Автор Тема: Що робити коли дитина вертає їжу?  (Прочитано 19526 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Що робити коли дитина вертає їжу?
« Reply #68 : 13 Березень 2012, 13:32:58 »
На Чорновола в дит лікарні є хороший гастроентеролог :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Irunka

• Своя Мамка
  • Репутація: +178/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр, Людочка
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #69 : 13 Березень 2012, 13:39:50 »
Леся, почни все з початку в сенсі введення прикорму і не дивись ні на які "норми", в мене синуля в 7-8 місяців міг зїсти тарілку супу і ще просити, а от з донечкою зовсім все по-іншому, вона їсть ну дуже малими порціями, а я не заставляю, бо іда з плачем нічого корисного не принесе.

І ще я зовсім не розумію політики НОРМА, для прикладу не всі люблять рибу чи капусту, а дитині ми то все пхаємо бо так треба.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #70 : 13 Березень 2012, 13:49:42 »
Цитувати
Педагогічний прикорм

Педагогічне введення прикорму для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, відрізняється від педіатричного для тих, що перебувають на штучному вигодовуванні. Дитині дається їжа із загального столу, та, яку їсть мама, маленькими шматочками, не з метою нагодувати, а щоб познайомити з дорослою їжею.

Саме визначення "прикорм" несе в собі великий зміст. Основним харчуванням залишається грудне молоко, а все інше - це додаток до основного, другорядний, додатковий, що майже не має харчової цінності в період знайомства. Починати прикорм потрібно, коли дитина «сигналить» мамі про свою готовність. Сидячи на колінах у мами, вона вимагає їжу з її тарілки. Малюку вже не досить доторкнутися самої тарілку або пограти з ложкою. Це відбувається ближче до 6-ти місяців життя. У нього є стійкий харчової інтерес, цікаво те, що їсть мама, готовий з цим познайомитися. При цьому, продовжує насичуватися з маминих грудей, а знайомитися з їжею - з маминої тарілки.

У свідомості малюка ці два процеси ніяк не пов'язані. Йому цікава їжа з точки зору знайомства і наслідування діям дорослих, а не тому, що він голодний! Малюк продовжує пити мамине молоко, і кількість прикладань до грудей не знижується менше 12-ти за добу. Ця кількість необхідна для підтримки стабільної лактації. Основні годування грудьми, необхідні для насичення і зростання, завжди перед сном, після сну і вночі, а вдень коротенькі прикладання для заспокоєння і психологічного комфорту.

Відомо, що знайомство з тими продуктами, які їдять мама і вся родина, починається ще задовго до появи немовляти на світ. Через пуповину внутрішньоутробний плід одержує перші «знання» про раціон його родини. Разом з усіма необхідними речовинами для життєдіяльності він отримує ферменти та інформаційну базу про те, що їла сьогодні його мама.

Через півроку після народження, проявляючи інтерес до вмісту маминої тарілки, маля вимагає мовою жестів, щоб йому дали саме це. Якщо дати маленький шматочок зі своєї тарілки розміром з рисове зернятко, а потім дати запити з грудей, то зі своїм молоком мама передасть йому ферментативну інформацію про те, як потрібно засвоїти і переварити ту їжу, яку їла вона сама. Триває знайомство з уже знайомим. Тим самим спрощуються завдання, пов'язані з засвоєнням і переварюванням їжі, знижується ризик виникнення алергії.

Вживаючи слово «шматочок», маємо на увазі шматочок у прямому сенсі цього слова. Починаючи прикорм з шматочків, вирішуємо відразу кілька завдань, дуже важливих для зростаючого малюка. По-перше, навички жування і ковтання здобуваються тільки на практиці в певний для організму час. Наявність або відсутність зубів не має ніякого відношення до прикорму. Вчитися жувати і ковтати дитина готова після зникнення рефлексу виштовхування, тобто вже після 6-ти місяців. Для цього потрібна тверда їжа у вигляді маленьких шматочків з тарілки мами. По-друге, це прийнятно для шлунка, не готового до великих навантажень після молока, засвоюваного в кишечнику, а не в шлунку.

Їжа, яка йде у вигляді твердого шматочка, має маленьку площу зіткнення зі слизовою. Після зіткнення зі стінкою шлунка і передачі інформації шматочок далі йде через шлунок транзитом. Якщо в період знайомства використовується пюре, воно обволікає стінки слизової, створюючи додаткове навантаження на шлунково-кишковий тракт. В-третє, білкова і крохмалиста їжа починає потроху засвоюватися після 9-ти місяців. Клітковина варена засвоюється частково після року, а сира - після 4-х років. Це можна побачити на виході в горщику малюка. Морква, капуста, яблуко виходять в тому ж вигляді, в якому і потрапляють у шлунок.

Правила мікродоз. Мікродоза (шматочок) для м'якої їжі - це приблизно стільки, скільки поміщається в мами між подушечками великого і вказівного пальців, якщо вона їх стисне, або на кінчику чайної ложки. Для рідких продуктів - один ковток, наливається в маленьку чашку на денце.

* Малюк може за раз спробувати те, що їсть мама і до чого вона проявляє інтерес в кількості до трьох мікродоз.
* У руку даються тільки тверді шматки, від яких він сам багато не зї'сть (тверде яблуко, морква, качан, сушка та інше).
* Мікродози даються протягом 3-4-х тижнів. За цей час малюк вже може перезнайомитися з багатьма продуктами, що вживаються в його родині, і навчитися пити з чашки.
* Прикорм ніколи не заміщає прикладання до грудей! Немовля може знайомитися з новою їжею до, після і під час грудних годувань. Часто діти запивають шматочки маминим молоком.
* Поступово кількість їжі збільшують, дозволяючи з'їсти більше.
* Мамі необхідно зберегти у малюка інтерес до їжі, бажання пробувати. У віці від півроку до півтора років треба познайомитися з усіма продуктами, які їдять в родині. Щоб зберегти бажання пробувати, мама повинна до 8-11-ти місяців обмежувати харчовий інтерес: якщо дитина з'їла 3-4 чайних ложки одного продукту і просить ще, їй треба давати щось інше.
* Дитина повинна вчитися працювати столовими приборами. До 8-11-ти місяців це ложки (їх повинно бути багато, тому що вони весь час падають). Своя тарілка з'являється, коли малюк починає їсти окремо, зазвичай, після 8-11-ти місяців. До цього віку можна їсти, сидячи у мами на руках і з її тарілки.
* Якщо дитина втомилася їсти, втратила інтерес, необхідно забрати її з-за столу.
Реально в неті дуже багато про педагогчний прикорм, кому цікаво, прочитайте.
Дитину потрібно навчити їсти, а не загодовувати, бо є якісь там норми, в іншому випадку так можна і по садках потім бігати і блендити там їжу, чи носити в судочках, бо не вміє гризти, жувати і як тільки получає кусок, то давиться, щоб не давилась, потірбно вчити, а то давитись буде ще довго і нудно.

Offline Метелик

• Щаслива, тому що двічі мама !
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +727/-0
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #71 : 13 Березень 2012, 13:58:17 »
В мене старший синочок їв періодами то добре, то взагалі 1 ложечку міг з"їсти, я не змушую і не запихаю, не хоче-захоче пізніше  d104...Посуду дитячого в нас море, і окремі стаканчики чи кружки з Тачками чи Віні Пухом він любить..А от соску жодного разу не брав, відразу випльовував...
Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #72 : 13 Березень 2012, 14:06:00 »
Дякую, Оля! Я таке практикую, от тільки не знала що це педагогчний прикорм d143

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #73 : 13 Березень 2012, 14:48:11 »
Цитувати
Я би тобі взагалі рекомендувала педагогічний прикорм!
Оль. так він можливий тілки на активному ГВ .
ой, тільки зараз побачила це повідомлення.
Дісно, це має поєднуватись з ГВ, але дитині вже майже 9 місяців, то просто можна не садити окремо дитину в кріселко, не ставити перед нею тарілку з перемеленою гущею, а просто сісти з чоловіком за вечерю, взяти дитину на коліна і давати смакувати дорослу їжу.
А грудне молоко дитина і так отримує, якщо мама зціджується, я маю на увазі, що змінити  кардинально дитячу трапезу і подивитись, як він буде реагувати на зміни

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #74 : 13 Березень 2012, 17:01:08 »
Цитувати
Та я теж думаю що вже не варто мені вчити його на соску. Можливо швидше навчиться пити з чашки. Хоча для мене було б звичайно легше дати йому соску і все. Але.
От мій малюк вже має 2,2 рочки і по сьогодні він поняття не має як їсти з пляшечки чи пити з поїлки. Їмо столовою ложкою з 9 місяців, п"ємо з чашки. АЛЕ, я бачила, що дитина до цього ГОТОВА.

Не бачу нічого страшного в тому, що дитина їсть перетерту їжу, єдине питання - це кількість тієї їжі. Ви врахуйте, що в перетертому вигляді та сама порція неперетертої виглядає значно менше і перегодувати дитину можна запросто + потрібно пробувати різні продукти, адже у 9-місячної дитини вже є свої вподобання. Я в 8 місяців пробувала синулі рибу дати і він моментом її вирвав всю і по сьогоднішній день до риби навіть не підходить близько. Ну не любить він її, то й не даю, а от перше їсть з задоволенням і з"їдає дорослу порцію.

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Леся28Автор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +219/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: синочок
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #75 : 13 Березень 2012, 22:00:35 »
Я не дивлюсь на обєм порцій. Я зважую готову їжу і потім знаю скільки він зїв за цей прийом їжі.
У нього немає переваг одного продукту над іншими. Зригував він все. Ну чи просто хотів зригнути.  Хоча фруктові пюре він ніколи не зригував.

До речі, як не дивно але сьогодні мій синочок ні разу навіть не хотів зригувати. І їв гарно. До  сирочка навіть тягнувся і з апетитом їв його. А от овочеве пюре не дуже хотів. А я й не заставляла  d104

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #76 : 13 Березень 2012, 22:59:33 »
Цитувати
До речі, як не дивно але сьогодні мій синочок ні разу навіть не хотів зригувати. І їв гарно. До  сирочка навіть тягнувся і з апетитом їв його. А от овочеве пюре не дуже хотів. А я й не заставляла
Я ще хотіла запитати, а Ви овочі просто перетираєте як є? Ну, маю на увазі солі не даєте зовсім? Бо в нас була проблема, що малюк не хотів їсти несолене і ми трошки присолювали, але звичайно є противники солі, тому просто цікаво

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline Леся28Автор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #77 : 13 Березень 2012, 23:01:20 »
Так перетираю як є. Ще туди даю мяска. І даю ложечку коровячого молока, коли то все вариться.
Ні солі ні цукру ні до чого я йому ще ніколи не давала. d104

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #78 : 13 Березень 2012, 23:17:17 »
А навішо молоко і мясо разом мішати????? Це погано. Який толк з цього молока я не розумію  d104.

Offline Zhychok

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +237/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша
  • Ваше справжнє ім’я: Женя
« Reply #79 : 13 Березень 2012, 23:22:09 »
Леся28 сьогодні годувала малого м"ясом з овочами (суперперетертим) але зробила трохи загусту їжу, то малого чуть не вирвало на 5-тій ложці, я зробила рідшу їду і все доїв.
От собі подумала. може Твому їжа здається трошки загуста  d143

Offline Леся28Автор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #80 : 13 Березень 2012, 23:40:01 »
Щодо молока і мяса разом, то я навіть незнала що це погано  d104 Я ж туди варене молоко даю. І ще так разом варю. Молоко перевірене, бо з свого села від бабусі.
Якщо чесно то я була дуже проти коровячого молока. Думала не давати його до року. Але так сталось, що малюк відмовився від грудей, то родичі на мене "нападають" щоб я дитині давала хоч трохи молочного. Хоча сама я не розумію яка йому користь від однієї ложки молока. А ще моя мама каже, що на воді дитині не смачно. Бо ми ж не їмо картопляне пюре на воді, а додаємо молоко або сметану, бо так воно стає смачніше... d104

Offline Леся28Автор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #81 : 13 Березень 2012, 23:41:17 »
Я також помітила, що мій синочок любить їжу якщо вона рідкіша... Але ж кажуть що не варто дитині все так сильно перетирати... Я вже сама заплуталась як зробити щоб було правильно... d111

Offline Zhychok

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +237/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Саша
  • Ваше справжнє ім’я: Женя
« Reply #82 : 13 Березень 2012, 23:50:47 »
Ну я не могла їсти густу їжу, вірніше я навіть супер-ріденьке пюре не їла, а потім помаленьку якось перейшла, але цей процес був ду-у-у-же довгим,, та й нічого мені не бракує.
Тому я якось за це не переживаю, мій певно в цьому в мене вдався.
А ці фішки що ми їмо і він пробує, мій малий не признає, і дуже ображається на таке.
Останнім часом відмовився від фруктових пюре, а творожок  d128 не можна, ображається дуже сильно.
Ну фруктові пюре заміняю соками, раніше він творог получав хоч з пюрешками з творогом, а тепер получається що всі поступлення кальцію тільки з суміші.
Сподіваюсь, що він сам собі знає що йому треба, і раз не хоче значить вистачає   d143

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #83 : 13 Березень 2012, 23:50:52 »
Цитувати
Бо ми ж не їмо картопляне пюре на воді, а додаємо молоко або сметану, бо так воно стає смачніше...
ну так я який тобі смсл всього цього прикорму - він же не смачний!! Давай одразу ж будемо борщ, вареники та шашлик дітям давати - вонож все домашнє - смачненькє  d105. Я б таких порадників  d109.
Я против змішування молочного і мясного разом це важко дуже (в євреєв взагалі не можна в один день їсти молочне і мясне d30). Якщо ти вже вирішила давати молоко, то хоча б в кашу додавай, але не з мясом, або добавляй до картоплі молоко, але мясо тобі вже з цим не давай.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #84 : 13 Березень 2012, 23:56:32 »
часто мамочки пишуть, що не можуть доїсти за дитиною їжу, тому що вона їм просто не самкую, чи ті кашки без смаку, чи суміші, чи пюрешки, але от дитина зобов"язана це з"їсти (на думку мами), хоча сама в той час собі і посолить, і поперчить і приправить  d30 Я от, до прикладу, ненавиджу сир-творог, і дітям своїм рука не піднімається його дати, хоча в той же час можу зробити сирники, чи налисники з сиром, щоб зовсім не позбавляти дітей цього продукту).
Особливо знаю, що дуже ревносно до всього відносишся з першою дитиною, не дай Бог там соіл дати, чи якблуко (бо вдавиться), чи бублик (також вдавиться), пити (розіл"є), чи як це квашений огірок дати, чи цибулю погризти, це ж злочин!!! і т.д. Я так само думала, і перегинала палку зі своєю правильністю, тепер в результаті в мене дитина не їсть відсотків так 70 продуктів!!! Я і вважаю, що тут є і моя велика вина.
Зате друга дитина в рік з хвостиком їла олів"є (я нікого до такого не закликаю!!!), і я нормально до цього ставилась, вона  в мене їсть все, що їй попадає в руки, я ніколи не відбираю (ну всілякі гадості, типу чіпсів та іже з ними в нас не водяться), тому другій дитині я дала волю в цьому плані, але вона ніколи не давилась, прекрасно їла їжу одразу кусочками, їла з нашого столу і сама вибирала, що для неї смачно, а що ні, в результаті дитина їсть практично все, а не перебирає, як старший.

Леся, перше, що ти маєш зробити, так це припинити важити їжу. В тебе абсолютно нормально дитина набирає, не перегинай, можливо, комусь і потрібно контролювати, важити (діткам, які народились перредчасно, з малою вагою, з патологіями і т.д.), але тобі це зовсім не потрібно, ти цим себе ще більше накручуєш.