Автор Тема: Фінансове утримання дітей після їх повноліття  (Прочитано 3164 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
  • А теперь коротко о Главном - Я СЧАСТЛИВА!!!
    • www.besttraining.com.ua
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Майя
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна Муравйова-Недоступ
Як допомогти дітям стати дорослими?

«Успіх не прийде до Вас. Ви самі повинні дійти до нього ».
(Марва Коллінз)

Мало виростити дитину, необхідно зробити її самостійною і здатною жити окремо від батьків. Як правило, у підлітків і без підказки дорослих з'являється прагнення до самостійності і незалежності - якщо люблячі дорослі будуть не заважати, а допомагати, наставляти на шлях істинний слушними порадами, а не заманюванням в тепле, затишне родове гніздо. Тільки не треба плутати самостійність і відповідальність. Якщо молода людина вважає себе занадто самостійним, щоб звітувати перед батьками за свої дії, сидячи при цьому у них на шиї - це вже проблеми батьків, бо вони це допустили.

Для того щоб дитина, яка підросла, стала самостійною, необхідно створювати їй умови для розвитку, при яких вона захоче пізнавати і робити щось нове. Якщо з якихось причин прагнення до самостійності у повнолітньої «дитини» проявляється лише в тому, щоб батьки не заважали йому займатися своїми справами, але продовжували надавати йому «і стіл, і дім», то це вже не самостійність, а утриманство. Справді, навіщо йому влаштовуватися на роботу, кудись поспішати, щось робити, якщо в рідному домі тепло, сухо і комфортно? Ось тільки слова «сухо і комфортно» - це слова з реклами про підгузки. Погодьтеся, що до повноліття турбота про сухість і комфорт повинна перейти від батьків-бабусь-нянечок до дитини, яка підросла.

Тоді доведеться вжити заходів, що змушують спадкоємця докладати якісь зусилля для свого самозабезпечення і надалі незалежного існування. От тільки методи шокової терапії за принципом «все і відразу» тут можуть обернутися катастрофою. Не кожна людина здатна миттєво навчитися плавати, якщо його кинути в воду, - деякі можуть і захлинутися, а у когось може початися паніка, і така паніка буде виникати кожного разу при вигляді «великої води». Привчати дитину до самостійності (в тому числі і фінансової) слід поступово. Обстановка в родовому гнізді повинна поступово перестати задовольняти всі потреби «малюка», і йому доведеться все більше і більше про себе дбати - при цьому страховка батьків ніколи не завадить.

1. Якою ви хочете побачити свою дитину через кілька років?
 Не полінуйтеся записати. Стандартні короткі відповіді на кшталт «багатим і знаменитим", "успішним і здоровим» доведеться деталізувати. Що саме (і скільки саме) ви вважаєте багатством, в якому середовищі він повинен бути знаменитий, що входить в поняття «успішність», які кордони здоров'я? Спробуйте деталізувати рід його діяльності, місце проживання. Наприклад: «Він закінчить будівельний інститут і буде працювати архітектором у великій будівельній фірмі, отримувати таку-то зарплату і жити у власній квартирі».

2. Яким бачить своє майбутнє дитина?
 Обов'язково запитайте у неї самої - може виявитися, що вона мріє, наприклад, про кар'єру журналіста, а інститут закінчує (якщо вона ще не кинула навчання потайки від вас), щоб не сваритися з батьками. Таке буває. І не факт, що, якщо ви дасте їй можливість реалізувати свої здібності (якщо вони дійсно є, а не придумані), вона не стане відомим журналістом, хоча могла би вийти і пересічним архітектором.

3. Порівняйте і обговоріть результати
 Можливо, ваші цілі діаметрально протилежні. Тому в їх досягненні ви дієте як Лебідь, Рак і Щука. Може виявитися, що ви багато чого не знаєте про життя своєї дорослої дитини. Наприклад, ви вважаєте, що ваш головний обов'язок - дати синові хорошу класичну освіту, а він вже два роки ходить на пари абияк, віддаючи перевагу весь вільний час проводити за комп'ютером, придумуючи нові програми, твердо вирішивши стати програмістом і тихо ненавидячи гуманітарний вуз, в який ви «по блату» допомогли йому поступити.

4. Знайдіть компроміс
 Можливо, «дитина» цілком щиро вважає, що вища освіта йому ні до чого, і, як тільки ви відпустите його на свободу, осягнення наук для нього закінчиться. Спробуйте домовитись. Наприклад, ви допомагаєте йому з фінансами до тих пір, поки він отримує освіту, а у вільний від занять час він може займатися журналістикою або комп'ютерами, скільки душі завгодно. Зрештою, якщо він дійсно знайде своє покликання в іншій сфері діяльності, то отримати другу освіту за фахом буде набагато швидше, дешевше і простіше.

5. Обговоріть роль грошей в його майбутнього життя
 Скільки він зможе заробляти, якщо буде займатися тим, що йому подобається (хоча б для початку), і яке життя буде при цьому вести? Скільки він буде отримувати, якщо все-таки не завершить освіту? Можливо, є сенс вже зараз шукати роботу? Як саме він збирається розпорядитися своїми грошима, на що їх витратить?

6. Фінансова підготовка
 Чи знає доросла дитина, скільки грошей іде на його утримання? Яка (хоча б приблизно) сума витрат на харчування, проживання, розваги? Зміг би він сам заробити на себе? Може бути, ваш спадкоємець вже працює і може віддавати частину заробітку на комунальні витрати і на харчування? Поясніть, що ваша мета - не заощадити на дорослій дитині, а навчити його поводитися з грошима і стати самостійним. Не зайвим буде і сімейне обговорення бюджету, визначення пріоритетів, розподіл витрат.

7. Бюджет
 Ведення бюджету - єдиний спосіб контролювати фінанси. Якщо вам здається дріб'язковим підрахунок грошей з точністю до копійки, постарайтеся хоча б розділити гроші на купки (конверти, рахунки) з чітким призначенням: на харчування, на оплату комунальних послуг, на оплату навчання, на транспорт, на розваги. Якщо ви видаєте дорослій дитині певну суму в місяць на його витрати - не посоромтеся поцікавитися, куди саме витрачаються гроші. Чи не уточнюйте деталі з пунктуальністю слідчого, якщо в графі (письмовій чи уявній) «розваги» сума, що не перевищує 20%, - не обов'язково уточнювати, як саме він їх витрачає. Не всі дорослі люди можуть похвалитися фінансової зрілістю та виваженістю в грошових питаннях - чого вже чекати цього від дитини (навіть дорослої), яка все ще перебуває на утриманні в батьків.

8. Прекрасне далеко
 Навчіть дитину відкладати частину своїх грошей на майбутнє. Інакше, скільки б ви йому не давали або скільки б він не заробляв, - завжди буде мало. Поясніть механізм споживчих кредитів і наслідки його використання. Якщо є можливість, покажіть кредитні договори - акцентуйте увагу на відсотках і комісіях, які додаються в навантаження до майже безкоштовних кредитів.

9. Дайте дитині час адаптуватися до ваших нових умов життя взагалі і його виховання зокрема
 Пам'ятайте, ваша головна задача - не покарати за безграмотність і небажання злазити з батьківської шиї, а навчити жити самостійно, тобто самостійно заробляти собі на життя, планувати доходи і витрати і нести відповідальність за свої вчинки зокрема і за своє життя взагалі.

10. «Не можу» або «не хочу»?
 Якщо «дитина» щось не розуміє і не може навчитися - швидше за все, на це є дві причини:
а) ви погано пояснюєте, і він не може зрозуміти;
б) він відчуває, що ви все одно дозволите йому зручно жити у вас «за пазухою» і будете виконувати всі його забаганки - так навіщо ж напружуватися, все і так буде чудово. Він не захоче вчитися, не побачить у цьому необхідності.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline pcholka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +331/-0
    • Мобільний шиномонтаж
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко,Матей
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
В мене до цієї теми дуже категоричне ставлення, через що з чоловіком постійні стички  d111. Я вважаю, що якщо ми мали сміливість створити сямю і народити дитину, то ми самі і повинні думати як її забезпечити. Нам батьки дуже допомогли на перших порах, за що їм дуже дякую, але зарас чоловікові батьки постійно йому дають гроші  d107, намагаються щось всунути і дуже обіжаються коли починаєш відмовлятись. Я не знаю, можливо і потрібно приймати те що дають, але мені здається просто, що вони його просто гублять тим, бо ставлять під сумнів його можливості і я бачу, що і він сам від того починає втрачативпевненість.
Моя думка така, що батьки в такому віці максимум можуть допомогти хорошою розумною порадою і від цього буде максимальна користь для самої дитини. Тут спрацьовує принцип, що забагато то не здраво.
Ласкаво запрошую на мої посиденьки Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Я смотрю на мир голубыми глазами сквозь розовые очки и мне фиолетово!

Offline lessita

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +713/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: леся
Це дуже цікава тема для розмови, і дуууууже актуальна !!!
 Давайте запитаємо наших батьків, скільки допомоги отримали вони, коли стали дорослими, можна навіть визначити деякі пункти на голосування, щоб побачити загальну картину.  З дописів складається таке враження,   кому помагають і помагають багато і з любов’ю, той вважає, що так і треба робити з своїми дітьми в майбутньому.
Інша група мамок, які такої допомоги не можуть від батьків отримати, просто мовчать, дехто заздрить тим, кому помагають і кому живеться з допомогою батьків значно легше, а дехто просто над цим навіть не задумується, бо всього досягли в житті своїми власними руками і головою.
 Тут не може бути одної думки, та знаю напевне, що найбільше ціниться те, що ти зробив сам. А що колись всім нам треба ставати дорослими...  бо батьки не вічні. 
 Однозначно, що дітей треба готувати до дорослого життя, в першу чергу вміти вести свої фінанси.    Добре коли діти з 10-12 років уже знають, які витрати йдуть кожного місяця на утримання житла, комунальних послуг, їжу, одяг, оплату транспорту,    але і скільки батьки заробляють, щоб бажання дітей були виважені, виходячи з сімейного бюджету.  Діти-школярі мають мати свої місячні кишенькові гроші і вчитись ними розпоряджатися.   Ніяк не можу зрозуміти, коли молоді батьки купують малесенькій  дитині кожну нову іграшку, яка появляється на нашому ринку,   коли всі кутки завалені ними, і на більшість з них дитина навіть не звертає уваги, іграшка на 2-3 дні, і це при „не найкращому„ сімейному бюджеті.  Може це ми собі купуємо ці іграшки???? бо в нас в дитинстві їх не було!!!  І не тільки іграшки,   купами незношеного одягу забиті всі закутки наших квартир, бо як це моя дитина буде одягнута гірше ніж....   І все треба, дуже треба, бо інші мають...   ох і натура наша „хохольська„ d30

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
lessita згідна слово у слово  z4

але моя мама завжди дає d111...хоча скорш за все вона розуміє,шо на чроловікову зарплату лікаря прождити ми не можем,тому і переживає ...
смайлик дивний. А ти реально хочеш, щоб вона перестала давати і ви жили лише на 1000 грн в місяць (чи скільки там)???

В сучасних умовах дуже важко навчити дітей самостійності. Мамочки в декретах по 3 роки сидять,дітей всі балують. Колись дітей якось строгіше виховували,не було стільки можливості задовільняти дитячі примхи. Навіть,якщо гроші були,то в країні не було такого розмаїття іграшок,секцій і т.д. для дітей. А зараз  - любе - голубе  d112
це точно. Колись жили зовсім інакше, мами мусіли виходити на роботу, бо втрачали. а зараз лиш взнають, що вагітна - геть з роботи, пиши заяву. Та й з садками які проблеми а няню найняти - то ліпше самій вдома сидіти. Квартири колись ніхто так просто не купував, як зараз, отримували від держави, або перепродували. Моя мама свою квартиру мало не вигризла, я була мала, але я добре пам"ятаю деякі нюанси  z2 Але люди якось жили, бо то всі так жили. А зараз і реклама тобі і ота прірва між багатими та бідними, реально прірва, навіть на цьому форумі видно хто собі і скільки може дозволити, хоча ніби ми всі просто франківці.

По питаннях - я теж думаю, що все індивідуально. Але по-любому, батьки мають дати дитині лише освіту та виховання. Всі квартири та машини дитина має заробити сама, які хоче та зможе - все її  :) Ну це в ідеалі, а в реалі моя мама мені купила квартиру і я просто скачу від щастя, це не передати словами мою вдячність!!!!!!!!!
Мені якось не подобається ідея, коли дитину тримають до повноліття, а потім різко виганяють "на хліба". Якщо людина вчиться - ну то вона має вчитися. Інша справа - давати зрозуміти, що вчиться не лише заради диплома, того куска пластику. От в універах же проходять практики, потім підприємці самі приходять у групи по спеціалістів. Словом, треба десь себе зарекомендовувати, набиратися досвіду. Дехто з розумних йде на стажування чи на неповну роботу ще на курсах третьому-четвертому навчання і після отримання диплому вже мають готові місця під себе. Оце суперський варіант  z4
Допомагати - ну лише по святах і то по мірі можливості. Можна додарувати гроші, якщо люди хочуть собі тєлік плоский або що там. Але так щоб презентувати ті речі - ну залежить від рівня достатку сімей та принципів. Ну і думати, чи доречно, бо подарунками розбалувати можна запросто, жіти будуть жии від подарунка і до подарунка, навіщо собі старатися купити пралку нову чи що там, якщо батьки на свято подарують ;)  

Про "великовозрастних" - я собі згадала як в Італії сталася аварія, там постраждали двох 38-річних, і знайома італійка скрушно хитала головою "такі молоді дітки". У нас з мамою був приступ реготу  d100 Я до такого ставлюся негативно, це якісь комплекси у дитини, а у батьків так  і точно.

Offline liss

• Своя Мамка
  • Репутація: +105/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
Цитувати
вважаю,шо в наші обов"язкі входить ...по можливості допомогти з місцем роботи
Ось з цим я не згідна. Люблю самостійних людей. Хіба, справді вже не щастить дитині з роботою...
Пам"ятаю, шукали ми людину на вакантну посаду, відбором резюме займалась я. Так до мене подзвонила мама якоїсь дівчини і ще така вся ділова, зразу з питаннями яка зарплата і т.п.
Як тоді та дівчина б працювала, тим більше на посаді, де потрібно спілкуватися з людьми і бути пробивною, якщо навіть подзвонити сама не могла...?

Offline MTVАвтор темы

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
  • А теперь коротко о Главном - Я СЧАСТЛИВА!!!
    • www.besttraining.com.ua
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Майя
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна Муравйова-Недоступ
моя думка така - все залежить від результату, який ми хочемо отримати.
Моя мрія бачити своїх дітей самостійними, відповідальними (читай: такими які самі себе можуть утримувати 3 16-18 років хлопці, з 18-19 років дівчата)
Суджу по своєму досвіду - мене батьки вивчили і я за це безмежно їм вдячна, починаючи з 2 курсу університету я працювала у вільний час від навчання - не тому, що була гостра необхідність - мені просто було стидно просити у батьків гроші на гульки (дискотеки, алкоголь). Після завершення університету я повністю відмовилася від грошової допомоги попри заперечення батьків і дуууже цим пишалася - що сама себе утримую. Приймала тільки подарунки на свята.
Зараз я допомагаю мамі, яка лишилася сама після смерті тата. Вважаю це своїм дочернім обов"язком і отримую задоволення піклуючись про неї.
Хочу щоб мої діти відчували за мене (нас з чоловіком) відповідальність у похилому віці, а не лише чекали від нас з чоловіком фінансової допомоги. Хоча на цей випадок думаю як самій собі забезпечити старість ) щоб не напрягати дітей ))) а то всяке буває у цьому житті )

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +107/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нікіта ,Тимофій, Зоя
  • Ваше справжнє ім’я: Ася
Цитувати
1. В якому віці дитину потрібно випускати на "вільні хліби"?
Мій чоловік притримується думки,що вчити заробляти гроші треба якомога раніше.Якщо дитина буде мати до чогось схильність і зможе знайти собі підробіток в 14-то будь-ласка.Каже,що з такого віку вже не буде задовільняти різні примхи-крутий телефон,нові ролики(чи що там вони захочуть :)).
Цитувати
2. Чим батьки зобов"язані забезпечити дитину?
Освіта і виховання.
Цитувати
3. Чи впливає на це стать дитини?
вважаю,що для хлопця дуже важливо вміти добре забезпечити себе і почати це робити якомога раніше.
Цитувати
4. Чи потрібно фінансово допомагати дитині, яка вийшла заміж/одружилася?
Ні.Наведу приклад своїх знайомих,що просто мене вбиває.Чоловіку-32,дружині-трохи менше.Вона ніколи ніде не працювала,він-на низькооплачуваних роботах,але щоб був чіткий графік і недалеко від дому.Живуть з його татом.Так от-забезбечують їх усі хто тільки може-його мама з Італії кожного місяця висилає "ЗП",повністю вдіває дітей,висилає продукти,її мама підкидає в місяць енну суму,навіть 85-річна бабця вважає своїм боргом щось дати.Його тато платить повністю комунальні.І всі в один голос:"То ж дітки,їм треба допомогти". d111
Не бойтесь дарить согревающих слов,
И добрые делать дела.
Чем больше в огонь вы положите дров,
Тем больше вернется тепла

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
5. А як це було/є у вас?
в 16 років я поїхала в Київ,оскільки поступила на бюджет,жила в гуртожитку,мала підвищену стипендію+батьки давали ще гроші.З другого курсу пішла працювати і з тих пір відокремилась фінансово від батьків.на пятому курсі придбала квартиру в Франківську.
На дев"ятому місяці вагітності повернулась до Франківська,оскільки хотіла бути ближче до мами(ну і до своєї квартири :)).
Зараз вже другий рік живемо з моїми батьками,але вже літом переїдемо.Комунальні платимо з батьками пополам,продукти також.Чоловік повністю забезбечує мене і дитину(і собаку d27).Моя мама дуже допомагає з малим-якщо мені треба відлучитись,без проблем залишаю з нею.Його батьки в ін.області.
И добрые делать дела.

Offline snakewife

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +347/-2
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
мене реально бісить тенденція, що склалась в нашій країні останнім часом, коли самі ж батьки розвинули в своїх дітей думку, що вони за них подбають, повирішують і фінансово забезпечуть. Особливо це актуально в нас на Заході, де народ масово повиїжджав по Італіях-Іспаніях і компенсовував за рахунок євриків недостатність батьківської любові, а їхні любі чада тут ті єврики благополучно прогулювали, купували собі машинки, замість того, щоб відкласти на житло (бо у 18 років круто на машині їхати, а квартирою не мож похизуватись), ну і раділи, що вони так гарно прилаштувались. Ось і результатом є те, що половина країни просто інфантильна маса, що просто чекає, коли їй щось дадуть (батьки, держава, спадок отримають і т.д.). І це в мене не заздрість зараз говорить, просто я не можу це спокійно сприймати.
І так, я б може й раділа, якщо б мені купили квартиру, машину і шубу, але ж набагато більша насолода самому чогось досягти. Моя мама залишилась сама з двома дітьми в 1991 році, багато хто цих часів не пригадує, але я добре пам"ятаю, і дуже добре пам"ятаю, як на мій випускний в ліцеї моя мама прийшла в єдиному платті, яке в неї було  :(, тому що це було в кризовому 1997 році. Але я надзвичайно рада, що вона нікуди не виїхала, а завдяки своєму розуму і шаленій працездатності вигребла і досягла і фінансової незалежності, і змогла себе забезпечити, і ще буде мати що передати своїм нащадкам (матеріальну базу). От тільки коли людині щось вдається важкими зусиллями, тільки тоді вона цінує те, що має. Я так само намагалась хоча б на якісь свої потреби заробити, тому вже в 16 років пішла проситись на роботу на літо, і хоча це була робота в організації, де працювала моя мама, вона мені сказала, щоб я йшла до шефа, якому я боялась сказати "добрий день" d30 і просилась, досі пам"ятаю цей момент, серце калатало так, що я чула його стукіт. І працювала я за 90 грн в місяць, при тому, що одна помада тоді коштувала 30 грн. (ну я просто краще купувала одну Пупу, ніж 10 Рубі роуз), але я знала ціну тих грошей. І, до того ж, набувала якийсь досвід, і була дуже рада, коли мамин шеф одного разу сам мене порекомендував іншій людині, яка створювала нову фірму.
Тому я вважаю, що батьки мають дитині дати якийсь трамплін у вигляді того ж виховання, розуміння ціни грошей, освіти. А далі людина вже сама або стрибає, або падає вниз. І це її життя, кожен сам коваль своєї долі, тому, якщо хтось впав, то просто не дати вмерти з голоду, а вигрібати хай людина сама пробує. 

Offline mikrobo4ka

• Віддана Мамка
  • Репутація: +293/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс і Даня
  • Ваше справжнє ім’я: Ірішка
Цитувати
смайлик дивний. А ти реально хочеш, щоб вона перестала давати і ви жили лише на 1000 грн в місяць (чи скільки там)???
смайлик такий,томушо мене нервує це давання грошей!!!коли нам реально вони не потрібні,а мама мені всеодно диктує код!!!!і шо я зможу з цим зробити??!!!!тому і стараюсь шось в їх хату купляти і робити.хоча ремонти вже всі зроблені,меблі поміняні....літом вони вернуться,то вже не будуть нам тикати ті гроші,бо і можливості не буде!але тоді і чоловік буде зароблти добре,то ми ще й батькам  помагати зможем! z4

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Мікробка,а що літом у чоловіка зміниться?
И добрые делать дела.

Offline irushka783

• Свідома Мамка
  • Репутація: +69/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Костя 10 років
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
Не думаю, що давання грошей дітям у віці коли вони вже можуть працювати самостійно це допомога. як на мене тоді діти знаючи , що їм і так поможуть не будуть сильно і старатись у пошуках роботи чи взагалі працювати. От я працюю викладачем, зарплата низька, але я працюю. А от мої студенти кажуть, ми на 1500 праювати б не йшли, то що гроші? Тобто вони якщо йдуть працювати , то тільки за великі гроші. Крім того, я думаю що така тактика батьків, коли вони намагаються забеспечити грішми дітей у дорослому віці, перешкоджає прагненню чогось добиватись самим. "А для чого, за мене батя все порішає" d104
Звичано, якщо це дарунок на якісь свята чи там коли ситуація безвихідна( двоє працюють, а всерівно жити немає за що) то ясно що нічого страшного в цьому немає.

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +587/-10
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Цитувати
1. В якому віці дитину потрібно випускати на "вільні хліби"?
Я, думаю, коли буде готова до цього. Не в тому плані, що до пенсії бавити, а маю на увазі, якщо дитина вчиться, то для чого її ставити в такі умови, щоб сам(сама) заробляла на себе.
Одягти, нагодувати, створити нормальні умови для навчання, якщо батьки мають можливість це надати, бо освіта-фундамент для майбутнього.
Вважаю так краще, ніж дитина має, крім навчання, думати про заробіток.
а для забаганок, побачень, подаруночків і т.п. тепер є багато можливостей підзаробити.
Це не віртуальні уявлення. Я жили окремо від батьків з другого курсу і  працювала в студентські роки, навчаючись на стаціонарі, хоч мої батьки мали можливості мене утримувати. "Кайфу" не бачу в цьому ніякого
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
Цитувати
2. Чим батьки зобов"язані забезпечити дитину?
Виховання в першу чергу, освіту і поштовх в роботі. В матеріальному плані я буду допомагати дитині доки матиму можливість і доки цього потребуватиме. Звичайно, дитина при цьому не повинна лежати на дивані

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
Цитувати
3. Чи впливає на це стать дитини?
Я вважаю, якщо допомагати дітям , то і хлопцю, і дівчині.
Бо буває, дівчині все, а хлопець - то мужчина, він сам заробить. Але, що не помножиш на нуль, то нуль і отримаєш

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
    • Награды
Цитувати
4. Чи потрібно фінансово допомагати дитині, яка вийшла заміж/одружилася?
Якщо є можливість і бажання, то чому б ні

Offline Galir

• Активна Мамка
  • Репутація: +58/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Віка,15 років
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
Майже всі пишуть, що батьки мають дати освіту.Що ви маєте на увазі? Купити освіту, заплативши за навчання?Тільки не кажіть, що безплатно вивчитись неможливо.Якщо дитина має добрі знання, то поступити в наш час вона може,маю багато прикладів своїх знайомих, а якщо не має знань, то може й не треба пхати її в ВУЗ? Тепер багато батьків виучують за гроші дітей у престижних ВУЗах,в яких діти може і не хотіли вчитись,скоріше батьки цього хотіли для престижу,а потім з тим дипломом-куди?Роботу теж мають купити батьки? А смисл?Може, краще хай та дитина безплатно вивчиться в технікумі, ніж вбахати купу грошей, наприклад, в Медакадемію, а потім працювати за 1000 грн чи скільки там, і то, якщо повезе знайти роботу.
Якщо мається на увазі допомогти здобути знання-оплатити репетиторство, курси і т.ін.-то тут я згідна.