Автор Тема: Новини в системі шкільної освіти та інновації нашого Міністерства  (Прочитано 14673 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline СовушкаАвтор темы

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
Re: Зміни в системі шкільної освіти.
« Reply #17 : 15 Серпень 2012, 15:11:37 »
Цитувати
Психологи першачкам у першому півріччі навчання не рекомендують гуртків.

І нам в 1 - му класі психолог те ж казала. Правда я не послухала і десь з листопада дала дитину на гімнастику. d112

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #18 : 15 Серпень 2012, 15:49:00 »
Ще на рахунок іноземних мов, то я би не сказала, що діти нічого не розуміють, що від них хочуть d128, звичайно граматики їм в такому віці не треба, а якщо організувати заняття правильно в ігровій формі, то розмовну мову вони дуже швидко і легко схоплять. От моя Настя по українськи ще говорить дуже погано і взагалі довші речення почала будувати аж тепер після 3-х років, але ми весною були в Франції всього 1 місяць, то вона до тепер пам"ятає деякі фрази і саме головне, що розуміє де їх треба казати, наприклад там привітання чи як справи і тому подібне, хоч я думала, що вона одразу забуде d112

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #19 : 15 Серпень 2012, 16:00:37 »
От в тому то і справа, дітей відразу вчуть слова і фрази. Потім вчуть букви, їх написання в друкованому і писаному вигляді. І далі одночасно починається читання і вивчення нових слів. Це процес навчання був у другому класі але першого року навчання англійської.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #20 : 15 Серпень 2012, 16:18:25 »
чим менша дитина тим швидше вчить іноземну мову - доведено науковцями, тому якщо нова система освіти передбачає з першого класу вивчення будь якої іноз.мови то це тільки добре для дитини. Це я можу стверджувати з практики - обидві мої дочки так починали вчити в школі №5

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #21 : 15 Серпень 2012, 16:20:59 »
Ми теж йдемо до школи і ці нововведення мене трохи "напрягають". Я тільки за іноземну мову, але ж часто викладання йде за радянським зразком, коли скласти до купи вивчені слова не виходить. Якби справді знали розмовну мову, то булоб супер! А ото додаавння-віднімання в межах сотні, то лишнє.
Якщо міняти вимоги в молодшій школі, то й дошкільна підготовка повинна бути іншою. А щодо закордону, то я точно знаю, що тамтешнім вчителям не поясниш, наприклад, такого терміну, як "техніка читання". Їм не зрозуміло навіщо рахувати прочитані знаки, коли важливішим є що дитина з того зрозуміла.

Offline jet

• DON'T PANIC!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +362/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #22 : 15 Серпень 2012, 16:32:05 »
мені взагалі-то подобається ідея викладання іноземної з 1 класу, бо, по-перше, дитина , імхо, легше вчиться, з більшою готовністю і не встигла ще розбалуватися у школі, а по-друге, сприймає її природньо. Тобто, от вводять у 5 класі (як в мене) іноземну - і всі були на шухєрі - це ж новий предмет, зразу якісь перестороги, зайві боязні. А так, мова - дуже корисна штука, тому конкретно мови перевантаженням та забиванням мозку не вважаю. Імхо, з інших предметів можна було б кількість інфи зменшити щоб дурним не страждали діти та їх батьки. Ну типу як нас питали на якій відстані садити дерева чи яка культура там в якій області росте, стільки часу було вбито на те через те, що вчителька вимагала  d111

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #23 : 15 Серпень 2012, 16:35:27 »
Ще на рахунок англійської. От не пригадую хто  в школі нам сказав, що якщо дитина в садку вчила англійську мову, то її тоді варто давати у школу де з 1 -шого ж класу вчуть англ. мову. Якщо ж не вчила в садку, то і не треба забивати голову з 1 класу.

Offline kalina

• Свідома Мамка
  • Репутація: +230/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Сніжана
« Reply #24 : 15 Серпень 2012, 16:42:27 »
Цитувати
Ще на рахунок англійської. От не пригадую хто  в школі нам сказав, що якщо дитина в садку вчила англійську мову, то її тоді варто давати у школу де з 1 -шого ж класу вчуть англ. мову. Якщо ж не вчила в садку, то і не треба забивати голову з 1 класу.

У мене малий в садочку англійську мову не вчив, а я в свій час вчила німецьку, але перед тим як йти в школу ми з листопада по березень два рази в тиждень ходили до школи (по вівторках у нас була математика або письмо) а по четвергах англійська. Зараз малий перейшов в п'ятий клас з англійської у нього відміні оцінки.
Багато що залежить від дитини , одним вона дається легко, а для інших діток це важко.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline fragile

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Надія
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #25 : 15 Серпень 2012, 16:51:38 »
не буду цитувати, просто відповім загалом:
про право вибору - дитині потрібно його давати, але не в 6 років, однозначно, і батьки ж не вороги рідній дитині, грубо кажучи, що вони не віддадуть дитину, яка є задиракою, на балет, а віддадуть на бокс, де цю задирістість направлять у правильне русло.
про нововедення - іноземна - супер, інформатика - супер, фіз-ра часто - чим погано? Звичайно, що головне не переборщити, тому тут все залежить від вчительки, школи. В кого діти ходять в садки, так само вчать англійську, у формі віршиків, пісеньок, показують тваринок і т.д., ігрова форма, не думаю, що в 1 класі їх заставлять одразу писати транскрипцію і часи вчити. Додавати/віднімати до ста - може й не кожному буде по силі, тут згідна.
Про важкий графік - моя дитина вже рік відвідує гурток 3 рази в тиждень, якщо ще раз в тиждень буде ходити на шахи (напр) і ще раз-два на додаткову іноземну (ну нехай не з 1 вересня, а десь з наступного півріччя), не думаю, що щось їй станеться. Залишаться вихідні, на яких можна кудись поїхати (село, за місто) чи навіть просто прогулятись в дворі.
Так, я працюю, в дитини є батьки, родичі, можна якось організувати цей процес, хоча це й проблематично, але надіюсь, що реально. Поки, до 1 вересня, в мене теоретично вже прикинуто, а як буде насправді, буде видно.

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #26 : 15 Серпень 2012, 17:01:22 »
Дівчата, а на вашу думку, що робити тим наприклад 10-20 % дітей, яким важко дається вивчення віршика з Букваря, не говорю про англійські слова, чи дуже довго треба порахувати скільки буде 6 + 4, не кажу вже про 60+28 ?.... Куди і що робити цим діткам? Вони ж то є і нікуди не дінуться d104

Offline fragile

• Активна Мамка
  • Репутація: +20/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Надія
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #27 : 15 Серпень 2012, 17:10:28 »
Ліля 1981, ну по-перше, завжди в житті потрібно тягнутись до кращого, а не опускатись до гіршого, а по-друге, я писала, що не потрібно вимагати стрибнути вище голови, не всі ж будуть академіками в житті. Ну читати рахувати зобов"язаний кожен, як слюсар, так і академік, а далі вже в міру можливостей, в житті ж також потрібна робоча сила, є професії, в яких та фізика-математика і не потрібні, тому основне, щоб батьки не вимагали від дітей тих п"ятірок будь-якою ціною.

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #28 : 15 Серпень 2012, 17:12:05 »
Цитувати
Куди і що робити цим діткам? Вони ж то є і нікуди не дінуться
Нічого не робити, всі ж не мусять вчитися на відмінно, в когось буде получатися краще, в когось гірше, з деяких предметів можна поділити на сильніші і слабші підгрупи, то ж не кінець світу, якщо дитина буде мати з якогось предмету 3-ку d104

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #29 : 15 Серпень 2012, 17:13:04 »
   Відчуваю, що мій допис викличе хвилю критики, та все ж... Я напевне проти іноземної мови з першого класу. На дитину і так багато навалюється, а тут ще й іноземна. Школа це ж не садок. Навіть якщо в садку вчили іноземну, то це була більше гра, а в школі вже все серйозно (обов"язково, на оцінки). Тому не вважаю що дитині потрібне таке навантаження. Якщо дитина ХОЧЕ і МОЖЕ вивчати іноземну мову в першому класі, то нехай це буде краще факультатив, гурток, репетитор і т.д., де ще нічого так дуже не вимагають. За перший рік дитина звикне до навчання в школі, адаптується, тоді вже можна вводити іноземну мову в другому класі.
   Щодо свободи вибору дитини, то тут однозначно - вона має бути! В розумних межах звичайно. Дитина має проявити якщо не бажання, то хоча б схильність до якогось гуртка. В крайньому разі можна поводити дитину на різні пробні заняття, щоб вона щось для себе вибрала. Обов"язок батьків - знайти і розвинути талант дитини, а не тупо записати у сто гуртків. До речі, про сто гуртків, цього я теж не розумію. А дитина не хоче відпочити, погуляти, просто побути з батьками? Батьківська любов і увага потрібні не менше за гуртки і не варто заміняти одне на друге.
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #30 : 15 Серпень 2012, 17:14:56 »
Але ті діти можуть почуватись гірше, якимись нездарами в порівнянні з сильними d130. На мою думку, наші чиновники просто все не продумали до кінця і не про всіх.

Offline Nelly

• Своя Мамка
  • Репутація: +139/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Неллі
« Reply #31 : 15 Серпень 2012, 17:21:25 »
в 1класі власне процес навчання і відбувається майже в ігрговій формі, без оцінок, обов"язкових домашніх завдань і з 30хвилинними уроками. Тому власне в 1 класі треба розпочинати вивчати іноз.мови, а в 2 коли починається оцінювання це вже не буде шоком для дитини

Offline juliaroberts

• Новенька
  • *
  • Репутація: +3/-1
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #32 : 15 Серпень 2012, 17:23:46 »
Цитувати
Дівчата, а на вашу думку, що робити тим наприклад 10-20 % дітей, яким важко дається вивчення віршика з Букваря, не говорю про англійські слова, чи дуже довго треба порахувати скільки буде 6 + 4, не кажу вже про 60+28 ?.... Куди і що робити цим діткам? Вони ж то є і нікуди не дінуться

Ліля, а зараз немає в школі поділу на АБВГД класи, залежно від успішності та здібностей? колись так було і всі тусувались собі в своїх компаніях
Я девочка. Я не хочу ничего решать. Я хочу платьишко!

• Новенька
  • *
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
« Reply #33 : 15 Серпень 2012, 17:25:35 »
Nelly в 1 класі навчання відбувається ну "майже" в ігровій формі, з оцінками у вигляді сонечок, бджілок, черепашок і т. д.,  і з домашніми завданнями.

Цитувати
Ліля, а зараз немає в школі поділу на АБВГД класи, залежно від успішності та здібностей? колись так було і всі тусувались собі в своїх компаніях

Ні, на жаль нема. d104