Автор Тема: Контрацепція після пологів  (Прочитано 5808 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Наталя1988.25.04Автор темы

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 26
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Контрацепція після пологів
« : 10 Березень 2012, 21:38:20 »
Цікаво дізнатися дівчата якими хто якими контрацептивами користується уже після народження дитини. А вам пропоную цікаву статтю.                                                                                                                                                           Контрацепція після пологів. Плануємо майбутнє.
Минула вагітність та пологи, дні насичені «малюковими клопотами» з часом подарували нам чергове хвилювання – інтимне життя. Але після пологів воно набуває іншого сенсу і мети. Чи готові ми до цього? На це і багато інших питань ми шукаємо відповіді.

Що таке післяпологовий період?
Дев’ять місяців (всю вагітність) організм жінки, всі його органи та системи, кожна клітинка працювали на те, щоб виносити та народити дитину. Нарешті це сталося. Маля починає своє самостійне життя поза тілом матері, а організм породіллі намагається повернутися до своєї «невагітної норми».

Вчені вважають, що післяпологовий період – це заключна стадія дуже складного процесу, яка характеризується зворотним розвитком змін, що мали місце в організмі жінки під час вагітності та пологів, становленням та розквітом лактаційної функції молочних залоз. Його ще іноді називають четвертим періодом пологів, щоб підкреслити значимість даного етапу для здоров’я жінки. Триває післяпологовий період у середньому 6-8 тижнів, розпочинаючись відразу після народження дитячого місця (плаценти) і закінчуючись завершенням зворотного розвитку статевої, ендокринної, нервової, серцево-судинної та інших систем організму.

Давайте розглянемо, що відбувається з маткою.

Відразу після пологів вона важить 1000-1200 грам. До кінця першого тижня післяпологового періоду її маса зменшується до 500-600 грам, другого – до 350 грам, третього – до 200 грам. В кінці післяпологового періоду маса матки складає 60-70 грам

Зворотний розвиток матки супроводжується процесом відновлення її слизової оболонки. Не плацентарні ділянки внутрішньої поверхні матки завершують епітелізацію вже на 10 добу після пологів. Повністю слизова оболонка матки відновлюється лише за 6-8 тижнів.

Приблизно такий час потрібний і для відновлення звичної роботи яєчників, м’язів піхви та тазового дна.

Складні зміни у нервовій та ендокринній системі викликають «немотивовані» зміни настрою (плаксивість, депресію, нервозність) жінки.

Зазвичай, у цей час думки про відновлення статевого життя, виникають рідко, але запитання «Коли можна розпочинати статеве життя після пологів?» буде доцільним у будь-який час.
Коли можна відновити статеве життя після пологів?
Лікарі однозначні, статеве життя дозволяється не раніше 6-8 тижнів після пологів.

Пам’ятаючи, ці цифри не забудьте про почуття, бажання, пристрасть, ніжність, власне про ті речі, заради яких і погоджуються двоє на близькість. Це має бути справжнє свято, насолода, яку ніщо не затьмарить. Звичайно якщо ви не забули проконсультуватись із лікарем, щодо методу контрацепції!
Який із методів контрацепції є найбільш фізіологічним у післяпологовому періоді?
У жінок, які використовують інтенсивне грудне вигодовування, високий рівень гормону пролактину зумовлює пригнічення овуляції та стимулює продовження періоду фізіологічної неплідності. На цьому факті основане застосування високоефективного засобу післяпологової контрацепції – методу лактаційної аменореї..

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала грудне вигодовування головним чинником, який безпосередньо визначає фертильність (дітородність). При скороченні грудного вигодовування, яке має місце в багатьох країнах, у тому числі й в Україні, використання протизаплідних засобів треба збільшити в декілька разів для того, щоб компенсувати втрату лактаційного контрацептивного ефекту.
Про що треба пам’ятати якщо жінка вирішила використовувати грудне вигодовування з метою попередження вагітності?
Ось правила успішного грудного вигодовування, що стануть запорукою надійної контрацепції:
– Годувати дитину виключно грудьми до шестимісячного періоду.
– Годувати дитину часто, без довготривалих перерв.
– Прикладати дитину до грудей, як тільки в неї виникне така потреба, тобто як вдень, так і вночі; від 8 до 10 та більше разів на добу, з інтервалами не більшими, ніж 6 годин між годуваннями.

Грудне вигодовування здатне затримувати початок овуляції та менструації, тому воно й відіграє важливу роль у попередженні вагітності в післяпологовому періоді. Але пам’ятайте, що метод ефективний лише до того моменту, поки у вас не відновилася менструація або ви не почали давати дитині додаткове харчування. У випадку появи менструації чи введення пригодовування, вам необхідно використовувати додаткові методи контрацепції.
Чи можна жінкам, які годують грудьми, як метод контрацепції обрати внутрішньоматковий засіб – так звану «спіраль»?
Звичайно, адже цей метод контрацепції не впливає на грудне вигодовування.
Які особливості внутрішньоматкової спіралі - ВМС?
Сьогодні широко застосовують різні види внутрішньоматкових спіралей. Ефективність ВМС залежить від їх виду: для ВМС із вмістом міді – 99,4 відсотків; для тих, що виділяють гормони, 99,9 відсотків. Зручність ВМС полягає в нечастому – раз у 3-15 років, залежно від виду «спіралі», введенні контрацептива, що дає можливість сучасній жінці роками не турбуватись про небажану вагітність.

Наявність ВМС не створює незручностей під час статевого акту і дозволяє партнерам почувати себе комфортно та вільно.

Яким привабливим та надійним не є метод ВМС, він, на жаль не ідеальний. Існує група жінок, яким експерти ВООЗ не рекомендують внутрішньоматкові «спіралі», зокрема жінки із запальними процесами органів малого тазу, та жінки, що мають 2 і більше статевих партнерів. Напевно, вам потрібно знати що, за наявності ВМС частота позаматкової вагітності збільшується, а частота ускладнень при використанні ВМС значно вища у жінок до 20 років і після 45 років.

Що стосується частоти експульсій (вигнання) внутрішньо-маткового контрацептива то вона трапляється досить рідко.
Як швидко після пологів я зможу розпочати користуватися ВМС?
Лише лікар, після ретельного огляду може рекомендувати вам «спіраль» як метод контрацепції у післяпологовому періоді. Він визначить і найкращий час для введення ВМС у порожнину матки.

В окремих випадках це може бути так зване постплацентарне введення, після кесарського розтину або протягом 48 годин після пологів. Якщо ВМС не введено одразу після пологів, то наступним сприятливим періодом стане 4-6 тиждень після пологів. І, нарешті, якщо при годуванні груддю у жінки відновилась менструація, то ВМС можна ввести під час будь-якої менструації.

Не варто забувати, що у вирі повсякденних турбот про малюка, принаймні раз у 6 місяців потрібно проходити огляд у гінеколога. Таке спостереження допоможе своєчасно виявити і усунути ускладнення від ВМС типу болю, кровотеч у між менструальному періоді та збільшення об’єму крові, яка втрачається під час місячних, запальних захворювань органів малого тазу тощо.
Чи можна жінці, яка годує грудьми застосовувати з метою післяпологової контрацепції так звані бар’єрні методи?
Існує чимала група засобів, які належать до бар’єрних методів контрацепції. Проте ми вважаємо доцільним зупинити увагу двох популярних сьогодні засобах. Отож, мова піде про сперміциди і презервативи, які можуть використовуватися жінками, які годують грудьми у будь-який час після пологів. Вони не впливають на кількість і якість грудного молока та здоров’я дитини. Ці методи також доцільно використовувати як проміжні, якщо інший постійний метод післяпологової контрацепції ще не обраний.

Сперміциди – це хімічні речовини, що інактивують та руйнують сперматозоїди в піхві до того, як вони встигнуть проникнути у верхні відділи статевої системи. Сьогодні існує ціла група сучасних сперміцидів, до складу яких, зазвичай, входять два компоненти: спермоушкоджуючі хімічні речовини та основа, тобто носій. Остання забезпечує рівномірний розподіл хімічного агента в піхві шляхом огортання шийки матки і утримання його на місці таким чином, щоб жоден сперматозоїд не уникнув контакту зі спермоушкоджуючим засобом.

Сучасні сперміциди є досить ефективними. Користуючись ними Ви на 70 відсотків застраховуєтеся від небажаної вагітності. Для зручності жінок існують різні форми випуску сперміцидів: аерозолі та піни, пасти, гелі й креми, вагінальні пінисті таблетки, супозиторії, тампони. Роблячи вибір, враховуйте, що піни та губки ефективні відразу після введення. А ось пінисті вагінальні таблетки та супозиторії, які зручні у зберіганні та транспортуванні, після введення у піхву перед статевим актом вимагають 5-10 (для супозиторіїв), або 10-15 (для вагінальних таблеток) хвилин очікування. Сперміциди – це метод, який майже не має побічних ефектів, запобігає небажаній вагітності, маючи корисні властивості. Наприклад додатково зволожує піхву під час статевого акту; (вагінальна сухість є дуже поширеною проблемою у жінок, які годують грудьми). Варто наголосити про важливість дотримання інструкції та правил використання сперміцидів, для того, щоб метод був ефективним.

Презерватив – це єдиний метод, який захищає не лише від небажаної вагітності, а й від захворювань, які передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ Це надзвичайно важливо для жінки після пологів, адже Ваш організм вразливий та ще не зміцнів після тривалої вагітності та виснажливих пологів. Презерватив стане зручним контрацептивним засобом, якщо Ваші статеві стосунки епізодичні, нерегулярні.

У післяпологовому періоді варто зважати на деякі правила користування презервативом.
- Використовуйте презерватив під час кожного статевого акту.
- Презерватив потрібно одягати на пеніс лише тоді, коли останній досяг повної ерекції, але обов’язково до введення у піхву.
- Наприкінці презерватива повинен залишатися простір для сперми. Саме тому більшість їх видів мають спермоприйомник, резервуар. Щоб правильно одягти презерватив, необхідно затиснути пальцями його кінець на 1-2 сантиметри чи спермоприйомник, аби там не залишилося повітря, потім розкатати по всій довжині статевого члена.
- Ніколи не використовуйте олію, вазелін, жирні креми, адже вони руйнують латекс, з якого виготовлено презерватив. Якщо бажаєте чи потребуєте додаткової змазки, переконайтеся в тому, що вона створена на водяній основі.
- Після сім’явиверження, тримаючи презерватив за основу (кільце), необхідно відразу витягти пеніс із піхви, поки він ще є у стані ерекції. Це попереджує зісковзування презерватива і пролиття сперми на статеві органи.
- Кожен презерватив можна використовувати лише один раз.

- Ніколи не застосовуйте два презервативи, одягнені один на одний – між ними виникає інтенсивне тертя і вони швидко рвуться. Пам’ятайте, що використання презерватива сприяє залученню чоловіка до відповідальності при плануванні сім’ї.
Чи доцільно для попередження небажаної вагітності у післяпологовому періоді застосовувати природні методи планування сім’ї, якщо жінка годує грудьми?
Вибір буде залежати лише від Вас, точніше від Вашого бажання вивчити і оволодіти методом та від часу відновлення менструації після пологів. Виявляється, що протягом менструального циклу - періоду від першого дня попередньої до першого дня наступної менструації – Ваш організм поводить себе не однаково. Змінюється настрій, чутливість молочних залоз, кількість слизу у піхві, положення, ступінь відкриття та м’якість шийки матки і навіть сексуальність. Загалом, Ви проходити дві фази – фертильну, коли можливе настання вагітності, та інфертильну, коли зачаття неможливе або малоймовірне.

Саме на знанні певних фізіологічних ознак, що дають змогу визначити період, під час якого варто утримуватися від статевих зносин, аби не завагітніти, ґрунтуються природні методи планування сім’ї (ПМПС).

Всі ці методи передбачають утримання від статевих стосунків протягом певного часу, а жінка змушена щоденно вести записи про зміни в організмі.

Це, напевно, єдині методи, які не викликають побічних наслідків, дають змогу вивчати власний організм. Нарешті природні методи планування сім’ї розвивають почуття впевненості у партнері, сприяють поділу відповідальності й залученню чоловіка до планування сім’ї. Та мусимо застерегти, адже в період відновлення після пологів важко спостерігати за власним організмом, який змінюється, та і догляд за дитиною потребує часу. В таких умовах природні методи планування можуть стати малоефективними.
Чи правда, що добровільна хірургічна стерилізація найнадійніший, але досить травматичний метод контрацепції?
Напевно, краще наголосити на незворотності методу, тому що власне операція не тривала і не травматична. Рішення має бути прийняте свідомо, розважливо. Добровільна хірургічна стерилізація не впливає на кількість і якість грудного молока. Тому жінки, які годують грудьми?? (якщо операція не була виконана під час кесарського розтину або протягом 48 год. після пологів) можуть погоджуватись на втручання не раніше 6-ти тижнів після пологів. Ідеальним вважається час, коли жінка повністю одужала після пологів і здоров’я дитини не викликає жодних сумнівів.
Чи існують гормональні методи контрацепції, якими можуть користуватися жінки, які годують грудьми?
Так, і лікар після огляду та розмови із жінкою, може допомогти підібрати такі гормональні препарати. Якщо оперувати медичними термінами, варто сказати, що вони не містять естрогенного компонента і складаються з мікродоз синтетичних гестагенів. А перевагою цих препаратів є дуже низька кількість ускладнень з боку серцево-судинної системи, печінки, процесу згортання крові – тобто тих, які викликані естрогенами. Чисто прогестинові таблетки приймають у постійному режимі по 1 таблетці, починаючи з 1-го дня менструації щоденно упродовж 6-12 місяців, за умови доброї переносності та відсутності побічних явищ. Ефективність застосування таких таблеток складає 98 відсотків, а застосовувати їх можна вже через шість тижнів після пологів.

Наступним із високо ефективних методів гормональної контрацепції є ін’єкції протизаплідних препаратів. Вони поєднують в собі декілька властивостей:
- ці препарати забезпечують високий контрацептивний ефект упрдовж місяця після ін’єкції;
- технічно їх вводити нескладно, і це ніяк не пов’язано з часом коїтусу;
- вони не містять у складі естрогенів і тому не викликають побічних реакцій, які характерні для останніх;
- ін’єкційні контрацептиви не пригнічують лактації, що важливо для запобігання вагітності у післяпологовому періоді та під час годування дитини.

Відповіді на ці питання породили інші, з якими варто звернутися до спеціаліста. Та з ними з’являється розуміння того, що у нашій родині мають народжуватися лише бажані, плановані, здорові діти. При цьому ми хочемо зберегти теплоту та щирість почуттів. Це ж так природно!                                                                                                                                                                  Сподіваюсь, що стаття вам пригодиться. Діліться досвідом дівчата!
 

Offline provocateur

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 15
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Інна
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #1 : 13 Лютий 2013, 09:45:03 »
Про грудне вигодовування як метод запобігання вагітності дуже сумніваюся. Сестра годувала малого до 1,5 року, а потім раптово дізналася, що вже знову на третьому місяці вагітності! Так що якщо місячні починаються через 4-8 тижнів після пологів, і якраз через 4-8 тижнів в середньому дозволяється починати статеве життя, то яким чином ГВ запобігатиме вагітності?  d104
 

Offline snv512

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 638
 • Поблагодарили: 38 раз
 • Репутація: +128/-2
 • Щаслива жінка, дружина, мама!!!
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Поліна Злата Ярема
 • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #2 : 13 Лютий 2013, 09:56:20 »
ГВ в деякій мірі запобігає початку вагітності, тому що запобігає початку місячних. Звичайно, якщо вони вже почались, то ГВ не захистить d27. А навіть якщо і немає місячних, то ГВ може бути методом контрацепції лише до 6 місяців(до введення прикорму) Це з рекомендацій ВООЗ. А взагалі це ризиковий метод))
Страх видит преграды, вера-возможности...
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 


Offline Дівія

 • Акушер-гінеколог!
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1512
 • Поблагодарили: 12 раз
 • Репутація: +241/-0
 • Время - лучший лекарь...
  • Центр свідомого батьківства "ДІВІЯ"
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Таїсія Мілада
 • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #3 : 22 Лютий 2013, 16:00:50 »
Цитувати
Про грудне вигодовування як метод запобігання вагітності дуже сумніваюся. Сестра годувала малого до 1,5 року, а потім раптово дізналася, що вже знову на третьому місяці вагітності! Так що якщо місячні починаються через 4-8 тижнів після пологів, і якраз через 4-8 тижнів в середньому дозволяється починати статеве життя, то яким чином ГВ запобігатиме вагітності?

provocateur існує такий метод попередження небажаної вагітності який називається:
"Метод лактаційної аменореї!"
Але для того, щоб він діяв повинні бути виконані всі три умови:
1. Після пологів минуло не більше 6 місяців, тобто діє до 6 місяців!
2. Відсутність менструації.
3. Виключно грудне вигодовування за вимогою дитини вдень і вночі (перерва між годуваннями вдень не більше 4 годин, вночі-не більше 6);
Відсутність будь-якої з цих умов означає, що цей метод не діє!!!

А працює він за рахунок того, що в таких умовах не відбувається дозрівання та вихід яйцеклітини (відбувається пригнічення секреції лютеогормону (ЛГ), необхідного для нормальної активності яєчника)

Цей метод по надійності прирівнюється до використання презервативів!
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline J.lo

 • Новенька Мамка
 • **
 • Повідомлень: 13
 • Репутація: +0/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #4 : 25 Березень 2013, 21:58:14 »
ГВ дуже ризикований метод В мене подружка годувала виключно грудьми,і місячних не було,а завагітніла,коли малі було 2 місяці,вона бідна навіть не знала,що вагітна.В мене питання   Хто що скаже про МІРЕНУ? Хочу собі поставити.
 

Offline Янінка

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 401
 • Поблагодарили: 19 раз
 • Репутація: +34/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Яніна
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #5 : 25 Березень 2013, 23:17:10 »
От і мене це цікавить, бо я десь прочитала, що є навіть обмеження по віку, але чи то правда  d104
 

Offline Янінка

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 401
 • Поблагодарили: 19 раз
 • Репутація: +34/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Яніна
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #6 : 25 Березень 2013, 23:18:33 »
чи про це в іншій темці?
 

Offline Вітослава

 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 345
 • Поблагодарили: 142 раз
 • Репутація: +71/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Вітослава
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #7 : 27 Вересень 2013, 14:48:34 »
я маю спіраль і дуже задоволена, кохаємося без всяких переживань. Зовсім її не відчуваю, на огляд ходжу регулярно, здаю мазки, все під контролем.
Найдорожчий браслет - гумова бірочка, на якій написані вага, ріст і час появи на світ твого малюка

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Світлана237

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 286
 • Поблагодарили: 4 раз
 • Репутація: +57/-1
 • чому би граблі нас не вчили,а серце вірить в чудес
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 01,11,2006 Діаночка 07,03,2014
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #8 : 05 Вересень 2014, 10:16:03 »
я уже 8 років в шлюбі з еротексом ні разу небуло косяків, і його можна використовувати при гв так як дія місцева і дуже скоро виводиться з організму як на мене засіб z4
 

Offline Світлана237

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 286
 • Поблагодарили: 4 раз
 • Репутація: +57/-1
 • чому би граблі нас не вчили,а серце вірить в чудес
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 01,11,2006 Діаночка 07,03,2014
 • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #9 : 05 Вересень 2014, 10:18:01 »
е один у ньому мінус неможна за 2 год до ного митись милом, а так ніякого дискомфорту. головне добре інструкцію прочитати z5
 

Offline Bile Sonce

 • я-квадромама)
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1009
 • Поблагодарили: 417 раз
 • Репутація: +135/-0
 • До мене тільки на ''ти''
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Валерія 21.12.08, Віталій 26.11.10, Вікторія 25.09.14,Олексій 10.07.17
 • Ваше справжнє ім’я: Євгенія
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #10 : 05 Вересень 2014, 10:32:32 »
Цитувати
я уже 8 років в шлюбі з еротексом ні разу небуло косяків, і його можна використовувати при гв так як дія місцева і дуже скоро виводиться з організму як на мене засіб
Я теж ним користувалась три роки  :bo, а тепер чекаємо на появу третьої лялі , бо десь еротекс дав збій :xmm
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Тіна2

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 603
 • Поблагодарили: 268 раз
 • Репутація: +53/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Злата-4 роки, Влада-6 місяців :)
 • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #11 : 05 Вересень 2014, 10:38:04 »
Ми на даний момент користуємось тільки презервативами :flv
 

Offline baterflaj

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 100
 • Репутація: +2/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: андрій юра
 • Ваше справжнє ім’я: іра
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #12 : 19 Вересень 2014, 21:59:41 »
І в нас теж .Чоловік признає тільки Contex,я хотіла взяти таблетки,але він проти каже що презервативи і зручні і без впливу на здоров"я і чистота в ліжку
 

Offline Хонда

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1162
 • Поблагодарили: 10 раз
 • Репутація: +319/-0
 • Made in Ukraine)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Надія
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #13 : 19 Вересень 2014, 22:47:43 »
Цитувати
і чистота в ліжку
:bo
Ага, і мене ще доставало під час вагітності гнати у ванну...
Ми зараз теж презервативами користуємося) Вертатися до природнього в мене зараз руки не доходять, та й треба добре вивчити питання цього методу після пологів)
 

Offline div4unk@

 • байдужі "все знають", а активні - вчаться !
 • Віддана Мамка
 • ********
 • Повідомлень: 6262
 • Поблагодарили: 1814 раз
 • Репутація: +206/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Христина
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #14 : 21 Вересень 2014, 21:17:38 »
Хтось ОМН використовувати пробував ? На метод ЛА не сильно надіюсь (було 1й місяць ЗВ)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login] і Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Alinash11

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 282
 • Поблагодарили: 124 раз
 • Репутація: +52/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Аліна
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #15 : 14 Листопад 2014, 17:44:03 »
ПРивіт усім  :hi відмічаюся щоб не загубити темку  ;)
мому синочку було 10 місяців як я знову завагітніла ( була на ГВ)  d101 я водночас була дуже щаслива  d41 і у великому шоці   mish
зараз нашій красуні 3 місяці, з чоловіком вже відновили статеве життя після пологів, але кожного разу переживаю щоб знов не завагітніти, бо з трьома я вже точно не справлюся , бо коли у дітей маленька різниця у віці, то дуже важко   d78
тому буду дуже вдячно прочитати ваші відгуки і поради про контрацептиви  :flv
 

Offline Вітамінка 88

 • Модератор форуму!
 • Своя Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 602
 • Поблагодарили: 475 раз
 • Репутація: +252/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Яночка 03.07.2014
 • Ваше справжнє ім’я: Аня
Re: Контрацепція після пологів
« Reply #16 : 21 Листопад 2014, 21:55:26 »
Як на мене, то найкращий контрацептив-це презерватив  d100
Цитувати
Чоловік признає тільки Contex,зручні і без впливу на здоров"я і чистота в ліжку
Аналогічно.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

СП товарів ІКЕА Для того щоб побачити посилання: Register or Login]