Автор Тема: Планування вагітності після кесарського  (Прочитано 24362 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Планування вагітності після кесарського
« Reply #17 : 26 Березень 2012, 00:17:03 »
кесерили здається планово, вдень подзвоню- розпитаю z1
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #18 : 28 Березень 2012, 15:05:56 »
кесерили на 37 тижні, бо розходились шви! Боліло кожного разу як піднімала старшу дитину чи щось важке d112
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
  • А теперь коротко о Главном - Я СЧАСТЛИВА!!!
    • www.besttraining.com.ua
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Майя
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна Муравйова-Недоступ
« Reply #19 : 28 Березень 2012, 21:08:50 »
ух - страшнувато  :(
я сьогодні ходила на узд - сказали, що шов на матці зовсім не видно  d41
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #20 : 29 Березень 2012, 00:48:17 »
Цитувати
я сьогодні ходила на узд - сказали, що шов на матці зовсім не видно 

MTV, це гарна новина! То ви вже плануєте, проходиш огляд? ;)

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #21 : 29 Березень 2012, 01:27:57 »
Ліля 1981
ще ні ))) поки що це навіть неможливо бо в мене лактаційна амінорея )))
але і за умови її відсутності до осені відпочиваємо )))

Offline SweetHoney

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ксенія
« Reply #22 : 02 Квітень 2012, 10:09:01 »
І я поділюся своїм досвідом :) Я росла одна в батьків і завжди у мене була мрія мати велику родину. Навіть зараз, якщо чесно то жалію лиш за одним - що немаю ні брата ні сестри :(
Думала і планувала десь мінімум семеро d27, але не склалося... Перша вагітність проходила нормально (при тому, що ставили безплідність, але це тема окремої розмови). Але наприкінці терміну почав дуже скакати тиск і чоловік вмовив піти в лікарню щоби обстежитись. Ввечері лягла, а зранку вже почалися пологи, а так як тиск піднімався шалено вгору і я не могла нічого контролювати екстренно зробили кесареве....Коли виписувалася,  жартували - що чекають мене за рік...Але я повернулася за два і готувалася до природніх пологів... але знову підвів тиск, мій лікар, зваживши все, всетаки вирішив кесарити...
Після 8ми років старання і чекання на ще одну дитинку...і УРА! ми знову вагітні... але на цей раз ніхто навіть не розглядав можливості природніх пологів (це в нас на україні ми родили) Казали: по-перше третя вагітність, друге - вік (і це 35 d111 напевно списувати вже треба в цьому віці d140) і шов на матці тонесенький :()
Ву-а-ля і в мене троє кесарят d41 d41 d41
Хотіла б ще  d110, поживемо побачимо....

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #23 : 02 Квітень 2012, 11:11:54 »
Мені про вік теж говорили, бо через пів року, на період родів вже буде 36 d112

Offline marjasuk

• Свідома Мамка
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діанка
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #24 : 02 Квітень 2012, 11:29:16 »
Дічата мене тоже перший раз кесарили,і сказали що другий раз чекають не скорше ніж через 3 роки, щоб вже родила сама.А знаю багатьох які вагітніли скорше 3 років,то ії всіх кесарили.

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #25 : 04 Квітень 2012, 02:13:17 »

Природні пологи після кесарського

Отже, повторимо, що повторний кесарів розтин у вагітної з рубцем на матці при відсутності абсолютних показань до цієї операції зовсім не є безпечною альтернативою природним пологам. Більш того, саме природні пологи після кесарева розтину на даному етапі розвитку медицини вважаються безпечнішими як для матері, так і для дитини.

Перевага повторних природних пологів після кесарева перетину полягає в тому, що при вагінальних пологах не виникає ризику післяопераційних ускладнень. Крім того, процес відновлення організму після піхвових пологів проходить швидше. Зрозуміло, мова йде тільки про ті випадки, коли абсолютні показання до кесаревого розтину в даній вагітності відсутні. Можливість природних пологів після кесарева перетину залежить від типу кесарева розтину, зробленого при перших пологах.

Якщо жінці робили класичне кесарів розтин (поздовжній рубець), то пологи природним шляхом неприпустимі. Якщо ж рубець поперечний, і немає показань для кесаревого розтину в даній вагітності, то пологи природним шляхом при сприятливих обставинах цілком можливі.

Для того щоб переконатися в цьому, необхідно дотримуватися певних правил. По-перше, після першого кесаревого розтину жінка повинна взяти у лікаря, який брав пологи, виписку. У ній мають бути вказані показання до операції, тривалість пологів і безводного проміжку перед операцією, метод кесаревого розтину. Крім того, вказується методика зашивання розрізу на матці і використаний при цьому шовний матеріал (кетгут, синтетичні нитки), ускладнення під час операції, обсяг крововтрати і її заповнення, перебіг післяопераційного періоду із зазначенням методу профілактики інфекційних ускладнень та рекомендації.

При виписці породіллі з пологового будинку лікар зобов'язаний роз'яснити жінці, за якими саме показаннями проводилося кесарів розтин. Якщо показання до кесаревого розтину були пов'язані тільки з особливостями першої вагітності (відшарування або передлежання плаценти, токсикоз другої половини вагітності, клінічно вузький таз тощо), то друга вагітність цілком може (а в ідеалі - і повинна) закінчитися природними пологами.

Якщо жінка збирається народжувати другу дитину природним шляхом, то підготовка до цієї події має розпочатися з самого початку - тобто з моменту виписки мами і первістка з пологового будинку.

Зокрема, дуже важливо дотримуватися всіх рекомендації лікаря щодо шва.

Дуже важливо витримати необхідний проміжок між вагітностями. Лікарі вважають, що після кесарева розтину можна вагітніти не раніше, ніж через 2-3 роки. У цьому проміжку абсолютно необхідно уникнути небажаної вагітності, тому що аборт після кесарева розтину є одним з несприятливих факторів, що впливає на стан рубця на матці, і може стати показанням до подальшого кесаревого розтину.

Після кесаревого розтину особливо важливо, щоб повторна вагітність була запланованою і протікала правильно. Ще до її настання жінка повинна звернутися до лікаря для того, щоб дати об'єктивну оцінку рубця. З існуючих методів практичну значимість мають гістерографія і гістероскопія.

Гістерографія - це рентгенівські знімки в прямій і бічній проекціях, отримані після введення в матку контрастної речовини. Виконується це дослідження не раніше, ніж через 6 місяців після операції, а іноді й пізніше.

Гістероскопія - це візуальний огляд і вивчення рубця на матці. Проводиться гістероскопія за допомогою ендоскопа, введеного в порожнину матки через 8-12 місяців після операції.

Найбільш сприятлива картина, коли рубця на матці практично не видно. Це свідчить про максимальне відновлення організму.

Лікарі оцінюють і інші показники, наприклад, з якої тканини сформувався рубець. Краще, коли переважає м'язова тканина, а не змішана і тим більше не сполучна.

В кінці першого року після операції бажано провести обидва ці дослідження або хоча б одне з них. Вважається, що рубець остаточно формується до кінця першого року після кесарева перетину, і далі не змінюється.

Однак при плануванні повторної вагітності провести гістероскопію потрібно обов'язково - тільки після цього обстеження стане ясно, чи можлива вагітність взагалі. Нагадаємо, що вагітність жінки з рубцем зі сполучної тканини небезпечна для життя як матері, так і майбутньої дитини.

Вагітність у жінки, яка перенесла кесаревий перетин, протікає практично так само, як і у тих, хто народжував природним шляхом. Зрозуміло, важливо відразу ж знайти свого лікаря, який підтримає бажання майбутньої матері народжувати природним шляхом. Причому це має бути не лише лікар з жіночої консультації, але і лікар зі стаціонару, бажаніше за все, той лікар, який і буде приймати пологи.

Під час вагітності методи дослідження рубця на матці обмежуються УЗД, яке проводиться з 35 тижнів, приладом, оснащеним вагінальним датчиком. Крім того, непряме підтвердження спроможності чи неспроможності рубця на матці може отримати лікар з консультації, при проведеному регулярно пальцевому обстеженні рубця на предмет його хворобливості.

Після 35 тижнів вагітності вже можна говорити про те, чи є можливість пологів природним шляхом. За допомогою УЗД оцінюються розміри плоду, його положення, передлежання, а також спроможність рубця і розташування плаценти відносно до внутрішнього маткового зеву і рубцю.

При бажанні майбутньої мами народжувати через природні родові шляхи проходити всі необхідні обстеження краще в пологовому будинку або в спеціалізованому центрі, так як тактику розродження вибирає не лікар у жіночій консультації, а фахівець акушерського стаціонару. У кожному конкретному випадку вибір методу розродження є індивідуальним.

До факторів, які враховуються фахівцем, при вирішенні про метод розродження, відносяться дані про причини та перебіг перших кесарева перетину, засновані на докладної виписки, отриманої жінкою в пологовому будинку. Природні пологи можуть бути можливі, якщо їм передувало єдине кесарів розтин, проведений у нижньому матковому сегменті і не супроводжувалося післяопераційними ускладненнями.

Враховуються результати досліджень рубця на матці до вагітності та під час вагітності. Заможність рубця повинна бути підтверджена інструментально.

Лікар бере до уваги ускладнення даної вагітності і кількість вагітностей між операцією і поточної вагітністю. Останнє передбачає наявність в анамнезі викиднів, абортів і т.д.

Частіше за все питання про природні пологи після кесарева перетину вирішується позитивно, якщо повторна вагітність настає безпосередньо після тієї, яка закінчилася операцією. Оптимальний термін між першою і другою вагітністю - не менше 2-3 років. Проте великий часовий проміжок між першою і другою вагітністю (10 років і більше), може, навпаки, стати вирішальним аргументом на користь повторного кесарева перетину через вік майбутньої матері.

Питання про пологи через природні родові шляхи може бути позитивно вирішене тільки при доношеній вагітності і одному невеликому плоді (тобто його маса не повинна перевищувати 3500 г). При цьому, зрозуміло, положення плоду повинно бути поздовжнім, передлежання головним. Плацента повинна бути локалізована поза рубця, краще всього, якщо вона закріпилася на задній стінці або в дні матки. І, звичайно, не повинно бути ніяких (тобто ні абсолютних, ні відносних) показань до кесаревого розтину в поточній вагітності.

Якщо під час вагітності питання про можливість пологів природним шляхом вирішено позитивно, то, як правило, проводяться планові пологи. З приводу цього моменту пологів після кесаревого розтину теж не вщухають суперечки.

В акушерській практиці прийнято заздалегідь госпіталізувати таку вагітну в пологовий будинок, а на терміні, близькому до розрахованому терміну пологів, їй проколюють міхур і штучно викликають пологи. Це робиться для того, щоб пологи пройшли в денний час, коли на місці знаходиться вся лікарська бригада. Постулюється, що такий перебіг пологів необхідно для безпеки породіллі і плоду, при цьому операційний знаходиться в стані повної готовності до того, що доведеться робити екстрене кесарів розтин.

Опоненти такого підходу до пологів після кесарева перетину стверджують, що для жінки з рубцем на матці особливо важливо, щоб пологи не були стимульовані, і важливо це саме для того, щоб запобігти можливим ускладненням.

Справа в тому, що єдиним, але смертельно небезпечним ускладненням подібних пологів може бути розрив матки по рубцю. І його ризик мінімальний при плавному розкритті шийки матки, тобто при максимально природних пологах без медичного втручання. Звичайно, протікають такі пологи довше звичайних, вести їх потрібно дуже дбайливо. Після народження плаценти рубець обстежується зсередини під загальним знеболенням.

Природні пологи після кесарева розтину зараз починають широко пропагуватися, що можна тільки вітати. Однак насправді в Росії тільки 30% жінок народжують після кесарева перетину природним шляхом (для порівняння, в деяких клинках на Заході кількість таких жінок наближається до 70%). При цьому народжують через природні родові шляхи, як правило, ті жінки, які приїхали в пологовий будинок вже під час сутичок. Якщо у породіллі відійшли води, хороший стан родових шляхів і нормальна динаміка розкриття шийки матки, а плід невеликого розміру, лікарі можуть запропонувати їй народити самій.

Говорячи про пологи після кесарева розтину в цілому, нагадаємо, що краще для дитини і безпечніше для матері пологи через природні родові шляхи. Імовірність розриву рубця досить низька і розрив ніколи не відбувається раптово - досвідчений лікар завжди помітить небезпеку і вживе необхідних заходів. Зате мати не буде страждати під час післяопераційного періоду, їй не буде протипоказана ще одна вагітність, організм відновиться легше.

Крім того, не можна забувати про дитину, для якого пологи через кесарів розтин - набагато більший стрес, ніж пологи через природні родові шляхи. Процес адаптації до зовнішнього світу у «кесаренка» проходить довше і складніше: за своїм обмінним процесам, гормонального статусу, зовнішньому диханню і артеріального тиску вони "наздоганяють" інших немовлят до 7-10-го дня.

На думку багатьох фахівців, це пов'язано з тим, що у «кесарят» не виробляється гормон стресу, як це відбувається в процесі природних пологів. А саме він допомагає немовлятам швидше пристосуватися до зовнішніх умов. Втім, якщо кесарів розтин роблять породіллі, то дитина, що встиг пройти перші етапи пологів, адаптується в зовнішньому світі легше. Все це говорить про те, що пологи через природні родові шляхи, здоровіше як для матері, так і для дитини.

Однак перекіс у бік поганий. У жінок, які перенесли кесарів розтин, дійсно вище ризик розвитку показань до повторного кесаревого розтину. І якщо такі свідчення є - насамперед, це стосується неспроможності рубця на матці - пологи через природні родові шляхи можуть бути реально небезпечними для матері і малюка. І в порівнянні з життям жінки і дитини можливі післяопераційні ускладнення не заслуговують уваги.

В цьому випадку необхідно правильно і психологічно грамотно налаштувати жінку на повторне кесарів розтин, на те, що вона дає життя своїй дитині і не має права ризикувати своїм і його життям тільки через те, що «нині прийнято» народжувати природним шляхом.

Інша справа, що жінки, які перенесли кесарів розтин, часто не хочуть або бояться народжувати самостійно через неправильну інформованість про наслідки природних пологів після кесарева перетину і наслідки повторного кесарева перетину.

Так що перш ніж приймати рішення про пологи після кесарева, жінці потрібно якомога більше дізнатися самій і знайти такого лікаря, якому вона дійсно буде довіряти. Рішення про природні пологи після кесарева повинно бути продуманим і відповідальним.

Offline Solya

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #26 : 04 Квітень 2012, 10:23:10 »
Цитувати
не має права ризикувати своїм і його життям тільки через те, що «нині прийнято» народжувати природним шляхом.
повністю погоджуюсь, я категорино не налаштована ні проти КР, ні проти природніх пологів, бо поки протікає  d101 нормально, але лікар теж вчора так сказала, як написано в статті, все буде вирішуватися вкінці вагітності, тому у мене 50/50 d112

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #27 : 06 Квітень 2012, 22:01:54 »
знову і знову не полишають мене думки про природні пологи після кесарського. Особливо надихають розповіді реальних жінок у яких це було і завершилося більш ніж успішно!!!
тут можна почитати багато (приватні розповіді і наукові статті, статистика і наукові обгрунтування) - особливо вразила розповідь про природні пологи після 3!!! кесарських - я спочатку була просто шокована. Можливо ще зарано мені щось говорити але - якщо моя майбутня дитинка буде не проти (тобто займе правильне положення і т.д.) я мрію народжувати сама ))) вірю, що Отець наш Небесний мене в цьому підтримає!

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #28 : 07 Квітень 2012, 00:35:35 »
Цитувати
Можливо ще зарано мені щось говорити але - якщо моя майбутня дитинка буде не проти (тобто займе правильне положення і т.д.) я мрію народжувати сама ))) вірю, що Отець наш Небесний мене в цьому підтримає!

Танічка, ти молодець, що так оптимістично настроєна! Що віриш... Все буде ОК!  z4 Бажаю щоб все у тебе склалось якнайкраще!

Offline PAPARAZZI

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +355/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік і Владік
  • Ваше справжнє ім’я: Мирослава
« Reply #29 : 07 Квітень 2012, 00:55:12 »
Я мріяла і дуже хотіла природніх родів,але так склалось що мене екстренно кесерили :( В друге завагітніла коли старшому було 1,8 здається d143 І також дуже просилась на природні але мене не пустили,сказали що рубець ще не є в нормі :(  Дуже хочу дівчинкі,але також з маленькою різницею....чоловік вже не хоче :(
Продаж дитячих аспіраторів тел.097 933 66 89 Мирослава.

Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #30 : 07 Квітень 2012, 17:18:49 »
Ліля 1981
дякую за підтримку!
найскладніше зрозуміти ту грань між здоровим глуздом, ризиком для життя і не бажанням лікарів розділяти відповідальність...
нажаль синів і дочок Гіпократа в наш час лишилося мало... але! "кто ищет, тот всегда найдет" )))

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #31 : 26 Квітень 2012, 01:43:26 »
Уліточка напиши будь-ласка в якому пологовому ти народжувала синочка? як проходили пологи? які враження після природніх пологів у порівнянні з кр? як проходила друга вагітність? і хто був твій лікар? які додаткові проходила обстеження? ти сама просилася на природні пологи чи лікар сам запропонував?
питань багато - але відповіді на них будуть безцінними!!! дякую!

Offline Уліточка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +362/-0
  • Тише едешь - дальше будешь
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: uliana
« Reply #32 : 26 Квітень 2012, 09:30:44 »
Цитувати
Уліточка напиши будь-ласка в якому пологовому ти народжувала синочка?  які враження після природніх пологів у порівнянні з кр? як проходила друга вагітність? і хто був твій лікар? які додаткові проходила обстеження?
питань багато - але відповіді на них будуть безцінними!!! дякую!

народжувала в Лисці. лікар Стефанюк Василь Федорович(маю його мобільний). я закохалася в Лисецький пологовий відділ і в свого лікаря! піду туди за третьою дитиною d30
природні пологи це краще ніж КР, саме післяпологовий період. в той же день коли народила ходила в душ, та й взагалі ХОДИЛА. після КР самі знаєте :(

дуже і дуже важливим є те, що вагітнісь проходила ідеально!
я пила кальцій до 30 тижня, бджолиний пилок, лецитин і омега-3. (це бади )
пила їх не на власний розсуд, а за схемою як  призначила лікарка (вона цим вже 15 років в Франківську займається)
не подумайте, що я кажу : пийте бади і будете самі родити. d27
мені треба було трохи свої нирки і щитовидку підтримати.

ніяких додаткових обстежень я не прходила. тільки шов на матці Костенко на 39 тижні подивилася, сказала що він (шов) дозволяє родити самій.

Цитувати
ти сама просилася на природні пологи чи лікар сам запропонував?

всю вагітність я мріяла про природні пологи. синочок десь до 32 тижня займав сідничне передлежання, тому я робила одну вправу, щоб від перевернувся і все получилось d41
я цю вправу робила коли дитина рухалася в животику :)
знаю, що Стефанюк В.Ф. вміє перевертати дитину в правильне положення, якось там тисне на живіт.

на моє запитання "як я буду родити, сама чи КР" Стефанюк сказав "жінка сама вирішує". я вирішила родити сама

Цитувати
як проходили пологи?
мусите зрозуміти що після КР розтину ні один лікар не пустить вас в 100% природні пологи.
в нашому випадку це називається розродити після КР
родила з двома внутрішніми розривами і трома розрізами за 5 годин

це моє перше таке довге повідомлення d111 z5

Іди своєю дорогою, і нехай люди говорять що завгодно (Данте)

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #33 : 26 Квітень 2012, 13:22:29 »
Уліточка дякую, що знайшла натхнення все детально написати!!!
Вчитувалася в кожне слово - за кожним стільки важливого!
Ти смілива дівчина!!! З повагою і захопленням висловлюю свою подяку!!!