Автор Тема: 5 простих дослідів, від яких діти будуть у захваті  (Прочитано 3487 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline РоманіяАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
Наочність - ось чого не вистачає в навчанні. Графіки, таблиці та малюнки в підручнику - це одне, а от живий приклад - це зовсім інше. Такі досліди допоможуть не тільки цікаво і пізнавально провести час, але й підігріють інтерес дитини до досліджуваних предметів.

Ми зібрали 5 простих цікавих експериментів, які запам'ятаються надовго. Вони будуть цікаві як дорослому, так і дитині. А все, що потрібно для них, у вас під рукою.

1. Вогнетривка кулька

Потрібно: 2 кульки, свічка, сірники, вода.

Досвід: Надуйте першу кульку і потримайте її над запаленою свічкою, щоб продемонструвати, що від вогню кулька лопне. Потім у другу кульку налийте звичайної води з крана, зав'яжіть і знову піднесіть до свічки. Виявиться, що кулька з водою спокійно витримує полум'я свічки.

Пояснення: Вода, яка знаходиться в кульці, поглинає тепло, що виділяється свічкою. Тому сама кульку горіти не буде і, отже, не лопне.

2. Різнокольорова капуста

Потрібно: 4 склянки з водою, харчові барвники, листя капусти.

Досвід: Додайте харчовий барвник будь-якого кольору в кожну склянку і поставте в воду по одному листку капусти. Залиште їх на ніч. Вранці кожен лист буде пофарбований в різний колір.

Пояснення: Рослини вбирають воду і таким чином живлять своє листя. Це дія капілярного ефекту, при якому вода сама прагне заповнити тоненькі трубочки всередині рослин. Так харчуються всі рослини - і квіти, і трава, і великі дерева. Всмоктуючи підфарбовану воду, вони змінюють свій колір.

3. Плаваюче яйце

Потрібно: 2 яйця, 2 склянки з водою, сіль.

Дослід: Акуратно помістіть яйце в склянку з простою чистою водою. Як і очікувалося, воно опуститься на дно (якщо ні, можливо, яйце протухло і не варто повертати його в холодильник). У другій склянку налийте теплої води і розмішайте в ній 4-5 столових ложок солі. Для чистоти експерименту можна почекати, поки вода охолоне. Потім опустіть у воду друге яйце. Воно буде плавати у поверхні.

Пояснення: Тут вся справа в щільності. Середня щільність яйця набагато більша, ніж у простої води, тому яйце опускається вниз. А щільність соляного розчину вища, тому яйце піднімається вгору.

4. Кристали-льодяники

Потрібно: 2 склянки води, 5 склянок цукру, дерев'яні палички для міні-шашличків, щільний папір, прозорі склянки, каструля, харчові барвники.

Дослід: У чверті склянки води зваріть цукровий сироп з парою столових ложок цукру. Висипте трохи цукру на папір. Вмокніть паличку в сироп і зберіть неї цукринки. Розподіліть їх рівномірно на паличці.

Залиште палички на ніч сушитися. Вранці в 2 склянках води на вогні розчиніть 5 склянок цукру. Дайте сиропу охолонути хвилин на 15, але не довше, інакше кристали не будуть рости. Потім розлийте його по банках і додайте різнокольорові харчові барвники. Опустіть палички в банку з сиропом так, щоб вони не торкалися стінок і дна банки (в цьому допоможе білизняна прищіпка).

Далі спостерігайте за процесом, а потім можна з'їсти вийшло ласощі.

Пояснення: Коли вода остиває, розчинність цукру знижується і він починає випадати в осад, осідаючи на стінках посудини і на вашій паличці з "затравкою" з цукрових крупинок.

5. Тінь від сірника

Потрібно: Сірники, ліхтарик.

Дослід: Запаліть сірник і піднесіть його на відстань 10-15 сантиметрів від стіни. Посвітіть на сірник ліхтариком - і ви побачите, що на стіні відбивається тільки ваша рука і сам сірник. Здавалося б, очевидно, але ми ніколи про це не замислюємося.

Пояснення: Вогонь не відкидає тіні, так як не перешкоджає проходженню світла крізь себе.

Джерело: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline ТопІТоп

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +400/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 4 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
Дякую за ідеї! Справді цікаво таке поспостерігати. Ми в дитинстві тільки підсніжники клали в воду з чорнилом. d27
СП АліЕкспрес, меламінові губки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Залишки після СП Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +595/-10
  • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
ось тут ще кілька
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

Offline Ізюминка

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
 :flvчудові ідеї.Дякую!!!

Offline MARJANA2014

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
Романіє, дякую. Експерменти, справді дуже цікаві та й водночас прості!!! d120 d120 d120

Offline Оксана51

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Наталя,Cвєта
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Яка цікава тема,аж самій захотілося по- експериментувати

Offline irushka783

• Активна Мамка
  • Репутація: +69/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Костя 10 років
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
Класно. Спробую з сином. :bo

Offline TuttiFrutti

• Своя Мамка
  • Репутація: +102/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Тадейчик
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Прикольно,колись теж спробуєм
Коли у Вас проблеми - обійміть свою дитину, поцілуйте, і тоді Ви зрозумієте : якщо дитина поруч жива і здорова, - у ВАС немає проблем ! Усе інше - просто дрібниці життя , які не вартують ні ваших нервів, ні ваших сліз !!!!!