Голосування

Чи потрібно святкувати Новий Рік?

Так
76 (76.8%)
Так, але без Діда Мороза
15 (15.2%)
Ні, оскільки не вважаю що це свято
4 (4%)
Ні, оскільки це свято СССР
0 (0%)
Мені байдуже
4 (4%)

Всього голосів: 99

Автор Тема: Чи святкувати Новий Рік???  (Прочитано 9541 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Дафне

• Свідома Мамка
  • Репутація: +21/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Чи святкувати Новий Рік???
« Reply #119 : 26 Грудень 2015, 21:28:52 »
І хто приносить подарунки на новий рік у всьому світі?. Дід Мороз? І в Америці і в Африці?

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +610/-10
  • Щасливі вміють мріяти. Мрії не бувають сумними.
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #120 : 26 Грудень 2015, 21:36:01 »
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
І хто приносить подарунки на новий рік у всьому світі?. Дід Мороз? І в Америці і в Африці?
ніхто. Санта Клаус носить подарунки на Різдво
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

Сказали спасибо: Ауроратен

Offline Galka11Автор темы

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +440/-1
  • До мене на ТИ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #121 : 26 Грудень 2015, 21:40:43 »
йой, то давайте перейменуємо Діда Мороза на Морозка, наприклад, і буде всім щастя! Але не приплітйте релігійний персонаж до нерелігійного свята
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.

Сказали спасибо: Ключик, Лайла, Martini

Offline Люся К

• З народженням дiтей з дому iдуть сон, спокiй, грошi... ,i ...приходить ЩАСТЯ!!!!!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +83/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Христинка 7 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #122 : 26 Грудень 2015, 22:08:09 »
наша владва просто  d16. якщо відмінили діда Мороза, то ЧОМУ НЕ ЗАПРОПОНУВАЛИ АЛЬТЕРНАТИВУ????? завжди роблять не обдумано. добре хтось нище написав, треба було швидше відміняти, щоб вчителі та вихователі мали змогу щось придумати. у нас теж має бути свято і Хто має дітям роздати подарунки??????  весь світ святкує новий рік, а у нас москальщина. не знаю я за діда мороза, хай би собі був. діти чекають цього свята. (до речі робили своїм діткам на роботі корпоратив і у нас був ДІД МОРОЗ, діти так кричали за ним, що я навіть не уявляю, кого б треба було виводити замість нього)
Дев'ять місяців носиш, десять годин народжуєш, півроку не спиш, а вона, бачте, на татка схожа...

Offline chernentus

• Своя Мамка
  • Репутація: +130/-0
  • Вже тричі щаслива мама!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
« Reply #123 : 27 Грудень 2015, 00:22:35 »
Ну, а я взагалі проти сценічної персоніфікації Св. Миколая, бо як на мене істотно порушується і підміняється поняття СВЯТИЙ. А, саме важливе, як на мене, те що виконавці, виконують роль діда Мороза з текстом Святителя. Як на мене, це свого роду блазнювання. А, уявіть, дитя побачить як переодягається артист.... це ж з дитинства у підсвідомості з'явиться зв'язок брехні і церкви. Як писав хтось вище, для мене також це свято суто сімейне і сокровенне, світле, це дні особливої молитви, втілення мрій та надії. І, моя дитина у свої 10 років вірить у Миколая і у подарунки під подушкою. В той же час, ми пояснили, що подарунки дарують і хресні чи бабусі, бо для них це також велике свято і вони хочуть привітати своїх любих внуків-хрещеників. А, на Різдвяні свята вже дітки вітають дорослих. Стосовно, Діда Мороза, то ніколи його не пов'язувала із алкоголізмом і, тим більш з комунізмом. Натомість, з жартами, веселощами, розвагами, непередбаченими привітаннями і ще можливістю потішити своїх близьких подарунками під ялинкою. Ми всі (дорослі і діти) під ялинку кладемо один одному подарунки (обов'язково загорнуті) у формі гри - ніхто не має бачити коли, хто і як. Після 12 години розгортаємо їх і обмінюємося враженнями. Ходимо вночі до ялинки, правда, останні роки занадто багато там нетверезих, тому намагаємося зробити це якомога раніше, бо з дітьми. Це у мене з дитинства, здається, що як підеш туди, цілий рік, буде веселий. Ну, і бували такі роки, коли свідомо робили вибір і йшли на всенощну у церкву (не всюди правиться), така була у нас тоді потреба. Для мене взагалі не прийнятне будь-яке нав'язування, у мене організм тоді виробляє гормон супротиву  d27 Виходить, хочемо свободи вибору, а насправді чекаємо коли хтось за нас його зробить.
Життя пройде, немов вода, і відцвіте, немов вишнева гілка... В житті одна помилка — не біда, біда, коли усе життя — помилка.

Offline Дафне

• Свідома Мамка
  • Репутація: +21/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #124 : 27 Грудень 2015, 00:46:40 »
Я вже якось не дивуюсь нашій владі. Вічно кинуть якусь кістку людям щоб мали про що говорити. Думаю що цим дідом хотіли відвернути увагу від бюджету. І як бачите на багатьох це подіяло. Для мене це немає великого значення. З дуже раннього дитинства мені повідомили, що дід мороз придуманий комуністами і для мене його не існує. Подарунок приніс Миколай і все. Може це на мене вплинуло в майбутньому бо в мене в сім'і ніхто нікому ніякі подарунки не дарує на новий рік. Для мене дід мороз це клоун. Малому цей персонаж також невідомий. А в майбутньому поясню йому так як і пояснили мені.

Сказали спасибо: Yulyalu, Лайла, Санька32, Едель

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #125 : 27 Грудень 2015, 10:57:28 »
я думаю все банальніше: у Франківську до влади прийшла "Свобода" (не по суті, а по назві ) і вирішили їй одне місце підлизати
скоро всім, хто на НР під ялинку кладе подарунки від ДМ, кричатимуть чемодан-вокзал-росія
видадуть "рекомендації" як не треба по-москальськи дітей називати і т.п.

В садках може й вимре ДМ, бо ж фінансуватимуться краще ті садки, де прислухаються до рекомендацій
а ще цікаво, що то за ініціативна група така батьків, яка взяла на себе повноваження говорити від усіх батьків, не провівши обговорень в навчальних закладах
черговий бзік місцевої влади, виданий за бажання громадскості

Цитувати
Для мене взагалі не прийнятне будь-яке нав'язування, у мене організм тоді виробляє гормон супротиву
це цілком природньо для думаючої людини
найгірше, що може бути- забороняти релігію, що зробила радянська влада, чи нав"язувати її як намагається це зробити теперішня наша місцева
вірять за покликом душі, а не за рекомендаціями
а в демократичному суспільстві має бути толерантне ставлення як до будь-якої релігії, так і до атеїзму

Сказали спасибо: Тoma, Лайла, Badyaka

Offline Ляляна

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +240/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Уляна
« Reply #126 : 27 Грудень 2015, 11:20:37 »
Цитувати
черговий бзік місцевої влади, виданий за бажання громадскості
Та так воно і є  d12 Місцева влада видала "рекомендаційний наказ" від імені батьківської громади, проти декомунізації, проти ДМ... і т.д. А в світ пустила що це громада підняла це питання  d111 Хочуть щось зробити, тай незнають як... міняти старе нема бажання і не хочуть (не вигідно), а щось нове то потрібно робити і міняти, щоб поставити галочку  :/ Але ж то вони не скажуть, що це вони так круто затупили, що стільки обурень батьків...

Offline Yulyalu

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #127 : 27 Грудень 2015, 14:16:24 »
Цитувати
Не путайте праведне з грішним - Миколай реальний релігійний персонаж
Я якось розділяю ці поняття- Святий Миколай, якого ми вшановуємо в церкві і той український Св.Миколай, що за нашими традиціями приносить подарунки під подушку і приходить в садочок на свято Миколая.
Весь християнський світ вшановує память цього великого Святого. Але це не заважає тому, що в багатьох країнах появились свої народні персонажі в якості дарувальників, котрі від нього походять. Так, наприклад, чехам нічого не заважає вшановувати Святого Мікулаша в храмах і мати свого  Святого Мікулаша, що ходить по хатах разом з Ангелом і Чортом і носить чемним діткам подарунки, а нечемним вугілля. Так само Голландії, основна частина громадян якої атеїсти і протестанти, релігійне походження Св.Миколая не завадило запозичити його собі в якості дарувальника під іменем Сінтер Клаас. А згодом і завести в Америку, де звявився той же Санта Клаус. І хоч ці всі персонажі і походять від одного Святого грека на імя Ніколаус, що був єпископом у Мирах, та  кожен з них у своїй країні набув своїх унікальних рис, і давно став народним, фолькльорним персонажем.
Цитувати
бо бачте як виявляється Дід Мороз був комуністом ( певно за свій червоний ніс  z5 чи то може через ніс він алкоголік  :xmm)
Думаю тому, що то чужий російський продукт, навязаний нам щоби забули свого. Ну а червоний ніс Чуковський (придумуючи Діда Мороза за дорученням Сталіна)  певно почерпнув з поеми Некрасова "Мороз, Червоний Ніс", де в уста цього персонажа були вкладені наступні слова:
Люблю я в глубоких могилах
Покойников в иней рядить
И кровь вымораживать в жилах
И мозг в голове леденить
Добре, що хоч риси не запозичив.  Ну це так, якщо вже заглиблюватись в походження.
Цитувати
Ну, а я взагалі проти сценічної персоніфікації Св. Миколая, бо як на мене істотно порушується і підміняється поняття СВЯТИЙ.
У Вас ж, напевно, немає ніякий претензій до такого своєрідного українського театру як то вертеп. А Свято Миколая в садочках то таке саме театралізоване дійство.
Цитувати
А, уявіть, дитя побачить як переодягається артист.... це ж з дитинства у підсвідомості з'явиться зв'язок брехні і церкви.
А що дітки не знають, що це переодіті люди? Я в садочку точно знала, що лисичку грала наша вихователька, а чорта, наприклад, вихователька мого брата, і Миколая також розглялала, як переодітого дядька,  і це не завадило мені вірити в чудо, святість Миколая, коли зранку знаходила подарунок під подушкою.
Цитувати
йой, то давайте перейменуємо Діда Мороза на Морозка, наприклад, і буде всім щастя!
А хто боронить?
Цитувати
якщо відмінили діда Мороза, то ЧОМУ НЕ ЗАПРОПОНУВАЛИ АЛЬТЕРНАТИВУ????
Діда Мороза ніхто не відмінив. Чи то треба обовязково заборонити, придумати і назначити когось другого і тоді питань не буде? Як то нам в 1937р. сказали, що від сьогодні Дід Мороз то обовязковий учасник всіх театральних новорічних постанов  у садках, школах, палацах культури і т.д.?
Та варіантів є мільйон: свято  Миколая,  свято Коляди, світо Зими, новорічні святкування з запрошенням будь-якого вибраного батьками персонажа, навіть з Дідом Морозом.  На то є батьківські збори, де разом вирішують що кому ближче.

Сказали спасибо: Pasadena, div4unk@, Люня, Едель

Offline div4unk@

• байдужі "все знають", а активні - вчаться !
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +208/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
« Reply #128 : 27 Грудень 2015, 15:03:40 »
Юля, люблю вас читати, коли копаєте глибше  :bo

Сказали спасибо: Yulyalu

Offline Люся К

• З народженням дiтей з дому iдуть сон, спокiй, грошi... ,i ...приходить ЩАСТЯ!!!!!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +83/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Христинка 7 рочків
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #129 : 27 Грудень 2015, 22:58:00 »
Цитувати
Думаю тому, що то чужий російський продукт, навязаний нам щоби забули свого
  та певно - Дід мороз - російський продукт, його не можна, а от МОВА російська - друга державна якраз  можна і треба, бо бачте хтось говорить в
Україні російською  і українська йому "телячий язик".... не правильно якось... не за те взялись! 
Дев'ять місяців носиш, десять годин народжуєш, півроку не спиш, а вона, бачте, на татка схожа...

Сказали спасибо: Galka11, Lyubа, Mashka_Mashka

Offline Vikta

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександра, 17р., Єгор, 9р.
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #130 : 31 Грудень 2015, 08:56:23 »
У нашому садочку, в Калиновій сопілці від коли я пам'ятаю, не було Діда Мороза на Новорічних ранках. Були казкові персонажі: Баба Снігова, Зима, символи року такі як Дракон, Змія і інш., і в принципі нічого страшного, обходилися без Діда Мороза і Снігурки. А щодо Миколая, то я теж вважаю, що не потрібно переодягатися в цього Святого, діти мають знати, що був такий чоловік, який допомагав бідним і зараз, якщо дітки чемні, то в ніч на Святого Миколая, вони отримають подарунки. 

Offline Листопад

• Своя Мамка
  • Репутація: +31/-0
  • Твистинг - моє хоббі!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик 6 років
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #131 : 01 Січень 2016, 01:21:47 »
 :hi Ось і наступив  ny2 ny1 Новий 2016 рік!!!!!! d41 Всіх з новим роком і новими починаннями!!!!!! d120 Також бажаю для форумчанок і іхніх малюків Здоровячка міцного!!!! :bo

Сказали спасибо: Ключик, Лайла, Санька32, svetik2, Едель, Tanyanya

Offline vibibi

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +333/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Син і дочка
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #132 : 02 Серпень 2018, 13:17:02 »
Для мене Новий рік найкраще свято в році! Це все з дитинства полюбилося, і не важливо хто приносить подарунки Санта Клаус чи Дід Мороз-головне,що і надалі кожен рік отримую і мої рідні теж) мені подобається,коли разом прикрашаємо дім і ялинку,шукаємо в неті нові рецептики їжі і її оформлення,робиться казковий настрій, конкурси за столом,або перелік досягнень кожного з сімї за минулий рік....ех захотілось нового року ny10
Глаза, улыбка, голос, смех. Ты для меня роднее всех ♥

Сказали спасибо: Ауроратен

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #133 : 02 Серпень 2018, 15:01:28 »
І на НР сама собі які хочеш традиціі придумаєш )) не так як на інші свята

Сказали спасибо: vibibi