Голосування

Епізіотомія. А вам робили?

так
193 (76%)
ні
57 (22.4%)
хотіли зробити, але народила сама
4 (1.6%)

Всього голосів: 253

Автор Тема: Епізіотомія: "важкий" етап після пологів  (Прочитано 28704 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
Епізіотомія - це хірургічний надріз, розсічення промежини в пологах. На жаль, досить часте явище  :(

Для чого проводять:
- Для зменшення тиску тканин промежини на голівку малюка, щоб уберегти хребет дитини від можливих ускладнень.
- З метою прискорення тривалих пологів голівки малюка, щоб не допустити кисневого голодування дитини
- Коли з'являється загроза мимовільного великого розриву промежини породіллі, хірургічні розрізи заживають краще ніж розриви.

Існують три основні типи епізіотомія:
    * При перінеотоміі (грец. perineos промежину + tomē розріз, розтин) промежину розсікається по серединній лінії (від задньої спайки великих статевих губ в напрямку ануса, але не доходячи до нього). Лікарі, які виробляють розсічення, віддають перевагу саме цьому типу, завдяки більш швидкому загоєнню шва. Однак при перінеотоміі іноді трапляються ускладнення, коли в подальшому розріз рветься до прямої кишки.
    * При серединно-латеральної епізіотомія розріз проводять під кутом 45 °. Він може бути за необхідності продовжений, тому що немає небезпеки зачепити анус.
    * Третій тип - латеральна епізіотомія, розсічення роблять так само під кутом 45 °, але на 2 см вище, ніж при серединно-латеральної епізіотомія. Так як шов після такого розрізу погано і довго заживає, цей тип зараз майже не використовується.

Як уникнути?

Потрібно готувати себе до пологів ще й у цій частині. Робити спец. вправи, масаж промежини, тим самим підвищуючи еластичність тканин.

Ізометрична гімнастика (тобто напруження м'язів піхви і промежини протягом приблизно 10 секунд, після чого м'язи можна повільно розслабити).
Вправи можна починати з самих ранніх строків вагітності, виконувати 20-25 разів протягом дня. Початкове положення може бути будь-яким - лежачи на спині, сидячи або стоячи. Починаючи з 16-17-го тижня вагітності виконувати цю вправу лежачи не рекомендується, оскільки зростаюча матка може здавлювати нижню порожню вену.

Масаж промежини
За два місяці до передбачуваних пологів почніть робити масаж своєю промежини. Його потрібно проводити щоденно. При цьому треба використовувати рослинні олії (деякі акушери радять персикове масло або суміші різних ефірних олій). Такий масаж дозволяє домогтися більшої еластичності (розтяжності) тканин промежини, що при пологах буде дуже корисним і дозволить уникнути епізіотомія.

Offline Vika

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +2/-0
  • Двічі матуся!
    • Награды
Re: Епізіотомія
« Reply #1 : 04 Лютий 2010, 14:31:08 »
Мені робили при перших пологах. Відчула що пече, потім родився синулька. Коли різали не боліло, аколи зашивали то біль була, мене підкидало, а потім я розслабилась, бо поняла чим більше рипаюсь тим довше будуть робити, дивилась на синульку, щоб відволіктись. А при других пологах хотіли різати, так казали що як перші різали, то і другі будуть, але родила сама, без розривів навіть  :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Скарлет

• Своя Мамка
  • Репутація: +120/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Лілія
« Reply #2 : 15 Лютий 2010, 18:56:42 »
Робили і мені цю процедуру через те що дитинка велика була - 4,350 кг. Зажило нормально і швидко, проте як згадую промивання швів в перші дні після пологів, то мурашки по тілу  d16.
Життя занадто коротке, аби носити ще й довгу спідницю.
                                                                         Флоріан Боднар

Offline admin

• Адміністратор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
« Reply #3 : 15 Лютий 2010, 18:59:17 »
Промивання це щось, кайф неймовірний  d30

Offline Валерівна

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +315/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся, Даринка
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #4 : 15 Лютий 2010, 21:27:33 »
І я через таке пройшла  d16
Коли різали не чула, а як почали шити, то почала так верещати, що дали наркоз  :8

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #5 : 15 Лютий 2010, 22:30:24 »
Слава Богу мене ні при одних родах не різали, боли два рази по мал.розривчику на один шов d20

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #6 : 31 Березень 2010, 11:43:41 »
Мене різали, бо синулька великий 4100, а у мене таз звужений. Боляче не було, а лише відчувала, як скальпель розсікає тканину. Зате, коли шили, я кричала, що краще ще раз народжу, ніж терпітиму ті адські муки зашивання. Справа в тому, що мені вкололи 7 ампул новакаїну, а він не взяв, тому шили мене наживо. Аж мурашки по шкірі йдуть, як згадаю. А коли виписали мене з роддому, на наступний день трохи розійшовся шов. Я дуже переживала, що буде страшний великий рубець, але все так затягнулося, що й сліду не лишилося, просто загоювалося довго - майже 1,5 місяця.

Мій блог Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline мамуська

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +11/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ольга
« Reply #7 : 17 Квітень 2010, 11:24:24 »
Мені зробили один невеликий надріз. Я наслухавшися розповідей про епізіотомію  від подруг, боялася цього найбільше. Але боляче дійсно не було. І як зашивали було терпимо. А от коли в кінці заливали зеленкою, то дмухали, щоб не пекло і лікарка, і акушерка, і ще моя мама збоку.  d27За це їм всім дякую. d4 d131

Offline naddy.b

• Своя Мамка
  • Репутація: +28/-0
  • Користувач забанений!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #8 : 17 Квітень 2010, 16:51:43 »
Аналогічно, різали і шили - нічого, а от зеленка.... бр... добре, що акушерка за руку тримала, було легше...

Offline христина

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: христина
« Reply #9 : 11 Травень 2010, 17:20:23 »
мене також розрізали коли дитина була вже на виході. Коли різали то не боліло бо вкололи знеболююче, але відчула як розрізали, а коли зашивали то я взагалі все проспала під наркозом :). Проте коли почала відходити, то це було щось d107, 3 дні не могла з ліжка встати, думала що вже не зможу ходити як нормальна людина.... ;)

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #10 : 13 Червень 2010, 23:44:33 »
Мені "повезло" цю процедуру пережити два рази - враження просто незабутні - нікому б не побажала!d35

Offline natashka

• Самый лучший подарок, который дарит нам судьба - это люди, которым мы говорим "спасибо, что ты есть"
  • Активна Мамка
  • Репутація: +69/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #11 : 14 Червень 2010, 20:13:19 »
і я це пережила...коли робили розріз не боліло, зашивали з новокаїном,  його дії зразу не відчула...зате потім менше боліло... :(

Offline Метелик

• Щаслива, тому що двічі мама !
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +727/-0
  • До мене тільки на ти!
    • Місце, де я творю!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Тетяна
« Reply #12 : 16 Червень 2010, 21:49:51 »
Мені робили епізіотомію, тому що сказали що в мене висока промежина, не відчула взагалі.А потім виявилось, що в мене часткове прирощення плаценти і потрібна була ручна ревізія порожнини матки, викликали анестезіолога., тому процес шиття і заливання зеленкою я не відчула...А ще я виявилась унікальна, в мене алергія на вікрил (шовний матеріал) і через декілька днів в мене почали утворюватись лігатурні нориці і шви розходились, використовували Куріозин рідину (декілька разів на день капали на шви), щоб грануляції утворювались...

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Nepodarunok

• Віддана Мамка
  • Репутація: +477/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 5.5 років
  • Ваше справжнє ім’я: Алла
« Reply #13 : 16 Червень 2010, 21:58:39 »
Ото "пощастило" d16 В менеправда теж один чи два стібки розійшлися, але якось все зрослося.

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #14 : 16 Червень 2010, 23:00:28 »
Ну нічого собі d107, добре,що мене ніразу не різали

Offline Eva

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мари
« Reply #15 : 21 Вересень 2010, 23:22:27 »
А мне когда рожала уже врач хотела полоснуть, и через секунду уже малышка родилась до конца  d27 d112. Были внутренние разрывы, очень больно, когда возле клитора(выбачайте!) зашивали...А еще тяжело ходить было несколько дней после родов...такое ощущение, что мышцы на внутренней стороне бедра побывали в тисках и растянулись и не слушались...

Offline Кукуся

• Найщасливіша мамуся...
  • Свідома Мамка
  • Репутація: +33/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
« Reply #16 : 04 Листопад 2010, 18:18:37 »
І мені робили таку процедуру...але зашивали під наркозом!