Автор Тема: Харчування в наших школах. Чи задоволені ви?  (Прочитано 8849 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Irysya

• Модератор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +673/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Отака стаття про харчування російських школярів, думаю підходять поради і для наших дітей. Перекладав гугл, тому є ляпи :)

Куди поскаржитися на їжу в школі чи дитячому садку?
Котлети з хліба, холодна каша і вічні булки - на жаль, подібне меню не рідкість як для школярів, так і для вихованців дитсадка. Проте, змінити асортимент продуктів харчування в шкільній їдальні, хоча і складно, але можна.

Сосиски з цвіллю і котлети з хліба - здавалося б, таким знахідкам вже точно не місце в шкільній їдальні. Однак саме таку продукцію в минулому році виявили в 127-й школі Єкатеринбурга. Крім м'ясної продукції претензії у школярів виникли і до гарнірів: макарони - холодні і злиплі, а каша не падає, навіть коли перевертаєш тарілку. Подібні історії, судячи з батьківським формами, не рідкість. Такі ж проблеми виникають і в дитячих садах. Так, в Надимі в одному з дитсадків дітей годували «недостатньо добре обробленими термічно» котлетами, просто кажучи - сирими.

Чому освітні установи економлять на їжі?

Низька якість обідів в школах експерти пояснюють заміною продуктів на більш дешеві: ціни ростуть, і постачальники намагаються економити. Замість м'яса йде жир, замість риби в котлети кладуть перемелені кості, причому винні в такій підміні можуть бути не стільки працівники їдальні, скільки постачальники продуктів.

Що робити?

1. Поговоріть з дитиною. Дізнайтеся, які саме страви він відмовляється їсти. Справа в їх смакових якостях (не смачно / прісно / занадто солоне), кількості (котлета занадто маленька) або температурі (суп уже холодний)? Проблема може полягати і в тому, що дитина не встигає поїсти, оскільки під час перерви в школі йому доводиться вистоювати довгу чергу за їжею.

2. Обговоріть питання з іншими батьками. Не забудьте поцікавитися у інших мам і тат, чи влаштовує їх їжа в школі чи садочку. Питання можна підняти, наприклад, на батьківських зборах або ж в загальній групі в соціальних мережах. Чим більше висловилися, тим краще.

3. Самі спробуйте дитячий обід. Розпитати дитини про те, як годують у шкільній їдальні, вирушайте туди самі. Зробити це може кожен батько. Купіть шкільний обід: вивчіть, спробуйте і зробіть висновки. Ще краще - підкріпите їх фотографіями. Продегустувати їжу можна і в дитячому садку, відмовити в цьому вам не мають права.

4. Висловіть все особи, відповідальної за харчування. Якщо після вашої «контрольної проби» виявилося неприємне (якість або кількість продуктів викликало питання), сміливо кличте відповідального за харчування або завідувача виробництвом. Поясніть йому, в чому справа, зробіть посилання на норми, прописані в законі.

5. Повідомте про порушення директору або завідуючої. Якщо ви прийшли до висновку, що їжа приготована не належним чином або ж в неналежних умовах, прямуйте до директора із заявою. У ньому чітко пропишіть, що не так в меню або ж організації їдальнею. Як випливає зі статті 51 Закону «Про освіту», за організацію харчування в школі відповідає освітній заклад, а за саму установу - директор. Більш того, в його силах оштрафувати недобросовісних постачальників, якщо саме через них виникають проблеми з харчуванням. Справа в тому, що за поставку неякісних продуктів замовник, згідно тендерного законодавства, зобов'язаний застосовувати штрафні санкції. Нагадайте про це директору або завідуючої.

6. Напишіть скаргу. Якщо після спілкування з директором ситуація не змінилася, звертайтеся зі скаргами в територіальний відділ Управління Росспоживнагляду. Важлива умова: звернення не повинно бути анонімним, інакше його просто не будуть розглядати. Після цього санітарні лікарі проведуть перевірку і встановлять, чи дійсно в школі або саду є порушення. Згідно із законом «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення», харчування для дітей в загальноосвітніх закладах має відповідати певним стандартам якості. А постанову Головного санітарного лікаря Росії дає більш детальну регламентацію, в якій йде мова і про правила організації харчування, і про вимоги до умов і технології виготовлення їжі.

7. Зверніться в інші відомства. Крім Росспоживнагляду, скарги можна відправити і в місцеве управління освіти. Передати претензію можна або особисто в руки, або відправивши поштою рекомендованим листом. Якщо ж з якихось причин ці відомства проігнорували вас, зверніться до заступника глави адміністрації з соціальних питань. Не забудьте додати письмові відмови від вищевказаних відомств. Саме ці папери підтвердять бездіяльність відповідальних осіб.

8. Ідіть до суду. Безумовно, суд і прокуратура - найсерйозніша міра, звертатися туди тільки через холодного супу навряд чи варто. Однак в разі, коли відбувається серйозне порушення прав дитини, або ж приготована їжа завдала серйозної шкоди його здоров'ю, звертатися необхідно саме в суд. Таким чином, ви не тільки покараєте порушника, але і зможете домогтися виплати компенсації.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Філософія прибирання житла і не тільки) - удосконалюємося разом!

Offline Euphoria

• Своя Мамка
  • Репутація: +123/-3
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша 18
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
дружина мого колеги-підприємець, яка  годує кілька шкіл. правда,не знаю, які номери, але можу спитатися. так вони й вдома їдять те, що готують її повари.нормальні котлетки.

Сказали спасибо: Barby

Offline r_omana

• Активна Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Романа
Re: Харчування в наших школах. Чи задоволені ви?
« Reply #104 : 10 Вересень 2016, 13:20:06 »
в 9 школі гарно годують

Offline Maryashka.l

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Влад 8років Олежик 1 рік
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
В 23 мій не їсть каже що завжди холодне дають

Offline олічка

• Активна Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #106 : 04 Листопад 2017, 12:56:13 »
в 23 харчують смачно.Я сама куштувала багато страв,то все смачне було.

Offline iruska-87

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +184/-0
  • Боже, Україну бережи....
    • Награды
« Reply #107 : 07 Листопад 2017, 00:08:43 »
Мене не задовільняє те, що дають сосиски і "грубу ковбасу"  d12 Зате інші батьки цьому раді, зляться на печінку  :xmm І ще - на групі продовженого дня не було супу, ніколи, малий все нив, це в нього щоденний мастхев - ранкова каша і обіднішній суп  d53
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Akylka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталі
« Reply #108 : 07 Листопад 2017, 09:33:52 »
нічого собі  сосиски і ковбаса це не дитяча їда  d128 для шкіл і садків не рекомендовано., а без супу  mish . Школа Софії Русової харчують гарно, там і садок, відповідно діти їдять гарно, без сосисок, котлети, печінку, курку , биточки, каші різні, супи завжди, це почткова школа, можна лишати на продовжений день, то дитина буде їсти в обід і полуденок або кашу молочки або запіканки, блінчики

Offline куклочка

• Своя Мамка
  • Репутація: +22/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #109 : 07 Листопад 2017, 11:59:49 »
Молодці директори і зав садками, в яких не дають дітям сосиски, от як би в усіх дит закладах так було.

Сказали спасибо: iruska-87, gruzinochku

Offline зорьчик

• Свідома Мамка
  • Репутація: +85/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настуся, Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: зорина
« Reply #110 : 07 Листопад 2017, 14:04:36 »
нічого собі  сосиски і ковбаса це не дитяча їда  d128 для шкіл і садків не рекомендовано., а без супу  mish . Школа Софії Русової харчують гарно, там і садок, відповідно діти їдять гарно, без сосисок, котлети, печінку, курку , биточки, каші різні, супи завжди, це почткова школа, можна лишати на продовжений день, то дитина буде їсти в обід і полуденок або кашу молочки або запіканки, блінчики
а скільки коштує харчування в цій школі :xmm

Offline Akylka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталі
« Reply #111 : 07 Листопад 2017, 19:37:47 »
я в декреті, тому малий не залишається на повний день, але коли не виходить забрати то їсть, ціну не скажу зараз точно хіба пізніше спитаю, якщо дуже цікавить, але не виходить за межі встановлених цін на харчування для шкіл, а вони для всіх одинакові.

Offline Luda75

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +88/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка-14р,Тоня та Іра-по 6р
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #112 : 07 Листопад 2017, 20:17:32 »
Бачу,як снідають,то якщо макарони,то найдешевші,і то небагато,печінку діти майже всю залишають,то не така,як вдома,єдина рибка непогана,але діти переважно не хочуть бавитися з кістками,то просто залишають.Риби малюсінький кусочок івеличезна паніровка двійна,от вам і вага.Гречку мої діти їдять але в школі і її уміють спортити,якась така водава.Якщо салат,товиключно капустяний,то всі залишають на тарілці.Картопля така як в радянських столовах.Не смачно,але на групі діти їдять,бо за цілий день вже добре голодні,а якщо не з,їдають,то дотискують хлібом.Можна окремо купити їду,то часто бачу,що беруть сосиски і картоплю.Салати,якщо окремо купувати,то є вибір,але діти ніколи не беруть,переважно вчителі.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Stela

• Своя Мамка
  • Репутація: +57/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка(5р.), Іринка (1р.)
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
« Reply #113 : 07 Листопад 2017, 22:12:30 »
У нас теж-тричы на тиждень ковбаса груба ыбо сосиски половинк бо бачите дорогы в закупцы. а що за ты грошы можна купити ы приготувати фылейку куряу-то взагалы не обговорюэться. печынки нема ныколи, а риба така як описали вище.
Перш ніж лаяти дитину, згадай себе в його віці, погладь його по голові, поцілуй і йди пий свою валер'янку.

Offline svitlana88

• Своя Мамка
  • Репутація: +148/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #114 : 07 Листопад 2017, 22:51:03 »
А в нашій школі малому давали вчора 2 оладі з джемом  і  d24 половинка яйця.   mish
AVON деталі в приват, знижки

Offline gruzinochku

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +295/-2
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ліза 6р.
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
« Reply #115 : 07 Листопад 2017, 23:22:27 »
а скільки коштує харчування в цій школі :xmm
різні ціни в школах?
Бо в 11-ій сніданок 11грн.і обід-14грн.
Моя все їсть крім  риби.Хоч вибаглива поза школою.Від початку школи страшно хоче круасанів та шоколаду...Просить гроші на щось купити в буфеті-соломку чи сік.Даю

Подумала і додала ще: 07 Листопад 2017, 23:25:18
Цитувати
але я даю до школи маленький термос з чаєм
моя також не хоче пити з кулера, який стоїть у класі, каже, що холодна і несмачна вода, а одного разу була вже зелена d16. Пробувала давати теплий компотик у термосі Бергоф, але він з колбою із нержавійки і погано тримає температуру напою. Хотілось би маленький з скляною колбою і чашечкою. В місті нічого не знайшла подібного. А яким Ви користуєтесь? І де купували?
даю воду і вона явно не тепла-вже листопад на вулиці та якраз ця температура і закаляє горло.Бо весь час тепле пити-то потім і горло часто болить-від незвичності як буде інколи щось холодніше...
Але в кафе завжди прошу підігріти.Там дико холодне часто подають

Offline iruska-87

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +184/-0
  • Боже, Україну бережи....
    • Награды
« Reply #116 : 07 Листопад 2017, 23:34:49 »
А в нашій школі малому давали вчора 2 оладі з джемом  і  d24 половинка яйця.   mish
В нас теж таке по п"ятницях інколи. Добре, що хоч вчителька в них завела правило - на середині стола чиста тарілочка, туди перед їдою діти кладуть, хто що не любить їсти, то мій чужими яйцями хоч доганяється  d100 d27 і печінки якось вмолотив 4 порції - 1 свою і 3 чужі  d100 d27
А ще мене дивує "вареничний день" - тоді на тарілці 3 вареника  d127, як дитина має півдня на них мозком працювати  d127 Це питання піднімали на минулих зборах, то відповіли "а ми не маємо фізично змоги по більше штук наліпити"  mish просили краще картоплі чи макарону зварити, але он знову дають ті вареники  d128

Offline Stela

• Своя Мамка
  • Репутація: +57/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марійка(5р.), Іринка (1р.)
  • Ваше справжнє ім’я: світлана
« Reply #117 : 08 Листопад 2017, 01:04:00 »
у нас на загальних зборах батьки пыднымали питання харчування-тодиректорка заявила, що ъм меню "зверху" прописують, ы вони выдступити ны на крок не можуть, от сосиски стали кращі і дорожчі купляти по 90 грн то дають по пів--тіштесь мами. Діти ті сосиски наминають, а так крім хімії нема нічого. Я в ту казку не вірю-але сама нічого казати не хотіла а всі решта мовчали. А як можна вплинути на ситуацію???
Перш ніж лаяти дитину, згадай себе в його віці, погладь його по голові, поцілуй і йди пий свою валер'янку.

Offline Martairuna

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +15/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Моя дитина майже нічого не хотіла їсти в школі. Коли б не питала про їду то завжди чула що гречка не смачна , макарони жирні, котлети практично нізто не хоче їсти. Тому вирішила що краще давати гроші. І вже 2місяці даю гроші щоб вона собі  купляла чай і якусь булочку. Іноді даю щось домашнє.