Автор Тема: Муніципальна няня  (Прочитано 6708 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Сашенька

• Активна Мамка
  • Репутація: +37/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
  • Ваше справжнє ім’я: Олександра
Re: Муніципальна няня
« Reply #17 : 25 Січень 2019, 12:33:13 »
та я не про більше)) якщо вона у мене буде працювати наприклад - 6год на тиждень - чи не порахують вони пропорційно до 40год роб дня - щось за 200 грн не хочеться заморачуватись  d100

Offline Люня

• Своя Мамка
  • Репутація: +67/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #18 : 25 Січень 2019, 21:19:07 »
Ви маєте укладати з нею не трудовий, а цивільно-правовий договір - тобто норма про 40 годин робочого тижня тут не застосовується. Просто в договорі про надання послуг маєте чітко прописати права і обов'язки сторін. По ідеї, така няня може укласти кілька договорів у різних сім'ях. А взагалі, дівчата, тут бесіда не конструктивна - ця постанова Кабміну ще не прийнята, коли її приймуть - невідомо, її прийняття потягне за собою зміни ще низки нормативних актів. На разі картина абсолютно неповна

Offline AkylkaАвтор темы

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +27/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталі
« Reply #19 : 25 Січень 2019, 21:50:21 »
Люня, Ви мабуть щось пропустили, постанова від 30.05.2018 затверджена, роз'яснення по відшкодуванню, я скидала на першій стр.під спойлер, затверджена. Послуга діє з 1 січня цього року.
Муніципальна няня нова програма, звичайно що буде багато питань і можливо змін, тому я почала цю тему, оскільки і мене особисто вона цікавить.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Сашенька

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #20 : 26 Січень 2019, 13:28:27 »
Я вчора дзвонила у фонд - постанова діє з 1 січня, але мають прийняти ще якусь постанову - де конкретно буде розписано як має відбуватись це все - порядок виплат в тому числі
 - має бути укладено договір про надання послуг, але звернули увагу на мінімальну зп, якої потрібно дотримуватись
 - кошти, в теорії, мають повертати щомісячно
 - якщо ви мама, у якої відкритий ФОП, можете розраховувати на податкові пільги (як що саме - не знають, це також має бути розписано у тій постанові)
Говорили, що вже можна заключати договір, але толком не пояснили коли приймуть постанову і почнуть компенсовувати

Сказали спасибо: Akylka

Offline Люня

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #21 : 26 Січень 2019, 15:32:54 »
Аулка, діє лише постанова, яка передбачає саме існування програми муніципальна няня. А от механізм реалізації цієї програми (те що ви наводите далі) ще не прийнятий,лише обговорення проходить.  А без мехінізму реалізації - нема реалізації. Бо саме він передбачає на яких умовах буде така муніципльна няня працювати. Плюс - це і зміни до бюджетного кодексу(за чиї кошти компенсація) і до податкового і багато ще куди. Відповідно і в фонді нічого толком вам не скажуть - бо самі не знають. Тому не знати коли це все запрацює

Сказали спасибо: Ключик

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-10
  • Щасливі вміють мріяти. Мрії не бувають сумними.
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #22 : 19 Лютий 2019, 22:33:23 »
Громадяни повинні задекларувати доходи, якщо отримали їх без участі податкових агентів
18.02.2019 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

Якщо людина отримала доходи без участі податкових агентів, вона має їх задекларувати. До таких доходів належать, у першу чергу, винагороди, які виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо. Про це розповіла заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко в інтерв’ю виданню «Факти».

Подумала і додала ще: 19 Лютий 2019, 22:38:01
Очевидно, що в 2020 році муніціпальна няня має задекларувати свої доходи за 2019 рік. За законом зп її має бути не менше мінімальної, у всякому, якщо допустимо  менше, то податки платять з мінімальної. Питання, хто має заплатити податок?
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

Offline Люня

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #23 : 20 Лютий 2019, 11:17:19 »
Якщо муніципльна няня буде діяти як ФОП - то вона сама собі податковий агент, і податки буде платити залежно від своєї системи оподаткування. Тут не буде трудових відносин - тому питання зарплати/мінімальної зарплати відпадає, це цивільно-правові відносини - надання послуг. А вже плата за ці послуги і їх об'єм мають сторонами встановлюватися на власний розсуд. Тобто те, що ви наводите, саме муніципальної няні не стосується - тут інша система відносин

Сказали спасибо: Akylka

Offline AkylkaАвтор темы

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #24 : 20 Лютий 2019, 11:25:09 »
Як каже мій знайомий, в країні "мозговое плоскостопье", нажаль, поки що так і є. Ідея +, реалізація - . Дуже багато зайвих рухів, щоб оформити, звітувати та отримати виплати.

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 20 Лютий 2019, 11:48:21 »
Де чітко вказано, що має бути обов'язково ФОПом?  Он вище пишуть, що цивільно-правовий дргоіювір. Муніципальна всього лиш значить, що для дитини до 3 років і частково оплачується державою.
Зауважте, що роботодавець не держава, держава тільки компенсує частину витрат. А на ті витрати, що ви несете по оплаті няньки у вас мають бути легальні доходи і задекларовані. І доходи оподатковуються. Податок платить податковий агент або сама фізична особа. Якщо не фоп, а цивільно- правовий договір, то хто має сплачувати податки?

Подумала і додала ще: [time]20 Лютий 2019, 11:51:37[/time]
Як каже мій знайомий, в країні "мозговое плоскостопье", нажаль, поки що так і є. Ідея +, реалізація - . Дуже багато зайвих рухів, щоб оформити, звітувати та отримати виплати.
Прозвітувати про покращення можна, а те що ви собі їх не реалізовуєте, то не їх проблеми, то ви промто не хочете  d27 он звітують же, що всі хто потребує субсидії - отримали її, а насправді це не так.

Добре собі вони прорахували, що масштаби в яких скористаються до виборів у ВР , мізерні для бюджету, а також вартість бебі-боксів в порівнянні з тим скільки крадеться з бюджету і  відкатами за це в кишені -просто пшик, зате розмов про покращення ого... заоаз за рахунок масового розмитнення євроблях трохи перед виборами піднімають пенсії, бо саме на це йдуть дані кошти, але ж краник перекриється, не буде далі такої масовості в розмитненні далі як протягом цих 3 міс.  Я ЗА легалізацію таких авто, але істинні мотиви влади зовсім не безпека і т.д. а банально вирвати одномоментно багато коштів  для іллюзії покращення. Скільки тих євробляхерів в порівнянні з песіонерами?

Сказали спасибо: ІрусяS, Hadubo

Offline Люня

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #26 : 20 Лютий 2019, 13:34:38 »
З юридичної точки зору "няня" і "муніципальна няня" - це вже не одне і те ж. Бо до відносин з муніципальною нянею законодавець вже передбачатиме спеціальні вимоги, якраз ті, що ви написали. Тобто я можу мати одночасно і муніципальну няню, яку мені компенсують, і ще одну "просто" няню, якій я оплачую повністю зі своєї кишені.
Я кажу "якщо буде ФОПом", бо так написано в проекті положення про муніципальну няню: або ФОП, або юридична особа (це вже взагалі складно, там по ходу ця юрособа вже буде наймати).
Цивільно-правовий договір ви можете укладати будь з ким: з юрособою, з ФОПом, зі звичайною фізособою. Суть Цивільно-правового договору, укладеного із ФОПом - ви не наймаєте няню-ФОПа на роботу, тому не є роботодавцем, а лише стороною цивільно-правового договору - споживачем послуг. Він сплачує податки відповідно до своєї системи оподаткування.
Якщо чисто теоретично така муніципальна няня не ФОП і не юрособа, тобто звичайна фізична особа (хоча проектом такого не передбачено)- то це вже податок на дохід, плюс військовий збір, сплачує той, хто цей дохід одержує, він і декларацію сам має подати. Хоча вважаю, що вимога щодо ФОПу буде обовязковою - "фізика" важче в плані податків проконтролювати

Offline Люня

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 20 Лютий 2019, 13:56:12 »
Самоцитування  d132

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #28 : 20 Лютий 2019, 14:03:58 »
так отож, ніякої конкретики  d112

Offline AkylkaАвтор темы

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #29 : 20 Лютий 2019, 15:53:05 »
Я раніше писала, що няня має бути або ФОП, або працівник ЮО, яка надає такі послуги, так прописано в постанові.

Offline Umka.if

• Активна Мамка
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Квітослава, Ярина, Зоряна
« Reply #30 : 08 Травень 2019, 21:34:38 »
Піднімаю тему....майже все, що написано вище - зараз уже неактуально, не читайте. Все дуже просто: подала документи - отримала відшкодування наступного місяця. До речі, послугою вже скористалася.
Ось перелік документів:
– заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няняˮ;
   – заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
   – копію угоди / договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги “муніципальна няняˮ та муніципальною нянею;
   – підтверджуючі документи щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка). До заяви додаються копії:
   – свідоцтва про народження дитини;
   – сторінок паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
   – документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги “муніципальна няняˮ.
Тепер як насправді зробила я:
1. Спочатку знайшла садочок неповного дня в своєму районі, де можна дитину залишати на декілька годин. Їх виявилося аж три. В одному не було вже місця, інший мені не дуже сподобався, а в третій якраз набиралася група і він мені ідеально підійшов умовами. Всі ці мінісадки оформлені на ФОП. Два з них мали такий код 88.91, а той, що я хотіла - немав. Отож, я попросила власницю садка добавити цей код КВЕД.
2. Зібрала всі документи, записалася на подачу цих документів за телефоном 526048.
3. Подала документи і наступного місяця отримала компенсацію послуги. Ця сума не впливає на субсидію чи дохід малозабезпечених.

Offline AkylkaАвтор темы

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
    • Награды
« Reply #31 : 13 Травень 2019, 01:11:40 »
Оля, ви класну річ придумали з садочком. Я від початку не думала, що ними можна скористатися для отримання відшкодування, більше вважала що підходить дійсно няня.

Дякую, що ділитеся тут своїм досвідом  :flv

Offline Beby

• Свідома Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марк
  • Ваше справжнє ім’я: Валентина
« Reply #32 : 11 Листопад 2019, 09:45:51 »
Привіт) хто оформив муніципальну няню) ? напишіть, яку суму перераховували, згідно з договором?

Offline Сашенька

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #33 : 14 Січень 2020, 14:04:35 »
Привіт) хто оформив муніципальну няню) ? напишіть, яку суму перераховували, згідно з договором?
привіт, минулого року перераховували 1624грн (подавала квитанцію на 1700)
з 1 січня підняли але непам"ятаю скільки точно)