Автор Тема: Скільки ви годували грудьми?  (Прочитано 63377 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Скільки ви годували грудьми?
« Reply #34 : 06 Квітень 2010, 23:16:08 »
Та він в неї такий тихенький, не вередує, просто бачить маму і зразу асоціація ціця.
Дитина чим старша тим тяжче відлучити

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #35 : 07 Квітень 2010, 00:28:03 »
Цитувати
Дитина чим старша тим тяжче відлучити           
нетреба нікого ні від чого відлучати, сам відпаде  d140 d140 d140 d140 d140 d140 ще не бачила, що у школі хтось сісю хотів то ж хай смакує досхочу, ну хіба що мамі надоїло то це вже зовсім інша історія, хі!
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #36 : 07 Квітень 2010, 02:47:13 »

Чим лякає довготривале вигодовування?
Дуже багато мам, благополучно покормивши грудьми до року, ближче до цього віку чують: "А тепер вашого малюка пора відлучати від грудей". У супротивників довгого годування грудьми знаходиться безліч аргументів на користь відлучення, і усі вони зводяться до того, що з якогось віку грудне вигодовування стає шкідливим. Чи так це насправді?

Користь для здоров'я дитини

"Після року в молоці вже немає нічого корисного", запевняють деякі. Але Всесвітня Організація Охорони здоров'я рекомендує продовжувати годування грудьми до двох років - і більше, якщо це подобається мамі і малюкові, саме тому, що існує безліч досліджень, що довели користь материнського молока на будь-якому терміні годування.
Дійсно, після року грудне молоко змінює свій склад, але зовсім не в гіршу сторону. Основна причина цих змін якраз в тому, що молоко вже не є основною їжею для малюка, і на перший план виходять інші функції. Чим старше стає дитина, тим вище стає в молоці концентрація імуноглобулінів, які захищають дитину від хвороб. Було виявлено що грудні малюки у віці від 16 до 30 місяців хворіли менше і їх хвороби були коротшими за тривалістю, чим у їх не грудних однолітків (Gulick 1986). А, наприклад, Американська Академія Сімейних лікарів спеціально звертає увагу на той факт, що якщо дітей віднімають від грудей раніше двох років - ризик захворювань сильно збільшується.

Імунна підтримка маминого молока ніколи не виявляється зайвою для діток. Але, окрім цього, молоко залишається цінним джерелом білків, жирів, кальцію і вітамінів. Так, на другому році годування звичайна добова доза молока, яку отримує малюк на природному вигодовуванні (в середньому 448 мл) забезпечує 43% потреби в білці, 36% потреби в кальції, 75% вітаміну А, 94% вітаміну B12 і 60% вітаміну C (Dewey 2001). Годування грудьми особливо корисно для малюків, схильних до алергії. Речовини, що містяться в маминому молоці, створюють в кишковику своєрідний бар'єр для потенційно алергенних молекул. Крім того, протизапальні властивості грудного молока зменшують ризик інфекційних хвороб, які самі по собі діють як спускові механізми алергії.

Довготривале вигодовування сприяє правильному формуванню щелепно-лицьового скелета, прорізуванню зубів, розвитку лицьового апарату, знижує частоту формування неправильного прикусу. По дослідженню Johns Hopkins (School of Public Health), у дітей, які годувалися грудьми менше року, порушення прикусу зустрічалися на 40% частіше, ніж у малюків, які продовжували своє годування. Дослідження російських лікарів теж говорять однозначно: "Чим довше годують дитину грудьми тим менше вірогідність неправильного формування прикусу і виникнення карієсу. При грудному вигодовуванні до 1,5-2 років у дітей украй рідко виникають стоматологічні і логопедичні проблеми" (Керівництво для лікарів "Охорона, підтримка і заохочення ГВ в ЛПУ допомоги породіллі і дитинства", Мінохоронздоров'я, 2005 р.).

Користь для здоров'я матері

Рак грудей :
Аналіз даних 47 епідеміологічних досліджень з 30 країн, де порівнювали 50 302 жінки з раком грудей і 96 973 жінок без раки грудей показав, що в порівнянні із здоровими жінками, серед жінок, які захворіли раком грудей більше тих, хто взагалі не годував грудьми і середня сумарна тривалість грудного вигодовування серед хворих більш ніж в півтори рази менше (9,8 місяців серед хворих проти 15,6 місяців серед здорових).

Сказали спасибо: Танюша9577

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #37 : 07 Квітень 2010, 02:47:36 »
Відносний ризик рака грудей підвищується на 4,3% на кожні 12 місяців, які жінка не годує грудьми протягом життя. Відносний ризик рака грудей зв'язаний з відсутністю грудного вигодовування майже не відрізняється для розвинених країн, що розвиваються, а також не залежить від віку, клімактеричного стану, етнічного походження, числа пологів, віку народження першої дитини і дев'яти інших особистих характеристик, які були включені в аналіз. За оцінками учених якби усі жінки в розвинених країнах народжували і годували грудьми протягом життя стільки ж, скільки народжували і годували до недавнього часу в країнах, що розвиваються, то сумарне число хворих раком грудей до 70 років в розвинених країнах знизилося б з 6,3 на 100 жінок до 2,7 жінок.

Серцево-судинні захворювання:

Дослідження 89 326 народжуючих жінок показало, що у жінок, що не годували грудьми, вище ризик ішемічної хвороби серця. Серед жінок, які сумарно протягом життя годували два роки і довше, ризик ішемічної хвороби серця виявився нижче на 37 відсотків з поправкою на вік, число пологів і мертвонародження. При додатковій поправці на раннє ожиріння історію сердечних захворювань у батьків і шкідливі звички ризик ішемічної хвороби серця при загальній тривалості годування два роки і довше ставав на 23 відсотки нижче в порівнянні з ніколи не годуючими народжуючими жінками.

Емоційне здоров'я
:
Метою дослідження було вивчення співвідношення між лактаційним статусом, природним стресом, настроєм, сироватковим рівнем кортизолу і пролактину і плазмової концентрації адренокортикотропного гормону (АКТГ). У дослідженні брали участь 88 жінок, які годували тільки грудьми, 99 - тільки штучними замінниками грудного молока і 33 здорові жінки(контрольна група), які не народжували дітей відразу перед проведенням дослідження. Результати дослідження показали, що у тих, що годують штучними сумішами рідше буває гарний настрій, вони рідше розповідають про позитивні події в житті, і у них в цілому більше відчуття стресу. У тих, що годують сумішами було більше депресій і проявів злості в порівнянні з тими, що годують грудьми. Учені дійшли висновку, що грудне вигодовування має захисний ефект від поганого настрою і стресу.

Ревматоїдний артрит:

Були вивчені жіночі репродуктивні і гормональні чинники ризику розвитку ревматоїдного артриту (РА) у вибірці 121 700 жінок, що взяли участь в лонгитюдном "Дослідженні Здоров'я Медсестер". Діагноз РА у 674 жінок був підтверджений. Використовуючи багатовимірну модель з розподілом за віком, індексу маси тіла (ИМТ), курінню, к-сті пологів і іншим гормональним чинникам, була виявлена сильна тенденція до зменшення ризику РА при збільшенні тривалості годування грудьми.

Остеопороз:

Оскільки кальцій є важливим елементом в механізмі утворення грудного молока, деякі фахівці помилково вважають, що ризик остеопорозу у годуючих матерів зростає. Проте усі недавні дослідження показали, що рівень щільності кісткової тканини після завершення ГВ у матері залишається на колишньому або навіть вищому рівні, ніж був до вагітності. У віддаленій перспективі лактація є важливим чинником в зміцненні кісток і зниженні ризику остеопорозу. Недавні дослідження довели, що жінки, що не годували грудьми, мають вищий ризик перелому шийки стегна після настання менопаузи. Користь для душі

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #38 : 07 Квітень 2010, 02:47:57 »
У віці близько року дитина вже в принципі здатна живитися іншою їжею, не завдаючи цим занадто великої шкоди своєму здоров'ю. На жаль, для багатьох людей "можна годувати іншою їжею" автоматично перетворюється на "треба годувати іншою їжею". Проте здоров'я і живлення - це далеко не єдине і навіть не головне, що здатне забезпечити дитині материнське молоко. На жаль, часто недооцінюється значення годування як засоби втіхи спілкування і джерела позитивних емоцій для матері і дитини.

Сьогодні стає дуже модним виховувати в дітях ранню самостійність, і передчасне відлучення від грудей бачиться деяким батькам як засіб зробити дитину незалежнішою. Проте психологи, які впритул займаються дослідженням дитячого розвитку, попереджають: передчасне насильницьке відлучення може, навпаки, спровокувати затримку емоційного розвитку і посилити залежність від батьків. Нав'язана незалежність перетворюється на психологічну відірваність і занедбаність. Набагато краще дати дитині можливість стати незалежним, коли він до цього готовий. Це добре ілюструють результати зарубіжних досліджень : так, одне з них показало, що найбільші досягнення в школі були у дітей, яких годували довше. А інше (Ferguson et al, 1987) показало, що чим довше дитина годується грудьми, тим краще проходить соціальна адаптація вже пізніше, в шести-восьмилетнем віці. І матері, і учителі визнавали, що у  діток що довго годували набагато рідше виникає проблемна поведінка.

Та і російські лікарі, що взялися вивчати вплив грудного вигодовування на нервово-психічний розвиток дітей, виявили, що малюки яких довго вигодовували показують набагато кращі результати і в два роки, при тестах мовного розвитку, і в три роки, при тестах правильного виконання навичок .
Але навіть якщо не розраховувати на довготривалі наслідки, більшість годуючих мам згодна з тим, що годування грудьми само по собі підтримує почуття любові і близькості. Почуття ніжності що виникає при годуванні малюка, допомагає і мамі, і дитині розслабитися і заспокоїтися. Малюкам старше за рік властива емоційна нестійкість, яка виводила з себе не одного батька. Але якщо мама може дати малюкові груди, уся сім'я набагато легше мине непросту пору вікових психологічних криз. І все-таки з довготривале годування пов'язані деякі страхи, які іноді можуть здатися цілком виправданими. Окремі складнощі, що очікують діток після року, у нас прийнято відносити саме на рахунок годування грудьми - якщо воно все ще є.

Дитина мало їсть. Якщо мама паралельно годує свого малюка грудьми, то їй напевно скажуть, що виною тому її молоко. Але як показує сумний досвід мам, що поквапилися відлучити своїх "малоїжок" від грудей, багато таких діток зовсім не починають їсти більше. І ось тоді ці мами опиняються в зовсім вже нелегкій ситуації. Вся річ у тому, що тривале грудне вигодовування не пов'язане з виявом цікавості до дорослої їжі. І щоб уникнути таких проблем, для мами важливо знать основи природного вступу прикорму, щоб правильно сприяти формуванню харчового інтересу дитини.

Є і дітки, які в принципі їдять мало в перші декілька років свого життя. Щоб зрозуміти, чи не в шкоду це здоров'ю малюка, мамі треба постаратися прийняти в розрахунок наступне: як у самих батьків із зростанням і вагою, як додавали в дитинстві вони самі, чи життєрадісна дитина або в'ялий, чи добре розвивається, чи часто хворіє. Якщо малюк спритний, задоволений життям, поводиться як здоровий, то проблема з кількістю "дорослої" їжі - марне мамине занепокоєння.

Ризик карієсу.

Деякі фахівці вважають, що довге годування грудьми - особливо ночами - сприяє розвитку карієсу. Але фізіологія смоктання така, що грудне молоко не знаходиться довго у роті: сосок

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #39 : 07 Квітень 2010, 02:48:24 »
розташовується на рівні м'якого неба, і молоко відразу потрапляє в горло. Крім того, деякі компоненти грудного молока (лактоферин і імуноглобуліни класу A і G) навіть можуть  служити профілактикою карієса. З точки зору розвитку карієс набагато небезпечніше соки і інші рідини, окрім води які малюк отримує з пляшки. Дійсно, карієс трапляється і у грудних малюків, і у "штучникам", тому що його причиною стає зовсім не мамине молоко. У раннього карієсу є багато чинників розвитку, від поганої спадковості до зовсім образливої звички дорослих облизувати ложку, з якою годують крихітку. Також було виявлено, що грудне молоко практично не впливає на кислотно-лужний баланс в порожнині рота тоді як майже усі марки сумішей роблять середовище кисліший що допомагає розмножуватися стрептококам, яких звинувачують в руйнівному впливі на зуби. Також виявилось, що суміші розчиняють зубну емаль, тоді як грудне молоко, навпаки, реминерализирует її (тобто "поставляє" зубам кальцій і фосфор). Дослідники дійшли висновку, що людське молоко, омиваючи зуби, не призводить до карієсу, якщо на зубах відсутнє інше джерело вуглеводів, необхідних бактеріям для розмноження.

Він не кине груди сам.

Цікаво, що результати досліджень, зроблених до 1940-х років, показували середню тривалість годування грудьми близько 2.8 років. Цей термін став значно менше тільки з широким поширенням суміші, а раніше це вважалося цілком нормальним. Сьогодні ж, як показує практика, якщо малюкам дають смоктати груди стільки, скільки вони хочуть, то найчастіше вони відлучаються від грудей самі, без суперечок і емоційних травм, між 3 і 4 роками. Не усі мами готові годувати саме такий термін, але у будь-якому випадку, відлучення потім півтори-двох років проходить вже досить поступово і безболісно, при дотриманні основних правил завершення грудного вигодовування. Дитина просто переростає потреба в маминих грудях, як переростає потреба повзати на користь уміння ходити. Іноді цей термін виявляється трохи менше або більше, але у будь-якому випадку дворічна дитина годується вже зовсім не з такою частотою з якою годувався місячний або навіть однорічний крихітка

Патологічна залежність від матері.

Цей модний сьогодні "діагноз" в деяких випадках дійсно виправдовується. Так, реально зустрічаються сім'ї, де дитина бажає вибудовувати стосунки тільки з матір'ю, і поводиться з нею немов маленький тиран, а спілкування з іншими людьми у нього не складається. Ось тільки при найближчому розгляді часто виявляється, що обумовлено це зовсім не годуванням грудьми, а особливостями маминої поведінки. Причому "патологічна залежність" зустрічається і в сім'ях з дітками -"штучникам" - просто постійні прикладення до грудей роблять таку особливість помітнішою. І відлучення не вирішує проблеми, а просто переводить її в іншу площину. Що ж потрібно враховувати годуючій мамі, щоб її стосунки з малюком не переросли в "патологічну залежність"? Сучасні мами часто просто не мають досвіду взаємодії з дитиною, що підросла, а досвідом довгого годування у нас, на жаль, володіють і зовсім небагато. Головне, що треба пам'ятати - поведінка і мами, і дитини з віком змінюється, і бігунок вимагає вже не того відношення, що новонароджений крихітка. Якщо задовольняти усі вимоги однорічної дитини так само як колись місячного - малюк дійсно перетвориться на тирана.

Так, годування на вимогу дитини повинне безумовно дотримуватися на першому півріччі життя. У другому півріччі у малюка вже можна забирати груди, якщо цього вимагають мамині обставини, але все-таки не тоді, коли дітки смокчуть активно і з великим бажанням. Приблизно з другого року життя малюкові не лише можна, але і треба іноді давати груди не відразу, коли він її просить. Проте, якщо мама відмовляє в грудях, потрібно не просто відмовляти (тоді у дитини починається паніка), а пояснювати коли він зможе її отримати, наприклад: "Я дам тобі молочка, як тільки ми прийдемо додому". Нарешті, не варто

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #40 : 07 Квітень 2010, 02:48:35 »
відкладати годування, якщо дитині це дійсно необхідно: він сильно втомився, хоче спати, йому боляче або страшно. Багато мам після року малюка вже виходять на роботу і залишають певну кількість годувань в добу, зручну і для мами, і для малюка.

Багато мам на другому році годування починають дуже чітко виділяти ситуації, коли дитина підходить прикластися до грудей просто від нудьги. Ось саме ці докладення краще всього постаратися скоротити, наскільки це можливо. У природних умовах дитина у міру зростання все більше віддаляється від мами заради взаємодії з іншими людьми і світом в цілому. Але в умовах звичайної міської квартири такої можливості у дитини зазвичай немає, ось він і продовжує взаємодіяти з мамою постійно посмоктуючи груди. Недивно, якщо дитина, знаходячись удома, може хотіти нескінченно прикладатися до маминих грудей і взагалі не згадувати про неї в гостях або на цікавій прогулянці. Тому, якщо дитина явно просить груди тільки тому, що йому нудно - краще постаратися знайти йому цікаве заняття. І навпаки, іноді трапляється, що мама сама пропонує груди, намагаючись відвернути дитину від якогось небажаного заняття: не варто удаватися до такої "палочки-виручалочки" якщо тільки не хочете виявити що ваш бігунок годується раз десять в день і навіть частіше!

Вже до кінця першого року життя крихітка зазвичай починає дуже вільно обходитися з маминими грудьми. Спочатку це розчулює, але мамі завжди треба замислюватися про перспективу. Чи хоче вона, щоб півтори- або дволітня дитина в будь-який зручний йому момент починав розстібати на ній кофтину? Як правило, немає - а це означає, що для малюка треба відразу позначити певні межі і рамки в його поводженні з грудьми. Груди все-таки належать мамі, а не дитині, і пам'ятати про це повинні обоє. Не можна дозволяти малюкові самому діставати груди з одягу, хоча він може показати, що потребує прикладення. І тут дуже важлива чітка лінія поведінки, яка пояснюється діткам в доступній формі. Будьте готові до того, що дитина обов'язково кілька разів спробує сама добути груди із скандалом просто для того, щоб подивитися, що з цього вийде: чи може він диктувати мамі свої умови. Дитину можна відволікати і розважати, можна роз'яснювати, але головне - не міняти висловленої позиції. Для тямущих дітей іноді вистачає одного разу; діти, які підозрюють в мамі слабинку, можуть повторити це двічі або тричі але якщо у мами позиція тверда - на цьому усе закінчується. Ну а якщо мама поступається, дитина свої висновки зробить.

Так само варто відноситися і до питань особистої зручності. З самого початку лактації мама повинна влаштовуватися для годування так, щоб їй було зручно, адже прикласти дитину правильно можна фактично в будь-якому положенні. "Жертви", коли мама терпить якусь небажану поведінку дитини, на зразок прикушення або теребення грудей, хворобливого смоктання, годування в незручній позі - ніколи себе не виправдовують. Усе це призводить лише до того, що у мами накопичується невдоволення і в якийсь момент вона вибухає і вирішує відлучити дитину від грудей - тоді як можна просто своєчасно потурбуватися про обопільну зручність і продовжувати насолоджуватися усіма перевагами довгого годування!

Що стосується повноцінного спілкування з іншими членами сім'ї, то для дитини воно не просто бажане, але і необхідно. Починаючи з другого півріччя життя дитини мама, якщо вона ще не вийшла на роботу, може іноді йти з будинку на деякий час без малюка. Крихітка на цей час повинен залишатися з людиною, до якої звик і якому довіряє. Це важливо тому, що дитині треба навчитися вибудовувати свої стосунки з кожним членом сім'ї по-різному. Наприклад питання із засипанням без грудей турбує дуже багатьох мам, які просто упевнені, що їх крихітка не зуміє заснути по-іншому. Якщо мама будинку, дитина дійсно сприйме в багнети будь-яку спробу укласти його спати без грудей, та ще і не мамою. Якщо ж малюк знає, що мами будинку немає, то він задовольняється тим, що є! Важливо тільки, щоб той, хто залишається з дитиною, розумів: він -не мама, і йому доведеться виробляти свої власні прийоми для укладання малюка спати. Якщо, наприклад, у тата постійно крутиться в голові "Ну як він у мене засне без грудей"?!, тоді і дитина турбуватиметься. Але якщо родич або няня твердо упевнені в тому, що крихітка повинен спати - те дуже скоро виявиться, що

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #41 : 07 Квітень 2010, 02:48:48 »
малюк прекрасно засинає без мами і без грудей. Те ж відбувається і з годуванням дитини звичайно їсть за відсутності на першу вимогу грудного молока і наявності чіткої маминої позиції малюк із задоволенням з'їсть суп або кашу.

При правильно побудованій стратегії маминої поведінки довге годування грудьми йде дитині тільки на користь. Не варто перетворювати ідею про годування грудьми в догму. Не доводиться сумніватися, що значне число людей у сучасному світі благополучно виросли і без досвіду грудного вигодовування. Але успішне і тривале грудне вигодовування дає хороший старт і фундамент для стосунків матері і дитини і для взаємодії дитини і навколишнього світу. І нехай сьогодні в більшості країн світу довге годування вже не є питанням життя і смерті, але воно як і раніше залишається засобом вираження любові для мами і малюка.

Джерела:

Матеріал з розсилки "Вигодувати малюка з любов'ю" (Випуск 34-35 від 17 грудня 2006 року)
Керівництво для лікарів "Охорона, підтримка і заохочення ГВ в ЛПУ допомоги породіллі і дитинства", Мінохоронздоров'я, 2005 г.
Джумагазиев А.А., Козина Т. Ф. і Рожкова О. Н. "Значення ГВ і психологічної єдності матері і дитини для його нервово-психічного розвитку".
Матеріали з сайту Міжнародної Молочної Ліги
Collaborative Group on Hormonal Factors in Breast Cancer. Lancet. 2002 Jul 20;360(9328):187- 95
Stuebe A., Michels K., et al. Duration of lactation and incidence of myocardial infarction in middle to late adulthood. Am J Obstet Gynecol. 2009 Feb;200(2) :119- 20.
Groer MW. Differences between exclusive breastfeeders, formula - feeders, and controls: a study of stress, mood, and endocrine variables Biol Res Nurs. 2005 Oct;7(2) :106- 17
Sowers, M., Randolph, J., Shapiro, S. Jannausch, M. A prospective study of bone density and pregnancy after an extended period of lactation with bone loss. OstOstet Gynecol 1995; 85:285.
Joylyn Fowler Garden Grove CA USA From NEW BEGINNINGS, Vol. 19 No. 5, September - October 2002, p. 164- 169
Дата публікації : 26 Червня 2009
Автор статті : Любов Граевская

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #42 : 07 Квітень 2010, 13:46:13 »
Я годувала доцю 1,5 роки. Потім зробила перерву на 5 днів (приймала антибіотики) і доця уже сама потім не просила ціцю, то я й не давала. Поки годувала, то ми взагалі не хворіли (2-3 рази були тільки сопельки), так добре було!!!

Offline ira 11.06

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +269/-1
    • Награды
« Reply #43 : 07 Квітень 2010, 15:29:25 »
А я знаю дітей які в 9 років далі смокчуть ціцю. І це нормально?  d110 .  Дитина сама ніколи від грудей не відстане. Я вважаю що годувати треба до 2 - 2,5 років максимум. Далі це вже зайве.

Offline Galaif

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +10/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роксолана - 2007
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #44 : 07 Квітень 2010, 18:21:55 »
 Свою Роксинку годувала грудьми 2 роки і 2 місяці. Була готова годувати і до 3 років при потребі. Але молоко само пропало. Цікаво, що за час вигодовування дитини груддю я три рази їздила в Кривий Ріг на три доби на операцію і за цей час молоко не пропало. Звичайно, його трохи зменшувалося, не зважаючи на зціджування, але по приїзді додому щораз доня так відсмоктувала, що воно знову текло цівочкою як у перші місяці. А причина припинення вироблення молока виявилася дуже банальною. Увесь час я пила чаї з ромашки, цвіту липи і шипшини. І ось захотілося щось нового, попросила чоловіка купити в аптеці якийсь новий трав"яний чай. Чоловік приніс м"яту. Вироблення молока різко пішло на спад, але я так і не здогадалася яка причина цьому. Через декілька місяців чисто випадково знайшла інформацію про те, що мята припиняє лактацію . Добре що раніше не почала пити м"ятний чайок  d16.

Відлучення від грудей донечка сприйняла нормально, ще інколи просила цицю, ала трошки посмоктавши і не отримавши нічого сама відверталася.

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #45 : 07 Квітень 2010, 18:31:33 »
Цитувати
     Через декілька місяців чисто випадково знайшла інформацію про те, що мята припиняє лактацію . Добре що раніше не почала пити м"ятний чайок  .

Відлучення від грудей донечка сприйняла нормально, ще інколи просила цицю, ала трошки посмоктавши і не отримавши нічого сама відверталася.         
ну про мяту це не правда! я перші 6 місяців мятний чай пила літрами і навпаки молока було дуже багато!!!!!!!!!!!!!!!!
а як саме писали що мята погано впливає на лактацію,?????????? вже аж цікаво!!!!!!!!!!!!!1

Offline Galaif

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 07 Квітень 2010, 18:59:32 »
Цитувати
ну про мяту це не правда! я перші 6 місяців мятний чай пила літрами і навпаки молока було дуже багато!!!!!!!!!!!!!!!!
  стверджувати не буду, але повірила в це тому, що побачила такий збіг в своїх діях. Можливо це ще і від маминого організму залежить? Ліки ж також по різному діють на різних людей, на одних діють, а іншим як мертвому припарка  d111.

Цитувати
а як саме писали що мята погано впливає на лактацію,?????????? вже аж цікаво!!!!!!!!!!!!!1
Дослівно не памятаю і де саме, тому що прочитала цю інформацію побіжно, але писав якийсь педіатр .

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #47 : 07 Квітень 2010, 21:22:29 »
Цитувати
  але писав якийсь педіатр 
ой, якби слухати деяких педіатрів то багато діточок би давно були на штучному вигодовуванні, і т.п..................... звичайно що різні трави по різному діять на всі, але я думаю у твоєму випадку було ще щось окрім чаю чого просто не замітила.......... я це веду  до того щоб дівчатка що годують чи збираються годувати прочитавши таку інформацію не шарахкалися від мяти, бо вона діє заспокійливо на організм а це основне для успішного ГВ!!!!!!!!!! z5

Offline Galaif

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #48 : 07 Квітень 2010, 21:47:54 »
 Пошукала інформацію на цю тему в інеті:
ось тут можна почитати (переостанній абзац) - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
і ще одна стаття - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
ще одна ( інформація в кінці статті) - Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline irunado

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #49 : 07 Квітень 2010, 22:04:16 »
ну там ж не сказано що як хочеш завершити гв то випий мяти  d27 d27 d27 там цілий комплекс, і на мою думку мята не так знижує вироботку молока скільки заспокоює маму і без того знервовану і яка переживає як правильно
відлучити від грудей дитинку

! а  спокій залог успіху у всьому!!!!!!!!!!!!

Offline Galaif

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #50 : 07 Квітень 2010, 22:16:29 »
 Звичайно, мята - це не таблетка, яку випив і на другий день молока не стало, вона поступово зменшує його, до можливого повного зникненяя. В моєму випадку я пила мятний чай десь на протязі двох-трьох тижнів по декілька разів на день і молоко почало різко зменшуватися, поки не пропало зовсім, хоча місяць перед тим, як я вже писала, його було досить. Інших препаратів чи продуктів я не вживала, тому й зробила відповідний висновок.