Автор Тема: Розбитий ртутний термометр!порада,як дальше діяти!  (Прочитано 32424 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
я вчора допіру розбила термометр  d111 зібрала лентою, провітрила. Лєнту, правда, у смітник викинула, але я її замотала добре  і ще у картонну коробку засунула  d143

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
точно пам"ятаю, що Комаровський дуже гарно відповідав на це питання в передачі про термометри

Offline TaniaMAXNO

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +169/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Данилко 3 роки
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
а я, коли розбила термометр, дуже здякалася і навіть почала панікувати, забула все  що нас в школі вчили. Додумалася дзвонити в МНС. там дівчина сокійно сказала що та кількість ртуті яка є в градуснику не загрожує життю і здоровю,  d28зібрати ті шарики в скляну банку, закатати кришкою і.....що б ви думали......викинути в смітник, оскільки служби, яка утилізує або переробляє ртуть внас нема!!! От халепа. Мені було шкода викидати банку в смітник, але що було робити? d104
Декор для дитячих свят Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
*   *   *
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
Додумалася дзвонити в МНС. там дівчина сокійно сказала що та кількість ртуті яка є в градуснику не загрожує життю і здоровю,

Оце так! Чому тоді така кіпіш піднімається, коли термометер розбивається?

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
ага я теж читала, що не дай Боже викидати в смітник - зразу звонити або нести в санстанцію - вони мають утилізувати - але то як завжди на папері, а в реальності - у смітник і нехай все потім у воду попадає, а ми потім вип'ємо d109

Offline evakamila

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
брати спеціально розбивали термометр і гралися тими шаріками
Юля і скільки вони прожили?

Offline evakamila

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
там дівчина сокійно сказала що та кількість ртуті яка є в градуснику не загрожує життю і здоровю,
Я теж думаю.що в термометрі її мало,щоб вже аж сильно кіпішувати.Не думаю,що ці градусники виготовляли,якщо б вони були такі аж небезпечні,в крайньому випадку тепер,коли їм є альтернатива у вигляді електронного.Моя мама теж памятаю так кіпішувала,коли брат в дитинстві розбив градусник,казала,що тепер нам не можна буде жити в тій квартирі,поки не прийшов тато з роботи і сказав,що він в дитинстві з своїми друзями спеціально їх розбивали,щоб шариками гратись і нічого,живий і здоровий ТТТ.

Offline Голубоглазка

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +29/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 13 Таміла
  • Ваше справжнє ім’я: Тамара
а я читала в неті що треба оцтовим розчином помити підлогу де була ртуть

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
Ще додаю деякі рекомендації (дещо повторюється, але повторення закріплює результат  ;))

Якщо ви розбили градусник, пам’ятайте головне – прибирати ртуть треба ретельно й швидко.

Що потрібно робити

1. Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички: речовина не повинна стикатися з оголеними ділянками шкіри.

2. Обмежте місце події. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах до інших ділянок приміщення.

3. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі частинки градусника що розбився  в скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою яка закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася. Банку тримаєте далі від нагрівальних приладів.

4. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох листів паперу, лейкопластиру, скотчу, мокрої газети.

5. Банку необхідно передати фахівцям служби «101».

6. Відкрийте вікна і провітріть приміщення. Якщо і залишилися які-небудь випаровування, нехай вивітрюються у вікно.

7. Місце розливу ртуті обробіть концентрованим розчином марганцівки або хлорного вапна. Це окислить ртуть. Якщо ні того, ні іншого в будинку не знайшлося, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 г тертого мила на один літр води.

Що бажано зробити

1. Звернутися за допомогою або консультацією до чергового МНС, зателефонувавши на номер телефону «101» (дзвінки на короткий номер з мобільного – безкоштовні).

2. Щоб не пропустити ні однієї кульки ртуті, можна скористатися ліхтариком або лампою.

3. Допоки не прибули працівники МНС ємкість з ртуттю слід виставити на балкон. За умови, звісно, що за вікном прохолодніше, ніж у приміщенні. При низьких температурах виділення отруйної пари зменшується.

4. Пийте більше сечогінної рідини (чай, кава, соки), оскільки ртутні утворення виводяться з організму через нирки.

Чого робити не можна

1. Не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід. Два грами ртуті здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря.

2. Не можна підмітати ртуть віником: жорсткі прути тільки роздрібнюють отруйні кульки в дрібний ртутний пил.

3. Не можна збирати ртуть за допомогою пилососа:  повітря полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути.

4. Ні в якому разі не можна створювати протяг до того, як ви зібрали ртуть, інакше блискучі кульки розлетяться по всій кімнаті.

5. Не можна прати одяг і взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. По можливості цей одяг краще викинути.

6. Не можна спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати в каналізаційних трубах. До речі, витягти ртуть з каналізації – неймовірно складно.

Окрім термометрів з’єднання ртуті зустрічаються в різних технічних пристроях. Наприклад, у лампах денного світла, батарейках, деяких фарбах.
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Lerine

• Активна Мамка
  • Репутація: +2/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Я розбивала градусник дома 2рази i обидва як ошпарена бiгла збирала кульки та надвiр в смiтник, потiм промивала все водою, робила як згадала була в шоцi d16, a одного разу взагалi кумедно вийшло, мiряла температуру градусником i забула за нього, одягнула куртчку капцi i в унiвер, пред початком лекцiъ моя подружка питаэ дивись щось мiж нашими стiльчиками ,я дивлюсь мiй градусник d107забрала в сумку i в цiльностi принесла додому .Добре що подорозi не розбився i я не поранилась.

Offline Malvina

• Свідома Мамка
  • Репутація: +50/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 31.08.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
І я минулого тижня розбила термометр, вночі в малої була температура, я поміряла і запихала його в коробочку і якось стукнула і носик в якому ртуть розбився, але витекло чуть-чуть на коврик, то я зразу той градусник в коробочку і з ковриком на бакон на вулицю,а ми пішли в іншу кімнату спати, а там я відкрила вікно... 2 дня провітрювала, попилососила, помила. Я дуже перелякалася, але коли почитала ваші історії то заспокоїлася)

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
А я у роддомі розбила градусник, найбільше там переживали чи я їм його відкуплю.

Offline K.Меlnik

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +91/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
ми теж розбили градусник ртуть була по всьому коврику, я знала що треба мити з оцетом і весь коврик чистила щіткою з оцтом, провітрили і все z4

Offline Cupcake

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
а я зібрала ртуть пилососом. що тепер робити з пилососом? порадьте, як видалити ртуть звідти безпечно? чи нічого вже не можна з ним робити?

Offline Ліліана

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +387/-1
  • Життя прекрасне, незважаючи ні на що......
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Богданчик, Вірочка і Надійка......всім по 8 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
а я зібрала ртуть пилососом

я теж так зробила, то потім викинула зразу мішок з пилососа на мусор, бо воно ж у повітря вам випарується.....
і всю підлогу розчином марганцівки мила, добре що не на килим впав, бо прийшлося б і килим викидати  :(
Терпи…Усе колись минає… Живи на зло всім тим, хто зневажає. Даруй тепло тому, хто це цінує. І не шукай минулого. Його вже не існує.

Offline Cupcake

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
на килим не впало, але термометр розбився на ліжку. але всю ртуть звідти вдалось зібрати

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
І мої діти розбили три дні тому  d111 Ще провітрую кімнату і їх туди не пускаю. Збирала ртуть на ізолєнту і у воду з банкою (чоловік десь мав її відвезти у МЧС). Підлогу мила марганцовкою і мильно-содовим розчином.
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.