Голосування

Домашнє завдання - самі чи з допомогою батьків?

Мої діти роблять самі, я навіть не дивлюсь
Я постійно допомагаю при першій потребі
Мої діти роблять самі, я лиш провіряю в чистовику
Діти роблять домашнє завдання вдома з кимось іншим
Діти роблять домашнє завдання на продовженій групі

Автор Тема: Домашнє завдання - самі чи з батьками?  (Прочитано 10813 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анастасія 07.06.2009 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Re: Домашнє завдання - самі чи з батьками?
« Reply #17 : 18 Травень 2012, 08:39:41 »
Зі мною з уроками особливо ніхто не сидів, хіба дуже рідко, коли я сама щось не могла зробити, але десь до 6-7 класу мама весь час перевіряла зошити і мене це дуже дратувало, бо вона потім мене діставала за кожну дрібничку, хоча вчилася я завжди найкраще d112 і 4, то вже для мене була трагедія. А після 7-го класу я пішла вчитися в ліцей і мене вже ніхто не контролював і вчилася я і далі найкраще, але вже якусь там поточну 4 сприймала спокійніше. Тому моя думка така, що при потребі дитині допомагати треба, але не робити з нею всі уроки і контролювати кожен крок, дитина має привчатися до самостійності і відповідальності за свої дії, бо "круглий заучений відмінник" це не показник абсолютно нічого,  і в житті це потім ніяк не пригодиться. Дитина має розуміти, що зробила помилку чи взагалі не вивчила уроки, то потім їй прийдеться за це відповідати. Ще я ніколи не розуміла писання на чорновиках і переписування купу разів, я ніколи такого не робила, навіть твори одразу писала "на чисто", бо ті чорновики мені здається так само дитину розслабляють і вона буде думати, що завжди все можна ще раз переписати.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline vyshenka06

• Організатор СП!
  • Активна Мамка
  • Репутація: +103/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Оля і Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #18 : 18 Травень 2012, 09:03:03 »
а я зі старшою донечкою до 6-го класу сиділа з уроками, без мене вона навіть не дивилася до них. А потім народилася Настя, і часу вже не вистачало, та й чоловік сказав "досить вже" і довелося їй самій все робити. Але поки я 10 разів не гаркну, вона за уроки навіть не сідала. А цього року Оля у 8 класі, то вона вже все робить сама, я тільки іноді подивлюся у щоденник.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #19 : 18 Травень 2012, 16:43:00 »
якось зі мною ніхто ніколи не робив уроки і тим більше не заставляли, я сама знала, що це мій обов"язок ( а закінчила я з золотою медаллю). Хоча інколи я просила тата пояснити мені дещо з фізики, алгебри, геометрії, але він в мене дуже в цьому розбирається і мені так подобалося як він реально і доступно мені це пояснював :). Ніхто мене ніколи не контролював і не перевіряли щоденники, так і мого брата також.
  з сином хочу, щоб так само він сам розумів, що це його завдання, але, звичайно, якщо проситиме поради чи роз"яснення, то допоможу, якщо ще щось пам"ятатиму :8

Offline Jul4uk

• Своя Мамка
  • Репутація: +487/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #20 : 22 Травень 2012, 13:24:52 »
А мій Іллюша, в основному, уроки робить сам. Більшу частину правда ще в школі, дома доробляє тільки те, що не встиг вивчити. Після того, як виконає завдання на чернетці я перевіряю і ми виправляємо помилки. На мій погляд, такий підхід надає мамі більше вільного часу, позбавляє зайвих нервів, а дитину вчить бути більш самостійною.

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #21 : 15 Листопад 2012, 09:48:03 »
Ну як мамусі маленьких школяриків - ваші дітки в змозі самі зробити домашню? Чи потрібна ваша присутність? ;)

Offline fragile

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Надія
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #22 : 15 Листопад 2012, 10:04:25 »
моя дитина робить уроки на продовженій групі, вдома допомагаю тільки з тим, що дитина сам не зробить, а так даю завдання, чекаю на результат, і тоді вже розбираємо разом деякі нюанси, щось корегуємо, переписуємо, тренуємось і т.д.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #23 : 15 Листопад 2012, 10:14:27 »
Моя першокласниця деколи рветься робити сама, але я ще цей процес, звичайно, контролюю. "Порядок дій" намагаюсь дотримати, як було з старшим сином. Я завжди поруч, завдання хоч частинку робить на чорновичку і мені показує. Про уроки я стараюсь не дуже нагадувати, бо мусить звикнути, що то її обов"язок. Якщо я постійно сижу поруч і дивлюсь в зошит, то дитина перестає думати, бо мама поруч і все помітить і виправить, навіть переписати може з помилками. Одним словом, така підконтрольна самостійність. Читання і усні завдання, то вже разом. Я не можу прив"язуватись до дитячих домашок, бо тоді буде лиш робота-навчання, я не маю безмежно часу. Мені важливо, щоб дитина знала - д/з це її "робота" і якщо щось не зрозуміло то обов"язково йти до мене, тут уже скільки треба, стільки займаємось.

Offline Волошкова

• Активна Мамка
  • Репутація: +25/-0
  • З дітьми вчуся радіти кожному дню
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
« Reply #24 : 15 Листопад 2012, 12:17:53 »
У мене, якщо не нагадувати про домашнє завдання, то про нього можуть згадати аж  в 9 годині, коли вже спати пора лягати. А як у вас? Ви нагадуєте про дом. завд чи самі йдуть робити? Вже думала про те,щоб не контролювати і не нагадувати, але тоді ,боюсь, успішність піде вниз.Хоча, може, стане самостійнішим. d130

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #25 : 15 Листопад 2012, 13:43:55 »
Цитувати
Ви нагадуєте про дом. завд чи самі йдуть робити?

Я нагадую. Це в нас вже як ритуал d27. Приходить дочка додому, то я бігом підганяю її - Іди бігом роздягайся, вішай одяг і робити уроки, щоб до 4 год. трохи справилась. Вона просто  щодня на 4 год. має заняття. d112

Offline Кіка

• Активна Мамка
  • Репутація: +6/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Каріна-7р. Артем 1р10міс.
  • Ваше справжнє ім’я: Олена
« Reply #26 : 15 Листопад 2012, 17:35:07 »
Ой а моя принцеса.вчитися не хоче взагалі d100.без мене уроки не зробить.буває таке .що навмисно лишає книжку або щоденник в школі тільки би не писати.вона зараз в другому класі.а нервів мені вже з"їла як випускниця d143
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #27 : 15 Листопад 2012, 18:08:06 »
Кіка я дивлюсь що наші діти такого самого віку, незабаром 8 років, а про ДЗ треба нагадувати щодня. Тільки в суботі вона сама пам"ятає, бо якось я не нагадала, то змушена була робити в неділю, а це значить що не було традиційних розваг :)
ми вже в 3 класі, а змін до самостійності як на разі не бачу

Offline nafanya

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-3
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Володя 10років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #28 : 05 Грудень 2012, 21:54:39 »
А мій хлопчик сам каже: "Мама, ну йдем вже уроки робити, бо я хочу ще свого часу трохи мати!?..." і я кидаю все і йду; а що робити?  d104

Offline Марія3

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +23/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #29 : 20 Грудень 2012, 14:07:53 »
Мій  також може забути про домашнє завдання, а коли згадає пізно ввечері  то відразу плаче, що він щось не зробив, але стараюсь щоб він сам сідав робити уроки, бо з малою як  почали разом  з першого класу киконувати ДЗ і так до 5 класу, правда вже з 5-го проблем нема)

Offline Таня555

• Активна Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя 3.03.2005, Евелінка 15.02.2013
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #30 : 06 Лютий 2013, 14:45:59 »
Цитувати
У багатьох знайомих дітки зараз у першому або другому класі, і всі в один голос твердять, що якщо не будеш сидіти з дитиною за уроками і контролювати, то буде вчитись найгірше у класі
Це правда!!! Я думала, що тільки в першому класі треба все контролювати, та де там...
Зараз ми в другому, то мушу сидіти з нею, бо хоч на чорновику і зробить, то все одно або помилки або неакуратно.
То вже не ті часи, коли наших батьків нічого не хвилювало!!!
Знайомі кажуть, що так буде до 4-5 класу...

Offline Консуелло

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: хлопчик 18 років
« Reply #31 : 07 Лютий 2013, 20:33:31 »
Як допомогти дитині в готуванні уроків?
Батьки, які практично відразу надають дітям повну самостійність у готуванні уроків, так само не праві, як і ті, які роблять дітям надмірну опіку.
"Уроки задані тобі, а не мені!"
Таке відношення батьків викликає образу на байдужість рідних до важливого для дитини справам і страждає якість виконання завдань.
" Ну, що НАМ сьогодні задане?" (при цьому розкриваються підручники й зошити)
Така позиція батьків формує в дитини безвідповідальність, упевненість, що все буде зроблено добре й без власних зусиль.
Що ж треба, а чого не слід робити батькам при спільному готуванні уроків? Як привчити дитини до виконання домашніх завдань?
Перевірте, чи правильно організоване робоче місце дитини. Джерело світла повинен перебувати попереду й ліворуч, на столі не повинне бути ніяких зайвих предметів.
Уточніть розпорядок дня, намітьте разом з дитиною час, коли він сяде за уроки. Приступати до виконання домашнього завдання найкраще через годину-півтори після повернення зі школи, щоб дитина встигла відпочити від занять, але ще не утомилася й не перезбудилася від домашніх розваг і ігор з товаришами. Якщо дитина відвідує гурток або спить удень, то, звичайно, можна сідати за уроки пізніше. Але в кожному разі не можна відкладати це на вечір.
Сплануйте разом з дитиною послідовність готування уроків і постарайтеся заздалегідь визначити час, що їй буде потрібно для виконання кожного завдання. Спочатку краще виконати невелике завдання, що подобається дитині - це допоможе їй зосередиться й включиться в роботу на емоційному підйомі. Потім - найбільш складне, поки вона ще не утомилася. Творчі роботи/малювання, ліплення, виконання виробів і ін. краще залишити на кінець занять - їх не варто обмежувати тимчасовими рамками.
Для 7-літньої дитини час безперервної роботи не повинне перевищувати 15-20 хвилин, до кінця початкової школи вона може доходити до 30-40 хвилин. Потім дитині необхідна перерва 5-10 хвилин, під час якої бажано небагато порухатися. Перед початком виконання якого-небудь завдання запитайте дитину: " Як ти думаєш, скільки хвилин тобі буде потрібно, щоб виконати це завдання? Поставте перед ним годинники й після закінчення роботи обов'язково зверніть увагу дитини на те, скільки часу витрачено на саму справу. Це сприяє вихованню організованості й формує "почуття часу".
Контролюйте виконання разом з дитиною наміченого плану роботи.
Підвищене відволікання природньо для молодшого шкільного віку. Перебороти його дитині повинен допомога дорослий. Навички роботи, придбані в перші роки навчання залишаються на все життя. Звичка працювати чітко й організовано допоможе вашій дитині впоратися з високими завантаженнями, які чекають його в середній і старшій школі. Із самого початку дитина повинна знати, що на робочому місці працюють, а грають, малюють, їдять цукерки - в іншім місці. Якщо ви бачите, що дитина кидає машинку по зошиту й відчуваєте, що він утомився, краще дайте йому додаткову перерву. Не допускайте розтягування домашнього завдання за рахунок виконання інших справ, які сама для себе знаходить дитина, не виходячи через стіл. Намагайтеся відокремити одне від іншого. Якщо це вам удасться, у дитини згодом сформується умовний рефлекс - робоче місце буде викликати в нього стан мобілізації й працездатності.
Допоможіть дитині, якщо вона зіткнулася з непосильними труднощами.
Навчання - це праця, вона вимагає зусиль і напруги, дитина повинна вчитися самостійно переборюючи труднощі. Однак, якщо на даному етапі труднощі для неї непосильні - обов'язково допоможіть!
Якщо тривалі зусилля не приводять до успіху, людина перестає вірити у свої сили, стає пасивною і безініціативною. Однак це випадок (дитина намагається, але не може впоратися із завданням) треба вміти відрізнити від ситуацій, коли вона зловживає нашою допомогою й звертається до вас по кожній дрібниці. У цьому випадку Ви можете поставити їй умову: "Я можу відповісти тільки на два твоїх питання. Постарайся виконати завдання самостійно, а два самих важкі запитання ми з тобою розберемо разом".
Робіть дитині емоційну підтримку.
Школа пред'являє дитині серйозні вимоги, протягом дня вона одержує більше емоційного навантаження. Завдання дорослого - бути поруч, разом з дитиною радуватися її успіхам і переживати її невдачі й труднощі. Погана оцінка - серйозне покарання для дитини. Якщо ви бачите, що дитина засмучена й розстроєна, не варто висловлювати їй своє невдоволення. Насамперед їй зараз потрібна Ваша підтримка, розуміння, готовність розділити її почуття. Драматизування шкільних невдач, надмірні вимоги й моральний тиск, можуть обернутися неврівноваженістю дитини, страхом неспроможності, передчуттям нових невдач.
Не давайте дитині додаткових домашніх завдань і не змушуйте переробляти погано виконану класну роботу. Можна запропонувати перевірити її й поправити помилки, але переписувати не треба. Повторне виконання вже зробленого завдання сприймається як безглузда, нудна справа. Вона відбиває бажання займатися, позбавляє віри у свої сили.
Поступово знижуйте ступінь контролю.
Самостійну участь у виконанні уроків можна незабаром буде замінити своєю присутністю. Потім сидіть поруч із дитиною не протягом усього часу виконання нею завдання, а тільки перші кілька хвилин, підходячи до неї на якийсь час у ході роботи. До кінця початкової школи дитина повинна навчитися робити домашнє завдання самостійно, показуючи батькам тільки готовий результат.
Незмінним повинні залишитися тільки інтерес і увага до життя Вашого маленького школяра!

Offline evakamila

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +228/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #32 : 07 Лютий 2013, 20:53:50 »
Хочу сказати,на рахунок самостійності готувати уроки в наші шкільні часи і в теперешні,є велика різниця,намс не задавали з перших класів писати проекти,а тепер задають.А в другому класі,у нас раз в тиждень ,по-любому проект з якогось предмету,як дитина це може сама підготувати,просто не уявляю.А по деяким предметам,можуть бути такі завдання,що я сама(вроді і не дурна z5)але задумуюсь,як би то правильніше виконати.Та зараз така програма складна,це й самі вчителі наголошують.Так,що важкувато з самостійністю тепер,на мою думку.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #33 : 07 Лютий 2013, 22:05:45 »
чого вартий зошит з "Я і Україна" а також "Основи здоров"я" d111 часом в неті шукаю відповіді (книжок не вистаає для усіх діток) а що сама дитина має зробити? А тепер з математики задачі на 3 дії, сьогодні за бажанням була задача з підручника на 5 (!) дій, це в 3 класі. Як дитина сама має зробити домашні завдання? Не спорю, я винятково обдаровані діти, вони і мови і математику і природничі предмети від народження знають :)