Автор Тема: Самовідлучення дитини від грудей (після 2х років)  (Прочитано 1767 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline div4unk@Автор темы

• байдужі "все знають", а активні - вчаться !
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
За інфою ВООЗ рекомендовано годувати грудьми дитиною до 2х років. Отже після 2х дитина в міру свооо росту і розвитку потрохи повинна відмовлятися від прикладань, бо світ такий цікавий, і треба його досліджувати. а ГВ вже давно не основна складова харчування, як було до 9 міс-року.

Цитувати
дитина спокійно і плавно відмовилася від смоктання грудей, а не перейшовши на смоктання яких би то ні було інших предметів (соски, пляшки, пальців, ...), а просто завдяки тому, що переросла цю потребу. Зазвичай це відбувається у віці старше 2 років, хоча бувають і винятки. Чи можна це назвати самовідлученням - складне питання .. Напевно, кожен назве це по-своєму.

переглядаю інфу про довготривале ГВ, і попадається цікаве. Планую теж таке, але побачу - чи вийде. Бо от щось не можу дочекатись (вже майже 2 роки донечці), щоб самопропали ті 2-3 нічні прикладання (зуби вже давно вилізли всі) - то трошки допомагаю  d108 d108 d108 щоб самій нарешті спати цілу ніч z5

ось розповіді (рос)
(кликните для показа/скрытия)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Люня

• Своя Мамка
  • Репутація: +63/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Можна чекати - та й не дочекатися. Десь попався мені блог, де мама годує 6-річну дитину, і в неї вже випав перший молочний зуб. З фотками. Мама стоїть, годує дівчинку, і дівчинка теж стоїть на ліжку при цьому. Картина -  d106 При цьому мама тішиться, каже, що ГВ для них і далі дуже важливе, і що молочні зуби того й називються молочними, бо ними "їдять" грудне молоко. А далі - купа коментарів із оваціями, де мами розповідають, як годують першокласників-хлопчиків і т.п., діляться досвідом, що при цьому другу ручку "треба тримати", щоб він нею не гладив другу грудь...Я навіть збергіати це не стала, настільки противно. Моя думка - з ГВ у нас вже настав психоз. Консультанти з ГВ вже настільки закрутили "тему", виписують вже такі "обгрунтовані" статті, що часто виникають питання стосовно їх психічного здоров'я, тому їхню інформацію також треба фільтрувати і не впадати в крайнощі. Просто для себе вирішити: годую, припустимо, до 2. Якщо відмовиться дитина сама раніше - значить супер, якщо ні - відлучає мама. А щоб в мами не було депресії - не циклитись на ГВ і його цінності, не думати, що щось в дитини відбираєш. Зрештою, відволіктися самій від питань материнства і переключитися, наприклад, на питання якості подружнього життя чи мову іноземну дистанційно вивчати  :)
Ми зараз в процесі відлучення. Дитина майже 1,11, вже другий місяць - виключно нічні годування. При цьому молока вже немає! Але є потреба просто чмакати щоб заспокоїтися - нічого доброго в цьому вже не бачу, це психологічна залежність, якої просто нелегко позбутися. Без денних "чмакань" дитина стала спати набагато міцніше і головне - довше, бо раніше просиналася по 3 рази на годину і знов треба було давати цицю. Тепер просто спить 2 години, і просинається в хорошому гуморі. Тому особисто для мене ГВ після 2 років  - скоріше погано, ніж добре. ІМХО.

Сказали спасибо: i_rene

• Віддана Мамка
    • Награды
Я собі уявляю 2,5-максимум 3р.  :xmm то ж дійсно може бути прикінці 1 прикладання на кілька днів.
І справді - то для лінивих мам  d30 але які вміють чимось цікавим зайняти дитину, щоб вона не згадувалась за цицю. От так відлучення само собою і проходить. Ну і в мене в більшості саме так, бо не обмежую, а якось переключаю увагу на інше.
Цитувати
і не впадати в крайнощі.

ключова фраза  :bo
Цитувати
і що молочні зуби того й називються молочними, бо ними "їдять" грудне молоко
я теж десь читала дослідження, що годувати по-природньому можна до появи постійних зубів ))

Offline Yulchyk

• Свідома Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
О, яка актуальна для мене тема. Донечці минулого тижня виповнилося 2 рочки. Помало готую морально спочатку себе, що пора вже відлучати. Хотіла обмежити годування, то поки-що не вдається.

• Віддана Мамка
    • Награды
Юля, вам в темку про відлучення мамою. Перечитуйте  :bo

Offline Mary5

• Своя Мамка
  • Репутація: +56/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікторія 4 Дарія 1
  • Ваше справжнє ім’я: Мар*яна
...У деяких мам просто якийсь *синдром супермами*,який проявляється найшвидшою посадкою дітей на горщик серед сусідок,тим,що дитина в 3 місяці пісяє під *пісь-пісь*,тим,що годує до 5 років,але поряд з тим дитина вже їсть УСЕ(враховуючи цукерки,смажене і напівфабрикати).... d12
....а потім у тої дитини купа психологічних проблем.... d12

Offline trisch

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +262/-0
  • душа погрузилась в осень....
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Януся і Юляся
  • Ваше справжнє ім’я: оля
А чого психологічні проблеми?
Чогось бутилку з соскою вважається нормально смоктати до школи,а цицю чого нє?
Чим вона гірша?
Знаю купу мамів які на ніч дають молоко з бутилки,дітям по 7 років,то в них проблем шо не буде?

Ви маєте якісь дослідження про психологічні проблеми пов,язані з тривалим гв?

Сказали спасибо: Yulyalu, Badyaka

Offline Люня

• Своя Мамка
  • Репутація: +63/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
Дослідження - завжди річ відносна. Маю таке посилання
Правда, тут взагалі мова про ГВ після 18 місяців.
І пляшечка в 7 років...Чесно кажучи, вперше про таке почула, для мене це також ненормально

Offline Mary5

• Своя Мамка
    • Награды
Я уточню я за те,щоб все мало якісь розумні межі,якщо грудне годування-то не до 5-ти,якщо пляшка і соска,то не 7 років,якщо памперс,то не до шкільного віку....Маю нажаль знайомих мам,що годують у 4 роки,але ті діти вже спробували пиво...
...Відлучення має бути в будь-якому випадку,а яким способом це зробить мама,це інше,але головне завдання не затягувати і зважувати ризики КОРИСТЬ-ШКОДА.
А щодо психологічних проблем,то наведу що стосується сосок і пляшечок
 Якщо  замість мами дитина регулярно «спілкується" з предметами, її заміняють - виникає ризик того, що і в дорослому віці його прихильністю будуть нагороджені в основному неживі предмети (телевізор чи комп'ютер, наприклад). Пропонуючи соску у відповідь на прохання прикластися до грудей, мама закладає певний стереотип у поведінці маленької людинки: неправильний спосіб задоволення правильної потреби. У результаті може статися, що дитина - а потім і доросла людина - буде погано контролювати і усвідомлювати свої реальні потреби, а також знаходити невірні способи їх задоволення. На рівні вчинків це може виявлятися, наприклад, в переїданні, у звичцігризти нігті, в пристрасті до пляшки (неважливо, що там - Кока-Кола чи спиртне), а також у сексуальних порушеннях.
!!!Наприклад, за даними відомого психолога Володимира Леві, 45% курців - це люди, які недосмоктали груди.
Це ще раз доводить,що все має бути вміру!!

• Віддана Мамка
    • Награды
оля, там в статті ніяких цифр і статистики - це просто чиясь думка  d104 як і моя думка: кому в напряг - відлучаєте, а кому не  в напряг і лінь відлучати - то годуйте, але з розумом

Цитувати
Большинство детей оставляют привычку сосать не для получения пищи между 2 и 4 годами. Одно из исследований (Nowak and Warren, 2000) показало, что 50% детей прекращают сосание к возрасту 2 года 4 мес, 71% к возрасту 3 года, и 90% прекращают сосание к 4 годам. Таким образом, в возрасте 3 года более 20% детей все еще сосут не для получения пищи.
тут мається на увазі не тільки груди

Подумала і додала ще: [time]15 Червень 2016, 21:11:59[/time]

а також у сексуальних порушеннях.
це певно так Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Mary5

• Своя Мамка
    • Награды
....Саме так,впевнена,що те що занадто-то не здорово,ні для фізичного,ні для психологічного здоров*я.
Повторюсь ще раз-
Маю нажаль знайомих мам,що годують у 4 роки,але ті діти вже спробували пиво... d12
...Відлучення має бути в будь-якому випадку,а яким способом це зробить мама,це інше,але головне завдання не затягувати і зважувати ризики КОРИСТЬ-ШКОДА.

• Віддана Мамка
    • Награды
добре, дівчата. темка створена, щоб обмінюватись досвідом, як дітки самовідлучаються від грудей, а не для обговорення довгогодування (рос "долгокормление") в 4-7 років. або створіть окрему темку  :bo якщо дитина так довго бажає грудей, то це або амбіції мами, або погана психологічна атмосфера в сімї чи у відносинах мама-дитина.

цікаві мамки, які не замінювали до року груди прикормом, які після року примусово чи під крики не забирають проміжні годування в неготових психологічно діток. бо дійсно, дитина в півтора, особливо дівчатка, ще активно прикладаються до циці, маючи таку потребу.

от ми переважно приходим з вулиці і йдем засинати з цицею, досить швидко. пробувала погодувати і загойдувати в ліжку експерименально кілька разів - нічого майже не виходить, тому попустилася - хай лишається як є. сьогодні в порядку експерименту питаю "будеш гамати цицю чи зупу?", а а вона видає "цицю не очу, очу зюпа". я чуть не впала, що дитина свідомо відмовилась від посмоктати. тому пішли обідати зупою  z5

Цитувати
Так вот и получилось, что между снами мы в основном гуляли, после прогулок быстро ели что-то или не ели, укладывались, дочь получала грудь и засыпала, просыпалась, сосала, ела или не ела и мы опять шли гулять. Но бывала и плохая погода, и плохое самочувствие - и тут уж грудь работала по полной программе, ибо ничто не отвлекало от нее.
отаке в нас теж активно діє зараз літом. на вулиці рідко годуємось, а тому якщо багато гуляти, то пропадають купа денних прикладань, головне з собою надвір брати їсти/пити. а дощ і сидіння вдома без "чимось" зайняти дитину чи зайнятись самій домашніми справами, щоб не сидіти на місці - повертає проміжні прикладання, коли дитя скучає і не має чим зайнятись, а мама сидить за компом чи телевізором чи книжкою чи ще якось в сидячому або лежачому положенні  d27

Подумала і додала ще: [time]16 Червень 2016, 13:48:48[/time]
Цитувати
Бо от щось не можу дочекатись (вже майже 2 роки донечці), щоб самопропали ті 2-3 нічні прикладання (зуби вже давно вилізли всі) - то трошки допомагаю  d108 d108 d108 щоб самій нарешті спати цілу ніч z5
недавно моя ляля проспала 8год нічкою, і аж потім попросилася до грудей. от це стало мені сигналом, що вона може спати довго, бо до того прокидалася що3-3,5 год. тому почала практикувати забрати оте перше і як вийде друге годування, поки вже тиждень вдається загойдати і заговорити d41 (напевно тому, що давно вже загойдується на нічний сон в ліжечку після прикладання). але роблю все поступово, тобто не як при відлученні - відразу забрати всі нічні годування. зараз все успішно - залишилось з 3х прикладань тільки 3тє підранкове.

з досвіду переважно видно, що нічні годування в самовідлучуючих діток першими проходять, а денні ще залишаються. на відміну від примусового відлучення, коли спочатку забирають денні, аже потім "нічні висіння" на грудях

• Віддана Мамка
    • Награды
Гарно написано, що у самовідлученні є ведучий/дитина і той, кого ведуть/мама. І тут завдання мами - розумно "вестися": як тільки бачить, що про якесь прикладання дитина забула, то плавно його й забрати, замінити чимось іншим - і так виходить природно та без травми для дитини. Та й дитя потроху переростає потребу в частому смоктанні.

Подумала і додала ще: [time]20 Липень 2016, 21:17:29[/time]
Біля 2х років поступово по одному годуванні за кілька тижнів забрала нічні годування (бо таки почало напрягати) й сплю, як мала дитина  d41. Зараз годуємся під ранок-зранку, заснути на обідній сон-під час нього і ввечері перед нічним. Якщо дощ чи по ін причині сидимо вдома - то частіше  :/

Подумала і додала ще: [time]20 Липень 2016, 21:18:33[/time]
Починаю відчувати, що довгі (кількахвилинні) прикладання починають дратувати, ставати неприємними. Дійсно, ніби тягне зсередини. А ще усугубляє ситуацію болючість соскІв за 7-10 днів до місячних (і таке, відколи цикл відновився в 1,7 малоі) d35 Організм хоче "закруглятися" певно ))

• Віддана Мамка
    • Награды
2,2
Цитувати
зараз все успішно - залишилось з 3х прикладань тільки 3тє підранкове.
вже по другому разу забираю це останнє нічне (бо після травми донечки нічні годування відновились, дуже плакала - боліла ніжка).
далі треба почати вставати зранку швидше за неї, щоб зникло і ранкове прикладання після пробудження, а краще ївся сніданок  d27 й так залишиться ГВ лише на сни

Сказали спасибо: Танюша9577

Offline Танюша9577

• Своя Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 4міс
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
моїй малечі 9 місяців а я намагаюся замінити денне прикормом...наївна)

• Віддана Мамка
    • Награды
Це відлучення мамою дитини. Якщо дитина вже готова пропускати годування, то вона спокійно істиме прикорм або гратиметься-гулятиме з мамою, і при цьому не буде просити ще цицю, бо відпадає така потреба сама собою. Останніми залишаються годування, які дитині є найбільш необхідними переважно для заспокоєння і відчуття мами поряд (і це НЕ нічні в більшості випадків)

• Віддана Мамка
    • Награды
як забирати нічне ГВ - пост 302 Для того щоб побачити посилання: Register or Login]   і далі по темі
пост 200 Для того щоб побачити посилання: Register or Login]   і далі по темі
2,2
Цитувати
зараз все успішно - залишилось з 3х прикладань тільки 3тє підранкове.
вже по другому разу забираю це останнє нічне (бо після травми донечки нічні годування відновились, дуже плакала - боліла ніжка).
далі треба почати вставати зранку швидше за неї, щоб зникло і ранкове прикладання після пробудження, а краще ївся сніданок  d27 й так залишиться ГВ лише на сни
В нас пройшло кілька днів, і останнє нічне само собою пропало, але малА зменшила нічний сон на годину, тому встає раніше. Ще залишається ранкове після прокидання, але якщо дуже довго висить на грудях, що аж снідати потім не хоче  mish треба теж забирати, тобто вставати раніше неі, а так хочеться ще мені поспати.....
тай довгочасові зависання мій організм вже не бажає витримувати - напевно гормональний фон вже майже  повністю повернувся до довагітного, тому стараюсь обмежити смоктання максимум до кількох хвилин.

2,3
не завжди вдавалось вставати швидше дитини, тому пішла іншим методом. коли манюня прокидалася під ранок, брала на ручки і сидячи загойдувала (як і при нічних прокиданнях), як просила груди, то ненадовго давала - так вона почала знову спати довше, а в мене зявився час зранку повисіти в інтернеті. з часом вона перестала зовсім прокидатися. зараз буває, що серед ночі збудиться, то достатньо погладити, сказати кількаа слів чи підгойдати - і спить далі. а мама насолоджується спанням цілу ніч  d9 груди теж з часом звикли, хоча бувало кілька ранків, що я спеціально просила манюню трошки посмоктати, бо відчувала дискомфорт (ну щоб не зціджувати добро, я проти такого) - дбаю про своє здоровя теж.

майже 2,4
втомилась я за кілька тижнів від загойдувань наніч на ручках, бо моя ляля тепер не завжди бажає загойдуватися в ліжечку, або трохи погойдається, а потім - о щастя - перелазить засинати біля мене, ну бо даю вибір - на ручках ні, або ліжечко, або не гойдатись взагалі. єдине, просить спочатку "трошки-трошки цицю", потім "поцьомати" і спокійно без істерик вмощується біля мене, трохи обіймає і досить швидко засинає  d41 d41. а я з нею і вже як прокинусь - перекладаю в ліжечко. а якщо раптом підд ранокпрокинеться - то перелазить до мене, притулиться і досипає.
бачу, що на все свій час - й один спосіб вкладання плавно переходить в інший, а мама повинна вчасно підхопити та зробити його звичним, поки буде обом комфортно.
наступним етапом планую купити подушку, щоб зацікавити засинати в ліжечку без загойдування (думала навіть читати казочки, але щось не маю бажання). хоча.... вчора малявка заснула в ліжечку сама без моєї участі ))  d9 незвично таке для мене  d30 d30

єдине ще проблемне, що може прокинутись посеред денного сну і без циці знову не засинає  :(. на обід досі під цицею засинає, але вже швидше - за кілька хв. і любитель кілька раз прикластися ввечері перед нічним сном  d27 але вже не проблема чимось відволікти - чи іграми, чи їжею (з радістю пограється з татком мячиком чи зїсть цюцьо - замість посмоктати  :bo)
на заспокоєння (впала, злякалась) зараз достатньо взяти на ручки чи обіймати, циці вже не треба, навіть якщо запропонувати - відмовляється. виросла !! деколи просто прийде потулитися, пообійматися і "тільки поцьомати".

далі напевно буде цей крок з обіднім засинанням, бо з нічним так уже дуже-дуже давно (з 1ї історії про самовідлучення - вона для мене як взірець):
Цитувати
грудь совершенно явно перестает быть необходимым условием засыпания. То есть, наличие её приветствовалось и даже требовалось, но засыпала дочка уже после сосания, совсем после, минут через 20-30-40, наговорившись, наобнимавшись, начитавшись и напевшись, т.о., жесткой связи грудь-сон не стало, ГВ стало одним из массы эпизодов перед сном, не самым важным, хоть и очень любимым :).
планувала завершити до 2,5 років, але будем годуватися доти, поки мамі буде комфортно, а дитині потрібно - це дві ОСНОВНІ УМОВИ нашого ГВ. спочатку переймалась завершенням, а тепер абсолютно ні. в садок можливо підемо ще грудничком  z5