Голосування

У скільки років варто дитині йти в 1 клас?

У 6 років.
У 7 років.
Дам у 5,...років.

Автор Тема: У якому віці йти до школи?  (Прочитано 32720 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tana255

• Любіть у коханні, в труді, у бою, як пісню, що лине зорею... Всім серцем любіть Україну свою,- і вічні ми будемо з нею!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +118/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: У якому віці йти до школи?
« Reply #51 : 02 Лютий 2012, 23:21:35 »
Цитувати
а що батьки мають бачити? поясніть куди я маю дивитись? ясно що для мене моя дитина найрозумніша і вже сьогодні готова до школи    то хто мені може встановити діагноз - готова-неготова?

juliaroberts моя знайома працює психологом в школі і коли дітей приводять на підготовку, вона роздає їм тести, по яким бачить чи дитина готова чи ні, проте казала, що батьки мало прислухаються до порад, а роблять як вважають за потрібне  d104

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #52 : 02 Лютий 2012, 23:23:21 »
Неллі, дуже сподобалась твоя відповідь. дякую. тепер одразу питання - сьогоднішня програма для першачків відрізняється від колишньої - важча, легша? бо я так підозрюю що якщо опустили вік вступу в школу то і рівень навчання мали б спустити?

а я думаю - може обрати такий варіант - віддати пізніше, але нагрузити гуртками (танці, малювання)?
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Online GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +248/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Сашуня , Женічка
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #53 : 02 Лютий 2012, 23:24:10 »
Цитувати
а що батьки мають бачити? поясніть куди я маю дивитись? ясно що для мене моя дитина найрозумніша і вже сьогодні готова до школи    то хто мені може встановити діагноз - готова-неготова?
Мені також здається що батькам важко розгледіти не готовність дитини до школи.
096-824-11-08

Offline natik_

• Своя Мамка
  • Репутація: +42/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Дмитрик - 7 років
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #54 : 02 Лютий 2012, 23:24:19 »
Цитувати
Бо інколи є діти зовсім не готові до школи ні фізично, ні психологічно, а їх батьки все одно віддають
Справді, є й такі дітки які плачуть! спочатку, не хочуть залишатись у школі. Але хочу відмітити, що ось так психологічно не підготовлені можуть бути і ті, кому й більше 7.
url=http://www.malecha.org.ua][/url]

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +133/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #55 : 02 Лютий 2012, 23:25:02 »
про психолога в школі то інша байка, скажу одне обидві мої доні не були готові до школи d110 це вирок психолога, старшій було 7.6!!! вона вчилась на відмінно 7 років, але психолог сказала - не готова d111

тому не раджу (з власного досвіду) слухати що скаже психолог :)

Online GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #56 : 02 Лютий 2012, 23:28:25 »
Цитувати
juliaroberts моя знайома працює психологом в школі і коли дітей приводять на підготовку, вона роздає їм тести, по яким бачить чи дитина готова чи ні, проте казала, що батьки мало прислухаються до порад, а роблять як вважають за потрібне  
якщо дитина молодша шести, то краще звернутися до спеціаліста. але буває так що дитина може виконувати складні операції чи завдання, а елементарне не підсилу.
096-824-11-08

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #57 : 02 Лютий 2012, 23:29:23 »
для мене готовність до школи - це робота батьків з дитино ДО школи. однозначно.

ну і ще таке от питання - у садку ж є певні групові сходи від ясель і уверх. і якщо я забажаю віддати малу раніше, а вона буде ще получається не у тій групі - то що? чи мені одразу зараз іти і перестрибувати? дурня якась... d143

Offline tana255

• Любіть у коханні, в труді, у бою, як пісню, що лине зорею... Всім серцем любіть Україну свою,- і вічні ми будемо з нею!
  • Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #58 : 02 Лютий 2012, 23:29:36 »

Цитувати
про психолога в школі то інша байка, скажу одне обидві мої доні не були готові до школи  це вирок психолога, старшій було 7.6!!! вона вчилась на відмінно 7 років, але психолог сказала - не готова

тому не раджу (з власного досвіду) слухати що скаже психолог
d128 психологи є різні, тому не варто так казати
Казати людині що її дитина в 7,6 років не готова це  d110

Online GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #59 : 02 Лютий 2012, 23:31:32 »
Цитувати
про психолога в школі то інша байка, скажу одне обидві мої доні не були готові до школи  це вирок психолога, старшій було 7.6!!! вона вчилась на відмінно 7 років, але психолог сказала - не готова

тому не раджу (з власного досвіду) слухати що скаже психолог
це напевно залежить від професіоналізму психолога, вона обгрунтувала свої висновки.
096-824-11-08

Offline Nelly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #60 : 02 Лютий 2012, 23:32:10 »
[quote
juliaroberts][/quote]

як вчитель початкових класів і як мама з досвідом скажу - програма відрізняється, вона стала складнішою :(
але все залежить від батьків. наведу такий приклад з життя - ми повертаємось зі школи о 14 годині (щодня 5 уроків) відпочила, пообідала і до уроків, 30 хв пишемо, без чернетки це важливо!!! дитина втомлюється і так, потім 30 хв. перерва, знову 30хв вчимось
кінець уроків, дитина, якщо нема вірша напам"ять і багато слів з іноземних мов за 1 годину встигає зробити уроки, при умові що мама сидить поряд і за кожним разом коли дитя подивиться в вікно каже ПИШИ, ЧИТАЙ :)
так ми маємо 16.30-17год, можна відвідувати гуртки d41

Online GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #61 : 02 Лютий 2012, 23:34:23 »
Цитувати
Казати людині що її дитина в 7,6 років не готова це  
Є діти увагу яких дуже важко втримати, це основний критерій готовності. d30
096-824-11-08

Offline Nelly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #62 : 02 Лютий 2012, 23:34:35 »
цей вердикт винесли моїй дочці якісь 12 років тому :) я була молода і недосвічена, не вимагала обгрунтування таких слів

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #63 : 02 Лютий 2012, 23:38:30 »
Цитувати
як вчитель початкових класів і як мама з досвідом скажу - програма відрізняється, вона стала складнішою

ех, краще б ти була художником і сказала що програма легенька  :(  а так я тобі вірю і думка моя мене не радує...

Offline tana255

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #64 : 02 Лютий 2012, 23:43:18 »
Цитувати
Є діти увагу яких дуже важко втримати, це основний критерій готовності.
МЕні здається, що зараз більшість дітей активні, тому це не критерій
Здається мали б братися до уваги для визначення  готовності
вміння дитини говорити, малювати елементарні малюнки палички наприклад і т.д.

Мені теж здається, що програма в молодшій школі стала важчою, про старшу школу 100% можу сказати, що важча , теж працюю вчителем  d27

Offline Nelly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #65 : 02 Лютий 2012, 23:47:28 »
juliaroberts
але і діти наші інші! вони якісь від народження мудрі і інтелігентні. те про шо мене запитувала старша в 10 років, мала знає сама вже давно
діти теперішні не вміють вчитись інакше, багато інформації іде з телебачення, вони навіть книжки хочуть не з казочками а енциклопедії
не переживай, твоя Кучеряшка якраз нормально піде до школи і все у вас буде гаразд, то тільки страшно якщо не попробувати :) не такий страшний чорт як його малюють :)

Online GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #66 : 02 Лютий 2012, 23:47:47 »
Які критерії психологічної готовності дитини до школи?

1. Соціально-психологічна готовність до школи:
учбова мотивація (хоче йти в школу; розуміє важливість і необхідність учення; виявляє виражену цікавість до отримання нових знань);
уміння спілкуватися з однолітками і дорослими (дитина легко вступає в контакт, неагресивний, уміє знаходити вихід з проблемних ситуацій спілкування, визнає авторитет дорослих);
уміння прийняти учбове завдання (уважно вислухати, з потреби уточнити завдання).
2. Розвиток шкільно-значущих психологічних функцій:
розвиток дрібних м'язів руки (рука розвинена добре, дитина упевнено володіє олівцем, ножицями);
просторова організація, координація рухів (уміння правильно визначати вище - нижче, вперед - назад, зліва - справа);
координація в системі очей - рука (дитина може правильно перенести в зошит простий графічний образ - узор, фігуру - зорово сприйманий на відстані (наприклад, з книг);
розвиток логічного мислення (здатність знаходити схожість і відмінності різних предметів при порівнянні, уміння правильно об'єднувати предмети в групи за загальними істотними ознаками);
розвиток довільної уваги (здатність утримувати увагу на виконуваній роботі протягом 15-20 хвилин);
розвиток довільної пам'яті (здібність до опосередкованого запам'ятовування: пов'язувати матеріал, що запам'ятовується, з конкретним символом /слово - картинка або слово - ситуація).
Які вимоги пред'являє школа до розвитку мови дитини?
Уміння правильно вимовляти всі звуки мови і розрізняти їх на слух;
Уміння вживати різні частини мови точно по сенсу;
Уміння використовувати в мові синоніми, антоніми, іменники з узагальнюючим значенням;
Уміння відповідати на питання і задавати їх;
Уміння самостійно передавати зміст літературних текстів;
Уміння складати розповіді про предмети (за планом, запропонованому дорослим, по картинці, по серії сюжетних картинок);
Кругозір (уявлення дитини про світ достатньо розгорнене, розвинена пам'ять, увага, інші інтелектуальні здібності).
З шести або з семи років потрібно віддавати дитину в 1 клас?
Однозначно відповісти на це питання не можна, оскільки необхідно враховувати ряд чинників, що визначають підготовленість дитини до навчання. Саме від того, наскільки дитина розвинена фізично, психічно, розумово і особово, а також як стан здоров'я дитини, і залежатиме, з якого віку йому необхідно почати навчання в школі. Має значення весь комплекс чинників, що визначають рівень розвитку дитини, при якій вимоги систематичного навчання не будуть надмірними і не приведуть до порушення його здоров'я.
Нагадаємо, що у дітей, не підготовлених до систематичного навчання, важче і довше проходить період адаптації (пристосування) до школи, у них набагато частіше виявляються різні труднощі навчання, серед них значно більше неуспішних, і не тільки в першому класі.Добре підготовлена до школи дитина повинна уміти планувати свою діяльність:
- якщо дитина може поставити мету і досягти її – ми говоритимемо про високий рівень планування;
- якщо малюк, поставивши мету, здійснить її лише частково, - це середній рівень планування;
- якщо дії дитини абсолютно не відповідають поставленій меті або дитина діє хаотично, абсолютно не намагаючись досягти мети, ми маємо справу з низьким рівнем розвитку даної якості.
Дуже важлива характеристика готовності до школи – це уміння контролювати результат своїх дій:
- якщо дитина може самостійно порівняти результат своїх дій з поставленою раніше за мету, можна вважати, що у нього високий рівень контролю;
- якщо дитині вдається це тільки частково, за участю дорослих, можна говорити про середній рівень розвитку функції контролю;
- якщо дитина абсолютно нездатна співвіднести свої результати з поставленим завданням – це низький рівень розвитку контролю.
Мотивація навчання, як прагнення знаходити приховані властивості предметів, закономірності у властивостях навколишнього світу і їх використання – обов'язкова умова готовності дитини до школи.
- При низькому рівні розвитку даної характеристики малюк орієнтується тільки на безпосередньо доступні органам чуття властивості предметів.
- Якщо дитина прагне використовувати деякі узагальнені властивості навколишнього світу, ми констатуємо середній рівень розвитку мотивації учення.
- При високому рівні розвитку учбової мотивації у дитини спостерігається явне прагнення знаходити приховані від безпосереднього сприйняття властивості навколишнього світу, визначати закономірності і використовувати їх в своїй діяльності.
Розглядаючи рівень розвитку мислення, ми повинні мати на увазі наступне:
- високий рівень розвитку інтелекту характеризується умінням слухати іншу людину, виконувати такі логічні операції, як аналіз, узагальнення, порівняння, класифікація словесних понять;
- при середньому рівні розвитку інтелекту операції порівняння і узагальнення виконуються без помилок, а складніші операції - аналіз, синтез, абстракція і конкретизація – з помилками;
- дитина з низьким рівнем демонструє явну відсутність уміння слухати іншої людини, припускається численної помилки у виконанні логічних операцій, як простих, так і складніших.  

єднувати предмети в групи за загальними істотними ознаками);
розвиток довільної уваги (здатність утримувати увагу на виконуваній роботі протягом 15-20 хвилин);
розвиток довільної пам
096-824-11-08

Offline Nelly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #67 : 02 Лютий 2012, 23:52:49 »
ось що у нас вимагали - Дитина повинна вміти описати картинку 4-5 простих речень, читати зі зрозумінням по складах простий текст з Букварика, рахувати до 10 взад і вперед, виконувати прості приклади на додавання та віднімання, назвати  геометричні фігури (посортувати їх -квадрати і прямокутники в одну категорію, овали і круги в другу, різні трикутники в третю), повторювати за вчителем нім.мови слова і короткі фрази, розповісти віршик і найголовніше - зустріч з психологом!!! там серед інших завжди те саме завдання - намалювати людиную Це не просто, бо мають буть вуха, брови, ніс, очі, волосся, пальці на кінцівках.