Автор Тема: відчуття мами при ГВ ;)  (Прочитано 2312 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline div4unk@Автор темы

• байдужі "все знають", а активні - вчаться !
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +206/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
відчуття мами при ГВ ;)
« : 03 Лютий 2017, 15:01:05 »
зацікавилась таким питанням, коли знайома розповіла, що їй неприємно годувати грудьми, з радістю би годувала сумішшю, якщо б ціни були дешевші, і що планує закінчити ще до року й ще й фукала, що я годую свою дитину, якій уже 2 роки. мені дивно стало, бо не маю на увазі БІЛЬ при гв (бо БІЛЬ - це наслідок неправильно організованого ГВ: тріщини сосків, лактостаз, неправильне захоплення грудей дитиною, кусання...), а саме ВІДЧУТТЯ.
виявляється, сам процес годування грудьми викликає у різним мам зовсім різні відчуття. швидше за все, це залежить від гормонального фону організму  - співвідношення специфічних гормонів материнства та лактації.

Із книги Сірзів:
Цитувати
Сексуальные ощущения во время кормления грудью

Гормоны, участвующие в образовании молока и формировании материнских чувств (пролактин и окситоцин), оказывают влияние на женскую сексуальность. Они способствуют расслаблению, возникновению чувства удовлетворения и помогают маме быть в непрерывной связи с ребенком. Человечество не смогло бы выжить, если бы кормление грудью не было связано с удовольствием.
Некоторых женщин беспокоят сильные чувства, которые они испытывают в то время, когда ребенок сосет грудь. Особенно их беспокоит это, когда ребенок подрастает, они спрашивают, нормально ли это? Да, конечно! Вот что говорится по этому поводу в материалах Международной лиги кормящих матерей:" Женщины испытывают физические чувства во время кормления грудью. В зависимости от времени и обстоятельств эти чувства можно интерпретировать по-разному: как физическое влечение, переполняющее чувство удовлетворения... Все это нормальные составляющие отношения женщины к своему ребенку"

ВІДЧУТТЯ можуть бути різні в різні періоди вигодовування, що повязано з багатьма причинами:
- незручна поза для годуванння
- післяпологова депресія
- післяпологове скорочення матки
- висока чутливість сосків
- відновлення місячного циклу
- ПМС
- психічні проблеми з минулого
- ....

на практиці можна виділити 4 групи мам. дам цитатами  :chitaju (рос мовою, тому кидаю під спойлери)

оргазм
(кликните для показа/скрытия)

приємно

нейтрально

неприємно, противно

таки є ще один варіант - ще при вагітності

і ще - набридло, втомилась

от тому мами не винні, що не можуть годувати грудьми (чи сціджуватись молоковідсмоктувачем) і це не означає, що ці мами "погані" - просто такий організм (чи гормональний дисбаланс)  d104 d143 d38 d35 d16 :xmm :(
добре, якщо вдається хоч на деякий час втримати ГВ  :bo

--------------------------------------------------------------------------------

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сказали спасибо: Irysya, svitlana88

• Віддана Мамка
    • Награды
Re: відчуття мами при ГВ ;)
« Reply #1 : 03 Лютий 2017, 15:09:37 »
під час вагітності я задавалась питанням, як то - коли тебе хтось смокче ???  d107
мені завжди приємне смоктання, і дитину приємно бачити смокчучу, таке миле видовище з гримасками  d9 - вона в мене гурман.
перший місяць боліло через скорочення матки. коли почали відновлюватись місячні, то кілька циклів було боляче годувати з тиждень до початку менструації, але згодом пройшло. а зараз, коли цикл уже внормувався, то в час овуляції навіть дуже приємно  d27 поки що завершувати ГВ не хочу  d30 хай донечка самовідлучиться.

я напевно ГВ-залежна  d142

Offline Олюськ@

• Коли береш - наповнюєш руку, коли даєш - наповнюєш серце.
  • Своя Мамка
  • Репутація: +107/-3
  • До мене - на "ти"
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #2 : 03 Лютий 2017, 15:46:54 »
У мене протягом першого  місяця були дуже неприємні відчуття під час годування , бо боліло сильно спочатку через тріщини на сосках , потім не могла звикнути до самого процесу смоктання , так як мої груди дуже чутливі  ( це не моя ерогенна зона  d30 ) . Через місяць - півтора відчуття стали нейтральні , просто звикла ,напевно  d112 Але малого годувала довго , до 2-х років і 4-х місяців

Offline m_olesya

• Своя Мамка
  • Репутація: +36/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Єва 12 років, Остапчик 2 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Олеся
« Reply #3 : 03 Лютий 2017, 16:12:31 »
Я також ГВ залежна d9.Але моя насолода більше на емоційному рівні.А от з першою дитиною на перших порах годування відчувала фіз. збудження під час годування d100
А їй однаково.Вона тулить запашну свою дитинку до грудей та обнюхує запашне її личко,натерте м"ятою і рум"янком.Байка,що дитинка її з ганчір"я - дитяча голова з торішнього жовтого ранету.А де вона візьме теплу живу дитинку?Позичить в сусідів?Чи купить на базарі?Чи ягнятко вгорне замість дитинки?

Offline m_olesya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 03 Лютий 2017, 16:22:17 »
Шкода,звичайно,жінок,яким годувати неприємно.А ще більше шкода їхніх діток.Сумно за них.Вже краще оргазм ,ніж відраза) Кумедно було читати той "крик душі" ,де жінка "доганяла" практично під час кожного годування d27.Уявляю її реакцію,коли до неї вночі чоловік тулився зі своїми потребами d140
А їй однаково.Вона тулить запашну свою дитинку до грудей та обнюхує запашне її личко,натерте м"ятою і рум"янком.Байка,що дитинка її з ганчір"я - дитяча голова з торішнього жовтого ранету.А де вона візьме теплу живу дитинку?Позичить в сусідів?Чи купить на базарі?Чи ягнятко вгорне замість дитинки?

Offline Танюша9577

• Своя Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 4міс
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #5 : 03 Лютий 2017, 18:15:34 »
Навіть не знаю до якої групи мам я відношусь :xmm бувало по різному d30
Але я завжди керувалася думкою, як у тій рекламі, що це право дитинки на їду!

Offline oksanagyk

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: богдан матвій софія
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #6 : 03 Лютий 2017, 18:21:56 »
і у мене коли годувала першого то було відчуття збудження а зараз годую донечку то вже немає того відчуття а просто радість що доця гамає груди бо першого невдалось довго годувати.Гарна темка я нераз собі задавала це питання -Чому такі різні відчуття?
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline m_olesya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 03 Лютий 2017, 18:52:26 »
А це така лотерея, де рулить твоя фізіологія,і від твого бажання нічого не залежить.

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #8 : 03 Лютий 2017, 18:56:08 »
Цікаво було б здати на рівень окситоцину - чи дійсно ? пролактин же ж молочком забезпечує

Подумала і додала ще: [time]03 Лютий 2017, 18:57:53[/time]
Лібідо занижується під час ГВ (ну щоб сексу не хотілось і раптом нова вагітність не прийшла), а тому організм працює на вигодовування народженоі дитини таким чином.
Цитувати
слишком много женских гормонов, и мало мужских и либидо снижается

Подумала і додала ще: [time]03 Лютий 2017, 18:59:41[/time]
Тому й по природі перші місяці активного цілодобового ГВ захищають гормонально від небажаноі активності, а якщо ГВ неприємне, то й годування неактивне і молочко починає пропадати (лактокризи), пережити ці лактокризи важче, й місячні швидше приходять. Моі прийшли аж в 1,7  d30

Offline Дафне

• Свідома Мамка
  • Репутація: +21/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #9 : 03 Лютий 2017, 23:34:05 »
мені спочатку було боляче. Потім досить часто смоктав що мене злило. Але коли все внормувалось то мені дуже подобався цей процес. Особливо коли малий брав ціцю двома руками і так їв.

Offline Hadubo

• Активна Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ирина
« Reply #10 : 04 Лютий 2017, 12:28:30 »
Дуже хороша темка! Поділюся і я своїми відчуттями. Мені не приємно годувати грудьми. І це не біль, а саме бридкі почуття. Відразу виникає таке відчуття непотрібності, печалі, нудьги і навіть нудота, як тут є в історіях. Особливо на початку ГВ.
Але доводиться терпіти) Малюк 6 місяців був повністю на ГВ, тепер потихеньку прикорм вводжу.
Місячні, до речі, почалися в 4 (!) Місяці, незважаючи на всі нічні годування, часте прикладання до грудей і повну відсутність прикорму і суміші))  d112

Offline m_olesya

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #11 : 04 Лютий 2017, 12:47:57 »
А от у мене виникло таке питання - чи існує зв'язок між бажаною/небажаною вагітністю і відчуттями при ГВ?Чи це суто дисбаланс гормонів?

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 04 Лютий 2017, 16:26:56 »
психологічна сфера теж дуже важлива - але то такі "дєбрі"  d16

Подумала і додала ще: [time]04 Лютий 2017, 16:28:19[/time]
Цитувати
Місячні, до речі, почалися в 4 (!) Місяці, незважаючи на всі нічні годування
здається, частота денних прикладань має бути не рідше 2 год перерви, а нічні - 4 години перерви. якось так

Подумала і додала ще: 04 Лютий 2017, 16:29:26
Ирина, а як плануєте наступну лялю ? може бути зовсім інакше

Offline Hadubo

• Активна Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ирина
« Reply #13 : 04 Лютий 2017, 18:42:12 »

Цитувати
здається, частота денних прикладань має бути не рідше 2 год перерви, а нічні - 4 години перерви. якось так

4 години перерви  d27 Синочку не спиться понад 3 годин поспіль. 2 рази було, що спав 5 годин за все майже 8 місяців))) Вночі встаю по 3 рази. Добре, що засинає потім швидко. І тільки груди, ніяка водичка і заколисування не допомагають. Так що гормони - річ унікальна і не завжди зрозуміла))
І другу буду годувати грудьми, якщо все добре буде. Головне, що молоко є, малюк не відмовляється від грудей ні під час місячних, ні після пляшечки і соски, вагу набирає добре, алергії немає, що б я не з'їла - так що можна і потерпіти трохи. d135

Offline oksanagyk

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: богдан матвій софія
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #14 : 04 Лютий 2017, 18:53:29 »

Цитувати

вмене наразі такі прикладання як ви пишете і зараз пішов пятий місяць і місячних ще немає
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #15 : 06 Лютий 2017, 16:12:25 »
Олеся, знайшла цікаве обговорення на психологічну тему Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

то звідси Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

про лібідо
тут суміш почуттів
про стрес Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
зміни
от звідки статистика, що "молоко не приходить"  d111

Offline Mariyka

• Організатор СП!
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +155/-0
  • :)
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #16 : 06 Лютий 2017, 18:26:47 »
З самого початку була налаштована на ГВ і навіть не думала про те що може бути по іншому  :)
В мене було кесарево - як тільки зашили і перевезли з операційної, мацьопу приклали до грудей, одразу молочка було дуже мало, купила суміш (хоча використали її тільки кілька раз і потреби в ній як я тепер розумію не було) наступного дня молоко прибуло і то не трохи, а так що груди набрякли і просто витікало, було кілька тріщин - коли ляля смоктала то тут приємного мало було, та благо з допомогою масажу і правильного годування через два дня вже все внормувалось. Вдома ми бутилочку і суміш більше не використовували.

Подумала і додала ще: [time]06 Лютий 2017, 18:29:38[/time]
А стосовно відчуттів загальному то було якось нейтрально  d112 тільки був тісний взаємозв"язок  d120 як тільки синуля зголоднів - груди наповнювались і навіть серед ночі я вже знала що він зараз проснеться бо захоче їсти ( спав в окремому ліжечку від народження )
Люди! Гарного вам дня, хоч я навіть не знаю, що сьогодні — вівторок, чи субота та пофіг, вбивайте хамство посмішкою. (Андрій Скрябін)