Автор Тема: Садочок і прививки  (Прочитано 12771 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Садочок і прививки
« : 12 Червень 2011, 12:43:17 »
Найшла хорошу статтю про прививки для дитячого садка. Думаю що багатьох батьків це зацікавить і може допоможе, бо сама знаю, що дехто проти прививок, щоб робити дитині, але тоді чуєм відповідь у садку, що нас не можуть взяти без щеплення. Виявляється це незаконно, якщо я правильно зрозуміла.

Дітям без щеплень не мають права відмовляти відвідувати дитячий садочок, запевняють у Міністерстві освіти і науки.
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту роз'яснило порядок прийому дітей, яким не було вчасно зроблено щеплення.

Про це йде мова у листі від 25-го травня 2011-го року 1/9-389 "Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу", розміщеному на сайті Міносвіти.

У листі підкреслюється, що згідно з Конституцією України, нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

"У відповідності пункту 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12-го березня 2003-го року №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою», - йдеться у тексті документу.

У листі міністерства окремо висвітлені питання прийому до ДНЗ дітей, батьки яких не згідні робити їм щеплення.

"Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу", - зазначається у документі.

"Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України", - зазначають у міністерстві.

Зокрема, у Міносвіти пояснюють, що "за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов'язаний прийняти дитину до закладу".

Offline TinaTi

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +358/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Re: Садочок і прививки
« Reply #1 : 10 Лютий 2012, 00:49:57 »
Цікаво чи є серед нас мамочки, у яких не щеплені дітки відвідують садок? Що для цього потрібно? Як відносяться мами щеплених діток до того, що у групі є не щеплені? І чи беруть взагалі без прививки у садок? Давайте поговоримо! d130

Offline mary2011

• Ми даруємо дітям життя... А вони нам - сенс життя...
  • Своя Мамка
  • Репутація: +106/-0
  • BE HAPPY!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: В.
  • Ваше справжнє ім’я: МАША
« Reply #2 : 10 Лютий 2012, 01:09:33 »
Найбільшою проблемою в мене виявилось отримання дозволу в педіатра d111. Тягнула час, відправляла по лікарях,на імунологічну комісію, радилась з завід. поліклініки по вул.Тичини, заставила написати відмову від щеплень. При тому, що записів про алергію в дитини(причину моєї незгоди на прививки) ніколи не робила. Але написала вона ту довідку, сказавши, що навіть з нею нас мають повне право не прийняти в ДНЗ.
А завідуюча в садіку навіть жодного питання про прививки не задала, хоча копія відмови була вклеєна в зошит, і відразу взяла в садочок.
З батьками ін. діток це ніколи не обговорювалось d104

Сказали спасибо: ♥Sl@dKaяЯ♥

Offline TinaTi

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 10 Лютий 2012, 01:13:03 »
Ми,наприклад, не робимо прививки і мені дуже цікаво чи будуть у нас проблеми, щоб потрапити у дитсадок, що можна зробити, для того щоб уникнути цих проблем. А та темка про Медкомісію - огляд перед садочком! :)

Offline TinaTi

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 10 Лютий 2012, 01:15:27 »
У мене не дуже хороші відносини з педіатром, тому можуть бути проблеми! d130
Цитувати
Тягнула час, відправляла по лікарях,на імунологічну комісію, радилась з завід. поліклініки по вул.Тичини, заставила написати відмову від щеплень.
А розкажіть детальніше про імунологічну комісію???

Offline mary2011

• Ми даруємо дітям життя... А вони нам - сенс життя...
  • Своя Мамка
  • Репутація: +106/-0
  • BE HAPPY!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: В.
  • Ваше справжнє ім’я: МАША
« Reply #5 : 10 Лютий 2012, 01:30:54 »
На практиці стало зрозуміло, що треба індивідуально вирішувати, бо через відсутність прививок виникає багато нюансів. Я теж переживала, щоб нам не відмовили у прийнятті до садочка.
А ще, якщо не робити прививки через якісь мед. показники(часті алергії, ін.),напевно, важливо фіксувати все у мед. карточці дитини. І результати консультацій ін. спеціалістів. Потім ці записи будуть підтвердженням, по якій причині не зроблені прививки.
TinaTi , у мене теж стосунки з педіатром не дуже склались, а платити ЇЙ не хотілось принципово.  Але ж підписала... Можливо, не мала вагомої причини, щоб відмовити, але, я ще мала в запасі кілька аргументів не використаних, і готова була боротися d112

А на імунологічну комісію ми так і не йшли(вона рідко засідає на Тичини, і не було коли, бо 1 вересня було на носі d108). Нам би вона швидше всього не допомогла, бо вони дуже негативно ставляться до того, що немає прививок. А жодних записів у карточці не було (про алергію в дитини)

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +480/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #6 : 10 Лютий 2012, 08:21:40 »
І ми цього року плануєм йти в садочок, прививки ще не маємо жодної, але я впевнена, що в садок нас візьмуть.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Online Flower

• Активна Мамка
  • Репутація: +64/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #7 : 10 Лютий 2012, 09:35:30 »
Ми в садочку і без жодної прививки.  d41 Пройшли мед. комісію (на Тичини ту що всі проходять), усі лікарі огляну що дитина здорова, той завідуюча поліклініки видала довідку про те, що дитина здорова і дописала, що від щеплень відмовились. В садочку навіть не питали що й до чого, їм головне що є листок здоровя і довідка,що дитина може відвідувати садок.
С рождением детей в доме исчезает порядок, деньги, покой и безмятежность .... и появляется счастье..

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +361/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #8 : 10 Лютий 2012, 10:43:10 »
Ми в садочку і без жодної прививки.  d41 Пройшли мед. комісію (на Тичини ту що всі проходять), усі лікарі огляну що дитина здорова, той завідуюча поліклініки видала довідку про те, що дитина здорова і дописала, що від щеплень відмовились. В садочку навіть не питали що й до чого, їм головне що є листок здоровя і довідка,що дитина може відвідувати садок.
ух ти, це мені подобаєьтся! а я вчора завідуючу бачила  і забула її за щеплення запитати  d111

Offline TinaTi

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #9 : 10 Лютий 2012, 15:45:37 »
О і мені така система подобається. Дай Бог щоб у нас з цим проблем не було! d112

Offline iruska-87

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +167/-0
  • Боже, Україну бережи....
    • Награды
« Reply #10 : 11 Лютий 2012, 15:21:01 »
Цитувати
Як відносяться мами щеплених діток до того, що у групі є не щеплені?
А чому вони мають до цього якось відноситись? Я робила всі прививки, але не засуджую тих батьків, які не робили - це наші діти і наш вибір.  :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline TinaTi

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 11 Лютий 2012, 15:29:19 »
Ну можливо деякі мами чогось бояться, знаєте різні люди є! d104

Online Flower

• Активна Мамка
  • Репутація: +64/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лєна
« Reply #12 : 11 Лютий 2012, 21:02:12 »
а чого вони бояться, їхні діти привиті, значить не захворіють  d27
С рождением детей в доме исчезает порядок, деньги, покой и безмятежность .... и появляется счастье..

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #13 : 11 Лютий 2012, 23:46:02 »
І я зовсім нормально ставлюсь до діток які не привиті. Навіть і якщо моя привита дитина захворіє, то певне захворювання має протікати в легкій формі і плюс до того, буде моя дитина  потім мати стійкий природній імунітет

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #14 : 11 Лютий 2012, 23:48:54 »
Цитувати
Як відносяться мами щеплених діток до того, що у групі є не щеплені?
я, як мама щеплених дітей, абсолютно преспокійно відношусь до того, що в групі є нещеплені, і вважаю, що то якраз мами нещеплених мають привід переживати, а не я  d112

Offline iruska-87

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +167/-0
  • Боже, Україну бережи....
    • Награды
« Reply #15 : 12 Лютий 2012, 00:06:59 »
Цитувати
я, як мама щеплених дітей, абсолютно преспокійно відношусь до того, що в групі є нещеплені, і вважаю, що то якраз мами нещеплених мають привід переживати, а не я
ну от і я про те.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline marjasuk

• Свідома Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #16 : 15 Лютий 2012, 11:48:37 »
В моєї доні також немає прививок зовсім,але я думаю що проблем не повинно бути!!!Дай Бог щоб воно так і було :) :) :)