Автор Тема: Аналізи для дітей та дорослих. Як розібратись в термінах і цифрах?  (Прочитано 111254 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline VaniLLaАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Аналіз крові

Загальний аналіз крові - найчастіше й інформативне дослідження, яке призначають лікарі. Досвідченому фахівцеві він може багато чого розповісти. Проте зустрічаються такі, на жаль, далеко не завжди. Про те, як самому розібратися в аналізі крові, розповідає лікар-гематолог Київської міської лікарні №9 Олена Горобець.ГЕМОГЛОБІН
1. Його роль. Кров`яний пігмент еритроцитів, що переносить кисень.
2. Скільки в нормі? У чоловіків - 130-160 г/л, у жінок - 120-140 г/л.
3. Підвищується при... Поліцитемії (хвороба кісткового мозку); після надмірних фізичних навантажень; обезводненні.
4. Знижується при... Анемії (недокрів'я, що виникає як наслідок крововтрат).

ЕРИТРОЦИТИ
1. Їх роль. Червоні кров`яні тільця. Містять гемоглобін.
2. Скільки в нормі? У чоловіків - 4,0-5,0 х 10 в 12 ступені, у жінок - 3,9-4,7 х 10 в 12 ступені.
3. Підвищується при... Поліцитемії і обезводненні.
4. Знижується при... Анемії.

ЛЕЙКОЦИТИ
1. Їх роль. Білі кров`яні тільця, виконують функцію захисту від чужорідних речовин і мікробів (імунітет).
2. Скільки в нормі? 4,0-9,0 х 10 в 9 ступені.
3. Підвищується при... Лейкозі (системне злоякісне захворювання органів кровотворення і крові), інфекціях, запаленнях, стані після гострої кровотечі, алергії.
4. Знижується при... Деяких інфекціях (грипі, корі, краснусі й ін.); деяких хворобах кісткового мозку (наприклад, апластичній анемії); генетичних аномаліях імунітету.

НЕЙТРОФІЛИ
1. Їх роль. Група специфічних лейкоцитів, що в основному відповідають за боротьбу з бактерійною інфекцією. Діляться за зрілістю на мієлоцити (наймолодші), метамієлоцити, паличкоядерні і сегменто-ядерні (найзріліші). Коливання рівня перших двох видів відбувається дуже рідко, в основному при лейкозі, найчастіше оцінюють "палички" і "сегменти".
2. Скільки в нормі? Паличкоядерних - 1-6%; сегменто-ядерних - 47-72%.
3. Підвищується при... Інфекціях (бактерійних, грибкових, паразитарних); запаленнях; інтоксикаціях; сильній слабкості (недостатності) нирок і печінки; психоемоційному збудженні; злоякісних пухлинах.
4. Знижується при... Деяких інфекціях (вірусних, хронічних, важких, особливо у немолодих); хворобах кісткового мозку; генетичних порушеннях імунітету.

ЕОЗИНОФІЛИ
1. Їх роль. Клітини крові, які відповідають за боротьбу з паразитами і алергією.
2. Скільки в нормі? 0,5-5%.
3. Підвищується при... Алергіях, глистах, злоякісних пухлинах, мієлолейкозі.
4. Знижується при... Гнійних інфекціях; після пологів і операцій.

БАЗОФІЛИ
1. Їх роль. Відповідають за виділення гістаміну - одного з гормонів алергії.
2. Скільки в нормі? 0-1%.
3. Підвищується при... Алергії; пониженні функції щитовидки; хронічних синуситах (інфекційно-запальний процес, що локалізується в навколоносових пазухах).
4. Знижується при... Підвищенні функції щитовидки; овуляції (етап менструального циклу, коли зріла, здатна до запліднення яйцеклітина з фолікула яєчника виходить в черевну порожнину); вагітності; стресі; гострих інфекціях.

ЛІМФОЦИТИ
1. Їх роль. Лейкоцити, які борються з вірусними інфекціями. Знищують чужорідні клітини і змінені власні клітини, виділяють у кров антитіла (імуноглобуліни).
2. Скільки в нормі? 19-37%.
3. Підвищується при... Вірусних інфекціях і лімфолейкозі (захворювання, що характеризується аномально високим вмістом В-лімфоцитів в крові, при цьому злоякісні лімфоцити не здатні виконувати свої імунні функції).
4. Знижується при... Гострих невірусних інфекціях; хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку (захворювання, що характеризується хронічним запаленням); імунодефіцитах.

МОНОЦИТИ
1. Їх роль. Лейкоцити, які йдуть у тканині. Остаточно знищують чужорідні клітини і білки, вогнища запалення, зруйновані тканини.
2. Скільки в нормі? 3-11%.
3. Підвищується при... Вірусних, грибкових і протизойних (викликаних простими) інфекціях; туберкульозі; саркоїдозі; сифілісі; лейкозі; ревматоїдному артриті; системному червоному вовчаку; вузликовому періартеріїті.
4. Знижується при... Хворобах кісткового мозку.

ШОЕ
1. Її роль. Швидкість осідання еритроцитів, говорить про якість і властивості плазми.
2. Скільки в нормі? Норма 2-15 мм/ч.
3. Підвищується при... Інфекції; запалення; пухлини; анемії; вагітності.
4. Знижується при... Не спостерігається.

ТРОМБОЦИТИ
1. Їх роль. Клітини, що відповідають за згортання крові.
2. Скільки в нормі? 180-320 х 10 в 9 ступені.
3. Підвищується при... Поліцитемії; лейкозі; запаленнях.
4. Знижується при... Хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку; гемолітичній анемії.
 

Offline VaniLLaАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Аналіз сечі у дітей

Кожній дитині періодично доводиться здавати аналізи сечі. Ця на перший погляд проста маніпуляція викликає у батьків малюків багато питань. Адже від того, наскільки правильно був зібраний аналіз сечі, багато в чому залежить достовірність результату.

Згідно з наказом МОЗ України № 149 аналіз сечі до року не проводяться. Якщо виявлено будь-яка патологія з боку органів сечової системи, тільки тоді проводиться аналіз.Правила збору
Є кілька простих правил, які дозволять вам правильно зібрати аналіз.

1. Для збору загального аналізу сечі підходить тільки ранкова сеча.
Не можна!: Збирати сечу ввечері, так як це відчутно знижує вірогідність результату.

2. Готуємо малюка
Перед збором сечі дитини потрібно підмити, причому при підмиванні дівчинки, вода має стікати спереду назад. Підмиваючи хлопчика треба відкрити і обмити головку статевого члена, але робити це можна тільки в тому випадку, якщо відсутній так званий «фізіологічний фімоз» (стан при якому не відкривається головка статевого члена) і головка вільно виводиться з крайньої плоті. Відкривати головку насильно не можна, це може привести до травми!

3. Підготовка посуду
Посуд, до якої ви будете збирати сечу, повинна бути простерилізовано. Для цього досить добре помити баночку, а потім прокип'ятити або тримати над парою 15 хв. Значно спрощують процедуру збору сечі у маленьких дітей одноразові дитячі "мочеприймачі", придбати які можна в будь-якій аптеці. У хлопчика сечу можна збирати прямо в баночку. Для збору сечі у дівчинки необхідно простерилізувати блюдце, зігріти його під теплою водою, покласти на нього малятко, після сечовипускання, сечу перелити в заздалегідь приготовану ємкість.

4. Терміни
Весь час, що проходить між збором сечі та доставкою її в лабораторію, аналіз слід зберігати в темному, прохолодному місці.
З моменту збору сечі до доставки її в лабораторію повинно пройти не більше 3-х годин.

Читаємо результат
У вас на руках - бланк з результатом. Як же зрозуміти, чи все в нормі у вашого малюка? Давайте спробуємо розібратися разом.
Першим вказується кількість доставленої сечі. Для проведення якісного аналізу треба постаратися зібрати не менше 15-20 мл.

Колір зазвичай солом'яно-жовтий, але деякі лікарські препарати або харчові продукти здатні змінювати забарвлення сечі.

Прозорість в нормі повна або злегка каламутна. Дуже мутна сеча побічно може свідчити про підвищений вміст в ній слизу, бактерій, солей.

Відносна щільність ранкової порції сечі коливається звичайно від 1007 - 1024, проте цей показник залежить і від кількості випитої рідини, їжі.

Реакція в нормі може бути слабокислою, нейтральною, слабощелочной (6,25 +0,36). Цей показник також залежить від характеру харчування, при грудному вигодовуванні - почасти від характеру харчування мами. При переважно вегетаріанському характер харчування, запальних процесах реакція сечі прагне до лужного; кисла ж реакція може свідчити про надлишок м'ясних продуктів в раціоні, про деяких обмінних порушення в організмі.

Білок у нормі відсутній. Підвищення кількості білка в сечі (протеїнурія) може свідчити про інфекційному процесі. Необхідне подальше обстеження дитини.

Глюкоза відсутній або не більше 0,2%.

Епітелій - це клітини, що покривають сечовивідні шляхи, - може бути присутнім в невеликій кількості (1-2 в полі зору), їх велика кількість може бути ознакою запального процесу в органах сечової системи, а у дівчаток, крім цього, вульві і піхву.

Лейкоцити - білі кров'яні клітини - звичайно поодинокі (у хлопчиків до 5 у полі зору мікроскопа, у дівчаток до 7 у полі зору мікроскопа). Підвищення цього показника (лейкоцитурия) свідчить про інфекційно-запальний процес у сечовидільної системи, у дівчаток також може говорити про вульвіт або вульвовагініті - запаленні передодня піхви і піхви.

Еритроцити - червоні кров'яні клітини в нормі відсутні або поодинокі в препараті (до 3-4 в полі зору). Більша кількість еритроцитів може говорити про виражених порушеннях обмінного чи запального характеру.

Допустима наявність поодиноких гіалінових циліндрів - свого роду зліпків сечовивідних шляхів. Наявність великої кількості або виявлення інших видів циліндрів вимагає подальшого обстеження дитини (поява циліндрів свідоцтво змін в роботі нирок).

Слиз в сечі у здорової дитини відсутній або виявляється незначна кількість. Велика кількість слизу може бути ознакою запального процесу, підвищеної кількості солей.

Солі можуть бути присутніми в нормі в незначній кількості. При підвищеній кількості солей потрібно дообстеження.

Бактерії в нормі відсутні або визначаються в невеликій кількості. Велика кількість бактерій може бути свідченням інфікування сечових шляхів.

В якості висновку
Від того, наскільки правильно зібрані аналіз або проба залежить достовірність результату! Не соромтеся уточнювати у лікаря або медсестри, як саме це треба зробити.
 

Offline VaniLLaАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Аналіз калу у дітей та дорослих

Норми аналізу калу на копрологію у дітей і дорослих

Копрограма - загальноклінічне дослідження калу. Для нормального розвитку малюка важливо не тільки правильне вигодовування, а й такий показник, як гарне перетравлення їжі. За результатами цього аналізу лікар зможе оцінити, в якому відділі (шлунку або кишечнику) порушено травлення і чи немає запалення, яке може супроводжувати кишкову інфекцію.

Включає фізико-хімічні показники і дані мікроскопічних досліджень. Даний аналіз дозволяє судити про деякі патологічні процеси в органах травлення і в певний мірі дає можливість оцінити стан ферментативних систем травного апарату.

Нормальні значення* Характерно, що у новонароджених і дітей грудного віку з калом виділяється незмінений білірубін, у зв'язку з чим випорожнення мають характерний зеленуватий колір. Реакція на білірубін залишається позитивною до 5-місячного віку, потім паралельно з білірубіном починає визначатися стеркобілін в результаті відновлюючої дії нормальної бактеріальної флори товстої кишки. До 6-8 місячного віку в калі визначається тільки стеркобілін.

Виявлення в калі дорослої людини незміненого білірубіну вказує на порушення процесу відновлення білірубіну в кишечнику під дією мікробної флори. Найбільш частими причинами цього порушення є: 1) придушення життєдіяльності бактерій кишечнику під впливом великих доз антибіотиків (дисбактеріоз кишечнику) та 2) різке посилення перистальтики кишечника.

** Стеркобілін - продукт перетворення білірубіну, що входить до складу жовчі. Відсутність стеркобіліна в калі (ахолічний кал) свідчить про закупорці каменем або здавленні пухлиною загального жовчного протоку. Зменшення кількості стеркобіліна спостерігається при вірусних гепатитах або часткової закупорці загального жовчного протоку. Підвищення кількості стеркобіліна виникає в результаті гемолізу (руйнування) еритроцитів, наприклад, при гемолітичних анеміях або посиленому жовчовиділення. На відміну від білірубіну реакція на стеркобілін в нормі позитивна.

 


Offline VaniLLaАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Мазок на флору або гінекологічний мазок

Бактеріоскопія розшифровка.
Розшифровка мазка на флору. Ступінь чистоти мазка.Норми мазків мають на увазі наявність наступних показників мазка:

Плоский епітелій - шар клітин, що вистилає піхву і шийку матки. У нормальному мазку епітелій має бути присутнім. Якщо ж мазок епітелій не містить, то у лікаря-гінеколога є підстава припустити нестачу естрогенів, надлишок чоловічих статевих гормонів. Відсутність плоского епітелію в мазку свідчить про атрофії епітеліальних клітин.

Лейкоцити мазка - норма до 15 одиниць в полі зору. Невелика кількість лейкоцитів буде вважатися нормою лейкоцитів мазка, оскільки лейкоцити виконують захисну функцію, перешкоджають проникненню інфекції в статеві органи жінки. Підвищені лейкоцити в мазку спостерігаються при запаленні піхви (кольпіт, вагініт). Чим більше лейкоцитів у мазку, тим гостріше протікає захворювання.

Золотистий стафілокок в мазку в невеликих кількостях - норми мазка. Значне підвищення стафілокока в мазку, як і підвищення лейкоцитів у мазку, може бути симптомом запального процесу в піхві, слизової оболонки матки (ендометрит).

Палички в мазку складають нормальну мікрофлору піхви. Крім паличок в мазку не повинно бути інших мікроорганізмів.

Гінекологічні мазки можуть містити чужорідні мікроорганізми, що вказують на наявність інфекції в мазку. Результати бактеріоскопії мазка можуть показати вміст наступних бактерій:

Кокки - на відміну від паличок це кулясті бактерії. Крім коків, за результатами аналізу мазка кокова середа може містити диплококків - подвійні палички в мазку або гонококи - симптом гонореї.

Дрібні палички в мазку - це найчастіше гарднерели - збудники гарднереллеза або дисбактеріозу піхви.

«Ключові» клітини в мазку (атипові клітини) - це клітини плоского епітелію, склеєні з дрібною паличкою. Як при гарднереллі, якщо мазки містять атипові клітини, лікар може поставити діагноз - дисбактеріоз піхви.

Грибок в мазку - ознака кандидозу (молочниці). В прихованих (безсимптомних) стадіях молочниці грибок в мазку може виявлятися у вигляді спор.

Якщо результати мазка піхви вказують на наявність трихомонад, у лікаря є всі підстави припустити у пацієнтки трихомоніаз.

Навіть якщо результати бактеріоскопії мазка показують наявність коків, дрібної палички та «ключових» клітин в мазку, що свідчать про бактеріальному вагінозі, одних тільки результатів мазка буває недостатньо для визначення діагнозу. Найімовірніше, лікарю-гінекологу буде потрібно провести бактеріологічний посів і ДНК-діагностику (мазок методом ПЛР).

Деколи результатів мазка буває недостатньо для точної діагностики ТОРЧ, лікарі пояснюють наступними причинами:

    * Вірусні, хламідійні, мікоплазмові і уреаплазменние інфекції практично не визначаються в урогенітальному мазку. Віруси, хламідії, мікоплазми уреаплазми і являють собою мікроорганізми дуже малих розмірів, які складно помітити під мікроскопом при звичайному аналізі мазка. Для діагностики цих інфекцій існують інші, більш інформативні методи (мазок ПЦР, ІФА-діагностика).
    * Виявлений грибок в мазку - вірний симптом молочниці. Але кандидоз може бути супутнім захворюванням, розвиненому на тлі більш серйозної статевої інфекції (ТОРЧ).
    * Підвищені лейкоцити при мікроскопії мазка можуть бути наслідком помилкової діагностики, при попаданні в мазок при взятті гною. Велика кількість лейкоцитів мазка завадить лаборанту «побачити» збудника ТОРЧ.
    * У багатьох випадках вагінальний мазок дозволяє виявити інфекцію в мазку, але не «природу» (збудника) цієї інфекції і що не менш важливо - за допомогою мазка не можливо з'ясувати чутливість цих збудників до певних антибіотиків. Цю проблему можна вирішити проведенням бактеріологічного посіву.

Здати мазок на флору нескладно для пацієнта, але щоб провести взяття мазка і розшифрувати бактеріоскопія мазка, лікарю-гінекологу і лаборанту буде потрібно висока кваліфікація. В іншому випадку діагностика буде помилковою, порушуються ступеня чистоти мазка, і результати бактеріоскопії будуть спотворені. На достовірність результатів мазка впливає підготовка до мазку і правильність взяття мазка.
 

Offline VaniLLaАвтор темы

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 216
 • Поблагодарили: 7 раз
 • Репутація: +10/-0
  • Награды
Анализ крові на вагітність або ХГЛ (ХГЧ)-аналіз

ХГ - хоріонічний гонадотропін. Аналіз на β-ХГЛ

Визначення вагітності
ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) або ХГ (хоріонічний гонадотропін) - особливий гормон вагітності.Гормон ХГЛ виробляють клітини хоріона (оболонки зародка). На підставі аналізу крові на b-ХГЛ лікар визначає присутність в організмі хоріальной тканини, а значить - вагітність жінки. Аналіз крові ХГЛ робить можливим раннє визначення вагітності - вже на 6-10 днів після запліднення результат ХГЛ буде позитивним.

Роль ХГ в першому триместрі вагітності - стимуляція утворення необхідних для розвитку та підтримки вагітності гормонів, таких як прогестерон, естрогени (естрадіол та вільний естріол). При нормальному розвитку вагітності в подальшому ці гормони виробляє плацента.

Хоріонічний гонадотропін дуже важливий. У плода чоловічої статі ХГЛ стимулює так звані клітини Лейдіга, які синтезують тестостерон. Тестостерон в цьому випадку просто необхідний, тому що сприяє формуванню статевих органів за чоловічим типом, а також впливає на кору наднирників ембріона.

ХГЛ складається з двох одиниць - альфа-і бета-ХГЛ. Альфа - складова ХГЛ має схожа будова з одиницями гормонів ТТГ, ФСГ і ЛГ, а бета-ХГЛ - унікальна. Тому в діагностиці вирішальне значення має лабораторний аналіз b-ХГЛ.

Діагностувати вагітність можна і за допомогою домашніх тестів визначення вагітності, заснованих на аналізі ХГ, що виділяється c сечею. Але вірогідність результату ХГЛ, отриманого «домашнім» способом, значно нижче, ніж лабораторний аналіз крові ХГЛ, оскільки необхідний для діагностики рівень ХГЛ у сечі досягається на декілька днів пізніше, ніж у крові.

Наведемо найпоширеніші випадки, коли лікар призначає аналіз на ХГЛ.

У жінок:

    * Аменорея
    * Діагностика, визначення вагітності на ранніх термінах
    * Виключення можливості позаматкової вагітності
    * Для оцінки повноти штучного аборту
    * ХГЧ здається і для динамічного спостереження за вагітністю
    * При загрозі викидня і на вагітності
    * Діагностика пухлин - хоріонепітеліоми, пузирного заносу
    * Поряд з АФП і вільним естріолу - в якості пренатальної діагностики вад плоду

У чоловіків:

    * Діагностика пухлин яєчок.

Норми ХГЛ в сироватці кровіРозшифровка ХГЛ

У нормі при вагітності рівень ХГЛ поступово підвищується. Під час 1 триместру вагітності рівень b-ХГЛ швидко наростає, подвоюючись кожні 2-3 дні.

На 10-12 тижня вагітності досягається найвищий ХГЛ-рівень в крові, потім зміст ХГЛ починає повільно знижуватися і залишається постійною протягом другої половини вагітності.

Підвищення бета-ХГЛ при вагітності може відбуватися при:

    * Багатоплідді (норма ХГЛ збільшується пропорційно числу плодів)
    * Токсикозі, гестозі
    * Цукровому діабеті матері
    * Патології плода, синдром Дауна, множинних вадах розвитку
    * Неправильно встановленому терміні вагітності
    * Прийомі синтетичних гестагенів

Підвищення ХГЛ може бути ознакою серйозних захворювань у невагітних жінок і у чоловіків:

    * Пухлини яєчок
    * Пухлинні захворювання шлунково-кишкового тракту
    * Новоутворення легенів, нирок, матки
    * Міхурово занесення, рецидив пузирного заносу
    * Хоріонкарцінома
    * Прийом препаратів ХГЧ
    * Аналіз на ХГЛ був зроблений протягом 4-5 днів після аборту і. т.д.

Зазвичай ХГЛ підвищений, якщо тест ХГЛ був зроблений на 4-5 день після аборту або внаслідок прийому препаратів ХГЛ. Високий рівень ХГЛ після мініаборта вказує на те, що триває вагітність.

Низький ХГЛ у вагітних жінок може означати неправильну постановку терміну визначення вагітності або бути ознакою серйозних порушень:

    * Позаматкова вагітність
    * Не розвивається вагітність
    * Затримка у розвитку плоду
    * Загроза мимовільного аборту (знижений ХГЛ більш ніж на 50%)
    * Хронічна плацентарна недостатність
    * Справжнє переношування вагітності
    * Загибель плода (у II-III триместрі вагітності).

Трапляється, що результати аналізу ХГЛ показують відсутність гормону в крові. Такий результат може бути, якщо тест ХГЛ був проведений дуже рано або при позаматкової вагітності.

Який би результат аналізу на гормони при вагітності не вийшов, пам'ятайте, що вірну розшифровку ХГЛ може дати тільки кваліфікований лікар, визначаючи який ХГЛ норма саме для Вас в комплексі з даними, отриманими іншими методами обстеження.

Як правильно здати аналіз крові на гормон ХГЛ
Як правильно підготуватися до аналізу і коли його здавати, вам повинен сказати ваш лікар. Ми дамо лише самі загальні рекомендації, якщо ви не отримали їх у свого гінеколога.

Для виконання аналізу ХГЛ беруть кров з вени. Кров на ХГЛ рекомендується здавати в ранкові години і суворо натощак. Якщо ви складаєте тест на ХГЛ в інший час, необхідно утримуватися від їжі протягом 4-6 годин. І ви повинні повідомити медсестри або свого лікаря, якщо приймаєте будь-які гормональні препарати.

Лабораторний тест визначення вагітності в ранні терміни рекомендується проводити не раніше 3-5 днів затримки менструації. Аналіз крові на вагітність можна повторити через 2-3 дні для уточнення результатів.

У комплексній діагностиці, визначення вагітності на ранніх термінах поряд з аналізом на ХГ можна зробити УЗД піхвовим датчиком.

Для виявлення патології плоду у вагітних аналіз на ХГ, хоріонічний гонадотропін, здається з 14 по 18 тиждень вагітності.

Однак, щоб діагностика можливих патологій плоду була достовірною, необхідно здати не один аналіз крові на ХГ. Разом з ХГ здаються наступні маркери: АФП, ХГЛ, Е3 (альфа-фетопротеїн, хоріонічний гонадотропін людини, вільний естріол.
 

Offline Кукуся

 • Найщасливіша мамуся...
 • Свідома Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 482
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +33/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Вікторія
Альфа-фетопротеїн.

Альфа-фетопротеїн (АФП) - це білок, який виробляється в печінці і шлунково-кишковому тракті ембріона.
Аналіз АФП при вагітності використовується для діагностики вад розвитку плода.

В онкології альфа-фетопротеїн використовується для діагностики раку печінки і статевих залоз (раку яєчок). Рівень АФП підвищується у 60-70% чоловіків з пухлинами яєчок, особливо при наявності метастазів.

Спочатку АФП виробляється жовтим тілом яєчників. Вже з п'ятого тижня плід сам починає виробляти альфа-фетопротеїн. АФП оберігає плід від імунної відторгнення організмом матері.

Зі зростанням концентрації АФП в крові зародка, збільшується рівень АФП в крові матері. На 12-16 тижні вагітності розвитку плоду рівень альфа-фетопротеїну досягає оптимального для діагностики значення. Максимальний рівень АФП визначається в 32-34 тижні вагітності, після чого починає поступово знижуватися. Вже на першому році життя у дитини рівень АФП досягає норми для здорової людини.

Норми АФП (таблиця):
Стать
Рівень АФП, Од / мл

Дорослі чоловіки і жінки невагітних
<10

Вагітні жінки
0 - 12
<15

13 - 15
15 - 60

15 - 19
15 - 95

20 - 24
27 - 125

25 - 27
52 - 140

28 - 30
67 - 150

31 - 32
100 - 250


Результати АФП сильно залежать від використовуваних методів дослідження і від регіону країни. Тому загальноприйнятим позначенням для відхилення рівня АФП від норми стала МОМ - кратність медіані (від multiples of median - кратні медіані). Медіана - це середній в ряду упорядкованих за зростанням значень рівня білка при нормальній вагітності даного терміну. МОМ введено для того, щоб була можливість порівнювати значення АФП на різних термінах вагітності або зроблені в різних лабораторіях.

Нормальними значеннями АФП (в терміни, призначені для здачі АФП) вважаються рівні від 0,5 до 2,5 МОМ.

Підвищений АФП в порівнянні з АФП-одиницями норми - ознака серйозних захворювань у чоловіків і жінок поза вагітністю:
рак печінки, підшлункової залози, шлунка, товстої кишки, легенів, молочної залози - невелике підвищення рівня АФП
пухлини бронхів
зародкові пухлини яєчок і яєчників
метастази в печінці

Незначне тимчасове підвищення АФП
цироз печінки
хронічний, гострий вірусний гепатит
хронічний алкоголізм (при ураженні печінки)
хронічна печінкова недостатність

При вагітності АФП може бути підвищений в наступних ситуаціях:
багатоплідна вагітність
некроз печінки плоду (внаслідок вірусної інфекції)
порок розвитку нервової трубки плода (аненцефалія, ущелина хребта)
пупочная грижа плоду
патологія нирок плоду
незрощенням передньої черевної стінки плоду
інші вади розвитку плода

Якщо тест АФП показує - низький АФП у вагітної жінки, то у лікаря є всі підстави припускати:
синдром Дауна (трисомія 21) у дитини (після 10 тижня вагітності)
трисомії 18
затримку розвитку плода
загибель плода
самовільний викидень
міхурово занос
помилкову вагітність

Знижений рівень АФП може вказати на помилку у визначенні терміну вагітності, тобто реальне зачаття відбулося пізніше.

У гінекології аналіз на альфа-фетопротеїн є одним з осикових маркерів хромосомних порушень і патологій плода при вагітності. Відхилення у розвитку плоду викликають підвищення вмісту АФП в крові матері, а будь-яке відхилення рівня альфа-фетопротеїну найчастіше пов'язане з будь-якої акушерської патологією у мами.

Однак аналіз на АФП при вагітності сам по собі мало інформативний. Його потрібно обов'язково проводити разом з УЗД (УЗІ виключить неправильно визначений термін вагітності, багатоплідної вагітність і явні вади розвитку). Разом з АФП повинні бути визначені і так звані плацентарні гормони, які дозволять гінеколога оцінити стан фетоплацентарної системи. Також АФП здається спільно з ХГЧ та вільний естріолу. Цей комплекс гормонів носить назву потрійного тесту і дозволяє в комплексі оцінити ризик вад у плода.

Як правильно здати аналіз на АФП
Щоб аналіз на АФП був достовірним, порадьтеся з лікарем, як і коли його краще за все здавати. Для визначення альфа-фетопротеїну беруть кров з вени.
Якщо спеціальних показань немає, вагітні здають аналіз з 14 по 20 тиждень вагітності (ідеальний період - 14-15 тиждень вагітності).
Кров здається зранку, натщесерце. Якщо ви не можете здати аналіз на АФП в ранкові години, після останнього прийому їжі повинно пройти 4-6 годин.
 

Offline Adelita

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3742
 • Поблагодарили: 51 раз
 • Репутація: +226/-0
 • Тримаю на ручках свій скарб)
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Денис
 • Ваше справжнє ім’я: Наталія
 Біохімічний аналіз крові при вагітності
   

   Біохімічний аналіз крові - це аналіз крові, що дозволяє оцінити роботу багатьох внутрішніх органів, - нирок, печінки,
підшлункової залози і ін. Крім того, біохімічний аналіз крові покаже, яких мікроелементів не вистачає в організмі жінки.
Біохімія крові дозволить виявити порушення в роботі внутрішніх органів тоді, коли ще немає ніяких зовнішніх симптомів хвороби. Біохімічний аналіз покаже зміна в крові навіть якщо структура самого органу ще не постраждала, а порушення носять
функціональний характер.
   Біохімічний аналіз крові роблять на самому початку вагітності, при постановці вагітної на облік. Повторно біохімію крові роблять в 30 тижнів вагітності, якщо не потрібний частіше. Набір досліджуваних позицій визначає лікар.
Кров на біохімічний аналіз беруть з вени вранці натщесерце. Причому краще напередодні і повечеряти раніше. Повинно пройти
не менше 12 годин з останньої їди.
1. Аналіз рівня глюкози
 Глюкоза відповідає за вуглеводний обмін в організмі. Норма змісту глюкози лежить в межах від 3,3 до 5,5 ммоль/л.
 Зниження рівня глюкозивиявляється при захворюванні цукровим діабетом при передозуванні інсуліну. У здорових людей
він знижується при випробуванні сильного голоду і алкогольному оп'янінні. Іноді причиною пониження рівня глюкози при
біохімічному аналіє крові, є ендокринне захворювання або порушення функції печінки. Рівень глюкози зростає у хворих цукровим діабетом. Рідко, різке підвищення рівня глюкози може бути зареєстровані в перший годинник інсульту, інфаркту, при
травмах, інфекціях, панкреатиті. Фізичні навантаження можуть стати причиною збільшення рівня цукру в крові.

 2. Аналіз змісту загального білка

Норма загального білка - 65-85 г/л, для вікової групи вище 60 років - від 60 до 80 г/л.
Рівень білка знижується при погіршенні роботи печінки, нирок, голоді, затяжних запаленнях.
Підвищення рівня загального білка відбувається при захворюванні крові, обезводненні організму.

3. Білки - Альбуміни
Норма змісту альбумінів не менше 54%.
Падіння рівня білка альбуміну характерний для хвороби печінки і нирок.
Цей показник падає при захворюванні цукрового діабету, сильній алергії, голодуванні, опіках.
4. Білки Гама-глобуліни
Норма змісту білків гама-глобулінів від 12 до 22%.
Підвищення рівня гама-глобулінів повідомляє про існування в організмі інфекцій або запалення. Зниження рівня гама-глобулінів в крові, може свідчити про імунодефіцит.
5. Аналіз на білки Альфа-глобуліни
Нормальний рівень змісту цих білків в крові від 2 до 5 %.
Підвищення рівня характерний будь-яких гострих запальних процесах.
6. Альфа-2-глобуліни
Достатній рівень від 7 до 13% альфа-2-глобулінів. Рівень альфа-2-глобулінів може знижуватися при панкреатиті та
цукровому діабеті, підвищується при запаленнях.
7. Бета-глобуліни
Норма Бета-глобулінів в крови від 8 до 15%.
Зміна рівня відбувається при порушеннях жирового обміну.
8. Дослідження на С-реактивний білок
Звичайно - цей білок не виявляється у здорових людей. Але, при запаленнях, інфекціях, пухлинах його зміст збільшується.
Особливе збільшення спостерігається при ревматизмі і ревматоїдному артриті. Характеризує тяжкість протікання
хвороби і ефективність лікування.
9. Білок Альфа-фетопротеїн
Відсутній у здорових людей. Наявність характеризує  захворювання печінки, пухлини. Але у вагітних, наявність цього білка - норма! Для кожного терміну є своя норма змісту цього білка.
10. Аналіз на Білірубин
Білок Білірубин характеризує функцію печінки. Підвищення - симптом жовтяниці, гепатиту, жовчно-кам'яної хвороби.
Високі показники можуть з'явитися після доби - двох голодуваннях та дієтах. Норма змісту білірубину загал. в біохімії крові не більше 20,5 ммоль/л.
11. Ферменти крові (Амілаза)
Підвищення рівня вказує на захворювання підшлункової залози. У нормі кількість амілази в крові - від 0-86 од/л.
Підвищується при гострому панкреатиті, при закупорці протоки підшлункової залози пухлиною, каменями, спайками.
Зниження рівня амілази в крові може свідчити про гепатит, підвищенні рівня гормонів щитовидної залози або про пізній токсикоз вагітних.
12. Аналіз на Сечову кислоту
У нормі сечової кислоти  ч. 202,3-416,5 мкмоль/л        ж. 142,8-339,2мкмоль/л
Підвищення змісту сечової кислоти в крові і сечі, відбувається при подагрі, лейкозі, гострих інфекціях, захворюваннях печінки, важкій формі цукрового діабету, хронічній екземі, псоріазі, захворюваннях нирок. 
13.ЛУЖНА ФОСФАТАЗА (ЛФ)
Дорослі:  0 - 117 од/Л
Вік:      Діти
0,5-9р.  ч 250-950  ж 250-950
10-11р.ч 250-730   ж 250-950
12-13р.ч 275-875   ж 200-730
14-15р ч. 170-970  ж 170-460
16-18р.ч 125-720   ж 75-270
 Підвищення характерне при захворюваннях печінки укупі із застоєм жовчі, рахіті, надмірній функції паращитоподібних залоз
(гіперпаратиреоз).
14.ЛАКТАДЕГІДРОГЕНАЗА (ЛДГ)
 (норма до 460 МЕ). При підвищенні ЛДГ підозрюють інфаркт міокарда, хвороби печінки, інфекції,
пухлини.
15. СЕЧОВИНА
(норма до 8 ммоль/л). Підвищення свідчить про важкий інфекційний процес, голодування, втрату рідини (пронос, блювання, надмірне утворення сечі), ниркову недостатність.
16. КРЕАТИНІН
 (ч. 61-115, Ж. 63-97 мкмоль/л). Високий рівень-ознака ниркової недостатності. Менше норми - людині не завадило б добре підкріпитися.
17. ТРАНСАМІНАЗИ - АЛТ (АЛАТ), АСТ (АСАТ) АЛТ (АЛАТ) - (норма до 30 МЕ), АСТ (АСАТ) -(норма до 40 МЕ). Підвищуються при гепатиті, цирозі печінки, діабеті, деяких інфекціях і після вживання ліків-тетрацикліну, парацетамолу.
18. БІЛІРУБІН ПРЯМИЙ
(норма до 15,4 мкмоль/л). Підвищення вказує на гепатит, застій жовчі (холестаз), цироз печінки.
19.БІЛІРУБІН НЕПРЯМИЙ
 (норма до 4,6 мкмоль/л). Підвищення свідчить про руйнування клітин крові (гемоліз), про В12-дефіцитну анемію. 
20.ГЛЮКОЗА
(норма 3,5-6,5 ммоль/л). Рівень глюкози знижується, якщо людина давно не їла, при передозуванні інсуліну, при деяких гормональних порушеннях. Підвищення глюкози можливе при цукровому діабеті.
21. Тригліцериди
 (ТГ) або нейтральні жири - це похідні гліцерину і вищих жирних кислот. Тригліцериди - головне джерело енергії для клітин. Трігліцериди поступають в наш організм з їжею, синтезуються в жировій тканині, печінці і кишечнику. Рівень тригліцерідів в крові залежить від віку людини. Аналіз тригліцерідів використовують в діагностиці атеросклерозу і багатьох інших захворювань.
Підвищення концентрації трігліцерідов в сироватці крові спостерігається при:

    * прийомі пероральних контрацептивів,
    * прийомі кортикостероїдів,
    * гіпертонічної хвороби,
    * панкреатиті,
    * нефротічеськом синдромі,
    * гипотіреозе,
    * цукровому діабеті,
    * ІБС (ішемічної хвороби серця),
    * захворюванні печінки і жовчних шляхів,
    * природженої гіперліпідемії.

Зниження концентрації трігліцерідов в сироватці крові спостерігається при:

    * недостатньому живленні,
    * порушенні всмоктування в кишечнику,
    * тиреотоксикозі,
    * парентеральному введенні вітаміну С і гепаріна.
норма <1.7 ммоль/л
22.Холестерин
- норма - від 3,64 - 6,76 ммоль/л. Високий рівень холестерину сигналізує про загрозу атеросклерозу.
23.Залізо (Fe)
Жін. >14 р.      8,95 – 30,43
Чол. >14 р.     11, 64 – 30,43

Залізо в організмі є частиною гемоглобіну і міоглобіну. Скорочення рівня заліза обумовлене нестачею харчування, втратою заліза через шлунково-кишковий тракт, станом підвищеного попиту на залізо (наприклад, вагітність, годування
грудьми). Підвищення рівня заліза пов'язаний з передозуванням препаратів заліза або частими переливаннями крові, запаленням печінки, порфірія або отруєнням свинцем.
До 12 міс.         7,16 – 17,90
12 міс. –  14 р.   8,95 – 21,48

24.Калій (К) в крові - катіон, що знаходиться в основному усередині клітин. Основні свідчення до призначення: серцево-
судинні захворювання (аритмії, гіпертонія), порушення функції нирок, контроль при лікуванні діуретиками, серцевими глікозидами, оцінка кислотно-лужної рівноваги. Калій необхідний для проведення нервового імпульсу і м'язового скорочення, основна кількість знаходиться в клітках. Порушення змісту калія приводить до порушення серцевої діяльності,
порушення водно-електролітного балансу.
Норма 3.5-5.0 ммоль / л
Калій є найважливішим електролітом. Рівень калія в організмі залежить від його вмісту в харчових продуктах, втрати через
нирки, шлунково-кишковий тракт. Збільшене значення калія є ознакою: ниркової недостатності, недостатності надниркових, голоду, декомпенсированного цукрового діабету, недоліку кисню.
Зниження рівня калія виникає у пацієнтів після операції, годування яких здійснюється через зонд або парентеральний, а також може бути викликано блювотою або проносом.
Діти       < 1 р. 3, 2 – 6, 1
           >1 р.  3,1 – 5, 1
 
25.Натрій
 (Na) в крові - основний позаклітинний катіон. Основні свідчення до призначення: захворювання нирок, втрата організмом рідини, контроль при лікуванні діуретиками, оцінка кислотно-лужної рівноваги.
Натрій міститься в основному поза клітками, бере участь в регуляції розподілу води в організмі і підтримці нормального об'єму позаклітинної рідини. Зміни в змісті натрію приводять до зниження об'єму позаклітинної рідини, впливаючи на
кровообіг, функцію нирок і нервової систем.
135 – 155 ммоль/л

26.Хлор (Сl) в крові - один з основних позаклітинних аніонів.
Основні свідчення до призначення: спостереження за кислотно-основним станом при різних захворюваннях, обезводнення,

порушення функції нирок і надниркових. Хлор - електроліт, знаходиться в основному поза клітками, виконує роль в підтримці кислотно-основного стану і в розподілі води в організмі.
96 – 108 ммоль/л
27.Магній (Mg)
Норма 0.8-1 ммоль / л
Половина магнію знаходиться в кістках, інше в м'яких тканинах. До збільшення концентрації магнію приводить надлишок препаратів із вмістом магнію, антациди, послаблюючі, або ниркова недостатність. Значення магнію знижується через недостатню кількість магнію в продуктах харчування, зловживання алкоголем, блювоти, діареї, діуретиків, ниркової
недостатності.
28.Фосфор - основна його частина знаходиться в кістковій тканині у вигляді солей кальцію, решта частини - переважно в м'яких тканинах. Нормальна концентрація фосфору для майбутньої мами - 0,8-1,6 ммоль/л ммоль/л. Підвищення його вмісту в крові спостерігається при передозуванні вітаміну D, зниженні функції паращитовідних залоз, ниркової недостатності.
Діти – 1,3 – 2,3 ммоль/л
29.Кальцій (Са)
Норма 2,25-2,65 ммоль / л
Майже весь кальцій міститься в кістках. Рівень кальцію в організмі залежить від споживання кальцію з їжею, ступені його
поглинання з шлунково-кишкового тракту і звільнення кальцію з кісток. Причиною підвищеного рівня кальцію може бути
передозування вітаміну D або, надактивна робота щитовидної залози, деякі види раку, порушення екскреції кальцію нирками.
Значення кальцію знижується через гипопаратіреоа, дефіциту вітаміну D, порушення всмоктування кальцію з шлунково-
кишкового тракту, гострого панкреатиту, метастатичного раку молочної залози і раку передміхурової залози.
 
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Багіра

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2914
 • Поблагодарили: 75 раз
 • Репутація: +936/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Сашунька, Владислав
 • Ваше справжнє ім’я: Юлія
Дуже корисна темка z4
Забрала сьогодні свій аналіз на згортання крові, шукала інформацію про розшифровку показників (лікарка каже, що тепер всіх  d101 направляють на цей аналіз  d104). Виставляю інформацію тут, може комусь знадобиться :)

Коагулограма
 
Коагулограма - один з видів аналізу крові. Його проводять з метою вивчення здатності крові до згортання. Оцінка ефективності функціонування цього механізму дуже важлива в разі, якщо пацієнта чекає деяка втрата крові, наприклад, при пологах або в ході оперативного втручання. Дослідження процесу згортання крові (гемостазу) необхідно і в період вагітності, після проведення операції, а також при виявленні захворювань печінки, судин, патологій імунної системи.
 
Це комплексний аналіз, що має декілька методик проведення, тому набір досліджуваних показників неоднозначний. Звичайно в нього входить визначення наступних факторів:
 
час кровотечі (згортання),
 
протромбін,
 
протромбіновий час,
 
міжнародне нормалізоване відношення,
 
тромбіновий час,
 
фібриноген,
 
активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ).
 
D-димери,
 
антитромбін III,
 
вовчаковий антикоагулянт.
 
Головними з них є протромбін і АЧТЧ, вони присутні в кожному аналізі. Для дослідження використовують кров, узяту натщесерце з ліктьової вени.
  
Час згортання визначається методом проколу шкіри і подальшої фіксації тимчасового проміжку, по закінченню якого кровотеча зупинилася. У нормі він складає 2 - 3 хв. Його збільшення свідчить про нестачу в крові тромбоцитів, порушення їх функцій, причиною яких можуть стати захворювання крові, печінки та нирок.
 
Протромбін - складний білок, один з найважливіших показників коагулограми, що характеризує стан системи згортання крові. Протромбін або фактор II згортання крові - це попередник тромбіну (білка, що стимулює утворення тромбу). Протромбін синтезується в печінці при участі вітаміну К. На підставі аналізу протромбіну лікар може оцінити роботу та виявити захворювання печінки і шлунково-кишкового тракту. Для характеристики системи гемостазу (згортання крові) аналіз протромбіну крові є одним з найбільш важливих тестів.
 
Норми протромбіну: 78 - 142% (аналіз протромбіну крові по Квіку).
 
Результати аналізу крові протромбіну можуть бути представлені в різних формах:

Протромбіновий час

Відбиває час згортання плазми крові, виявляється у секундах. Протромбіновий час відображає швидкість переходу ферменту протромбіну в активну форму - тромбін. Його підвищення в порівнянні з нормою говорить про недолік в організмі вітаміну К, факторів згортання крові, можливі хвороби печінки.
 
Протромбін по Квіку

А. Quik в 1935р запропонував цей тест з метою аналізу згортання крові по визначенню рівня протромбіну. Аналіз відображає активність протромбіну у відсотках, виявлену за калібрувальним графіком, побудованим в результаті вимірювання протромбінового часу в розведених розчинах нормальної плазми. На сьогоднішній день цей тест найпопулярніший метод аналізу протромбіну.
  
Протромбіновий індекс (або індекс протромбіну) -визначення індексу протромбіну виражає відношення протромбінового часу здорової людини до протромбінового часу хворого. Виражається у відсотках.
 
Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ)

Аналіз МНО рекомендований комітетом експертів ВООЗ, Міжнародним комітетом з вивчення тромбозів та гемостазу та Міжнародним комітетом з стандартизації в гематології для контролю при лікуванні непрямими антикоагулянтами. Непрямі антикоагулянти - це синтетичні речовини, подібні за будовою з вітаміном К, які знижують протромбін в крові і уповільнюють згортання крові. Антикоагулянти використовуються в лікуванні захворювань, пов'язаних з утворенням тромбів у венах - у лікуванні тромбофлебіту, тромбозу, емболії легеневої, тромбоемболічних ускладнень при інфаркті міокарда, коронарної недостатності. Аналіз крові МНО дозволяє лікарю відстежувати ефективність впливу лікарської терапії при цих захворюваннях.
 
Підвищений протромбін - симптом наступних захворювань:
 
тромбоемболія
 
інфаркт міокарда, передінфарктний стан
 
поліцитемія
 
злоякісні пухлини.
 
Низький протромбін в крові дає лікарю підставу поставити наступний діагноз:
 
вроджений або набутий дефіцит протромбіну
 
брак вітаміну К.
 
Тромбіновий час показує швидкість переходу білка фібриногену в нерозчинну форму (фібрин) під дією тромбіну. Збільшення цього тимчасового проміжку відбувається внаслідок дефіциту в крові фібриногену, присутності інгібіторів тромбіну і фібриногену, а також гепарину. Тромбіновий час - це час останнього етапу згортання крові - утворення активного білка фібрину з неактивного фібриногену під дією білка тромбіну. Тромбіновий час залежить від рівня фібриногену в крові: зниження рівня фібриногену збільшує тромбіновий час, тому аналіз тромбінового часу зазвичай поєднують з аналізом фібриногену та інших показників коагулограми.
 
Норма -тромбіновий час: 15-18 сек.
 
Подовження тромбінового часу відбувається при наступних станах організму:
 
дефіцит фібриногену
 
важкі ушкодження печінки
 
при прийомі гепарину (гепарин-антикоагулянт, що застосовується при тромбозах, переливанні крові).
 
Зменшення тромбінового часу відбувається при таких порушеннях згортання крові:
 
підвищений фібриноген
 
при наявності патологічних білків
 
ризик тромбозу.
 
Фібриноген - білок, що виробляється в печінці і перетворюється на нерозчинний фібрин - основу згустку при згортанні крові. Фібрин згодом утворює тромб, завершуючи процес згортання крові. Фібриноген є цінним показником гемостазу (коагулограми). Аналіз фібриногену - необхідний етап передопераційного обстеження, пренатальної діагностики, проводиться при запальних, серцево-судинних захворюваннях.
 
Вміст фібриногену в крові підвищується при виникненні гострих запальних захворювань і відмирання тканин. Фібриноген впливає і на швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ).
 
Норма фібриногену: 2-4 г / л.
 
Норма фібриногену новонароджених: 1,25-3 г / л.
 
Норми фібриногену при вагітності дещо вищі. У цей період спостерігається поступове підвищення фібриногену і в III триместрі вагітності рівень фібриногену досягає 6 г / л.
 
В інших випадках підвищений фібриноген у крові людини - симптом наступних захворювань:
 
гострі запальні та інфекційні захворювання (грип, туберкульоз)
 
інсульт
 
інфаркт міокарда
 
гіпотиреоз
 
амілоїдоз
 
пневмонія
 
злоякісні пухлини (рак легенів та ін.)
 
Підвищення фібриногену супроводжує опіки, операційні втручання, прийом естрогенів і оральних контрацептивів.
 
Нормальний рівень фібриногену знижується при таких захворюваннях, як:
 
ДВЗ-синдром
 
захворювання печінки (гепатит, цироз)
 
токсикоз вагітності
 
недолік вітаміну С і В12
 
емболія навколоплідними водами (у новонароджених)
 
хронічний мієлолейкоз
 
поліцитемія.
 
Рівень фібриногену знижується при отруєннях зміїною отрутою, при прийомі анаболічних гормонів, андрогенів і риб'ячого жиру.
 
Активований частковий тромбопластиновий час або АЧТЧ - це час, за який утворюється згусток крові після приєднання до плазми хлориду кальцію та інших реагентів. АЧТВ - найбільш чутливий показник згортання крові, який визначається при дослідженні системи гемостазу.
 
Норма АЧТЧ в середньому - 30-40 сек.
 
Підвищений активований частковий тромбопластиновий час може спостерігатися при хворобах печінки, дефіциті вітаміну К, при наявності в крові вовчакового антикоагулянту. Якщо рівень хоча б одного з факторів згортання знижено на 30-40% від норми, то змінюється і рівень АЧТЧ.
 
Уповільнення згортання крові внаслідок збільшення тривалості АЧТЧ - симптом наступних захворювань:
 
зниження згортання крові
 
гемофілія
 
ДВС синдром (II і III фаза)
 
антифосфоліпідний синдром.
 
Низький АЧТЧ - симптом I фази ДВЗ синдрому.
 D-димери є продуктом розпаду фібрину. У нормі вони повинні бути присутніми в крові, що свідчить про нормальний перебіг процесів утворення і руйнування тромбоутворюючого білка фібрину. D-димер - продукт розщеплення фібрину. Д-димер - маркер процесів тромбоутворення і фібринолізу (розчинення внутрішньосудинних тромбів і позасудинних відкладень фібрину).
 
За допомогою аналізу Д-димеру в крові лікар може оцінити, як проходить процес утворення і розпаду фібрину - тромбоутворення і фібриноліз. Аналіз Д-димера має важливе значення при дослідженні коагулограми, оскільки D-димер в крові утворюється лише за умови, що відбуваються обидва процеси. Дослідження цього показника згортання крові застосовується в діагностиці тромботичних станів, тромбозу глибоких вен, легеневої емболії, ДВЗ-синдрому і при ускладненнях вагітності.
 
Норма Д-димера: <248 нг / мл.
 
Після 80 років рівень D-димера починає підвищуватися.
 
При вагітності Д-димер у крові поступово підвищується, в 3-4 рази перевищуючи норму до кінця терміну. Ще більші значення D-димеру в крові означають ускладнення вагітності - гестоз, прееклампсію і спостерігаються у вагітних, хворих на діабет, захворюваннями нирок.
 
Підвищений Д-димер характерний для масивних ураженьтканин, обширних гематом, підвищується внаслідок хірургічних втручань і може бути ознакою серйозних захворювань:
 
тромбоз глибоких вен
 
ДВЗ-синдром
 
легенева тромбоемболія
 
інфекційні захворювання, сепсис
 
онкологічні захворювання
 
хвороби печінки
 
ішемічна хвороба, серцева недостатність
 
після інфаркту міокарда.
 
 Антитромбін III - білок системи згортання крові, що перешкоджає згортанню крові і є інгібітором тромбіну. Антитромбін контролює систему згортання, забезпечує нормальне згортання крові і перешкоджає тромбоутворенню в крові. Синтез антитромбіну 3 відбувається в печінці і ендотелії (шар плоских клітин, що вистилає внутрішню поверхню кровоносних і лімфатичних судин).
 
Норма антитромбіну III: 71 - 115%
 
Антитромбін нижче норми спостерігається у новонароджених, в літньому віці, в середині менструального циклу, в останні місяці вагітності, в післяопераційному періоді і при шокових станах.
 
Зниження рівня антитромбіну III супроводжує наступні захворювання:
 
атеросклероз
 
вроджена недостатність антитромбіну
 
захворювання печінки (хронічний гепатит, цироз)
 
ДВЗ-синдром
 
хронічна печінкова недостатність
 
сепсис
 
тромбоемболія.
 
Рівень антитромбіну 3 знижується при прийомі пероральних контрацептивів і естрогенів.
 
Підвищення рівня антитромбіну - симптом наступних захворювань органів і систем:
 
вірусний і гострий гепатит
 
холестаз
 
гострий панкреатит
 
рак підшлункової залози
 
дефіцит вітаміну К.
  
Вовчаковий антикоагулянт (ВА) - імуноглобулін класу IgG. Вовчаковий антикоагулянт - це антитіло проти фосфоліпідів, ферментів крові. Вовчаковий антикоагулянт отримав свою назву в зв'язку з тим, що вперше був виявлений в крові у хворих на системний червоний вовчак.
 
Лікар може запідозрити наявність вовчакового антикоагулянту в крові, якщо при подовженні активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ), що характерно при уповільненні згортання крові, відбувається кровоточивість і виникає ризик розвитку тромбозу.
 
Норма вовчакового антикоагулянту в крові: 0,8-1,2 ум. од.
 
Вовчаковий антикоагулянт і інші антитіла до фосфоліпідів - одна з основних ознак розвитку антифосфоліпідного синдрому (АФС). Вовчаковий антикоагулянти, збільшуючись в кількості, прикріплюється до стінок судин, тромбоцитів і вступає в реакції згортання крові, провокуючи розвиток тромбозу. У залежності від величини тромбу, ступеня ураження судини, місцезнаходження, швидкості закупорки судини антифосфоліпідний синдром може по-різному проявляти себе. Найбільш частий симптом антифосфоліпідного синдрому - тонка сіточка судин на поверхні шкіри, яка стає краще видно на холоді. Симптомом можуть бути навіть виразки й омертвіння ділянок шкіри пальців рук або ніг. Невелике ураження судин при АФС викличе легкі порушення функції органу, велике ураження викликає хронічні захворювання органів (цироз печінки, хвороба Альгеймера). Закупорка судини тромбом викличе легеневу тромбоемболію. Антифосфоліпідний синдром - одна з основних причин розвитку інфаркту міокарда у молодих людей до 40 років.
 
Підвищення рівня вовчакового антикоагулянту в крові може бути ознакою таких захворювань:
 
аутоімунні захворювання
 
системний червоний вовчак
 
безплідність
 
СНІД
 
тромбоемболія
 
ішемічні порушення мозкового кровообігу.
 
У вагітних жінок підвищення вовчакового антикоагулянту в крові може спровокувати розвиток тромбозу артерій плаценти, що може стати причиною внутрішньоутробної загибелі плоду, невиношування вагітності і передчасних пологів.
 
Вовчаковий антикоагулянт в крові може підвищитися як ускладнення лікарської терапії і внаслідок прийому деяких медичних препаратів.
 
Визначення вовчакового антикоагулянту не дає достатніх підстав для постановки лікарем того чи іншого діагнозу, оскільки, показник може змінюватися під впливом різних факторів. Виявлення великої кількості вовчакового антикоагулянту у крові вкаже на необхідність додаткового обстеження.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
***
Дівчата, в мене змінився основний номер телефону!!!
 

Offline Galka11

 • Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1984
 • Поблагодарили: 335 раз
 • Репутація: +440/-1
 • До мене на ТИ
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Галина
У Вашого малюка брали кров, результати аналізів на руках і Ви хочете знати, чи в нормі вони?
КОРИСНА ТАБЛИЦЯ! допоможе Вам в цьому розібратися.Стан і склад крові є індикатором безлічі захворювань. При профілактичних оглядах у дітей обов'язковим є загальний аналіз крові. Це необхідно для запобігання розвитку серйозних захворювань, ранніми ознаками яких можуть бути тільки зміни складу крові. Розшифровку аналізу крові у дітей повинен зробити досвідчений фахівець, робити висновки самостійно, спираючись на середньостатистичні дані не можна. При переломах, оперативному втручанні, лікуванні медикаментами та інших факторах результати аналізу крові у дітей можуть бути неточними, тому краще всього, щоб розшифровкою займався лікуючий лікар, з урахуванням конкретної ситуації. Нормальний аналіз крові у дітей не є показником повної відсутності яких-небудь захворювань, але при цьому допомагає поставити більш точний діагноз і визначити метод лікування. Показниками аналізу крові у дітей є співвідношення і кількість різних елементів, що входять до її складу, таких як гемоглобін, еритроцити, тромбоцити, лейкоцити та інші.

Клінічний (загальний) аналіз крові у дітей

Розшифровка загального аналізу крові у дітей дозволяє виявити запальні процеси, анемію, глистяні інвазії. Клінічний аналіз роблять в профілактичних цілях, а так само під час лікування, що б контролювати і коректувати процес. Якщо необхідно бачити стан усіх елементів крові у дітей призначається розгорнутий аналіз крові.

Аналіз крові ШОЕ у дітей показує швидкість осідання еритроцитів, і допомагає виявити ендокринні порушення, ураження печінки та нирок, інфекційні захворювання.

Біохімічний аналіз крові у дітей

Кров для аналізу беруть з вени. Перед забором крові можна вживати їжу й рідину (крім води) мінімум 6 годин, так як це може вплинути на результати.

Розшифровка біохімічного аналізу крові у дітей дозволяє визначити стан органів і систем організму, виявити запальні або ревматичні процеси, порушення в обміні речовин. Так само цей аналіз допомагає визначити стадію захворювання і метод лікування.
Аналіз крові на алергени у дітей

При схильності до алергічних реакцій необхідно провести дослідження, яке допоможе визначити алергени. Алергія може бути викликана безліччю факторів, тому намагатися встановити причини самостійно не можна. Тактика лікування так само буде залежати від результатів аналізу. Поширена ситуація, коли лікарі намагаються виключити вплив найбільш поширених чинників без аналізів. Батьки повинні розуміти, що такі дії неприпустимі і негативно впливають на якість і терміни лікування.

Аналіз крові у новонароджених

Загальний аналіз крові у дітей роблять з 3 місяців, щоб запобігти розвитку залізодефіцитної анемії, і перевірити стан здоров'я перед плановими щепленнями. При незадовільних результатах аналізу щеплення робити не можна, так як на момент вакцинації дитина повинна бути абсолютно здоровий. У випадках, коли є підозри на захворювання, аналізи роблять і раніше трьох місяців, у міру потреби. Якщо в анамнезі сім'ї є захворювання, які передаються генетично, то буде потрібно генетичний аналіз крові грудничка. Вважається, що забір крові для аналізу викликає у маленької дитини стрес, небезпечний для стану здоров'я, тому лікарі рекомендують батькам відволікати малюка і сприяти створенню спокійної обстановки під час процедури.

Часто відбувається так, що отримавши бланк з результатами аналізів крові малюка, батьки в розгубленості дивляться на нього і не можуть зрозуміти, що ж означають ті чи інші цифри на листочку. Як вже було сказано, розшифровкою аналізу зможе зайнятися тільки лікар, який врахує не один показник, а все, що є на бланку. Звичайно ж, самим допитливим батькам не терпиться дізнатися, нормальний чи аналіз крові у дитини, але порівнювати стандартні цифри, які вказані на бланку з результатами аналізів не варто, так як вони найчастіше стосуються показників дорослих пацієнтів, а для малюків існують свої норми, які міняються буквально по днях. Пропонуємо вам ознайомитися з таблицею норм складу крові дітей різних віків.

Перед здачею аналізу батьки повинні проконсультуватися з терапевтом, докладно дізнатися, як підготуватися до процедури, скільки коштує аналіз крові, що необхідно мати при собі для проведення процедури і в які дні краще всього приводити дитину. Треба серйозно ставитися до профілактичних аналізам крові, так як вони можуть своєчасно виявити і дозволити вилікувати багато захворювань на самих ранніх стадіях.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.
 

Offline zabenja

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 1029
 • Поблагодарили: 32 раз
 • Репутація: +116/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Оксана
Це цікава і корисна тема. Знайшла ще

ГЕМОГЛОБІН
Гемоглобін - це складний залізовмісний білок, який міститься в еритроцитах. Саме він є основною складовою еритроцитів і надає їм характерний червоний колір. Це один з найважливіших компонентів крові, основною функцією гемоглобіну є перенесення кисню з альвеол легенів до клітин всього організму і вуглекислого газу у зворотному напрямку.
Підвищення при: поліцитемії (хвороба кісткового мозку); рівень гемоглобіну підвищується при надмірних фізичних навантаженнях; обезводненні.
Зниження рівня гемоглобіну називається анемією, її причинами можуть бути: крововтрати, захворювання які супроводжуються руйнуванням еритроцитів, переливання крові, недостатність вітаміну В12 (фолієвої кислоти), гіпоглікемія, гемолітична анемія.
ШОЕ
Швидкість осідання еритроцитів характеризує ступінь виразності запальних змін в організмі людини.
Підвищення ШОЕ виявляється при різних запальних процесах, інтоксикаціях, гострих і хронічних інфекціях, пухлинах, отруєннях, анеміях, кровотечі, алергічних станах.
Зниження ШОЕ спостерігається при вірусних гепатитах, втраті рідини, проносах, блювоті, прийомі саліцилатів, хлориду кальцію.
ЕРИТРОЦИТИ
Червоні кров’яні тільця, належать до найбільш численних формених елементів крові. Завдяки вмісту в них гемоглобіну еритроцити переносять на собі кисень і вуглекислий газ. Середня тривалість життя еритроцитів – 120 днів. Під час аналізів крові вміст всіх формених елементів подається на одиницю об'єму - 1л і записується, наприклад: 3,5х1012л (три і п’ять на десять у дванадцятому ступені у літрі).
Кількість еритроцитів зростає при поліцитемії і обезводненні.
Зменшення кількості еритроцитів свідчить про анемію.
ГЕМАТОКРИТ
Гематокрит – це об’ємна фракція еритроцитів в цільній крові (співвідношення обсягів еритроцитів і плазми), яка залежить від кількості і обсягу еритроцитів
Зниження гематокриту свідчить про розвиток анемії.
ТРОМБОЦИТИ
Тромбоцити, або кров'яні пластинки, являють собою без' ядерні, безбарвні, округлої форми клітини розміром 2-4 мкм. Тривалість життя їх близько 4 діб. Тромбоцити відповідають за згортання крові.
Збільшення при: поліцитемії, лейкозі, запаленнях, хронічних запальних захворюваннях (наприклад, туберкульоз), деяких видах анемій, злоякісних новоутворень та ін.
Зниження при: хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку; гемолітичній анемії. Також дефіцит тромбоцитів може спостерігатися при прийомі антибіотиків, протиалергічних препаратів, знеболювальних.
ЛЕЙКОЦИТИ
Лейкоцити, або білі кров’яні тільця – це формені елементи крові, основною функцією яких є захист організму від чужорідних агентів, тобто токсинів, вірусів, бактерій, відмерлих клітин власного організму та ін.. Лейкоцити забезпечують імунітет організму.
Підвищена кількість рівня лейкоцитів (лейкоцитоз) свідчить про протікання в організмі гострих інфекцій, особливо якщо збудниками є коки (стафілокок, стрептокок, пневмокок, гонокок). Лейкоцитоз буде зафіксовано при різних запальних станах, травмах, опіках.
Зменшення кількості лейкоцитів спостерігаться при деяких інфекціях (грип, кір, краснуха, епідемічний паротит, інфекційний мононуклеоз, міліарний туберкульоз, СНІД й ін.); деяких хворобах кісткового мозку (наприклад, апластичній анемії); генетичних аномаліях імунітету.
Є кілька різних типів лейкоцитів які поділяють на дві великі групи: гранулярні (базофіли, еозинофіли і нейтрофіли) та негранулярні (лімфоцити і моноцити)
НЕЙТРОФІЛИ
Група специфічних лейкоцитів, що в основному відповідають за боротьбу з бактерійною інфекцією. Діляться за зрілістю на юні (наймолодші), паличкоядерні і сегменто-ядерні (найзріліші).
Збільшення числа нейтрофілів відбувається при інфекціях (бактерійних, грибкових, паразитарних); запаленнях; інтоксикаціях; сильній слабкості (недостатності) нирок і печінки; психоемоційному збудженні; злоякісних пухлинах.
Зниження при: деяких інфекціях (вірусних); хворобах кісткового мозку; генетичних порушеннях імунітету.
ЕОЗИНОФІЛИ
Клітини крові, які відповідають за боротьбу з паразитами і алергією.
Збільшення кількості свідчить про алергії, глисти, злоякісні пухлини, мієлолейкоз, дитячі інфекції (скарлатина), прийом ряду препаратів (антибіотики, сульфаніламіди).
Зменшення кількості еозинофілів спостерігається при гнійних інфекціях.
БАЗОФІЛИ
Відповідають за виділення гістаміну — одного з гормонів алергії.
Збільшення кількості свідчить про алергії; пониженні функції щитовидки; хронічних синуситах.
Зменшення кількості буває при підвищенні функції щитовидки; стресі; гострих інфекціях.
ЛІМФОЦИТИ
Лімфоцити синтезують спеціальний вид білків - антитіла (імуноглобуліни M, G, E, A), які нейтралізують в дитячому організмі чужорідні речовини і їх токсини. Їх кількість збільшується при вірусних інфекціях і лімфолейкозі.
Зниження їх кількості буває при гострих невірусних інфекціях; хворобах кісткового мозку; системному червоному вовчаку; імунодефіцитах. Може виникати при прийомі гормональних препаратів, впливі радіації, при розвитку злоякісних новоутворень, імунодефіцитних станів.
МОНОЦИТИ
Моноцити-це найбільші лейкоцити. Більшу частину життя вони проводять у тканинах, будучи тканинними макрофагами. Моноцити остаточно знищують чужорідні клітини і білки, вогнища запалення, зруйновані тканини. Ці найважливіші клітини імунної системи першими зустрічають антиген і представляють його лімфоцитам для розвитку повноцінної імунної відповіді.
Підвищену кількість моноцитів дають вірусні, грибкові, протозойні інфекції, туберкульоз, лейкози, системні захворювання сполучної тканини – ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, вузликовий періартеріїт. Характерно для періоду одужання після гострих інфекцій, виникає при хворобах крові (наприклад, гострих лейкозах).
Зниження рівня моноцитів свідчить про можливість захворювання апластичною анемією, при хворобах кісткового мозку.
ЛЕЙКОЦИТАРНА ФОРМУЛА у дітей не є формулою в математичному розумінні. Її рахують. Роблять мазок крові і дивляться під мікроскопом 100 клітин різних видів лейкоцитів. Так розраховується відсоток "вмісту" кожного лейкоцита у формулі. Наприклад, вираження "26% лімфоцитів в лейкоцитарній формулі у дитини" означає, що на 100 підрахованих клітин було 26 лімфоцитів.
Розшифровка лейкоцитарної формули у дітей від 1 до 3-х років (%) :
сегментноядерні нейтнофіли 32-50;
палочкоядерні нейтрофіли 0-1;
еозинофіли 1-4;
базофіли 0-1;
лімфоцити 38-58;
моноцити 10-12.
Розшифровка лейкоцитарної формули у дітей від 4 до 6-х років (%) :
сегментноядерні нейтнофіли 36-52;
палочкоядерні нейтрофіли 0-1;
еозинофіли 1-4;
базофіли 0-1;
лімфоцити 33-50;
моноцити 10-12.
Починаючи з 7 років норми в лейкоцитарній формулі у дітей наближаються до дорослих показників.
Усі показники загального аналізу крові розглядаються у комплексі, і ні в якому разі не відірвано від зального контексту. Тільки сукупність усіх показників дає чітку картину стану дитини. Тому розшифровку аналізу довірте педіатру.
Нехай ваші малюки будуть здорові.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline emeli

 • ПЕДІАТР ФОРУМУ!
 • Модератор
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 2627
 • Поблагодарили: 80 раз
 • Репутація: +726/-0
 • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Віра
Копрограма
 Аналіз робиться для сукупного опису фізичного, хімічного й мікроскопічного дослідження калу. Призначається він для діагностики захворювань органів травлення та оцінки результатів проведеного лікування. Дослідження калу дозволяє діагностувати:
 порушення кислотоутворюючої і ферментативної функції шлунка;
 порушення ферментативної функції кишечнику;
 порушення ферментативної функції підшлункової залози;
 порушення функції печінки та жовчного міхура;
 наявність прискореної евакуації зі шлунка і кишечника;
 порушення всмоктування у дванадцятипалій і тонкій кишці;
 запальний процес в ШКТ;
 дисбактеріоз - порушення нормальної мікрофлори кишечнику;
 виразковий, алергічний, спастичний коліт - запалення кишечника.

 При мікроскопічному дослідженні визначають основні елементи калу: м'язові волокна, рослинну клітковину, нейтральний жир, жирні кислоти та їх солі, лейкоцити, еритроцити, клітини кишкового епітелію, клітини злоякісних новоутворень, а також слиз, яйця гельмінтів, найпростіші.

Підготовка до дослідження
 Рекомендована скасування лікарських препаратів, особливо ферментів (креон, пангрол, панкреатин, мезим), оскільки вони спотворять результати аналізу.
Не можна проводити копрологічне дослідження після клізми.
Після рентгенологічного дослідження шлунка та кишечнику проведення аналізу калу показано не раніше, ніж через дві доби, так як це дослідження проводиться з використанням рентген-контрастних речовин, які виводяться з калом.
Кал збирається в одноразовий пластиковий контейнер з герметичною кришкою і ложечкою-шпателем для відбору проби або в чисту скляний посуд. Слід уникати домішки до калу сечі. Контейнер необхідно доставити в лабораторію в той же день, а до відправки він повинен зберігатися в холодильнику при температурі 3-5 градусів С.

 Для дітей старше 1 року характерні наступні показники копрогорамми: 


 Зміна забарвлення є важливим діагностичним ознакою багатьох захворювань. Так, при механічній жовтяниці, коли припиняється надходження жовчі в кишечник, кал знебарвлюється.
Чорний кал - ознака кровотечі з верхніх відділів травного тракту.
Червоний колір найчастіше обумовлений домішкою незміненої крові при кровотечах з товстої кишки. З патологічних домішок у калі можна виявити слиз, кров, гній, а також гельмінтів та ін.
Велика кількість м'язових і сполучнотканинних волокон (креаторея) - свідчення недостатності функції підшлункової залози або зниження секреторної функції шлунка.
Виявлення перевареної клітковини і крохмалю (амілорея) характерно для захворювань тонкої кишки.
Виявлення в калі нейтрального жиру (стеаторея) - свідчення недостатнього перетравлення жирів підшлунковою залозою; нейтральний жир і жирні кислоти характерні для порушеного жовчовиділення.
Велика кількість лейкоцитів свідчить про запальний процес у кишечнику (дизентерія - інфекційне захворювання шлунково-кишкового тракту та ін).

 Вміст вуглеводів в калі

 Тест використовується, головним чином, для діагностики лактазной недостатності (порушення всмоктування лактози і поганий переносимості продуктів харчування, що містять молочний цукор) у дітей першого року життя лактазная недостатність буває первинною і вторинною. Первинна або істинна лактазная недостатність - це природжений дефіцит ферменту. Справжня лактазная недостатність зустрічається рідко. Вторинна лактазная недостатність особливо поширена серед дітей першого року життя і часто є наслідком дисбактеріозу кишечника або незрілості підшлункової залози. Вторинна лактазная недостатність проходить після корекції дисбактеріозу або з віком (транзиторна), і в старшому віці молочний цукор нормально засвоюється. Підтвердити або спростувати лактазная недостатність можна, здавши аналіз калу дитини на вміст вуглеводів.
Підготовка до дослідження:
 Кал повинен бути зібраний в окрему чистий посуд. Кількість матеріалу не повинно бути менше чайної ложки калу. Кал повинен бути доставлений в лабораторію протягом 4-х годин від моменту збору. Якщо терміни доставки перевищують 4 години, то кал повинен бути заморожений при -20 градусах С. Повторне розморожування / заморожування не допускається. Нормальні значення вуглеводів в калі:
 Діти до 1 року - 0 - 0,25%
 Діти старше 1 року і дорослі 0%
 При підвищенні рівня вуглеводів можна запідозрити лактазная недостатність.

Дослідження калу на приховану кров
 Аналіз роблять при підозрі на наявність кровотечі з якого-небудь відділу шлунково-кишкового тракту. Використовується для виявлення «прихованої» крові, не видимою при мікроскопічному дослідженні. Володіє високою чутливістю до гемоглобіну - речовини, що міститься в червоних кров'яних клітинах еритроцитах.До аналізу за три дні виключається з раціону м'ясо, печінку, рибу яблука, перець болгарський, шпинат, білу квасолю, зелений лук, помідори, всі види зелених овочів, ріпа, хрін, буряк, чорниця, гранати - це продукти, що містять залізо, а також продукти, що забарвлюють кал, а також прийом залізовмісних лікарських засобів. Доцільно застосування дієти: Молоко, молочні продукти, каші, картопляне пюре, білий хліб з маслом, 1-2 яйця некруто, трохи свіжих фруктів. Таку їжу дають протягом 4-5 днів. Не рекомендується також протягом 2-х днів чистити зуби з-за можливості поранення ясен. Стілець має бути без клізм і проносних засобів. Для дослідження необхідно близько 1 чайної ложки калу. У нормі прихована кров не визначається. Позитивна реакція на «приховану» кров у калі відзначається при:
 кровотечі з ясен;
 кровотеча з варикозних вен стравоходу, шлунка, кишечника;
 виразковому і запальному процесах в шлунку, кишечнику;
 геморагічних діатезах - групі хвороб, загальним проявом яких є геморагічний синдром (схильність до повторюваних інтенсивним тривалим, найчастіше множинним, кровотеч і крововиливів);
 поліпозі - множинних доброякісних пухлинах слизової оболонки різних відділів кишечника;

Дослідження калу на дисбактеріоз

Для проведення дослідження калу на дисбактеріоз необхідно мати стерильну пробірку з металевою петлею, яка щільно закрита ватним тампоном.

Техніка виконання: після випорожнення дитини відкривають стерильну пробірку і металевою петлею беруть зверху 1 г калу (не торкаючись поверхні унітазу чи горшка), поміщають його в стерильну пробірку, щільно закривають ватним тампоном і зразу ж доставляють у бактеріологічну лабораторію.
Показники мікрофлори товстої кишки в нормі


Ступiнь тяжкості дисбактерiозу оцiнюють за кiлькiсним спiввiдношенням кишкових паличок, бiфiдофлори i молочно-кислої флори. При I ступенi дисбактерiозу спостерiгається зниження чи пiдвищення кiлькостi кишкових паличок, бiфiдо- i лактофлора при цьому не змiненi. При II ступенi зўявляється незначне зниження вмiсту бiфiдобактерiй (до 107), при III ступенi - значне зниження вмiсту бiфiдофлори, зменшення лактофлори та рiзка змiна рiвня кишкових паличок (зниження вмісту кишкових паличок з нормальною ферментативною активністю, підвищення лактозонегативних та високий вміст гемолізуючих кишкових паличок), при IV ступенi тяжкості - вiдсутня бiфiдофлора, значно знижена лактофлора та змiни кiлькостi кишкових паличок.
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.
 

Offline emeli

 • ПЕДІАТР ФОРУМУ!
 • Модератор
 • Досвідчена Мамка
 • *****
 • Повідомлень: 2627
 • Поблагодарили: 80 раз
 • Репутація: +726/-0
 • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Віра
Особливість копрограми у дітей раннього віку

Консистенція. Для дітей перших двох років життя стілець допустимий у вигляді кашки та неоформлений. На повному грудному вигодовуванні рідкої кашки, з невеликою кількістю водички, може бути густої сметани. На ШВ стілець може бути м'якою ковбаскою або кашкою. З веденням прикорму стілець починає оформлятися і стає густішим, до двох років це зазвичай нещільна ковбаска. Стілець у вигляді «сухої копченої ковбаски» або «овечих кульок» - це схильність до закрепу. Стілець рідкий, водою з домішками і часто - це схильність до діареї.

Колір. У малюків першого року життя кал зазвичай жовтий, з невеликими допустимими домішками зелені в перші 3-4 місяці. Потім кал стає жовто-коричневий, і до двох років стає приблизно, як у дорослих. Допустимі шматочки їжі, особливо в перші місяці прикорму, а при вживанні яскравих продуктів - забарвлення калу в колір продукту (буряк, гарбуз).

Запах. У перші місяці життя стілець малюків на грудному згодовуванні має запах кислого молочка, а у штучників пахне різкіше. З введенням прикорму, особливо м'ясного, стілець набуває звичайний каловий запах.

рН (реакція). Нормальною є нейтральна або слабо-лужна реакція, але в перші місяці при живленні сумішшю або грудним молочком може бути і слабокислою.

Білок. у здорових дітей білка в калі бути не повинно - його наявність говорить про запалення кишечника, наявності слизу, кровотечі, ексудату, не перевареної їжі.

Реакція на приховану кров. У нормі в здоровому кишечнику крові бути не повинно - це завжди вказує на проблеми. Найчастіше кров з'являється при алергії, запаленні кишечника. тріщинах прямої кишки. випаданні прямої кишки, геморої, поліпах і вадах розвитку кишечника.

Реакція на білірубін. Білірубін - це один із продуктів розпаду гемоглобіну, який допустимо в калі до приблизно тримісячного віку, пізніше він під дією ферментів і мікрофлори повністю трансформується в стеркобілін, що дають коричневе забарвлення. Поява його в калі пізніше даного віку говорить про проблеми у здоров'ї.

Слиз. Слизом називають желеподобним виділення прозорого або білуватого кольору. Вони призначені для захисту від агресивного впливу кишкового вмісту. Однак, в нормі слизу виділяється небагато, і вона на виході повністю змішується з каловими масами. Помітну присутність слизу в калі припустимі до 3-5 місяців життя, особливо у немовлят. А після цього говорять про наявність запального процесу.

Лейкоцити. Невелика кількість лейкоцитів, особливо в перші місяці життя допустимо, однак, якщо вони виділяються у великій кількості в комплексі з слизом і кров'ю, це говорить про запалення та пошкодженні стінки кишечника.

М'язові волокна. Кажуть про ступінь перетравлення білкової їжі, у дитини до введення м'ясних прикорму їх практично не буває, а надалі вони повинні бути одиничними. Якщо їх багато - це говорить про порушення травлення в шлунку і кишечнику, проблемах з підшлунковій залозі, запаленні кишечника.

Сполучна тканина. У нормі її бути не повинно, зустрічається тільки після введення прикорму при недостатній секреції шлунка, проблеми з підшлунковою залозою.
Нейтральний жир. Жирні кислоти. Мила. У ранньому дитячому віці можуть зустрічатися невеликі його кількості, але після півроку він з'являється при порушенні роботи підшлункової залози, печінки або хворобах тонкої кишки.

Залишки неперетравленої їжі. У перші роки життя в калі допустимо наявність залишків рослинної їжі - особливо кукурудзи, моркви, шкурок яблук і т.д. Якщо в калі багато неперетравленої клітковини, це може говорити про занадто швидкому проходженні їжі по кишечнику. Неперетравлена ​​клітковина може бути в нормі.

Крохмаль. З'являється в їжі з введенням прикорму, якщо його багато - це горить про погану роботу підшлункової залози, порушення травлення в кишечнику, кишкової інфекції.

Йодофільная флора.
Це особливі види бактерій, надлишковий ріст яких виникає при диспепсії (порушенні перетравлення), порушенні роботи тонкої кишки, порушенні роботи
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.
 

Offline tanyar

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 231
 • Поблагодарили: 56 раз
 • Репутація: +21/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анна, 15, Дарья 3.5рочки
 • Ваше справжнє ім’я: тетяна
Дівчата, не знайшла більше нічого подібного , тому пишу тут. Нещодавно попалася стаття, де категорично написано, що діти в рочок мають здавати аналіз крові , наша лікар каже , що направляємо за потребою, ну потреби -то якби і немає, але все ж цікаво, хтось водив своїх малючків в рік здавати кров , і куди, якщо водили?
 

Offline justmary

 • Хай ваші серця не втомлюються любити дітей!
 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2193
 • Поблагодарили: 22 раз
 • Репутація: +276/-0
 • Мама найпрекрасніших діток в світі!;)
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Маряна
tanyar, аналіз крові взагалі треба здавати перед кожним вакцинуванням d30 Але...з малою перший раз якраз у рік і здала,чисто так для свого інтересу, бо була підозра на глисти. Від тоді здаємо кожна 4-5м, просто перевіряємо. Здавайте у будь-які приватній лабораторії,якій довіряєте ;)
 

Offline tanyar

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 231
 • Поблагодарили: 56 раз
 • Репутація: +21/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Анна, 15, Дарья 3.5рочки
 • Ваше справжнє ім’я: тетяна
Дякую за відповідь. а то мені вже здалося , що то лиш я якась заморочлива, кого не спитаю, всі здавали бо або хворіли, або вакцинація, а просто  для контролю- ніхто.Ми не вакцинуємось, того і не виникало питання раніше. Я довіряю сінево, але загальний ан-з крові тільки з вени. ще чула хвалять медлюкс, ніби гарна лабораторія, але це напевне в іншу темку.
 

Offline Танюша9577

 • Своя Мамка
 • ******
 • Повідомлень: 984
 • Поблагодарили: 128 раз
 • Репутація: +2/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 4міс
 • Ваше справжнє ім’я: Таня
Дівчата, а розгорнутий аналіз крові своїм діткам хтось робить (маю на увазі просто так, для себе)?