Автор Тема: Енергоефективність наших домівок в умовах тотального підвищення тарифів  (Прочитано 4125 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +598/-10
  • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
за камін заяву в жек писала, є дозвіл за умови встановлення окремого димоходу (чи вентиляції, не пам"ятаю як прочитали мені, бо заяву ще з жеку не забрала)-ну, це ж і так ясно
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
Увага! Нові тарифи на світло з 1 вересня!

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила нові тарифи на електроенергію для населення з 1 вересня цього року.

Отже тепер тариф для населення (у тому числі й для тих, що проживають в будинках з електроплитами) становитиме:
- до 100 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 45,6 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 100 кВт/год. до 600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 78,9 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 600 кВт/год. електроенергії на місяць 147,9 - коп./1 кВт/год. з ПДВ

Для населення, що проживає в сільській місцевості (у тому числі, яке проживає в будинках з електроплитами):
- до 150 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 45,6 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 150 кВт/год. до 600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 78,9 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 600 кВт/год. електроенергії на місяць 147,9 - коп./1 кВт/год. з ПДВ

Для населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (в тому чилі і в сільській місцевості):
В період з 01 жовтня 2015 по 29 лютого 2016 року включно:
- до 3600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 45,6 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 3600 кВт/год. електроенергії на місяць – 147,9 коп./1 кВт/год. з ПДВ
Для населення, що проживає у багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не працюють системи централізованого теплопостачання (в тому числі і в сільській місцевості):
У період з 01 жовтня 2015 року по 29 лютого 2016 року (включно):
- до 3600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) - 45,6 коп./1 кВт/год. з ПДВ
- понад 3600 кВт/год. електроенергії на місяць – 147,9 коп./1 кВт/год. з ПДВ
У період з 01 вересня по 30 вересня 2015 включно – на загальних умовах.
Для багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії – 45,6 коп./1кВт/год.

Наступне подорожчання електроенергії пройде з 1 березня 2016 року.
Ознайомитися з діючими тарифами на електроенергію можна на сайті компанії за посиланням Для того щоб побачити посилання: Register or Login].

Offline Natali_summer

• Активна Мамка
  • Репутація: +21/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Natali
постою, послухаю - дуже актуальне питання

Offline Vn

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +870/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дiвчинка
  • Ваше справжнє ім’я: Вероніка
Розпив оригінальних парфумів Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

e-p.prom. Колготи, легінси, шкарпетки, білизна Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Kancpartner. Дитячі іграшки,канцтовари.  Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Color-it.Все для школи,офісу,дому,іграшки. Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Кarina: щітки для волосся, перукарське, манікюрне приладдя Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Залишки з моїх СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Eva__Автор темы

• Свідома Мамка
  • Репутація: +62/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
Цитувати
за камін заяву в жек писала, є дозвіл за умови встановлення окремого димоходу (чи вентиляції, не пам"ятаю як прочитали мені, бо заяву ще з жеку не забрала)-ну, це ж і так ясно

а у газовщиків не треба брати дозвіл? бо стосовно газу є ньюанси по об"єму приміщення, де встановлені газові прилади, що має бути певного розміру вент канал і т.д. А з каміном? Розрахунок тяги вентиляційної шахти не казали робити? Бо якщо щось стається з димоходом, то має бути адекватна природня вентиляція для запобігання накопичування чадного газу і т.п.

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
 в мене поверх останній, так що зробити окрему ветиляцію проблем нема

Цитувати
Розрахунок тяги вентиляційної шахти не казали робити?
це може бути потрібно,якщо вносити зміни в техпаспорт

все одно потрібна окрема вентиляція,якщо раніше не було тих газових пічок як в польських будинках

а після встановлення каміну ви самі захочете перевірити, щоб все було добре, бо це ж ваша безпека

Offline Eva__Автор темы

• Свідома Мамка
    • Награды
Цитувати

а що у вас є ЖЕК? не ЄРЦ? бо на мене сьогодні в ЄРЦ дивилися баранячими очима і головний і нженер і всі решта, в кого я питала, вони не знають як можна легально встановити камін, не знайшли нічого кращого, ніж послати мене в газконтору.... 

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
в нас приватний жек
яке відношення газконтора має до каміну на дровах?

Offline Eva__Автор темы

• Свідома Мамка
    • Награды
Цитувати
яке відношення газконтора має до каміну на дровах?

ну так і я про те

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
встановлення каміну прирівнюється до перепланування квартири, тому, щоб все було легально треба зібрати пакет документів як для перепланування
дозвіл на виконання підготовчих робіт видається держархбуд інспецією на підставі певних документів, рішення про можливість встановлення каміну приймається міськвиконкомом

можна тільки на останньому поверсі
не можна ні в кухні, ні в житловій кімнаті

Offline Eva__Автор темы

• Свідома Мамка
    • Награды
поверх в нас останній
а от цим я озадачена прям
Цитувати
не можна ні в кухні, ні в житловій кімнаті
а де?
 в коридорі? чи в кладовці? а ви куди свій камін плануєте прилаштувати? а чому в кухні і вжитловій кімнаті не можна?

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
якщо будете робити все легально, то вам скажуть де можна, я думаю.

в мене хол більш як 20 кв метрів, і кладовка є замість якої розглядаю варіант встановлення каміну.

в моєму будинку є кілька камінів на останніх поверхах, попитаю в сусідів

Подумала і додала ще: [time]21 Серпень 2015, 18:04:00[/time]
нарешті найшла посилання
це інфа 2011р, може змінилося щось

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды

Десять простих правил, як економити електроенергію

Перше
Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 20-25 % електроенергіїї. Вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років.

Друге
Купуйте енергоефективні побутові прилади і правильно їх експлуатуйте. лектроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G. Клас А ++ - найбільш економний, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G. Побутова техніка класу споживання «А» або «А+» на 30 – 50% споживає менше електричної енергії ніж прилад класу «В».

Третє
Не розміщайте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів і не кладіть у нього гарячу їжу, щоб він не включався частіше. В приміщенні, де температура сягає 30 градусів тепла, холодильник споживає електроенергії удвічі більше. Звертайте увагу на температурний режим, що нижче температура в холодильнику, то більше енергії потрібно для її підтримки: + 6-7 ° C і -18 ° C в морозильній камері, як правило, цілком достатньо

Четверте
Використовуйте пральну і посудомийні машини тільки при повному завантаженні. Не перевищуйте норми максимального завантаження білизни. Слід уникати і неповного завантаження машини: перевитрата електроенергії в цьому випадку складуть 10-15 %.

П’яте
очищайте пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %, відповідно на цю ж величину зростають витрати електроенергії.

Шосте
Для приготування їжі використовуйте посуд з рівним дном і діаметр, якої рівний або трохи більший діаметру конфорки електроплити - це дозволить зекономити до 5–10 % енергії. При приготуванні їжі закривайте каструлю кришкою. Швидкий випар води подовжує час готування на 20–30 %, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування.

Сьоме
Налаштуйте свій комп'ютер на більш економний режим роботи і вимикайте монітор, навіть коли відходите навіть на кілька хвилин. Навіть новітні моделі телевізора або ПК, в режимі очікування споживають до 3,6 кВт вмісяць, а застарілі моделі - в кілька разів більше.

Восьме
Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт* год, тому кип'ятіть стільки води, скільки потрібно Вам в даний момент. Своєчасно видаляйте накип у чайнику, накип у 30 разів гірше проводить тепло.

Дев’яте
Якщо йдете з дому на цілий день або їдете у відпустку, вимикайте електричний бойлер, адже він споживає велику кількість електроенергії, періодично включаючись для нагрівання води.

Десяте
Вимикайте світло, виходячи із приміщення та всі побутові прилади, коли ними не користуєтеся. В режимі очікування електроприлади, також споживають електрику. Залишений у розетці зарядний пристрій споживає енергію навіть після від’єднання мобільного телефону (до 8% від їх загального споживання).

10 простих порад для економії енергоресурсів від експертів з енергоаудиту

1. 25% тепла будинок втрачає через погано утеплений дах або горище у приватних будинках. Тож утепліть дах спеціальними ізоляційними матеріалами.

2. Утепліть стіни та встановіть теплоізоляцію, щоб не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни.

3. Пофарбуйте в білий колір. Біла стіна відбиває 80% променів. Для порівняння: темно-зелена поверхня відбиває тільки 15% світла, чорна — 9%. Не нехтуйте природнім освітленням!

4. Перевірте систему опалення будинку, старе обладнання замініть на нове. Не закривайте одягом або меблями — це знижує ефективність їхньої роботи на 20%. Встановіть термостатичний вентиль на радіатор, щоб регулювати кількість необхідного тепла. Батарея, пофарбована в темний колір, віддає на 5-10% тепла більше, ніж пофарбована світлою фарбою. Шар фарби не повинен бути занадто товстим, що негативно позначиться на її тепловіддачі.

5. Встановіть на цій стіні (за радіатором) тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення

6. Система опалення «тепла підлога» більш ефективна, адже допомагає зберегти тепло навіть за наявності килиму на підлозі.

7. Слідкуйте за тим, щоб вікна були герметично зачинені. Це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі. Бажано, щоб вікна були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%. Встановіть на вікна тепловідбивну плівку; вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку

8. Встановіть лічильники. Розрахунки спожитої теплової енергії за показами лічильників в середньому на 30-40 % нижчі за встановлені норми, води та газу — в 2-3 рази нижчі за норми

9. Два режими зливу (повний і економічний) в унітазі економить приблизно 15 л води в день для сім'ї з 3 людей.

10. При завантаженні бака пральної машини лише наполовину, 50% її потужності витрачається марно. Прання за температури 30 °С замість звичних 40 °С дозволяє заощадити 40% енергії.

Сказали спасибо: Nina2013, інессс

Offline іринка))))

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мирослав 1,рік 9
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Порадьте,щось про утеплення фасадів і горища, чим краще,які фірми чи майстри добре роблять,якісь особливості?

Offline Stela

• Своя Мамка
  • Репутація: +58/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка(5р.), Іринка (1р.)
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
і мене цікавить--аде у нас типу 1 кімната мала бути на 2-му поверс а решт горище. ну і діри-шпари-вітер свище..Діри заробимо але чим би то ще утеплитись?.
Перш ніж лаяти дитину, згадай себе в його віці, погладь його по голові, поцілуй і йди пий свою валер'янку.

Offline інессс

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +241/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тимофій
  • Ваше справжнє ім’я: Інна
Порадьте,щось про утеплення фасадів і горища, чим краще,які фірми чи майстри добре роблять,якісь особливості?
Каже чоловік,  що найкраще утеплювати мінватою 10кою і фасад і горище.  Будемо цього року утеплювати фасад також,  але пінопластом 10кою. Мінвата дороще набагато,  але краще.
Жаль, що проходить літо, а не війна...