Автор Тема: Відпочинок в Албанії  (Прочитано 10128 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Тетяна371Автор темы

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +929/-7
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вероніка 4 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Відпочинок в Албанії
« : 18 Травень 2016, 23:15:44 »

Всім привіт

В цій темці пропоную ділитись враженнями,відгуками про відпочинок в такій маленькій країні як Албанія

Сьогодні випадково бачила передачу і дуже захотілось туди поїхати. Можливо хтось вже відпочивав чи їздив на екскурсію, поділіться враженнями

Отже, трошки про Албанію

Албанія розташована на Балканах на півдні Європи, омивається водами Іонічного та Адріотичного морів та відділяється проливом Оранто від території Італії.

Туристична структура поки тут не дуже розвинена, але, принаймні, ви можете бути впевнені, що навіть у розпалі туристичного сезону, ви знайдете тут спокійний відпочинок без галасу відпочиваючих.

Албанці - дуже гостина та щира нація, а родинні стосунки тут дуже цінуються. Ви знайде в країні багато чого цікавого. Населення і досі шанує вікові традиції та звичаї своїх предків.  Вам справді пощастить, якщо ви потрапите на албанське весілля! Тут ви зможете побачити і цікаві обряди, і почути гарний спів, і побачити, як гарно танцюють албанці.

Окрім того, в країні ви можете скоштувати дуже смачні страви національної кухні з ягнятини, морепродуктів, свіжих овочів та фруктів, і звісно ж, скоштувати смачного албанського вина.

Перебування в країні цілком безпечне, але звісно, як і в інших країнах, варто бути обачним та слідкувати за своїми речами аби уникнути неприємностей.

Клімат:   
Клімат Албанії перехідний від середземноморського на прибережній частині країни, до континентального на сході. Середні температури січня -8-9 ° C, липня +24-25 ° C. Середня кількість опадів 800-2000 мм на рік.

Валюта:   лек
Часовий пояс:   UTC + 2
Географічне положення:   
Албанія держава в західній частині Балканського півострова загальною площею 28,7 тис. км ² і межує на північному сході з частково визнаним Косово, на північно-заході - з Чорногорією, на сході - з Македонією, на південно-сході - з Грецією і відділена від Італії протокою Отранто.
Узбережжя довжиною 362 км омивається Адріатичним і Іонічним морем.
Близько 70% території країни - гірські райони.
Три найбільших і найглибших озера Балканського півострова Скадарське озеро, Охридського озеро і озеро Преспа частково розташовані в Албанії.

Населення:   
Чисельність населення Албанії - 3,64 млн. чоловік.
Етнічний склад - албанці 95%, греки 3%, інші (влахи, серби, македонці, цигани) - 2%.

Мова:   албанська
Політичний устрій:   
Албанія -президентська республіка.
Главою держави є президент. Парламент країни - однопалатні Народні збори (140 депутатів). Термін повноважень депутатів - 4 роки.

Релігія:   
За результатами перепису на 2010 рік, 48,8% албанців мусульмани, 43% - православні, 8% - католики.

Столиця Албанії - Тирана - красиве велике космополітичне місто, але зі своїм незабутнім шармом. Позбавляючись від свого сірого минулого, місто перетворюється та розцвітає з кожним днем! Тут багато яскравих і гарних будинків, чарівних та затишних парків, а також багато цікавих музеїв, галерей та розважальних центрів.  У центрі міста знаходяться красиві фрески та статуї, а також Піраміда, де похований Енвер Ходжа. Окрім того, незважаючи на комуністичне минуле, в столиці залишилось дуже багато церков та релігійних споруд, де знаходяться цінні ікони та настінні розписи.

Неподалік від Тирани, в Круї, знаходиться середньовічний замок Сканденберга,  у стінах якого працює два музеї, а в безпосередній близькості від замку відновлено Османський базар, де можна купити сувеніри та вироби мистецтва місцевих ремісників.

Цікавою для вашої уваги буде також фортеця Розафа, збудована ще до римського завоювання. В 1913 році фортеця востаннє була використана в військових діях.

Місто Берат вважається одним з найстаріших міст в Албанії, архітектурні пам'ятки міста внесені до всесвітнього списку світової спадщини ЮНЕСКО, а саме місто вважається музеєм під відкритим небом. Це місто часто називають місто 1000 вікон, через свої видатні пам'ятки Османської імперії.

Для тих, хто шукає романтичний відпочинок на березі моря з розвинутою туристичною інфраструктурою та з доступними цінами, чудово підійде чарівне місто Саранда.  Приємна атмосфера міста одразу ж окутує мандрівників! Неперевершені краєвиди, розкішне узбережжя та мальовничі вулички міст стануть приємними спогадами після романтичного відпочинку.

Але не обмежуйтесь узбережжям! В Албанії дуже багато красивих місць! Майже в кожному містечку чи селі ви знайдете мальовничі церкви з стародавніми розписами та іконами, чарівні будиночки та захоплюючі краєвиди.  Наприклад, в Бердуотчі ви зможете спостерігати за життям кучерявих пеліканів, чапель та інших красивих птахів, ви можете насолодитись гірськими пейзажами  й колоритом і культурою місцевих сіл, дослідити цікаві та доступні археологічні пам'ятники, такі як покинуте місто Аполлонія та римський амфітеатр в Дюроссі.

Можна здійснити піші походи у величні гори Албанії: найкращі місця ви знайдете в албанських Альпах на півночі країни та на масиві Торроні на південному-сході. Окрім того, це чудові маршрути для велопоходів, а взимку тут є підйомники і можна каятись на лижах та сноуборді. Окрім того, в Албанії є гірські річки, тому ви можете займатись каякінгом, рафтингом або здійснити сплав на байдарках і більш спокійних районах річки

І головне
Громадянам України для відвідування країни на термін не більше 90 днів віза не потрібна.
Достатньо мати дійсний протягом 6 місяців з моменту в'їзду закордонний паспорт і бажано мати страховку, підтвердження бронювання готелю і квитки у зворотний бік.

Албанія – країна балканського півосторова, яка омивається Іонічним та Адріатичним морем.
Албанія - одна з країн-рекордсменів в Європі за кількістю опадів. Тут м'яка, часом дощова зима і спекотне літо.
Агнес Ґондже Бояджіу, більш відома світу як Мати Тереза, мала албанське коріння, хоча й народилася у македонському Скоп’є.
Головне місто Албанії, Тірана, почало  існувати задовго до нашої ери. Однак свій розвиток столиця країни почала тільки в XVII столітті.
Недарма на прапорі країни зображено двоголового орла – адже назва держави перекладається як «Країна Орлів».
В Албанії знаходиться дуже  стародавнє місто, яке називається Берат. Віно вважається повноцінним музеєм країни і притягує до себе величезну кількість туристів.
Іноді албанці додають додатковий нуль до кінця чисел на цінниках. Не свідомо, швидше за звичкою через різницю між старою та новою грошовою одиницею – леком. Але будьте пильними!
Ліси разом з луками і гірськими рівнинами займають практично половину території Албанії. Незважаючи на це, тваринний світ цієї країни небагатий. Це пов'язано з активним винищенням звірів, яке захисники тварин прагнуть всіляко припинити.
Дуже цікаві жести жителів Албанії. Кивок головою в цій країні означає «ні», а погойдування - «так».
 Албанія – одна з 6-ти країн світу, де на законодавчому рівні повністю заборонено використання в харчовому виробництві шкідливих хімікатів та ГМО.
 За однією з версій АЛБА - племена, які жили на нинішній території Албанії в стародавні часи. Саме від них і пішла назва народу, а потім і країни.
Незважаючи на те, що в багатьох європейських країнах живуть християни, албанці - мусульмани. Більше 65% жителів Албанії сповідують іслам.
 В Албанії багато хто розмовляє італійською, а  молодь непогано дає собі раду і англійською. Майже кожен любить США, про що також говорять назви деяких вулиць, наприклад вулиця мені Джорджа Буша старшого.
 В Албанії проживає дружелюбне та привітне населення.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline КУЛЬБАБА

• В сім"ї головне-КОХАННЯ!!!!!!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +47/-0
  • Просто щаслива!!!!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар"яна
Re: Відпочинок в Албанії
« Reply #1 : 18 Травень 2016, 23:32:40 »
Задумуюся над відпочинком в Албанії.Хтось відпочивав?Поділіться враженнями.

Offline eMka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +105/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #2 : 18 Травень 2016, 23:46:23 »
Тут форумчанка розповідала як відпочивала в Албанії: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Мене також ще минулого року зацікавила ця країна.

Сказали спасибо: двічі мамуся, Тетяна371

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-10
  • Щасливі вміють мріяти. Мрії не бувають сумними.
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #3 : 18 Травень 2016, 23:47:17 »
Які гарні краєвиди, аж захотілося поїхати...поділіться досвідом
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 18 Травень 2016, 23:56:40 »
Великий плюс що візи не потрібно, а Адріатичне море вважається одним із самих чистих і корисних для здоров’я

Offline mary2011

• Ми даруємо дітям життя... А вони нам - сенс життя...
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +119/-0
  • BE HAPPY!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: В.
  • Ваше справжнє ім’я: МАША
« Reply #5 : 19 Травень 2016, 00:21:06 »
Я після розповіді форумчанки теж загорілась цією країною. Але щось мене ніхто не підтримує, а сама з дитиною не поїду туди

Offline Просто Юля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +233/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр, 20 травня 2011р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #6 : 30 Травень 2016, 13:30:47 »
Мене також зацікавив відпочинок в Албанії

Offline vanilka

• Активна Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Злата 8 р., Назар 9 міс.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #7 : 22 Червень 2016, 13:27:59 »
Дввчатка, якщо летіти літаком, то віза не потрібна, але якщо ви будете туди добиратись автобусом або машиною, то перетин проміжних між Україною і Албанією країн вимагає або Шенгенської або хоча б болгарської візи. Я це питання вивчала ще з зими, бо планували туди їхати при умові безвізового режиму. Навіть 6 готелів в різний період забронювала, але безвізовий режим поки що не світить, болгарські візи на 3 людини витяне під 6 тис.грн, бензин в обидві сторони на машині теж під 6 тис, менше ніж на 14 днів не варто, шкіра вичинки не вартує, житло найдешевше (по моїх вподобаннях, а я вже не хочу савдепії) зі сніданком я бронювала за 8,500, найдорожче за 15 тис. Щось чоловік мій передумав так тратитись, ще й з роботи більше ніж на 1 роб. Тиждень не пускають, а то не вигідно, бо дорога займає 4 дні в обидві сторони. Хоча в мене до сих пір слюнки течуть, коли чую назву Албанія, бо начиталась і надивилась відео і відгуків про море чисте і прекрасне, про їжу смачну і доступну, про доброзичливих людей і відсутність "братнього" сусіда.

Подумала і додала ще: 22 Червень 2016, 13:30:13
А квитки на літак не дешеві, десь по 200$, хіба шукати десь на ловкост, може я щось не знаю. Якщо має хто інфу про дешевий переліт - пишіть, бо в мене ще жевріє остання надія на це літо - туди чухнути.

Сказали спасибо: Ключик, Тетяна371

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 22 Червень 2016, 13:40:42 »
Ми звертались в туристичне агенство, то на 2 дорослих+1 дитина, 11 ночей,Саранда,  APARTMENTS SARANDA 4*,  1360євро(проживання,сніданок,переліт,страховка)
теж дуже загорілися, але напевне поїдемо вже наступного року

Сказали спасибо: Ключик

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-10
  • Щасливі вміють мріяти. Мрії не бувають сумними.
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #9 : 22 Червень 2016, 13:54:44 »
4 дні машиною я б не їхала, вже не кажу бензин та інші непередбачувані моменти, але якщо туди-це куди не йшло, то назад в машині 4 дні геть знівелюють увесь відпочинок.
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

Offline Ароматна

• Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +448/-18
  • мама
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #10 : 22 Червень 2016, 14:01:21 »
4 дні - це туди й назад. Але все одно довго, ще й з дитиною. Треба прораховувати зупинки і щось бронювати на ночівлю чи шукати на місці.
Зайдіть на форум Винского, там багато корисної інфи про Албанію і не тільки.
Я всі наші мандрівки починаю з нього.

...Яке воно щастя, тепер точно знаю,
Коли дві любові в одну доливають,
Приходить до тями в небеснім горнятку,
Частинка від мами, частинка від татка...

Сказали спасибо: Тетяна371

Offline vanilka

• Активна Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Злата 8 р., Назар 9 міс.
  • Ваше справжнє ім’я: Наталія
« Reply #11 : 22 Червень 2016, 14:35:19 »
В Албанію я хотіла, бо якраз досить дешево виходило за умов безвізового режиму, при ранньому бронюванні житла, зі сніданком і якщо готувати решта самому або в кафе піти, то так само десь виходило, як їхати кудись в Україні, але море і клімат не порівняти. Але за 40000 грн можна нормальний готель в Мармарисі  чи Белеку на Егейському морі в Туреччині вибрати, з all inclusive, а не просто зі сніданком. То вже зараз задорого. Саранда - найпопулярніший і найдорожчий курорт в Албанії, питайте в агенстві за Вльору, Хімаре, Кепаро, на Букінгу подивіться кімнати-студії з кухнею, де теж у вартість входить сніданок (що на мою думку найважче з просоння щось готувати, тим більше моя малишня не всьо їсть)

Offline Просто Юля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +233/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр, 20 травня 2011р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
« Reply #12 : 16 Липень 2016, 23:38:17 »
Дівчата, а які турфірми у нас пропонують Албанію?

Offline Jessica

• Свідома Мамка
  • Репутація: +143/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #13 : 17 Липень 2016, 00:39:41 »
А хто пригадує, був чудовий фотозвіт з Албанії від форумчанки Гюля (якщо я не помиляюсь) аватарка з червоною розою, там було багато фото, була дитина зі спини на балконі, апартаменти, риба прозора
Не можу знайти :xmm

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 17 Липень 2016, 00:43:27 »
А хто пригадує, був чудовий фотозвіт з Албанії від форумчанки Гюля (якщо я не помиляюсь) аватарка з червоною розою, там було багато фото, була дитина зі спини на балконі, апартаменти, риба прозора
Не можу знайти :xmm
ага, так є
я написала форумчанці щоб додала фотозвіт в цю тему
ось тут вона писала відгук Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
бо поїхати туди,то наша мрія

Сказали спасибо: Jessica

Offline Jessica

• Свідома Мамка
  • Репутація: +143/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #15 : 17 Липень 2016, 00:48:10 »
Єєєє
 d41

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 17 Липень 2016, 00:50:31 »
Цитувати
A ми були 20 днів в Болгарії, але об"їздив усі тут курорти зв 3 роки нам стало сумно і ми поїхали в Македонію , а з неї в Албанію, потім переїхали в Чорногорію, але знов повернулись в Албанію, тут просто дивно у Вльорі, море Адріатичне переходить в Іонічне, клімат середньоземноморский, море солене, чисте як сльоза і живності різної в ньомку багато, і апартаменти такі знайшли , що не хочемо звідси їхати, сидимл вже 10 днів і продовжуємо щеина 10))))))
клас  d22
а фоточки моря і "окрєсностєй"?
Тільки розібрала фото-даю звіт про Албанію:
апартаменти ,  в яких ми жили у Вльоре,види з нашого балкона на стику двох морів зправа піщаний пляж Адріатичного моря, а зліва камінчики і лазурне Іонічне море, під балконом кожен ранок рибаки привозили сітки з рибою і ми кожен день купляли в них різну-різну рибку, чоловік каже "Їли вміст акваріума" )))