Автор Тема: Консультації дитячого ортопеда-травматолога.  (Прочитано 43302 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +311/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юля
Цитувати
Чим грозить дитині скаліотична постава? Що робити, якщо її вже виявили? Бо головні умови , до її попередження дитина здаються виконує - спорт, правильний ранець, здається рівно ходить і сидить.?
Грозить сколіозом, а ти думаю сама знаєш що сколіоз дуже розповсюджений і що краще не допускати його розвиток.

Часто погіршується осанка в дітей, які мають такі хронічні захворювання як бронхіт, пневмонія, рахіт, бронхіальна астма.

Крім зарядки і гімнастики для попередження сколіозу треба дотримуватись таких правил:

1. З самого раннього віку треба слідкувати за тим щоб дитина спала в ліжечку, не на маминій подушці, не на дивані, а на хорошому, твердому матрасику .

2. Поза, в якій спить дитина теж має велике значення, найкраща поза - поза на спині, деколи на животику, якщо на бочку , постійно треба міняти сторону, не можна допускати щоб дитина спала на одному боці.

3. Так само беручи дитину на руки, ми беремо її майже завжди на одну сторону, і спинка дитини теж прогинається тільки в одну сторону, потрібно міняти руки, цим самим ми змінюємо положення дитини.

4. Не можна садити дитину раніше, ніж вона почне повзати d128

5. Водити портібно дитину теж чередуючи ручки. Привичка вести дитину завжди зліва чи справа від себе теж може призвести до порушень осанки.

6. Стіл і стільчик за яким сидить дитина повинні відповідати його росту, ніжки не мають висіти в повітрі, вони мають мати опору.

7. Звертайте увагу і на те, як тримається дитина протягом дня - як стоїть, ходить, бігає. Деякі діти можуть годинами сидіти на корточках, граючи в піску, або навалившись грудьми на стіл, розглядати картинки, малювати, читати. Треба нагадувати дитині про те, щоб тримала спинку прямо, не горбилася. З часом дитина звикне і буде робити це автоматично.

8. Дитина не повинна сидіти нерухомо більше 20 хвилин. Пропонуйте їй зайнятися іншими справами, погуляти.

9. Купуйте для школи хороший фізіологічний ранець, не сумку, яка носиться на одному плечі. Якщо ранець відмовляється носити, прослідкуйте, щоб йдучи в школу, дитина несла сумку на одному плечі, а зі школи - на іншому.

10.. Ліжко навіть для старшої дитини ні в якому разі не повинно бути занадто мяким. Ідеальний варіант - ортопедичний матрац.

Є певний комплекс вправ, якщо вже є порушення осанки, щоб обійтись без корсетів. Пізніше скину  ;)
Народити дитину - значить раз і назавжди наважитись на те, щоб ваше серце розгулювало десь поза межами вашого тіла...)

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Вправи для попередження (профілактики) сколіозу:

Вправи можна виконувати з 4-х рочків.

1. Нехай дитина стане прямо, руки - за голову. З силою відводимо руки в сторони, потім піднімаючи їх догори прогнутися і завмерти в цій позі на 2-4 секунди. Повертаємося у вихідне положення.

2. Для цієї вправи знадобиться гімнастична палиця. Якщо вдома такої не виявилося - можна взяти швабру, наприклад. Стати прямо, завести палицю за спину: верхній її кінець повинен бути притиснутий до голови, нижній кінець - до таза. Тримаючи таким чином палицю, нехай дитина виконає наступний комплекс:
1) присісти - повернутися в початкове положення,
2) нахилитися вперед - повернутися в і.п.,
3) нахилитися вправо і вліво. Кожен рух виконується 8-12 разів.

3. Вправа «човник»: лежачи на животі з витягнутими вперед руками відриваємо одночасно від підлоги верхню частину тулуба й ноги і затримуємося в такому положенні на 3-5 секунд. Повторити 4-6 разів.

4.  Для наступної вправи укладіть дитину на живіт і притримуйте їй ноги. Нехай малюк витягне руки вперед, піднімає верхню частину тулуба максимально високо, завмре на 3-5 секунд і повернеться назад, 4-8 повторень буде достатньо.

5. Вправа «велосипед»: лежачи на спині, підняти зігнуті в колінах ноги і «крутити педалі». Провторяем 12-16 разів.

6. Вправа «ножиці»: прямі ноги підняти на 45 градусів по відношенню до підлоги і робити ними «ріжучі» рухи, як ножицями. Повторити 6-8 разів.

7. Нехай дитина стане на крок від стіни і підніме руки вгору. Доторкнувшись руками стіни необхідно прогнутися назад якомога сильніше і повернутися в поч. положення. Повторити 5-8 разів.

Фізичні вправи для виправлення порушень постави:

Вправи призначені для школярів середніх і старших класів, і виконувати їх краще всього перед великим дзеркалом.

1. Стоячи біля стіни без плінтуса і торкаючись її лопатками, сідницями і п'ятами, розвести руки (до рівня плечей), ковзаючи ними по стіні (долоні при цьому звернені вперед); злегка напружити м'язи спини, рук. Потім опустити руки і розслабитися. Голову весь час при виконанні вправи необхідно тримати прямо. Дихання - довільне, кількість повторів - до п'яти.

2. Стоячи в тому ж вихідному положенні, що і в попередній вправі, перевірити правильність прийнятої постави перед дзеркалом, відійти, зберігаючи поставу. Повторити вправу не менше трьох разів.

3. Кисті на поясі пальцями вперед, лікті торкаються стіни. Присісти, ковзаючи, по стіні руками, лопатками і сідницями; встати, зберігаючи правильну поставу. Під час виконання вправи спостерігати за собою в дзеркало - чи все правильно. Повторити 3-5 разів.
Народити дитину - значить раз і назавжди наважитись на те, щоб ваше серце розгулювало десь поза межами вашого тіла...)

Offline Мафросія

• Ніколи не припиняй посміхатися, бо хтось може закохатися в твою посмішку!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +174/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ярик 14 років, Влад 8 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Підкажіть, де можна ходити на лікувальну гімнастику дитині 8 років зі сколіотичною поставою хребта? Ті вправи, що ви написали, це добре, та в колективі дитина краще виконуватиме  і під наглядом чужої людини не буде сачкувати, так як з мамою. Якщо при поліклініці є такі заняття, то чи платні вони, і чи потрібне направлення лікаря? Заздалегідь вдячна вам за в-дь

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Цитувати
в колективі дитина краще виконуватиме  і під наглядом чужої людини не буде сачку
  Так, звичайно , можна водити дитину на лікувальну фізкультуру (ЛФК) в поліклініку на Тичини, якщо є напрвлення лікаря, треба заздалегіть записатись, там є невеличкі групки з дітьми, потрібно тільки заплатити добровільний внесок на поліклініку.

Offline Мафросія

• Своя Мамка
    • Награды
Направлення дає ортопед чи терепевт? Вибачте, якщо це безглузде питання :)

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Нічого d27 На те і є консультація :)
 Направлення дає ортопед-травматолог ;)

Offline Мафросія

• Своя Мамка
    • Награды
Дякую, попробую скористатися.  ;)

Offline kristina_2506

• Активна Мамка
  • Репутація: +22/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 30.06.2013
  • Ваше справжнє ім’я: Христина
Дуже дякую за відповідь!!! z4 Чомусь в мене не получається в приват відписати  :8
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Цитувати
Чомусь в мене не получається в приват відписати

Тому що у тебе поки що нема 10 корисних повідомлень  d112 Як тільки вони будуть, ти зможеш приймати і відписувати приватні повідомлення ;) Якщо виникатимуть ще питання по роботі форуму, то тобі сюди

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +278/-1
  • Слава Героям !!!! Герої не вмирають ...
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Артурчик, 02.03.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Сьогодні були на Гуцульській, взнавали інформацію про ортопедичне взуття і чи можна купити стельки - сказали, що діткам можна отримати таке взуття безкоштовно, але має бути довідка ЛКК тощо
То запитаю, порадьте, до якого із ортопедів краще звернутись за такою довідкою, щоб це зробити
І ще цікаво, як вони там знімають заміри, дитяча ніжка росте, ну в принципі на сезон вистачить поносити
І чи потрібно обовязково нам це взуття придбати, бо вже ніби настроїлась, чи то щось поможе це взуття
Нам поставили діагноз плосковальгусна постановка стопи

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Можете сходити до чоловіка завтра на прийом, якщо ще не впевнені чи потрібне це взуття, він подивиться і вже щось скаже, напрвлення дасть, якщо треба :)

Offline Luda75

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +88/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софійка-14р,Тоня та Іра-по 6р
  • Ваше справжнє ім’я: Люда
Але завтра субота,поліклыніка на Тичини не працює.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline O.LKA

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +278/-1
  • Слава Героям !!!! Герої не вмирають ...
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Артурчик, 02.03.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
Дякую , написала в приват
Точно, а що працює завтра поліклініка  d143

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Працює точно, здається до обіду ;)

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
Цитувати
Працює точно, здається до обіду
Завтра комісія в поліклініці. І є майже усі лікарі. І аналізи приймаються.

Offline Lilysin*ka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +309/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Андрійчик та Матвійчик
привіт! Хотіла б до вас звернутися з такою проблемою: малий сидів в візочку в магазині в "Метро",там нема спеціального сидінння,то він сидів просто там де продукти ставлять (там так всі їздять).Сидів хвилин 10.Потім надоїло,захотів бігати,я його ставлю,а він стаючи на ноги,одну ногу  піднімає і кричить буба.Я думала може затерпла,пойде.Але до ранку так і було.Спав нормально вночі,але зранку знов не міг стати на ногу.Я було в невропатолога (так в поліклініці послали)-сказали під питанням артрит,так як в бабусі моєї артрит.,послали до кардіолога-вона сказала,що то не артрит,а ортопеда не було.Я домовилася на Коновальця,була в Воробця.Він подивився,сказав,що то артрит.Діагноз написав такий-Інфекційно-алергічний коксит.Написав лікування.Я дома помастила ногу малому фастум -гель (так Воробець казав),і малий майже зразу почав ставати на ногу,але на носочок,але вже ходить..Лікар казав 3 дня не ходити..Мені цікаво чи може бути це все ж якись вивих,чи розтягнення???І чи якщо це артрит,то це вже ми будемо ревматологічні пацієнти???Чи це може пройти??Дякую

Offline Юлька-мамулька

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Ліля, інфекційно-алергічний коксит розвивається на фоні перенесеної простуди ( таке часто буває з дітками) , дитина могла мати просто соплі чи не велике підвищення температури. Діагноз вам поставили правильний, це не вивих. Крім Фастум-гелю мали ще назначити Нурофен і антигестаміни (Кларитин) . Ревматологічними пацієнтами після цього ви не станете, не переживайте, при правильному лікуванні хвороба мине дуже швидко  :)