01 Серпня 2015, 23:12:30 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти

Новини:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Допоможемо бійцям в АТО:
маск-халати,бафи,балаклави,шкарпетки,
устілки,маскувальні сітки, парафінові пічки.

Всі деталі в темці! Приєднуйтесь!
 
  Початок Допомога   Пошук   Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 14   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Загроза переривання вагітності (тонус матки, кров'янисті виділення і т.д.)  (Прочитано 40406 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Luanita
Зацікавлена Мамка
***


Щаслива вагітна


Репутація: +3/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-09-19
Повідомлень: 57

Нагороди
« : 13 Жовтня 2009, 14:04:44 »

Вчора в ЖК потрогала гінеколог мені живіт, каже: А ви знаєте, що у вас матка в тонусі і загроза? І стала як за підручником виписувати уколи папаверін, аскорутін і вібурколові свічки ... лежати, важкі предмети не піднімати. Мені здається, що лікарі деколи перебільшують. Беру на себе відповідальність, але хочеться знати, до якої міри тонус терпимо і коли починається реальна загроза, і як я можу це визначити?
Записаний

admin
Адміністратор
Досвідчена Мамка
*****


Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2014-11-04
Повідомлень: 4038

Нагороди
« Відповідь #1 : 14 Жовтня 2009, 15:56:01 »

Ось знайшла таку статтю. Дуже докладно про все написано.

Гіпертонус матки

Матка в тонусі, гіпертонус матки, підвищений тонус матки ... Ці терміни хоча б раз за весь період вагітності чула, напевно, кожна жінка, яка готується стати мамою. Поговоримо про те, що таке гіпертонус матки, які основні причини виникнення гіпертонусу матки і як з ними боротися.

М'язові волокна характеризуються скорочуванням. У зв'язку з цим властивості м'язової тканини і говорять про тонус матки. Під час вагітності нормальним є такий стан м'язів матки, коли вони не скорочуються, повністю розслаблена: тоді мова йде про нормотонус. Коли м'язи у збудженому, скороченому стані, стискається м'язовий шар матки, підвищується його тонус і відповідно - тиск в порожнині матки, говорять про підвищеному тонусі (гіпертонусі). За тонус матки "відповідальний" саме м'язовий шар, який реагує на зовнішні і внутрішні подразники.

Матка збільшується під час вагітності, поступово зростає і до кінця вагітності займає всю черевну порожнину. Збільшення матки відбувається за рахунок збільшення числа (кількості) і збільшення в масі, обсяг м'язових волокон. Кожне м'язову волокно подовжується в 10-12 разів, товщає в 4-5 разів. У стінці матки зростає вміст кальцію, мікроелементів, глікогену, ферментів, необхідних для скорочення; посилюється синтез актоміозіна - білка, який відповідає за скорочення матки. Таким чином матка готується до майбутніх пологів.
Механізми, що забезпечують нормальний тонус матки

У матці багато нервових рецепторів, імпульси від яких йдуть до ланки центральної нервової системи (ЦНС) і вегетативної нервової системи матері. При страху, сильному емоційному перенапруженні, сильних стресах в ЦНС можуть виникнути інші осередки збудження, що може послабити домінанту вагітності, в результаті може виникати гіпертонус - підвищуватися тонус матки.

Причини виникнення гіпертонусу матки

На ранніх термінах вагітності до гіпертонусу матки можуть призвести гормональні порушення репродуктивної системи. Найчастіше причиною гіпертонусу матки служать стан, пов'язаний зі зниженим виробленням гормону вагітності - прогестерону.

Дефіцит прогестерону перешкоджає впровадженню заплідненої яйцеклітини в слизову оболонку матки (ендометрій). При недоліку прогестерону матка приходить в тонус, в результаті чого може відбутися самовільний викидень.

Ще однією причиною можуть бути структурні зміни в стінці матки:

* Міома матки - доброякісна пухлина матки.
* Ендометріоз - розростання внутрішньої оболонки матки - ендометрію в нехарактерних для цього місцях.
* Запальні захворювання матки і придатків матки, перенесені до вагітності і які виявляються під час вагітності. Це обумовлено тим, що будь-який запальний процес матки робить її стінку неповноцінною, нездатною до розтягування. Запалення яєчників призводить до гормональної недостатності.

Також гіпертонус матки може виникати при перерозтягання м'язів матки, викликаному багатоплідної вагітністю, багатоводдя, великим плодом.

Причиною гіпертонусу матки може бути і порушення центральних механізмів підтримання тонусу матки, тобто збої роботи центральної нервової системи, регуляції м'язового тонусу. Це буває при важкій фізичній роботі, хронічної стресової ситуації на роботі чи вдома, будь-якому гострому інфекційному захворюванні (грип, ОРЗ, ангіна, пієлонефрит, особливо з підвищенням температури тіла, та ін.)

Фактори ризику виникнення гіпертонусу

1. Медичні фактори ризику невиношування вагітності: патологія вагітності; захворювання внутрішніх органів та статевих органів; генетичні фактори. До числа медичних факторів відносяться аборти, запальні захворювання статевих органів в анамнезі, патологія щитовидної залози, інші ендокринні захворювання, ГРВІ, грип під час вагітності і т.д.
2. Вік жінок до 18 років і старше 30 років. У віці 35 років і старше гіпертонус матки, що зберігається тривалий час, зустрічається в 3 рази частіше, ніж у віці 20-29 років, що пов'язано з великою кількістю абортів та гінекологічних захворювань до настання даної вагітності у міру збільшення віку жінки.
3. Шкідливі фактори виробництва: хімічні агенти, добова робота, відрядження, запізнілий переведення на більш легку роботу.
4. Погані відносини в сім'ї: розірваний шлюб, психологічна несумісність подружжя.
5. Мала тривалість сну.
6. Шкідливі звички (куріння, алкоголь і т.д.).

Діагностика гіпертонусу матки

Гіпертонус матки - це симптом загрози викидня або передчасних пологів. У розмові з вагітною лікар завжди з'ясовує, чи її не турбують болі внизу живота, в області попереку.

Для гіпертонусу матки характерні болі, що тягнуть (у 60% випадків) внизу живота, в попереку, в області спини. У більш пізні терміни вагітності можуть виникати спазмові болі, жінка може скаржитися, що матка "скам'яніла".

Болі, пов'язані з підвищенням тонусу міометрія (м'язів матки), проходять при прийомі всередину або внутрішньом'язової ін'єкції спазмалітіков (папаверин на ранніх термінах переважно виписують, а також НО-ШПА знімає або зменшує больові відчуття).

Для діагностики гіпертонусу матки, застосовують такі методи:

* Огляд, пальпація (обмацування). На великих термінах вагітності, коли матка виходить з області малого тазу, визначити гіпертонус можна через передню черевну стінку. У нормі матка в розслабленому стані, живіт м'який, а при гіпертонусі матка ущільнена, напружена, ніби "кам’яна" під рукою. Пальпація живота проводиться в положенні вагітної на спині, із зігнутими колінних суглобах ногами, що усуває напруження передньої черевної стінки і сприяє кращому промацування органів черевної порожнини і особливо матки і розташованого в ній плоду. Крім визначення величини матки, оцінюється її стан: чи немає тонусу, напруження при пальпації, а також положення плоду в матці і передлежання плоду (доктор визначає, яка частина плода звернена до виходу з матки - голівка або тазовий кінець).
* УЗД - визначається локальне (в одному місці - наприклад, ділянка на передній або задній стінці) або тотальне потовщення м'язового шару матки (всієї матки). Локальний тонус матки визначається як місцеве потовщення м'язового шару матки, жінка його може не відчувати. Тотальний тонус матки (коли напружена вся матка) вагітна відзначить сама. Якщо по УЗД визначається тонус по тій стінці, де прикріплена плацента або хоріон (більш ранні терміни), є небезпека відшарування плаценти (хоріона).
* Тонусометрія. Для даної процедури використовується апарат, який визначає тонус матки; для цього до живота вагітної прикладають спеціальний датчик.

Ускладнення, пов'язані з гіпертонусом матки

Якщо гіпертонус матки не лікувати, то можуть початися перейми, які приведуть до викидня або передчасних пологів.

Гіпертонус матки може також призвести до різкого зниження матково-плацентарного кровоплину в результаті звуження просвіту маткових судин, тому при тривало існуючому гіпертонусі можуть виникнути гіпоксія (нестача кисню) та / або гіпотрофія (відставання рівня) плоду в результаті нестачі кисню, живильних речовин, що надходять з кров'ю до плоду.

Лікування гіпертонусу матки

Незалежно від причин гіпертонусу, всім вагітним рекомендований постільний режим, заспокійливі препарати, спазмалітікі, засоби, які знижують активність матки.

Госпіталізація здійснюється у всіх випадках, коли гіпертонус матки супроводжується тягнучими або переймоподібними болями внизу живота або у попереку.

Постільний режим забезпечується або в стаціонарних умовах, або (в окремих випадках) на дому.

Лікування гіпертонусу заспокійливими препаратами проводиться обов'язково, тому що страх втратити дитину тільки посилює існуючий гіпертонус. Звичайно застосовуються настоянка пустирника і настоянка валеріани. При неефективності пустирника і валеріани лікар призначає СІБАЗОЛ, Нозепам, ТРІОКСАЗІН і т.д.

У випадках наявності гіпертонусу в першому триместрі вагітності, якщо причиною загрози підвищеного тонусу є дефіцит прогестерону, призначають препарати прогестерону - дюфастон, УТРОЖЕСТАН.

Для усунення гіпертонусу звичайно застосовуються спазмалітікі: НО-ШПА внутрішньом'язово або всередину, папаверин в свічках і т.д. Ці ліки можна використовувати при прояві гіпертонусу і самостійно. У цьому випадку рекомендується прийняти 2 таблетки но-шпи або/та  свічку з папаверином.

При гіпертонусі матки призначаються засоби, які знижують активність матки:

* 25%-ий розчин магнію сульфату, який вводиться внутрішньом'язово або внутрішньовенно крапельно;
* ПАРТУСІСТЕН, БРІКАНІЛ, ГІНІПРАЛ. Ці препарати не застосовуються до 16 тижнів вагітності. При введенні цих ліків можуть виникнути побічні ефекти: серцебиття, падіння артеріального тиску, тремор, збудження, нудота, блювота, головний біль і т.д.

Лікування проводиться під контролем артеріального тиску, серцебиття і цукру в крові.

Якщо вас турбують болі внизу живота, в попереку, в області крижів, не ігноруйте їх - вчасно звертайтеся до фахівців. Можливо, це прояви загрози викидня або передчасних пологів. Тільки лікар, поговоривши з вами, оглянувши вас, має пропальпувати ваш живіт, зробивши необхідні обстеження, визначить причину болів і в разі необхідності призначить лікування.

Якщо ви завагітніли після лікування безпліддя, у вас до вагітності були гормональні порушення, міома, ендометріоз, запальні захворювання жіночих статевих органів, аборти, мимовільні викидні, передчасні пологи, то ймовірність виникнення гіпертонусу матки і, відповідно, загрози викидня велика. Тому вам необхідно з ранніх строків стати на облік і чітко виконувати всі розпорядження вашого акушера, щоб запобігти виникненню ускладнень.

Важливу роль відіграє і спосіб життя вагітної: бережіть себе, уникайте стресів, конфліктів, нормально харчуйтесь, вчасно лягайте спати.
Записаний

Vika
Зацікавлена Мамка
***


Двічі матуся!


Репутація: +2/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-10-11
Повідомлень: 85

Нагороди
« Відповідь #2 : 14 Жовтня 2009, 16:04:54 »

У мене був підвищений тонус обидві вагітності з 12 тижнів і до кінця. Я нічого не робила, не лікувала, а коли була вдруге вагітна і лікарям не казала нічого. В дуже погані дні пила но-шпу, але не допомагало .... І все відмінно! Народжувала чудово, матка потім скорочувалася відмінно, дітки здорові і пухкенькі)))
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

МамаЛєни
Активна Мамка
****Репутація: +9/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-09-08
Повідомлень: 170

Нагороди
« Відповідь #3 : 14 Жовтня 2009, 16:15:12 »

Тонус це коли час від часу напружується і низ живота стає твердим або кам’яним, іноді з однієї якої-небудь сторони.А потім відпускає. Нагадує чимось перші дні місячних, ніби спазм в низу живота.
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
МамаЛєни
Активна Мамка
****Репутація: +9/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-09-08
Повідомлень: 170

Нагороди
« Відповідь #4 : 14 Жовтня 2009, 16:16:30 »

Милі дівчатка! Якщо Ви чудово доносили вагітність з тонусом, то не треба агітувати до цього інших і говорити:" Немає в цьому нічого страшного!" Тонус НЕБЕЗПЕЧНИЙ викиднем і передчасними пологами. Не думаю, що хтось буде вам потім вдячний, якщо прислухається до поради "не звертай уваги", і втратить малюка.

Раз на раз не попадає, і ризик у цій справі ні до чого! 
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Floks
Новенька Мамка
**Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-09-19
Повідомлень: 13

Нагороди
« Відповідь #5 : 27 Жовтня 2009, 15:23:40 »

В мене теж був тонус, але на останніх місяцях. Лежала. Ноги догори на подушку. Ще саме ліжко підняла в ногах, поставила бруски деревяні, чоловік з роботи приніс, він меблями займається. Мене більше мучила ізжога, думала що здурію
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Kostyk
Новенька Мамка
**


Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-03-01
Ваше справжнє ім’я: Наталя
Повідомлень: 13

Нагороди
« Відповідь #6 : 01 Березня 2010, 12:51:56 »

з тонусом теж знайома. прописали мені вібуркол (10 днів) і дуфастон (до 12 тижня). якщо спочатку низом таки боліло, то поприймавши вібуркол я відчула значне полегшення.
підтримую серйозне ставлення до цього питання. нам неприємні такі болі, а ляльці ж там жити. тому вважаю, що краще до лікаря і бігом щось з собою робити. ми ж  маєм бути здорові
Записаний
Viktorija
Каждое желание дается нам вместе с силами для его осуществления
Адміністратор
Віддана Мамка
*****Репутація: +865/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-17
Ім’я ваших дітей і вік: Евелінка 14.07.2010
Ваше справжнє ім’я: Вікторія♥
Повідомлень: 8305

WWW Нагороди
« Відповідь #7 : 23 Квітня 2010, 10:28:01 »

Коли в мене буває тонус то п'ю магне В6-10 , а як вже дуже сильний(коли я трохи похожу довше) то кладу свічки з папаверином і всьо ОК!
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
♥ Things with soul - запрошую у мій блог ♥

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Увага! Правила форуму:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
ПРАВИЛА ФОРУМА!
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила СП
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Правила "Дошки оголошень"!


Пишіть мені з таких питань:
зміна ніку,пошти; питанням щодо конкурсів;
чучварятко
Новенька
*


Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-06-30
Ваше справжнє ім’я: Юлія
Повідомлень: 2

Нагороди
« Відповідь #8 : 01 Липня 2010, 12:18:54 »

всім привіт! в мене питання ... 4 дні тому в мене були темні виділення і страшно поперек болів, моя лікарка порадила деякі лікарства  все пройшло але почались сильні скорочення матки. я переживаю. порадьте мені щось(((((
Записаний
чучварятко
Новенька
*


Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-06-30
Ваше справжнє ім’я: Юлія
Повідомлень: 2

Нагороди
« Відповідь #9 : 01 Липня 2010, 12:20:05 »

а, забула сказати я на 13 тиждні
Записаний
Nepodarunok
Майстрині
Віддана Мамка
*****Репутація: +470/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-20
Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 4 рочки
Ваше справжнє ім’я: Алла
Повідомлень: 7012

Нагороди
« Відповідь #10 : 01 Липня 2010, 12:29:13 »

Мені здається Вам треба до ТОЛКОВОГО лікаря і чим швидше - тим краще. Може швидку викличте. Не думаю, що на форумі хтось може щось порадити - це компетенція лікаря
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Мій блог Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...
VaniLLa
Активна Мамка
****Репутація: +8/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2009-09-22
Повідомлень: 212

Нагороди
« Відповідь #11 : 01 Липня 2010, 13:20:50 »

Юля, про гінекологів можете почитати тут Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

про тонус тут Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ дещо є

тема про тих, хто лежав на збереженні тут Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ але у вас такий стан що тільки лягати, хоча б на пару днів побути під наглядом!


І не переживайте сильно!!! Все буде добре!!! Багато лежіть, ноги і попу вище голови, тяжкого не  піднімайте і про хатню роботу забудьте!  Бажаю Вам швидкого одуження і насолоджуватись цим прекрасним часом, бо він дуже швидко плине!
Записаний
Astra
Свідома Мамка
*****Репутація: +12/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-06-22
Ім’я ваших дітей і вік: Владислав
Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Повідомлень: 428

Нагороди
« Відповідь #12 : 20 Липня 2010, 10:37:05 »

 в мене появились мажучі виділення .Була вчора в своєї лікарки в ЖК , ніяк не відреагувала, мене не дивилась,обстежень не провела, нічого не призначила, сказала прийти 10 серпня. Порадьте будь ласка може в когось була подібна ситуація ....що в таких випадках потрібно робити? може щось поприймати?
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Nepodarunok
Майстрині
Віддана Мамка
*****Репутація: +470/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-20
Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 4 рочки
Ваше справжнє ім’я: Алла
Повідомлень: 7012

Нагороди
« Відповідь #13 : 20 Липня 2010, 10:41:12 »

А який у Вас термін? Якщо є виділення, то не зволікайте і не чекайте до 10 серпня. Йдіть ще раз до свого лікаря і скажіть що Вас турбує. Лікар просто зобов"язана відреагувати.
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Мій блог Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...
Astra
Свідома Мамка
*****Репутація: +12/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-06-22
Ім’я ваших дітей і вік: Владислав
Ваше справжнє ім’я: Тетяна
Повідомлень: 428

Нагороди
« Відповідь #14 : 20 Липня 2010, 10:48:29 »

В мене 16 тижнів. Вчора їй про це говорила. реакції ніякої 
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Nepodarunok
Майстрині
Віддана Мамка
*****Репутація: +470/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2010-01-20
Ім’я ваших дітей і вік: Роберт 4 рочки
Ваше справжнє ім’я: Алла
Повідомлень: 7012

Нагороди
« Відповідь #15 : 20 Липня 2010, 10:58:29 »

Дивитись Вас на такому терміні вона навряд чи буде, але ви підіть до неї ще раз. Не чекайте, а якщо і зараз не слухатиме, то йдіть до іншого лікаря. А ще не переживайте завчасно і побільше відпочивайте.
Записаний

Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ


Мій блог Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ

Он держал меня за талию, а я его за идиота. Мы сидели и болтали, он о любви, а я ногой...
admin
Адміністратор
Досвідчена Мамка
*****


Репутація: +0/-0
Offline Offline

Зареєстрований 2014-11-04
Повідомлень: 4038

Нагороди
« Відповідь #16 : 20 Липня 2010, 11:26:51 »

Тетяна, підіть одразу до іншого лікаря, бо бачу ваша не дуже поспішає, краще знайдіть собі толкового, просте відмахування вашої лікарки вам не потрібно в даній ситуації. Швидше за все, що можливо і нічого страшного, але краще переконатись і спати спокійно. І не хвилюйтесь! Сьогодні ж підіть до лікаря.
Записаний
Сторінок: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 14   Нагору
  Друк  
 
Перейти в:  Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SMFAds for Free Forums
службы мониторинга серверов Світ українського! Українське кіно, музика, кліпи та програми.