Автор Тема: Фізико-технічний ліцей при ІФНТУНГ  (Прочитано 7109 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Обласна спеціалізована школа-інтернат
“Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському
національному технічному університеті нафти і газу ”

м. Івано-Франківськ,
вул. Бандери 77
тел. 8(0342)52-30-46 приймальна, директор,
тел. 8 (0342)78-93-37 заступники директора.

електронна адреса
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

сайт

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Re: Фізико-технічний ліцей при ІФНТУНГ
« Reply #1 : 05 Лютий 2012, 18:41:38 »
я закінчила ФТЛ, навчалась там з 1994 по 1997 рік, дуже рада, що був цей етап в моєму житті. Поступила сама, навіть в той час не знала, що може бути щось "по блату". Викладацький склад дуже сильний, вимоги також були високі, чого тільки один Цок був вартий d27, потрібно було реально вчитись (в школі до того я перекладала зранку книжки і йшла на золоту медаль  d30). Всі діти були реально розумні, тому хотілось завжди до них тягнутись, а не пасти задніх. Хоча, як показало життя, потім перші з рейтингу працювали на тих, хто був останніми, але це вже таке, можна мати енциклопедичні знання, але не вміти застосувати їх у житті, а можна і навпаки.
Навчання у нас проходило у стінах університету, тільки на останньому курсі ми пару місяців навчались вже в корпусі на Бандери. Тому, можна сказати, що студентське життя в мене почалось після 8 класу.
Ну ще як щось пригадаю, то допишу, але я дуже рада, що тут вчилась, дуже достойні і порядні люди звідти вийшли з моєї гррупи, були й такі, які не витримували, то відсіювались на пешому курсі - просто повертались до школи, але таких було мало. Екзамени до універу здавала ще в ліцеї, ліцеїсти мали пільги на вступ, то я б поступила на державне, але на якийсь факультет, типу нафтопроводів, що що там найгірше для дівчини, тому я вирішила вибрати інший факультет, де б не було ні фізики, ні математики d112 хоча прийшлось йти на платне, зато без додаткових екзаментів.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #2 : 06 Лютий 2012, 15:16:58 »
я вчилась у ФТЛ з 1996 по 1999 роки (керівник Тижук Марія Іллівна  z4). Прийшла одного разу моя мама від гостей і твердо вирішила мене туди давати вчитися. Я була страшно проти, бо ж навіть 9 клас разом із своїми шкільними друзями не закінчила. Але вже зовсім скоро я була просто щаслива, що туди потрапила, адже ФТЛ -  це взагалі зовсім інша планета.
Навчання в нас проходило і в університеті, і в корпусі на Гнатюка, де зараз паспортний стіл, а потім ми вже остаточно вкорінилися на Бандери, лише на деякі пари ходили в "Нафтярню"  чи в медуніверситет.
Переваги ліцею в тому, що там дають глибокі знання, там ти реально вчишся сам для себе, відповідальність вся твоя, навіть якщо й без медалі, голова пуста не буде. Пам"ятаю, моя мама була в шоці з того, коли, кілька разів, йдучи за ліцеїстами, почула, що вони обговорюють важку задачку чи рейтинг  d107 Мабуть і спокійніша за мене була в плані компанії )))
Розважатися ліцеїсти теж вміють, якось за рік я нарахувала там 17 (!) дискотек. При тому, що в школі була лише традиційна загальна новорічна. Їздять ліцеїсти і в гори  і визначні місця подивитися і просто в походи ходять. Так що вельми весело, з котрого боку не глянь.
Перших півроку-рік я там пахала так, що світа не бачила, зате потім втягуєшся, заліковка працює на тебе  z1 А потім супер, бо ти йдеш в універ і фактично перший курс там нічого не робиш, бо вже все знаєш і лиш "автомати" збираєш  z5
Додам, що фізику-математику я люблю страшно і завдяки ліцею отримувала лише максимум задоволення від вивчення їх ))) Ну але ліцей-  це не тільки фізика-математика. Там набагато сильніше, аніж у школді, викладали всі дисципліни (не знаю як в порівнянні із, напрклад, природничим ліцеєм). З нашого потоку та сусідніх народ потім в медакадемію поступав і в Києво-Могилянку та інші виші України.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 06 Лютий 2012, 15:29:28 »
от дійсно, я згадала, що, наприклад, на біологію, то ми бігали в медакадемію (корпус трупарня на Шептицького), біологію в нас викладали викладачі медакадемії. Багато викладачів було з нафтярні  z4
Були предмети, на той час нові, як для школи, в нас була хореографія, медично-санітарна підготовка дівчат (теж в медакадемії викладали), етика і естетика (чи як там воно тоді називалось), ще там щось таке цікавеньке.
Ну реально, як каже Іра, що то інша планета. І контингент там дуже достойний.
Цікаво, а як там зараз???

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 06 Лютий 2012, 15:33:22 »
хореографію нам не викладали. Етика була, ми її якось серйозно не сприймали.  Я пам"ятаю, ми ходили десь в музеї і в кіно навіть раз  :) Було ще Основи Християнської Моралі, священник вів з церкви на Галицькій (чи як там та вулиця). А на біології водили нас в анатомічний музей, я там очі свої забула, особливо пам"ятаю того дядька без шкіри залакованого, в нього такі очі і така поза - ну хто особливо вразливий - спати не зможете. Багато там ще було "достопрімєчатєльностєй"  z4

Offline кася

• Своя Мамка
  • Репутація: +41/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #5 : 06 Лютий 2012, 15:54:49 »
Щодо викладацького складу - згідна,і тепер точно знаю що знання у значній мірі залежать від викладача. Коли я поступала, то фізику знала зовсім слабенько. Навіть на вступному екзамені один хороший хлопець мені допоміг розв"язати задчу, за це я йому дуже вдячна. Тому після вступу мама цікавилась чи не потрібен мені репетитор. Викладачка фізики, яку ми всі ніжно називали "Люся" сказала, що все що буде потрібно вона і так мене навчить. Так і було. Спочатку були завсім зле , для колишньої відмінниці 2-ки на летучках з фізики були глобальною проблемою. Але згодом всі проблеми зникли і таких, хто не вмів зробити якісь із  вступних типових завдань в універ, просто не було. були тільки вундеркінди, що полюбляли вищу матерію, щось поскладніше просто  типової навчальної програми

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
  • Репутація: +334/-1
  • Не маю доступу до ОП. Номер телефону - пост1 в СП
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим і Ростислав
« Reply #6 : 06 Лютий 2012, 17:35:25 »
А я поступала після 9 класу на 2 курс. Теж спочатку був шок: від одних п"ятірок у школі до трійок в ліцеї d107. Однак терпіння і праця все перетруть. Так і в мене - до 3 курсу ситуацію виправила, закінчила 3 курс на все 5. Скажу чесно перший рік мені було не до дискотек. Зате в університеті після ліцею була суцільна лафа, там я вже відірвалася :)

Доречі про Цока нічого доброго сказати на можу. Вимагав він дуже, але знання не давав ніякі. Пояснити нічого не міг, от Людмила (забула як по батькові) інша справа.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 06 Лютий 2012, 17:42:56 »
Доречі про Цока нічого доброго сказати на можу. Вимагав він дуже, але знання не давав ніякі. Пояснити нічого не міг, от Людмила (забула як по батькові) інша справа.
Кріцак Люся Олексівїна? там ще була молоденька фізичка, теж, казали, класна, але я за неї нічого не скажу. Люся була кльова  z4

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #8 : 06 Лютий 2012, 17:54:18 »
В нас була ота молоденька, то теж була класна. Вона і зараз там працює, здається. А з біології ота старша жінка (Сорока, здається),  теж моща. Ну й історичка Дар"я ... (ну що ж таке, всі по батькові забула) теж супер

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 06 Лютий 2012, 18:05:35 »
я теж половину по-батькові позабувала  d100 О  історія там була сильна, як я нею парилась - як згадаю, голова болить  d111 я не дуже до історії, але було дуже цікаво на парах.
А після Сороки там прийшла така руденька викладачка (і нарешті я мала 5 з біології!!!) то вона мала таку звичку казати, "отже, мої дорогі" - і мені завжди здавалося, що вона продовжить "на цьому все, можете іти" і такий був облом щоразу  z5

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 06 Лютий 2012, 22:17:44 »
Історичка - Шестакова Дарія Миколаївна, дуже цікаво і сильно, і вимагала, але то й хотілось щось знати в неї.
Сорока Ірина Володимирівна, мала в неї 2 з біології за атестацію, ото плачів було  d35 хоча потім вирівнялась на 4-ку. Ті вічні перездачі в Цока, вже потім, на курсі 2,5-3-му, просто інколи вся група тупо вставала і казала, що нічо не знає, і всім двояки і на перездачу, пам"ятаю, як одного разу в травні поверталась з перездачі, то вже темніло (а в травні темніє в 22-30), але вже під кінець навчання всі тупо (чи не дуже тупо) ржали - розслабились і попустились.
А фізику в мене ніяка Люся не викладала, d104 в нас був Сабан, а потім Костюк.
iraabush, я щось і не пригадую, що у вас була Люся. До речі, Іра якраз прийшла в нашу групу, загалом прийшло троє дівчат до нас на 2 курс. Групу поділяли на 2 підгрупи - а і б - а -сильніші, б - слабші. Я була в б і зовсім про це не жалію, в нас якось було веселіше  z5. Ну і ще я десь писала, що в мене мама серйозний фізик-ядерщик, а от на мені природа вирішила відпочити  d112.
Заробила ще собі тахікардію там і гемоглобін у 69 одиниць, навчання вночі було доволі частим, нам могли дати 25 задачок з важкого підручника станом на завтра, і роби, що хочеш.
Тепло згадую математичку Надію Василівну, я взагалі її геометрію обожнювала z4, а англічанка Лариса Анатоліївна - взагалі супер!!!  :*

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #11 : 07 Лютий 2012, 05:54:13 »
Так, англічанка була супер. А на математику і фізику ми поділялись, тому в тебе були інші викладачі.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 07 Лютий 2012, 08:33:21 »
Так, англічанка була супер. А на математику і фізику ми поділялись, тому в тебе були інші викладачі.
та я добре пам"ятаю, що ми поділились, але зовсім не пригадую, що у вас була Люся  d112

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 07 Лютий 2012, 08:48:28 »
Оля, в нас таких приколів з Цоком ніколи не було. Навіть від нашої "б" групи теж не чула, щоб вони заявляли, що нічого не знають. Все рівно потім здавати треба було, але, імхо, потім і сам розумнішаєш, і звикаєте одне до одного, ти до Цока, а Цок до тебе. В нас раз було таке, що якесь свято і всі хлопці втекли, а ми, дівчата, лишилися. І з нами лишився лиш один ентузіаст (Шеремета Роман, може хтось його  знає, він вже давно в американському університеті викладає  d107) то Цок всім п"ятірки поставив лиш за те, що ми прийшли  z5
В Сороки я ніколи оте 5 не могла мати, вже як не вчила. якесь прокляття було, як і на географію.... А ще хімія  d109 не пам"ятаю прізвище викладачки, в неї чоловік теж хімію викладав в університеті, це був якийсь жах, я і ще одна дівчина робили ті самі помилки і ту саму кількість, але мені клали 3, а їй - 5  d107 Або структурні формули.. хотсь знав уже зі школи, а декому не викладали, в програмі такого ще не було, то вона нічого не пояснила, відповідно, летучки народ позавалював  d109 і Зате потім поміняли викладачку і я  вмить стала знати на 5 ))))

Англійську мову я завжди любила, я в групі "б" (перші півроку) писала ті ж аудіювання на англійській, що й група "а". Бо "б" група українською писала. Але все рівно не задоволена була викладачкою Кисіль, бо, власне - аудіювання - це саме серйозне, що ми робили, а далі - прочитати текст і переказати його. Так що деякі просто зазубрювали і мали 5, а самі й далі ніц не петрали в мові...

І вперше чую, що різні викладачі вели різні підгрупи, в нас всі однакові були.

Offline iraabush

• Мамка Хуліганка!
  • Досвідчена Мамка
  • *
    • Награды
« Reply #14 : 07 Лютий 2012, 09:08:33 »
Цитувати
зовсім не пригадую, що у вас була Люся

Оля, то Іра Джет писала про Люсю. В нас була Людмила така молода, з короткою стильною стрижкою, керівничка групи 34. Пригадуєш?

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 07 Лютий 2012, 09:10:30 »
Цитувати
Навіть від нашої "б" групи теж не чула, щоб вони заявляли, що нічого не знають
ну я писала, що в нас весела підгрупа була, ну і це не постійно, але бувало, на перших курсах тряслись, як кролики, а потім повний розслабон, так потім і на перездачі ходили всі разом . Ну і Цок також спочатку жаху наганяв, а потім стававбільш милосердним, міг реально на парі зарахувати попередні "зальоти", почувши відповідь на одне запитання, а не валити, як спочатку.
До речі, він ще тоді був пенсійного віку, але такий живчик і постійно на велосипеді, і я його ще так десь півроку тому бачила - не тому ж велосипеді і приблизно так само виглядав , ніби й не пройшло тих 15 років   

Цитувати
зовсім не пригадую, що у вас була Люся

Оля, то Іра Джет писала про Люсю. В нас була Людмила така молода, з короткою стильною стрижкою, керівничка групи 34. Пригадуєш?
Так, я зрозуміла, про кого ви говорите, за нею ще її хлопці з 34 групи табунами ушивались, ну просто зовсім не пам"ятаю, що вона у вас вела.
Джет, у нас було немало різних викладачів, не знаю, чому так  d104

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 07 Лютий 2012, 09:14:32 »
Цитувати
і я його ще так десь півроку тому бачила - не тому ж велосипеді і приблизно так само виглядав , ніби й не пройшло тих 15 років
і в синьому беретику?  z1

аааа. я згадала, то була така Людмила і була така Наталя, вони дві худенькі-гарненькі молоденькі

а ви в яких групах були? В мене Л-13 (ну і потім 23, 33)