Автор Тема: Інтернет етикет  (Прочитано 3329 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline juliarobertsАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Інтернет етикет
« : 27 Травень 2012, 00:02:17 »
Знайшла ось таку чудову статтю - збір правил мережевого етикету, правил спілкування в Інтернеті. Дуже раджу прочитати усім і висловити свою думку  :)

У 1994 році на світ з'явилася книга в якій були сформульовані десять основних правил нетикету,
дотримання яких істотно полегшить життя як вам, так і оточуючим.

Правило 1. Пам'ятайте, що Ви говорите з людиною. Одне з найбільш очевидних і все ж найчастіше порушуване правило в мережі. Дуже багато хто забуває, що їх співрозмовник - не комп'ютер, що за літерами на екрані ховається жива людина, якого легко образити, і розташування якого, одного разу втративши, може бути дуже складно повернути.

Правило 2. Дотримуйтесь тих самих стандартів поведінки, що і в реальному житті. Інтернет створює відчуття анонімності, вам здається, що вам ніхто нічого не зробить, тим самим з'являється помилка, що в мережі правила поведінки не такі самі. Необхідно дотримуватися етику спілкування, а також залишатися в рамках закону, як в реальному, так і у віртуальному просторі.

Правило 3. Вам особливо важливо пам'ятати, якого стилю спілкування дотримуються ваші собеседнікі. В більшості давно сформованих мережевих колективів є свої писані або неписані правила, якими із задоволенням поділяться з новачком. Універсальним є рада перший час посидіти в куточку, подивитися і послухати. Не варто намагатися нав'язувати свої правила і вчити співтовариство, навіть якщо Ви впевнені, що всі неправі. Зрештою, Ви прийшли до спільноти, а не співтовариство до Вас.

Правило 4. Поважайте час і можливості інших. Так, ви - пуп Землі. От тільки інші пупи про це не знают. Не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення. Не потрібно нав'язувати себя. Поважайте думку інших і напевно зустрінете аналогічне до себе отношеніе. Не публікуйте запис на всю сторінку, що містить купу картинок і море текста. Зробіть вступ і одну-дві картинки, а решта приберіть під кат. Це повага до інших записів (а значить і до авторів), та й економія чужого трафіка. Не потрібно публікувати поспіль кілька своїх записів. Це теж виглядає ..... не зовсім чемно по відношенню до інших. (м'яко кажучи) Якщо знайшли десь цікаву тему і вирішили поцупити, опублікувати, не полінуйтеся вказати джерело і автора. (Якщо тама авторська, тобто не скопійована десь тупо) Якщо викласти під своїм ім'ям, можливо ні хто і не помітить, але майже напевно це колись виявиться і про вас складеться ...... не дуже гарна думка.

Правило 5. Зберігайте обличчя. Репутація в Інтернеті значить нітрохи не менше, ніж в реальному житті. Звичайно вся аудиторія Інтернету про Вас не дізнається, але брати за інтересами та сайтам можуть знати Вас як повноцінну людину. Якщо навіть на першому етапі знайомства з Інтернетом ніків буде декілька, з часом один з них стане головним, тим, в якому ви себе відчуваєте спокійно і надійно, можливо - навіть надійніше, ніж в паспортному імені. Чи варто його бруднити репутацією скандаліста? Вискочки? Невігласа? Зануди?

Правило 6.  Помагайте іншим там, де Ви це можете робити. Мережа - найбільша бібліотека та сховище всіх можливих знань. Ви в це вірите? Це не так. В інтернеті з'являється тільки та інформація, яка хоч трохи представляє вигоду автору. За цим можуть виникнути питання, відповідей на які в Мережі немає. Саме люди, з якими ми зустрічаємося в Мережі можуть допомогти Вам. Якщо ви побачили питання і можете на нього відповісти - відповідайте. Якщо новачок просить у вас допомоги - допоможіть, як колись допомогли вам. Якщо ж вам ніхто ніколи не відповідав на питання, не розповідав щось потрібне або не допомагав, продовжуйте відповідати, розповідати і допомагати. Світ стає краще, коли ми допомагаємо іншим, а ми самі - щасливішими.

Правило 7.  Не вплутуйтеся в конфлікти і не допускайте їх. Людину, що давно живе в Мережі, як правило, впізнаєш не по запаленим червоним очам і рефлекторному тремтінню пальців рук. Людина, що давно живе в Мережі, відрізняється міцними нервами. Якщо ви всерйоз думаєте, що якогось інтернетного аксакала можна здивувати лихо закрученим матірним загином, вставленим в розмову про високу готику, то подумайте ще трохи. Бажання відзначитися видає в вас новачка куди вірніше, ніж нік «я-тут-новенький». Ті, хто в Мережі давно, розпізнають майбутній скандал в зародку і намагаються втекти від нього на безпечну відстань. І це при тому, що вони самі можуть подібний скандал спровокувати явно епатажним повідомленням. Але бризкати слиною, доводячи в 300 повідомленнях, що співрозмовник нічого не розуміє в даній темі - доля слабких.

Правило 8. Поважайте право на приватну переписку. Ні, я не думаю, що мої шановні читачі лазять по чужих речей і читають чужі листи. Але це правило можна і потрібно тлумачити більш широко. А саме: не поширюйте в Мережі особисту інформацію інших людей - реальні імена, адреси, телефони, фотографії. Ніколи - ні за яких умов! - Не публікуйте логи ваших розмов тет без згоди співрозмовника або кількох співрозмовників, якщо розмова припускав конфіденційність.

Правило 9.
Не зловживайте своїми можливостями. Віртуальний простір передбачає різний доступ до тих чи інших ресурсів, різний рівень знань в тих чи інших питаннях. Володіючи перевагами над іншими користувачами, не слід користуватися ними.

Правило 10.  Вчіться прощати іншим їхні помилки. Або хоча б час від часу згадуйте, скільки помилок зробили ви.
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

Offline Lilysin*ka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійчик та Матвійчик
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Інтернет етикет
« Reply #1 : 27 Травень 2012, 12:22:42 »
Дуже цікава тема!!!!Я перечитала з задоволенням.Дуже актуальна для мене!!!!
Цих правила дійсно потрібно дотримуватися!!Бо ми дійсно деколи забуваємо,що з нами спілкується жива людина,що перед тим як щось писати потрібно подумати так як і в житті!Тобі +
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Viktorija

• Кожне бажання дається нам разом з силами для його здійснення
  • Адміністратор
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +908/-0
  • 0997014531
    • http://vikitoys.blogspot.com/
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
« Reply #2 : 27 Травень 2012, 12:31:08 »
Юлічка, дійсно корисна інформація, хоч не читала раніше але керуюсь цими правилами!
Цитувати
Так, ви - пуп Землі. От тільки інші пупи про це не знают.
  d27 класна цитата  z4

Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Пишіть мені з таких питань:
Проблеми з входом на форум, пишіть сюди: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline latifa

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +512/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олежик, Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #3 : 27 Травень 2012, 13:32:11 »
Дуже цікава і корисна інформація.

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #4 : 27 Травень 2012, 20:45:32 »
мені реально сподобались правила, захотілось навіть розіслати в приват їх деяким форумчанкам  d30 d30 d30

найбільш цікаві правила №4 і №7.

Offline Natka-Solo

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +145/-0
  • ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Анна - 19.10.2006 р. н., Ілона - 09.02.2012 р.н.
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
« Reply #5 : 29 Травень 2012, 14:40:41 »
дуже корисна інформація лови + за темку
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Mandarunka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +242/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #6 : 29 Травень 2012, 15:45:47 »
Юль, правила кльові z4, вони для мене до цього були неписані, тепер писані (тобто цитовані) d27

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +361/-0
    • Награды
« Reply #7 : 29 Травень 2012, 16:01:19 »
ой, про помилки - я так себе стримую  d100 хоч я би не скандалила, але завжди думаю чи треа з тим взагалі заводитися. Колись як лише прийшла на форум і почала когось там трохи поправляти - то й зразу дістала "по башці", ніколи не знаєш як людина відреагує, тепер воно мені нафіг не треба, хай пишуть як хочуть, свою дитину я буду вчити писати правильно  z2

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #8 : 29 Травень 2012, 17:56:09 »
дякую Джет, а то я цього пункту нерозуміла  d27  

насправді мені як редактору важко непомітити помилки, але! я навчилась і вважаю тепер це просто "стилем" людини  d27
і вважаю що форум - це спілкування, хоч якими буквами-цифрами буде написано - яка різниця, якщо людина хороша?..  d112 :) :) :)

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #9 : 29 Травень 2012, 18:04:19 »
я часто допускаю помилки - спішу (до речі і Іра і Юля ви теж зробили по помилці щойно :))

Offline Cinderella

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +54/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Стасік
« Reply #10 : 29 Травень 2012, 18:08:54 »
На рах. помилок, то мені їх частенько допомагає робити синочок або допоможе відправити повідомлення на пів слові d27 d27

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #11 : 29 Травень 2012, 18:09:59 »
ану, ану, Halyna, навчи нас нерозумних  d142 d142 d142

разом-окремо, пропуск та заміна букв, відсутність ком та апострофів - це вибачайте взагалі інтернетівська фішка. якби такого не було - в неті б ніхто не писав  d27

про таке дівчатат вже сперичались в темі Маріанни , хто має бажання вам сюди

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 29 Травень 2012, 18:14:37 »
Цитувати
нерозіміла

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 29 Травень 2012, 18:15:08 »
Цитувати
треа

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #14 : 29 Травень 2012, 18:16:10 »
але я, взагалі, це доброзичливо підмітила :)
просто так себе оправдовуючи, свої помилки, бо сама потім бачу, але не хочу тратити час, щоб виправляти :)

• Новенька
  • *
    • Награды
« Reply #15 : 29 Травень 2012, 18:18:01 »
капец помилки, як тепер людям в очі дивитись?  d16  ой. згадала, я ж вмію користуватись кнопкою Редагувати! яке щастя! :)

Цитувати
Правило 10.  Вчіться прощати іншим їхні помилки. Або хоча б час від часу згадуйте, скільки помилок зробили ви.

Цитувати
Правило 4.  Поважайте час і можливості інших. Так, ви - пуп Землі. От тільки інші пупи про це не знают. Не слід очікувати миттєвої реакції на повідомлення. Не потрібно нав'язувати себя. Поважайте думку інших і напевно зустрінете аналогічне до себе отношеніе. Не публікуйте запис на всю сторінку, що містить купу картинок і море текста. Зробіть вступ і одну-дві картинки, а решта приберіть під кат. Це повага до інших записів (а значить і до авторів), та й економія чужого трафіка. Не потрібно публікувати поспіль кілька своїх записів. Це теж виглядає ..... не зовсім чемно по відношенню до інших. (м'яко кажучи) Якщо знайшли десь цікаву тему і вирішили поцупити, опублікувати, не полінуйтеся вказати джерело і автора. (Якщо тама авторська, тобто не скопійована десь тупо) Якщо викласти під своїм ім'ям, можливо ні хто і не помітить, але майже напевно це колись виявиться і про вас складеться ...... не дуже гарна думка.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +361/-0
    • Награды
« Reply #16 : 29 Травень 2012, 18:19:15 »
я часто допускаю помилки - спішу (до речі і Іра і Юля ви теж зробили по помилці щойно :))
це не помилки, це ОПИСКИ ;) в нас тут була гаряча тема про правильність мови. Коли людина в спішці набирає сусідню букву (або от я часто набираю порсто замість просто)  а коли людина пише педіатОр, або безквіт (замість бісквіт) - то це просто неграмотність і треба вчитися ;) хоча так, головне, щоб людина була хороша, але коли вона ще й грамотна  z4 d3