Автор Тема: Здрастуй,мій особливий син. життеві історії. Друга історія.  (Прочитано 158 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline МишканорушкаАвтор темы

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Матір
У коридорі стояла коляска для двійні, тільки дуже великого розміру. Такий своєрідний паровозик, який навіть на сторонній погляд виглядав важко і масивно. Поки я намагалася зрозуміти, для чого така громіздка конструкція, з физіокабинету спиною до мене стала потихеньку вибиратися тендітна жіноча фігура. На її шию були закинуті руки досить дорослої дитини, який був тільки на півголови нижче матері.
Тут же розвернувшись, вона швидко повернулася до кабінету ... і таким же чином винесла другу дитину: руки хлоп'яти мляво бовталися вздовж тіла.
Стало зрозуміло, що у хлопця був сильний дитячий церебральний параліч, навіть голову він не міг добре тримати. Мати привалила його до себе і майже волоком потягла до коляски. Потім особливим відпрацьованим рухом поклала в коляску синочка - а він нічим не міг їй допомогти. Тут же розвернувшись, вона швидко повернулася до кабінету ... і таким же чином винесла другу дитину. Тільки руки хлоп'яти навіть не лежали у неї на плечах, а сторонніми предметами бовталися вздовж тіла.
Уклавши і другого сина в коляску, жінка випросталася, схопилася за поперек і повернулася до мене:
- Ви не могли б потримати двері відкритими, поки я виштовхаю коляску до сходів?
На мене дивилися безнадійно стомлені очі, волошковий колір яких був повиті сивом болю. Їй, схоже, не було і тридцяти.
Двері я відкрила. Вона підкотила коляску до сходів на другий поверх, потім вийняла першого хлопця і потягла на себе: в реабілітаційному центрі не було ліфта, та й самі сходи були вузькі.
- Будь ласка, побудьте з Максимом. Я швидко.
Максим сидів спокійно. Очі блукали по простору, не зупиняючись на предметах. Я його теж не зацікавила. З куточка рота простяглася слина.
Жінка спустилася, звалила на себе вже другу дитину і потягла його вгору по сходах. Я відвернулася. Сил дивитися більше не було.
Потім ми ще кілька разів стикалися з нею в коридорах центру. Я дізналася, що вона живе одна з матір'ю. Батько дітей втік, як тільки вони з'явилися на світ: відразу ж стало ясно, що вони - інваліди. Старший, Толік, трохи міцніше і може жувати і навіть іноді встає в колисці, тримаючись за борти. А молодший ковтає тільки рідку їжу і зовсім не тримається на ногах. Їм вже виповнилося десять років.
Останній раз я бачила її на вулиці, за парканом центру. Вона стояла, скорчившись від болю в спині, і судоржно палила. Часу у неї не було: діти ось-ось повинні були прокинутися після короткого денного сну.
Я застигла в воротах і ... не стільки зрозуміла, скільки відчула зсередини, чому у Достоєвського в «Братах Карамазових» старець Зосима впав в земному поклоні перед Дмитром Карамазовим: він кланявся того хреста, який він мав нести все життя. І тяжкість цього хреста була неймовірною.
В той момент я дуже хотіла впасти на коліна перед цією МАТІР'Ю.