можна про різне.

Наприклад, можна домовитися про те, щоб поки Ви перебуваєте в післяопераційному відділенні, дитину не годували. Запевняю Вас відсутність 10 мл молозива, яке маля висмоктує в першу добу й 30 мл у другу, зовсім не прирікають дитину на муки голоду! Однак, якщо поруч із дитиною не перебуває Ваша довірена особа, дотримання домовленості навряд чи можна буде перевірити.

Якщо мама відразу перебуває у своїй палаті, можна домовитися, про те, що тато або бабуся доглядають за малям, поки мама цього зробити не в змозі. Вони також можуть догодовувати маля з ложечки, якщо лікар наполягає на догодовуванні.

Якщо ж все-таки Вас розлучили, не слід падати духом. Змиріться з тим, що Вам доведеться переучувати дитину, і насолоджуйтеся хвилинами відпочинку. Правда відпочивати можна тільки перша добу. На другу добу необхідно організувати зціджування обох молочних залоз, кожні 2 години, крім нічної перерви з 24.00 до 6.00. Починати зціджування краще зі стимуляції сосків долонею, потім зціджувати біля 5-ти хвилин, незалежно від того, скільки звідти виділяється. Весь час, що залишився, - відпочивайте.

Якщо мама не забуває зціджуватися й готова переучувати дитину правильно ссати, як тільки з ним зустрінеться, успіх гарантований!

Таким чином, навіть при знаходженні мами окремо від дитини в перші дні, потім можна буде все налагодити, а якщо грамотно домовитися з медперсоналом заздалегідь, строки розлучення можна сильно скоротити!

Проблема з нестачею молока

Після кесарева розтину в багатьох мам спостерігається вповільнений прихід молока, воно може прийти навіть на 9 день, догодовування неминуче, як потім налагодити годування?

Звичайно, якщо в мами молоко приходить так пізно, дитину якийсь час доведеться догодовувати. Однак, по-перше, далеко не в кожної жінки після кесарева спостерігається вповільнений прихід молока. А дитина в перші дні задовольняє свої потреби тільки молозивом, а його жінки виробляють по-різному. Тому не поспішаєте робити висновки. Не звертайте уваги на те, наскільки дитина втрачає у вазі, тому що ця втрата взагалі не залежить від способу годування. І не поспішаєте догодовувати дитину, поки не проведете так званий «тест на мокрі пелюшки». Порахуйте число сечовипускань дитини.

У перші 3 доби доволі усього 2, наступні три із третьої по шосту, усього 4, починаючи із шостої доби їх повинне бути не менш 6.

Це нижні границі, сечовипускань може бути набагато більше, але за матеріалами ВОЗ і Міжнародної Молочної Ліги до 10 дню життя дитина може спокійно існувати без догодовування при дотриманні цих норм. А до 10-го дню молоко зазвичай з'являється.

По-друге, іноді при грудному вигодовуванні догодовування на початковому етапі буває навіть необхідне! Якщо ми годуємо недоношену, ослаблену дитину, у перші дні їй обов'язково буде потрібне догодовування, тому що в неї просто немає сил для висмоктування всієї необхідної порції! Правда в цьому випадку догодовування організується зцідженим молоком, але саме завдяки догодовуванню дитина починає рости, у неї з'являються сили ссати усе краще і краще й потреба в догодовуванні поступово зникає. Також варто ставитися до догодовування з уповільненою появою молока. Молоко прийде, коли дитина буде достатньо стимулювати груди ссанням. Дитина, що не одержує догодовування, або сильно нервує біля грудей, або швидко засинає знесилена. Догодовування дозволить дитині почувати себе більш спокійною, і при цьому в неї буде вистачати сил на досить довгу стимуляцію грудей ссанням. У міру того як буде приходити молоко, від догодовування можна буде відмовитися.

По-третє, не так небезпечне саме догодовування, як спосіб, яким його дають! Для грудного вигодовування пляшечка із соскою найшкідливіший і марний предмет. Якщо мама збирається годувати дитину грудьми, то догодовування із соски неприпустиме! Саме мама повинна визначати спосіб догодовування дитини. У наших пологбудинках, на жаль, не прийнято догодовувати дітей іншими способами в дитячих відділеннях. Звичайно, якщо дитину приносять мамі по режиму, то їй доведеться з цим змиритися. Однак, як тільки дитина буде залишатися з мамою постійно - догодовування із соски повинне бути відмінене! Мама або родичі, що допомагають їй, можуть догодовувати дитину, дотримуючись наступних правил:
 • для догодовування використовується маленька ложечка, піпетка, медичний шприц, пеніцилліновий пухирець, і т.п., але не пляшка із соскою;
 • догодовування дають строго по режиму, пропонуючи груди до і після догодовування;
 • у перші 10 днів дитині не дають більше 30 мл догодовування одномоментно;
 • догодовування даємо тільки в тому обсязі, що підвищує кількість сечовипускань до норми.

Таким чином, навіть при вповільненому приході молока, і необхідності догодовування, мама зможе годувати грудьми, якщо грамотно організує догодовування.

Проблема з переучуванням дитини

Дитина, яку догодовували неправильно, за допомогою пляшки й великих порцій звичайно звикає до режиму, не бере груди занадто часто й крім того, неправильно їх захоплює. Якщо їй пропонують груди частіше, вона просто спить, а якщо не дають захоплювати груди у звичному неправильному положенні - плаче. Хіба можна переучити таку маленьку дитину?

Не тільки можна, але й потрібно. Годування у відповідності зі своїми біологічними ритмами, годування в правильному положенні, не тільки необхідні для гарної лактації в мами, це насамперед необхідно самій дитині. У генетику маляти закладений саме такий спосіб ссання. Всі її клітинки очікують необхідних сигналів. Як тільки поведінка мами починає відповідати генетичним очікуванням дитини, включається його спадкоємна програма. Організм дитини починає виробляти ендорфіни - гормони радості-щастя, тільки при частому годуванні в правильному положенні. Тому, навіть при переучуванні, навіть при плачі, дитина не одержує стресу!

Щоб пропонувати дитині груди частіше, зовсім не обов'язково її будити, потрібно тільки поспостерігати за її сном і запропонувати їй взяти груди через 1.5-2 години від початку засипання, у той момент, коли вона почне робити рухи, прицмокувати, уві сні!

Для того щоб навчити дитину по-новому брати груди, як правило, досить декількох днів. Але тільки, за умови грамотної консультації й відповідної підтримки. Самій мамі, як показує практика, із цим не впоратися, скільки б гарних книг і правильних статей вона не прочитала! Не допомагають ні відеофільми, ні барвисті плакати! Прикладання до грудей це мистецтво, передане від мами до мами! Тільки мама, що мала досвід подібного переучування, може навчити цьому іншу маму. І найпростіше знайти таку маму, звернувшись до консультантів по лактації.

Таким чином, які б помилки не були допущені Вами в перші дні після пологів, при своєчасному зверненні за допомогою, всі вони переборні!

Звичайно, при годуванні дитини грудьми після кесарева бувають і інші проблеми, але вони нічим не відрізняються від проблем матусь, що народили в пологовому будинку іншим способом, тому й вирішуються також.

А для скептиків хочу додати, що серед наших консультантів досить жінок, які не тільки змогли вигодувати дитину грудьми до 2-х років після кесарева, але й успішно навчають тепер цьому інших матусь!

Майорська М. Б.
досвідчений консультант з грудного вигодовування
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
що після кесарева - грудне вигодовування налагодити набагато складніше, ніж після звичайних пологів, частіше трапляються проблеми, зникає молоко й т.п.

 У мене є кілька знайомих, які мали кесарів ростин. І всі вони кажуть, що не годували грудьми, бо молоко перегоріло після усіх ліків, які їм влили і через операцію. Я теж до тепер думала, хоча і сумнівалась, що після кесаревого неможливе годування грудьми. Виявляєтьтя, що тут також - лишень бажання і трохи старань
 

Offline Viktorija

 • Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
 • Адміністратор
 • Віддана Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 8416
 • Поблагодарили: 248 раз
 • Репутація: +922/-0
  • Награды
В мене кесарській і ми ще гамаєм ціцю!
В мене взагалі ніяких проблем не було з ГВ і надіюсь не буде ттт d112
Головне хотіти, а не шукати виправдань ;)
Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 


Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
В мене кесарській і ми ще гамаєм ціцю!
В мене взагалі ніяких проблем не було з ГВ і надіюсь не буде ттт
Головне хотіти, а не шукати виправдань

Молодці! Успіхів вам і надалі!
Якби не найшла цю тему, то далі б нічого не розуміла.
 

Offline snakewife

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 4908
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +347/-2
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оля
моя подружка моє двох кесарят, одного відгодувала 2 роки, зараз дівчинці 3 місяці, також на ГВ - жодних проблем, головне - бажання.
 

Offline мамуся Анастасійки

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2024
 • Поблагодарили: 568 раз
 • Репутація: +417/-3
  • Награды
Моя сестра також після операції і годує до тепер(малій рік)....
 

Offline хрустик

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 223
 • Репутація: +6/-1
 • Мій молодший гарбузик
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: христина
Цікаво, в якій це ще в реанімації забирають дітей? Мені малого поклали як тільки зашили шов і я ще зовсім не відійшла від наркозу. Зарар ВЖЕ НІХТО не хоче забирати дітей. z1
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline gadassa

 • головне, щоб головне було головним!
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1108
 • Поблагодарили: 14 раз
 • Репутація: +219/-1
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Єва, Марк, Лія
 • Ваше справжнє ім’я: Лідія
В мене 3 КР -і всіх годувала і годую без проблем(до 3 років d27).дійсно старшу малу не давали до мене, вона велика була, хотіла їсти, їй без мене суміш давали, навіть не питаючи, а мені давали , то вона трошки поїсть-і спить, перші 3 дні майже нічого не було в грудях, дуже трошки молозива, на другу ніч я за шоколадку лишила малу коло себе спати-вона була активніша-а на третій день як прибуло молоко то груди мені мама розмасовувала так, що я зубами за поручні ліжка трималася, щоб не кричати-20 хв-і все, фактично вже 9 років-годуюча мама, один рік з яких я не годувала)) Дійсно тут бажання, настрой, терпіння грають важливу роль! Я ні нахвилину не пожалкувала, що тоді витерпіла той масаж d27
 

Offline Lesica

 • От так завжди: вчора було рано, завтра буде пізно, а сьогодні - немає коли!
 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 231
 • Поблагодарили: 8 раз
 • Репутація: +60/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Яна 4 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Леся
Ох, і в мене проблеми з ГВ після кесарева... Молоко прибуло на 5 день, і то трошки, груди не набухли навіть, мала все сама розцідила, але не вистачає молока їй, дуже мало набирає вагу. В роддомі сварили, щоб догодовувала, а дитина тільки спить, може голодна години 3-4 спати... Дома трохи налагодилось, молочка стало більше, навіть кілька днів не підгодовувала, а зараз - знову нічого нема в грудях, хоч і п"ю чай хіповський, і чай з молоком, апілак більше тижня, і результату не видно... Ще й дитина не хоче смоктати і те що є - трошки почамкає, і спить! Навіть підгодувати нема як, бо спить... А де в нас знайти тих консультантів? я б вже що завгодно робила щоб дитинку накормити...
 

Offline Совушка

 • Новенька
 • *
 • Повідомлень: 0
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +2/-0
 • До мене - на ТИ! )))
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
Ох, і в мене проблеми з ГВ після кесарева... Молоко прибуло на 5 день, і то трошки, груди не набухли навіть, мала все сама розцідила, але не вистачає молока їй, дуже мало набирає вагу. В роддомі сварили, щоб догодовувала, а дитина тільки спить, може голодна години 3-4 спати... Дома трохи налагодилось, молочка стало більше, навіть кілька днів не підгодовувала, а зараз - знову нічого нема в грудях, хоч і п"ю чай хіповський, і чай з молоком, апілак більше тижня, і результату не видно... Ще й дитина не хоче смоктати і те що є - трошки почамкає, і спить! Навіть підгодувати нема як, бо спить... А де в нас знайти тих консультантів? я б вже що завгодно робила щоб дитинку накормити...

Леся, я вважаю, що голодна дитина спати не буде!!! Я родила природнім шляхом, але у мене теж дуже маленькі груди і всі дивуються, як я можу годувати, де там може бути молоко. Але є і годувала усіх діток і то довго.

Я бачу по лінієчці, що вашій лялі 3 тиж., то зараз у вас може бути молочний (лактаційний) кризис. Лактаційні кризи переважно виникають на 3—6му тижні, 3му, 4му, 7му  і  8му  місяцях  лактації, а  можуть  повторюватися  кожні  1,5—2 місяці. Тривалість таких кризів становить у середньому 3—4 дні /до тижня/, вони цілком „зворотні” — тобто процес нормальної лактації можна повністю відновити — і не впливають на здоров’я дитини. У    деяких жінок лактаційні кризи стаються кілька разів за весь період грудного вигодовування.  

Годуйте, прикладайте до грудей свою малявку якомога частіше, це найкращий стимулятор, щоб прибуло молоко. Годуйте вночі. І ніяких сумішей! Ну і не забувайте про своє пиття і харчування.
У мене теж були "голодні дні" у дітей, трошки плакали, але за 2-3 дні все приходило до норми. Може поганий жарт, але я тоді казала "нічого з голоду не вмре за 2 дні, щось трохи ще є в грудях".
 

Offline beauty

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 516
 • Поблагодарили: 27 раз
 • Репутація: +73/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Ромчик
 • Ваше справжнє ім’я: Іра
В мене після КР малий ссав груди десь до 1,6 року, а потім якось сам вже відмовився. Але, правда, ссати груди почав десь на 2, чи 3 тиждень після народження, бо був в реанімації, то я постійно йому сціджувала молоко. В мене вже аж на грудях синяки були. 
If one doesn"t have what one loves, one must love what one has!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Lesica

 • От так завжди: вчора було рано, завтра буде пізно, а сьогодні - немає коли!
 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 231
 • Поблагодарили: 8 раз
 • Репутація: +60/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Яна 4 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Леся
Ліля 1981, лікарі кажуть що замучена смоктанням голодна дитина може спати :(
От зараз дві години смоктала то одну то другу грудь, і в результаті випила ще пів бутилочки суміші...
І не какає по кілька днів, лікарі теж кажуть що може бути голодний запор.
Візьму вагу і буду зважувати дитину до і після годування...
 

Offline gadassa

 • головне, щоб головне було головним!
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1108
 • Поблагодарили: 14 раз
 • Репутація: +219/-1
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Єва, Марк, Лія
 • Ваше справжнє ім’я: Лідія
так дійсно зважуйте маленьку
і не переживайте,перш ніж так змучуватися дитина мала ще б наплакатися сильно від голоду,а як вона веде себе коли просто не спить і не їсть?
 

Offline Lesica

 • От так завжди: вчора було рано, завтра буде пізно, а сьогодні - немає коли!
 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 231
 • Поблагодарили: 8 раз
 • Репутація: +60/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Яна 4 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Леся
Цитувати
а як вона веде себе коли просто не спить і не їсть?
кряхтить або плаче від газиків :( трохи розглядається по сторонах коли на руках
 

Offline Любаша

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1527
 • Поблагодарили: 4 раз
 • Репутація: +288/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Єлизавета- 12 років і Олександр-5,5 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Любов
Доброго дня, Леся! Спробую дати Вам декілька порад. Якщо хочете більш детально поговорити, телефонуйте 067-382-27-35
Цитувати
Ох, і в мене проблеми з ГВ після кесарева... Молоко прибуло на 5 день, і то трошки, груди не набухли навіть, мала все сама розцідила, але не вистачає молока їй, .
Молоко прибуло - це вже добре!  z4 Молока у Вас рівно стільки, скількі дитині потрібно.
Але є одна умова: Скільки дитина з"їла за попереднє годування, стільки молока і прийде на наступне годування + ще трошкі ;)!
Якщо дитинка з"їла 20 грам + догодували 50 гр, то на наступне годування прибуде знову 20 гр молока!!! І Ви будете вимушені доГодовувати. А якщо догодовуєте з пляшки, то дитина взагалі розучиться смоктати груди.
Цитувати
дуже мало набирає вагу
Вам ще не має місяця, Ви ще не зважувалися. Як знаєте, що мало ваги?
Цитувати
В роддомі сварили, щоб догодовувала,
Не слухайте їх! Їхня задача щоб діти мовчали. А це досягути дуже просто - пляшка в рот - і дитини не чути! Виписали з роддому, а там "розгрібайтеся, шановні батьки, як самі знаєте" :/ Не йдіть у них на поводу!!!
 
Цитувати
а дитина тільки спить, може голодна години 3-4 спати...
Будіть і годуйте, постійно пропонуйте груди! Тільки ворухнеться - зразу груди в ротик. Навідь якщо маля зробить 2 -3 смоктальні рухи, то вже буде посланий сигнал в мозок і молоко буде сильніше вироблятися ;)
Цитувати
Дома трохи налагодилось, молочка стало більше, навіть кілька днів не підгодовувала, а зараз - знову нічого нема в грудях, хоч і п"ю чай хіповський, і чай з молоком, апілак більше тижня, і результату не видно...
А якого результату Ви чекаєте? Щоб груди набрякли, боліли, з них текло  або застоювалося молоко ...? Хваліть Бога, що Вам дав "поступову" лактацію z4  Апетит приходить під час їжі. Так і молоко виробляється під час _смоктання_!  d79 Те, що Ви не можете видавити нічого з грудей, ще не говорить про те, що дитина не може добути молоко!

Допишу пізніше, бо треба годувати сина!  :*
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline snv512

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 638
 • Поблагодарили: 38 раз
 • Репутація: +128/-2
 • Щаслива жінка, дружина, мама!!!
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Поліна Злата Ярема
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Цитувати
От зараз дві години смоктала то одну то другу грудь, і в результаті випила ще пів бутилочки суміші..
А ви спробуйте не міняти грудь на протязі хоча б двох годин, хай смокче тільки одну грудь. Мені така порада допомогла відновити грудне вигодовування через 5 місяців підгодовування(раніше просто не знала d100). І ще питання- дитина коли какає, є такий характерний взривний звук? Какашки ближче до зеленого кольору?
Страх видит преграды, вера-возможности...
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline vita_if

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 239
 • Поблагодарили: 3 раз
 • Репутація: +51/-0
  • Награды
Мені здається, що тепер в роддомі навпаки заохочують грудне вигодовування. Мені приклали малого до грудей, як тільки привезли з операційної. Спочатку підійшла одна медсестра помогла малого прикласти, потім друга допомагала. І синочок постійно був зі мною, ніхто дітей тепер не забирає від мами після кесаревого розтину.
У мене також не було стрімкого прибуття молока, і це навіть добре, не прийшлось груди розмасажовувати. А в місяць у мене був лактаційний криз. Годувала синочка щопівгодини, випивала багато рідини (курземе, чай), і не спокусилася ні на які суміші. Бо маю приклад старшого сина, який після 5 пляшечок з сумішшю взагалі відмовився від грудей.
Леся, а звідки ви знаєте, що у вас нічого немає в грудях? У мене груди малі, і більше як 30мл молока я немогла ніразу зцідити з двох грудей зараз, а малий щомісяця поправляється більше як на кілограм.