Голосування

У скільки років варто дитині йти в 1 клас?

У 6 років.
У 7 років.
Дам у 5,...років.

Автор Тема: У якому віці йти до школи?  (Прочитано 29991 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +132/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
Re: У якому віці йти до школи?
« Reply #68 : 02 Лютий 2012, 23:55:23 »
а на логіку у нас була задача - Мама купила 5 рукавичок, скільки діток загріє ручки? або На дереві росло 5 яблук і 3 груші, скільки фруктів росло на дереві? відповідь 0 , бо яблука і груші не ростуть на одному дереві :)

Offline GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +242/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Сашуня , Женічка
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #69 : 02 Лютий 2012, 23:56:58 »
Цитувати
МЕні здається, що зараз більшість дітей активні, тому це не критерій
Увага -це один з основних соціально психологічних критеріїв, якщо дитина не може втримати увагу на протязі 5-10хв, знею буде дуже важко працювати. Уміння зосередитися на тому, що не викликає у дитини безпосереднього інтересу -є важливим. А писати палички дитина може і у віці трьох років.
096-824-11-08

Offline GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #70 : 02 Лютий 2012, 23:59:40 »
Які критерії готовності дитини до навчання в школі?
До початку навчання в школі у дитини повинні бути розвинені елементарні математичні уявлення. Вона повинен знати:
склад чисел першого десятка (з окремих одиниць і з двох менших чисел);
як одержати число першого десятка, додаючи одиницю до попереднього і віднімаючи одиницю з наступного за ним в ряду;
цифри 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9;
знаки +, - =, >, <;
назва поточного місяця, послідовність днів тижня;
Він повинен уміти:
називати числа в прямому і зворотному порядку;
співвідносити цифру і число предметів;
складати і вирішувати задачі в одну дію на складання і віднімання;
користуватися знаками арифметичних дій;
вимірювати довжину предметів за допомогою умовної міри;
складати з декількох трикутників, чотирикутників фігури більшого розміру;
ділити круг, квадрат на 2 і 4 частини;
орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку.
До початку навчання в школі у області розвитку мови діти повинні уміти:
будувати складні речення різних видів;
складати розповіді по картині, серії картинок, невеликі казки;
знаходити слова з певним звуком;
визначати місце звуку в слові;
складати речення з 3-4 слів;
членувати прості речення на слова;
членувати слова на склади (частини);
розрізняти різні жанри художньої літератури: казку, розповідь, вірш;
самостійно, виразно, послідовно передавати зміст невеликих літературних текстів, драматизувати невеликі твори.
У області уявлень про навколишній світ:
уміти розрізняти за зовнішнім виглядом рослини, поширені в даній місцевості;
мати уявлення про сезонні явища природи;
знати свою домашню адресу, прізвище, ім'я, по батькові батьків.

Обов'язковою умовою для прийому в школу дітей шостого року життя є досягнення ними до 1 вересня віку не менше п'яти з половиною років. Навчання дітей, що не досягли п'яти з половиною років до початку навчального року, проводиться в умовах дитячого саду.

096-824-11-08

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #71 : 03 Лютий 2012, 00:04:19 »
Цитувати
ось що у нас вимагали - Дитина повинна вміти описати картинку 4-5 простих речень, читати зі зрозумінням по складах простий текст з Букварика, рахувати до 10 взад і вперед, виконувати прості приклади на додавання та віднімання, назвати  геометричні фігури (посортувати їх -квадрати і прямокутники в одну категорію, овали і круги в другу, різні трикутники в третю), повторювати за вчителем нім.мови слова і короткі фрази, розповісти віршик і найголовніше - зустріч з психологом!!! там серед інших завжди те саме завдання - намалювати людиную Це не просто, бо мають буть вуха, брови, ніс, очі,

гии) то нам уже цей вересень підійде  d30 d30 d30 не даремно ж вона вже рюкзак в школу збирає  d27

жартую, а сама розумію що проти системи і родичів непопру - вони усі за те щоб давати в 6 і 8, а не в 5 і 8. хоч і знають що Марі розумна...
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline tana255

• Любіть у коханні, в труді, у бою, як пісню, що лине зорею... Всім серцем любіть Україну свою,- і вічні ми будемо з нею!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +111/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #72 : 03 Лютий 2012, 00:07:18 »
Цитувати
А писати палички дитина може і у віці трьох років.
Так мала б уміти писати у віці 3-х років, проте деколи не вміють , і коли батькам таких дітей рекомендують давати на підготовку, то вони всеодно дають в 1 клас

Цитувати
ось що у нас вимагали - Дитина повинна вміти описати картинку 4-5 простих речень, читати зі зрозумінням по складах простий текст з Букварика, рахувати до 10 взад і вперед, виконувати прості приклади на додавання та віднімання, назвати  геометричні фігури (посортувати їх -квадрати і прямокутники в одну категорію, овали і круги в другу, різні трикутники в третю), повторювати за вчителем нім.мови слова і короткі фрази, розповісти віршик і найголовніше - зустріч з психологом!!! там серед інших завжди те саме завдання - намалювати людиную Це не просто, бо мають буть вуха, брови, ніс, очі, волосся, пальці на кінцівках.

По цих тестах 90% дітей не готові йти до 1 класу  d30

Offline Westa

• Активна Мамка
  • Репутація: +47/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #73 : 03 Лютий 2012, 00:14:46 »
О і у мене така питання виникає, при чому з двома дітками, Катя зараз ходить в яслі, тобто по правилам мала б іти до школи в 6,9 але чи не буде це запізно?Також ще не можу оприділитись.

Offline GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #74 : 03 Лютий 2012, 00:17:10 »
Цитувати
По цих тестах 90% дітей не готові йти до 1 класу
згідна, мені здається вони не дуже продумані.
096-824-11-08

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #75 : 03 Лютий 2012, 00:19:47 »
я так зрозуміла питання в якому віці віддавати дитину є тільки у мамусь зимових діток  :) 

зробити б якесь голосування в цій темі, але яке саме?  d130
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline GGevko

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #76 : 03 Лютий 2012, 00:20:31 »
Цитувати
О і у мене така питання виникає, при чому з двома дітками, Катя зараз ходить в яслі, тобто по правилам мала б іти до школи в 6,9 але чи не буде це запізно?Також ще не можу оприділитись.
старша донечка пішла в шість з половиною років, я не вважаю що це пізно. d112
096-824-11-08

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #77 : 03 Лютий 2012, 02:59:34 »
Хочете знати думку мами, яка недавно віддала дитину до школи? Моя думка така, що дуже добре дивіться, чи дитина готова іти туди. Я дала старшу в 6 років, то не жалію. Вона встигає усе - науку, позаурочні заняття, трішки відпочити. А середущу дала в 6 р. і про це не можу пережаліти. :( Вона вже в 2 класі, але що робити з нею далі - тоже незнаю. Говорила з психологом, то та каже, що вчитись вона ще не готова, хоча саме ставлення до школи у неї позитивне. Якщо когось щось ще цікавить - питайте, розкажу...

Offline Валентина

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +589/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #78 : 03 Лютий 2012, 06:34:04 »
Ліля, я абсолютно згідна з тобою, я свого дала в 6 р і 1м - до сьогодні жалкую, бо він був ще дуже дитячим.
Питання чи давати дитину до школи в 5 і 8 для мене однозначно б не стояло. Куди спішити?
Бачу, тут багато мамів переживають, щоб не була дитина в класі найстаршою, а я б більше переживала, щоб не була найменшою, бо то тільки щоб той рюкзак тягти треба фізичної підготовки.

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +474/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #79 : 03 Лютий 2012, 11:49:35 »
От я тепер також задумалася чи давати дитину до школи в 5,8 чи в 6,8 d112 У мене малюк січневий d130 Напевно, дивитимусь по ньому і тоді вирішуватиму. Це напевно таки дуже індивідуально все.

Цитувати
тепер одразу питання - сьогоднішня програма для першачків відрізняється від колишньої - важча, легша? бо я так підозрюю що якщо опустили вік вступу в школу то і рівень навчання мали б спустити?
Судячи з програми, по якій вчаться мої племінники, можу сказати: вона легша сама по собі, але предметів додали нових багато і це ускладнює цю програму, а ще створює каламбур в голові першачків. Вони просто не можуть це все переварити і в результаті дуже мало дійсно корисної інформації у них відкладається.
Для порівняння: я в першому класі мала табель і вчилася, знаючи що отримаю адекватні бали за свою роботу, а зараз діткам ставлять якихось абстрактних бджілок, зірочок і для дитини-першачка навчання - це скоріше гра. Мже комусь теперішня навчальна програма подобається d104, особисто мені ні. d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +456/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #80 : 03 Лютий 2012, 11:52:36 »
я свого старшого буду давати в школу в 6р. і 8міс. - думаю немає куди спішити, і краще хай буде в класі найстаршим і розумним, ніж найменшим і не буде встигати за іншими дітками.
в моїх батьків теж була проблема віддавати мене в школу в 5,8 чи 6,8 років - я пішла в школу в 6,8. за що своїм батькам дуже вдячна. пам"ятаю до мене приходила моя подружка-ровесниця (її в 5,8 дали в школу), то для мене були ще такі далекі ті всі математичні приклади...
а в загальному, думаю треба дивитися по дитині чи готова вона до школи чи їй ще машинки-ляльки в голові.

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #81 : 03 Лютий 2012, 11:54:56 »
я чомусь так думаю, що була б в мене січнева дитина, я б не переймалась, коли йти, після 6, звичайно, хоча ніби й від моєї Яни не так далеко, але її я намірена давати в 5 років і 10 міс  d27, ну це я поки що так думаю, тобто я хочу, щоб в неї був такий шанс, вона якось від Дєньки трохи тупіша, Дєнька вже всі букви знав, рахувати вмів, пазли складав, хоча вона фізично набагато розвинутіша від нього. Тому за Яну я не впевнена, подивлюсь вже ближче до 5 років, що з неї буде, хоча зараз би давала її до 6  d143

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +474/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #82 : 03 Лютий 2012, 11:59:52 »
Цитувати
я чомусь так думаю, що була б в мене січнева дитина, я б не переймалась, коли йти, після 6, звичайно
Я теж більше до цього варіанту схиляюся, хоча, буду по синулі дивитися. Можливо він буде і морально і розумово готовий до школи в 5,8. От він знає цифри до десяти з 1р і 10 міс., зараз трошки букв знає, рахує через раз правильно - тобто розвивається ніби нормально, але я ж не знаю як далі буде d112 А може не схоче він далі вчити нічого і вивчене забуде. Все може бути, тому вже років в 5 буду дивитися що з ним робити.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +456/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #83 : 03 Лютий 2012, 12:10:26 »
моєму старшому зараз 5 років, ходить в садок, про школу навіть не думаємо, хоча він в мене толковий - вірш вивчити для нього не проблема, вміє рахувати, знає всі цифри, фігури, кольори, букви, але бачу - до школи не готовий, прошу йдемо щось повчимо, а він хоче гратися і дивитися мультики d104 і не хочеться дуже його заставляти - щоб не відбити охоту до навчання. восени піде на підготовку до школи, а на наступний рік до школи. тим більше нам по місцю проживання виходить ходити в школу №1, чула що там важко вчитися (дуже вимагають, ще й іноземна з молодших класів) - так що зі школою ми спішити не будемо.

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline Світлана

• Своя Мамка
  • Репутація: +38/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #84 : 03 Лютий 2012, 16:16:28 »
Напишу і я свою думку на цю тему. Я мама донечки, яку дала до 1 класу у 5 років і 11 місяців (20 вересня їй мало виповнитися 6 років), тоді я була впевнена, що я правильно роблю, бо дитина читала, рахувала в межах 20, розрізняла геометричні фігури, писала і т.д.
Повірте, зараз, коли моя дитина вже у 5 класі, я впевнена, що так би не поступила. І справа тут зовсім не в інтелектуальному розвитку, вона у мене добре схоплювала матеріал, відмінно вчилася. Але скількох нервів це мені вартувало!!! У 1 класі їй було дуже важко зрозуміти, чому відсидівши половину дня у школі, вона ще повинна вдома виконувати якійсь завдання (а їх немало - і читати, і писати, і, не знаю хто видумав таку кількість зошитів - друкованої основи, які кожного вечора треба було розмальовувати (потім вже це робила я)). А я ще й додатково з дитиною займалася  і на танці водила. Тепер я розумію, що на той вік вона ще не була готова до таких навантажень, їй ще так хотілось гратися.
Зовсім інша ситуація була в 2 класі. Дитина без проблем сідала за виконання домашніх завдань, спокійно з бажанням відвідувала танці. Тобто якраз у віці майже 7 років вона доросла до школи.
Тому добре вивчіть свою дитину перед тим, як давати її у неповних 6 років до школи. Придивіться, чи готова вона більшу половину дня проводити за столом. Або тоді переконайте себе, як хтось вище писав, що ви перед дитиною не будете ставити ніяких вимог (так як я ставила перед своєю дитиною - ідеально писати, ідеально читати, вчитись на відмінно), а дозволите дитині самій тягнути навчання так, як у неї буде виходити. Хоча, я вважаю, що саме від батьків залежить майбутнє відношення дитини до виконань дом. завдань.