Автор Тема: Відпочинок з дітьми, що потрібно знати  (Прочитано 35950 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline bvlgari

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +147/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Олександр-7 років.Анастасії-5років
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
А я також неможу дочекатись червня вже хочу на море.Доречі дітки майже щодня питають коли їдем на море.Малий вже відтепер збирає речі,має їхати в Епіцент по велику лопату і відро(хоча цього дома до вибору до кольору),ще йому треба великого камаза. d16Я так підозрюю, що до червня з такими зборами нелишеться місця для речей. d27

Offline irunadoАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +99/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
 z5 z5 z5 z5 клас!!!!!!
Сім"я- це моє основне натхнення у житті !!!

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
  • Репутація: +274/-3
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
Краще мені цю сторінку не читати, бо так хочу на море, але розумію, що цього року не світить d104

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +42/-0
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
Re: Відпочинок з дітьми, що потрібно знати
« Reply #37 : 01 Березень 2010, 19:37:28 »
ой, і  у мене вже з"явилось "чемоданное настроение", літо, сонце, море................Еееееехххххх!!!!

Offline Непийпиво

• Своя Мамка
  • Репутація: +207/-0
  • stop narcotics
    • Награды
« Reply #38 : 01 Березень 2010, 22:00:20 »
ще б сюди якось зображення з вебкамер повставляти.... з видом на море.... ;)
краще маленька допомога ніж велике співчуття...

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +135/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #39 : 17 Березень 2010, 15:14:34 »
Ми цього року відпочивали з Аделінкою в Турції, їй саме виповнилось 2 рочки. Важкувато було з нею - в літаку боялась сидіти (а летіти 2 год., їла мало що, а в море взагалі не заходила (боялась хвильок). Ми з чоловіком купались по черзі. Єдине, що там доці сподобалось - це дитячий басейн, з якого її неможливо було витягнути, і дитяча дискотека з різними тамцями, яка починалась о 20:00. Після танців вона майже зразу засинала. Шкода, що ми не здогадались взяти з собою пюрешочки в баночках, які вона любить - мала б нормальні сніданки. А так, з їхнім меню, приходилось снідати пластівцями. Коли прилетіли додомку, то ще тиждень відпочивали від свого сімейного "відпочинку". Закинула б сюди  фотку, але ще не знаю як :8

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #40 : 17 Березень 2010, 20:11:43 »
Ліля можна, я поставлю фотку твоєї малої?, я потом тобі покажу як

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #41 : 17 Березень 2010, 23:45:59 »
Можна Таня!

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #42 : 18 Березень 2010, 11:14:05 »

Оце Лілена Аделінка, ну і мій Арсенчик

Offline AntoshaG08

• Досвідчена Мамка
  • everything's happen for reason !!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Антоніна
« Reply #43 : 18 Березень 2010, 11:15:32 »
гарнюсікі такі   z4 :* z4

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #44 : 18 Березень 2010, 22:56:27 »

Так ми плавали у морі  z2

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #45 : 18 Березень 2010, 23:26:14 »
Ага плавали, дитина сидить ,надулася, а вони плавають z5

Offline Ліля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 18 Березень 2010, 23:32:57 »
Я мала на увазі, що так Аделінка плавала - сиділа 20 м. від моря і боялась ближче навіть підійти.  І так весь відпочинок  z2 А на цій фотці, доречі, вона якраз виглядала татка з водички.

Offline tanuxa

• Віддана Мамка
    • Награды
« Reply #47 : 18 Березень 2010, 23:38:12 »
Та я зрозуміла, прікалуюсь.
А ти вже повністю екіпірувалась і аватар і лінійочка, класно z4

Offline darkfly

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #48 : 22 Березень 2010, 00:18:49 »
Ура! Ми їдемо відпочивати! (з журналу "Зростаємо разом" № 5 2009)

Незабаром настане довгоочікуване літо і, звісно, багато   сімей вирушить  до  теплого моря — відпочивати, набиратися сил і здоров’я. Дорослі мріють полежати, удосталь насолодитися ласкавими хвилями, засмагнути. Дітям такий вид відпочинку зовсім не підходить. Чим же зайняти малюка під час дальньої дороги та на пляжі? По-перше, до поїздки необхідно наперед підготуватися. Якщо очікується тривалий переїзд, то однієї–двох ігор виявиться замало. Візьміть невелику коробку. Її можна оформити у вигляді чарівної скриньки, а можна за-лишити такою, як є. Подумайте, що може викликати інтерес у вашої дитини. Складіть до скриньки маленькі машинки, чоловічків, невеликі картинки, лялечки, книжки-малятка, пробки, листівки, люстерко — загалом, усе, що може привернути дитячу увагу. Урахуйте вік малюка: якщо він ще дуже малий, то коробочка не повинна містити дрібних деталей.

Ігри в машині, потягу або літаку

Хто першим помітив?

Щоб не нудьгувати у машині,  попросіть малюка уважно дивитися на дорогу і якнайшвидше  відшукати  червону  машину,  руду  вантажівку, корову, самотнє дерево, бетономішалку,  пожежну машину,  світлофор, річку.

Порахуємо машинки

Якщо дитина вже вміє рахувати, нехай звертає увагу на всі автомобілі певного кольору, наприклад, жовтого. Один  жовтий автомобіль, два жовтих автомобіля тощо. Якщо малюк рахувати ще не вміє, нехай просто говорить, що побачив машинку жовтого кольору.

Давай дивитися на потяги

Можливо, ви вже переграли у всі ігри, які змогли пригадати? Тоді разом дивитимемося на потяги. Задоволення і користь вам забезпечені. Що ж цікавого можна дізнатися, спостерігаючи за потягами? Наприклад, що потяги бувають пасажирськими і товарними. Ще — поштово-багажними, але їх вдається зустріти досить рідко. Найчастіше до пасажирського потягу причіплюють один–два поштових вагони. Їх ви також можете побачити, якщо уважно придивлятиметеся до потягів, що проїжджають. Нехай малюк на власні очі побачить, як подорожують листи і посилки. Які вагони бувають у товарних потягах? Звичайні криті, піввагони, платформи, цистерни. Що везуть у пів-вагонах і на платформах буває видно — це ліс, вугілля, щебінка, автомобілі, сільгосптехніка. Про те, що сховане у критих вагонах і в цистернах, можна тільки здогадуватися або дізнаватися, читаючи написи на них. Найчастіше — зерно і нафта. Але можна по-фантазувати… Спробуйте з дитиною вигадати казку про Маленький Сильний Вагончик, що перевозив ліс людей. Або казку про селу Цистерну, що була наповнена борошном для здобної ви-пічки. Дитині, яка вже вміє рахувати, можна запропонувати по-рахувати вагони. Можна рахувати їх підряд, а можна за групами — три цистерни, чотири коричневих вагони, шість платформ… а ось уже п’ять коричневих вагонів! А ще можете пограти в «залізничну станцію»:  оголошувати «Потяг Київ — Сімферополь» вирушає з першої колії. Придумувати міста, час відправлення і номер колії дуже цікаво.   

Ігри на пляжі

З піском дуже цікаво гратися. Кожен малюк із задоволенням будує, пересипає, ліпить. У рік–півтора дитина ще не може по-справжньому ліпити паски, тому допоможіть їй у цьому. Малюк бачитиме, як дорослі це роблять,  і намагатиметься наслідувати.  Але найцікавіше заняття для нього — це ламати споруди! Покажіть малюкові сухий і мокрий пісочок. Сухий пісок можна пересипати, а з мокрого —  виготовляти паски та всілякі споруди. Покажіть, як насипати пісок у відеречко,  як його утрамбовувати за допомогою лопатки або долоньки. Викопайте ямку, а зараз зробіть гірку. Діти старшого віку вже здатні гратися самостійно. Можете тільки трохи допомогти.  Покажіть, який пісок краще брати, як робити рівні поверхні, тунелі та колодязі, нехай дитина сама експериментує.

Будуємо місто

Якщо ви візьмете з собою на прогулянку маленькі фігурки людей або тварин, машинки або знайдете поблизу який-небудь природний матеріал,  можете разом із дітьми побудувати ціле містечко. У цьому місті буде все, як насправді: дороги, магазини, світлофори, тунелі, будинки. З гілочок можна посадити дерева. Гарно вийшло! з піском можна грати в «кухаря». Просіємо пісок крізь сито, з лієчки поллємо його водою і замісимо «тісто». Малюки ліпитимуть пиріжки руками або за допомогою форм.   

Чим ще можна зайнятися на піщаному березі?

Наприклад:   
• «закопувати» одне одного в теплий пісок;   
• ходити босоніж по піску;   
• будувати з вологого піску вежі та башти;   
• рити колодязі, тунелі;   
• прокладати дороги для іграшкових автомобілів;   
• робити паски і прикрашати їх;
• «варити суп» у відеречку;
• разом із батьками робити піщані фігури; малювати  пальцями або за допомогою палички на вологому піску;
• побудувати греблю від   морських хвиль.   

А  якщо   на  пляжі є галька,  мушлі або камінчики?   Із  камінчиків  або мушлі можна викладати мозаїку,  фігурки тварин, цифри, літери, слова.   

Мушля            
Мушлю Галочка знайшла,      
І до вушка приклала         
Та спитала в дідуся:         
— Чом співає мушля ця?      
Може, море там сховалось?      
Може, хтось в ній заблукав?      
Сонце Галочці всміхалось      
А дідусь хитро мовчав…      

Камінчики — не менш цінний матеріал, ніж пісок. Подрібній та крупній гальці цікаво просто походити або побігати босоніж.  Будувати з камінчиків або гальки споруди також цікаво. Діти можуть тривалий час просто збирати красиві камінчики. І жоден не буде схожим на інші. Запропонуйте
дитині розповісти,  на що схожий камінчик.

Малюємо ногами         

Уявіть, адже можна і так малювати! Цей конкурс цікаво проводити саме на піску. Запропонуйте дітям зробити картини на піщаній поверхні.   Попередьте, що малювати можна тільки ногами, руками допомагати собі не можна. Наперед накресліть на піску «полотна» для кожної дитини.   Згодом улаштуйте конкурс малюнків.         

Малюнки на камінчиках         

Навіщо брати на пляж фарби і пензлика?  А ось навіщо! На морі можна відшукати безліч гладких пласких камінчиків. Зберіть їх разом із дітьми. Нехай камінчики матимуть різні форми і розмір.  Для розписування камінчиків підійде і гуаш, але найкраще скористатися акриловими фарбами. Не-
хай діти розфарбовують камінчики таким чином, як їм подобається.  Якщо юні художники обов’язково хочуть зробити малюнок з обох сторін, то хай сторона, що була пофарбована, добре висохне і потім камінчик можна перевернути. Тепер нехай діти малюють на зворотній стороні.             

Порада

Пляж — це не тільки пісок, але ще й вода. Річка або море, озеро або басейн. Перш, ніж ви прочитаєте про ігри у воді, пригадайте правила!
• Не залишайте дітей у воді без нагляду.
• Надувні іграшки і пристосування для плавання розраховані на те, що дорослий перебуватиме поряд із дитиною.   
• Стежте за тим, щоб малюк не перегрівся на сонці.
• Не забувайте напувати дітей водою,  тому що на пляжі буває дуже спекотно.   

Ми йдемо купатися      

Море, море, не шуми   
Хвиль високих не жени   
Ми йдемо купатися,   
Плавати й плескатися.   
А водичка — синя-синя   
Сонця в ній живе проміння,
Ну, а хвилі баранці,   
Кучеряві молодці      
Нам водичка не страшна —
Освіжає нас вона!      

Водний забіг      

Бігати у воді дуже складно. Тому будьте готовими до того,  що діти дуже втомляться. Зате вони отримають багато задоволення! Спочатку гратимемо на такій глибині, щоб вода доходила тільки до щиколотки. Усі гравці стають на умовну лінію старту і за сигналом ведучого біжать наввипередки до обумовленого фінішу.  Перемагає той, хто прибіг швидше.  Наперед перевірте, щоб на дні не виявилося каміння.         

Неповторна дистанція         

Гра полягає в тому, що всі гравці по черзі проходять відмічену ведучим дистанцію за допомогою свого власного,  унікального способу.  Наприклад,  перший просто йде, другий стрибає на одній ніжці, третій пересувається спиною вперед тощо. Той, хто не може вигадати нового способу або повторює вже продемонстрований спосіб, —   вибуває з гри. Переможцем стає той, хто залишається останнім.         

Чиї бризки вищі?         
Ви можете бігати з дітьми по мілководдю, взявшись за руки, а потім іноді падати у воду, здіймаючи фонтан бризок. Сміх і відмінний настрій усім забезпечені. Тільки перш ніж розпочати гру, переконайтеся, що у воді немає каміння. Переможцем є той, хто здійме бризки ви-ще за всіх.

Найдалекобійніша поливалка

Наперед оголосіть усім батькам,  що на пляжі відбуватиметься «конкурс пристроїв,  що бризкають».  Нехай кожна сім’я спільними зусиллями винайде і спорудить оригінальну бризкалку.  Скільки радості матимуть діти, коли на пляжі під спекотним сонечком їм вдасться випробувати свої пристрої.  А компетентні дорослі визначать, чия бризкалка поливає якнайдалі.

Змагання «крокодилів»   

Що це таке — змагання «крокодилів»? Це коли всі діти перетворюються на «крокодилів», вони ходять руками по дну на мілководді (обов’язково під наглядом дорослих), наздоганяючи одне одного.

Водна чехарда   

Для тих,  хто вже вміє пірнати і плавати,  можна влаштувати водну чехарду: не перестрибувати одне через одного, а пірнати між розставленими ногами товариша. Дорослий повинен обов’язково контролювати цей процес. Гра проводиться у мілкому місці з дітворою, яка вже навчилася пірнати і затримувати дихання.

«Кінні перегони»   

Якщо є тата, які готові стати «кіньми» для своїх дітей, то можна пограти в «кінні перегони» — у воді або на березі.  Малюки залазять на шиї до тат,  а тата весело біжать намічену дистанцію.  Чий «кінь»  дістався фінішу першим, той і переміг. Діти обожнюють кататися верхи на батьках, і надовго запам’ятовують такі ігри. А ще дітям, які вже не бояться води, подобається пірнати у воду з батькових плечей.   

Аврал      

Якщо є велика різновікова компанія, то можна пограти в «аврал». Для цього всі учасники об’єднуються у дві команди,  обирають собі капітанів.  За командою капітана вся команда шикується за зростом, команда «У воду!» — і всі біжать у  воду, там бризкаються, плещуться і граються, але при цьому намагаються   уважно  слухати. Як тільки капітан вигукне: «Аврал!" або засвистить у свисток, обидві команди повинні вибігти з води на берег і знову вишикуватися за зростом. Перемагає та команда, яка зуміла вишикуватися швидше.

«Поплавці»

Як зробити «поплавець» у воді, знають багато дорослих — потрібно зайти у воду, вдихнути найбільше і сісти під водою, обхопивши коліна руками. Вода виштовхне вас на поверхню, як поплавець. Можна змагатися, хто зможе частіше сідати, або хто довше протримається під водою. Є ще гра в «морську зірку», коли потрібно просто випростувати руки і ноги, розслабитися і лягти спокійно на воду. Можна спочатку зроби-ти «поплавець», а потім вже розпрямити промені, перетворившись на «морську зірку».

Квач

У цю гру потрібно грати на мілководді. Домовляємося відразу, що глибше, ніж до пояса, у воду заходити не можна, і на берег виходити — також. А зараз починаємо бігати. У простому квачі потрібно наздогнати гравця і торкнутися (квацнути) його. Якщо не хочете грати в простого квача, можете при-гадати про «чаклунчики». Той, хто водить, він же «Чаклун», повинен наздогнати і квацнути (торкнутися) всіх гравців. Ті, кого «Чаклун» встиг торкнутися, зупиняються і стоять, розвівши руки у сторони, — вони «зачаровані». Решта гравців може підбігти і виручити «зачарованих» — для цього достатньо підбігти і ляснути «зачарованого» по руці.

«Щука» і «карасики»

Мама або тато будуть «щукою»,  а діти —   «карасиками».  Для «рибок»-малюків намалюйте на піску «будиночки»-кружечки. «Карасики» весело пустують, і тут з’являється «щука». Ті «карасики», яких вона зловила, перетворюються на «щук» і можуть брати участь у «полюванні». Після кожного «полювання» два «будиночки» на піску стираються, і завдання «карасиків», які залишилися, ускладнюється: тепер їм потрібно тулитися в одному маленькому «будиночку» по декілька осіб.

«Сухі» ігри

«Жабеня»

Дітей частенько дуже непросто витягнути з води. Для того щоб утримати їх на березі, умовити трохи погрітися на сонечку, пограйте в «Жабеня». Зберіть дорослих і дітей, утворіть коло. Посередині — той, хто водить із за-плющеними очима (щоб він не підглядав, очі можна зав’язати). Гравець говорить:
Наше жабеня — стриб-стриб,
По доріжці — стриб і стриб,
Швидко лапками — дриг-дриг
Комарика побачив вмить,
Та як закричить…

У цей момент хто-небудь із тих, хто сидять у колі, говорить: «Скре-ке-ке!» А той, хто водить, повинен за голосом здогадатися, хто це «жабеня».

Фрукти, міста, машини…

Пограйте в ігри зі словами, що поповнять лексичний запас малюка. Заразом ви зможете підкоригувати мовленнєві проблеми. Грайте у назви міст, країн, квітів, де-рев, овочів, фруктів, видів спорту, марок машин тощо. Наприклад, по черзі називаємо всі фрукти, які ми знаємо. Програє той, хто не зможе вже нічого придумати. Звісно, можна спеціально взяти книжку з ребусами.

Удалого вам відпочинку!

Offline midsummer

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +106/-0
    • Награды
« Reply #49 : 07 Квітень 2010, 10:16:21 »
Скоро літо і багато з нас захоче відпочити із своїми маленькими дітками, тож пропоную переглянути невелику статтю, що потрібно знати подорожуючи з дитиною.
Чому наші лікарі забороняють дітям подорожувати?

Багато лікарів наполягають на тому, що вивозити дітей до трьох років далі заміської дачі – означає наражати їх на небезпечні хвороби. Вони стверджують, що у дітей слабкий імунітет і чим менша дитина, тим гірше вона переносить переїзди та акліматизацію. Це, звичайно, погляд суто український, навіть, скоріше, радянський. Для прикладу, європейці та американці часто подорожують з немовлятами наперевіс. І якщо Ви почнете привчати дитину до поїздок з малих років, пізніше вона переноситиме навантаження набагато легше. Хоча у випадку з країнами, де є небезпека заразитися, а перед поїздкою потрібно зробити обов’язкові прививки (наприклад, Азія чи Африка), слід бути обережними: такі маршрути краще відкласти до тих пір, поки дитина не підросте.

Що потрібно обов’язково дізнатися про здоров’я дитини перед від’їздом?

Перше правило: відправлятись у дорогу може тільки абсолютно здорова дитина. Друге – їхати дозволяється тільки через три тижні після того, як були зроблені чергові прививки. Третє – їхати в інший кліматичний пояс потрібно не менше, ніж на три, а краще всі чотири тижні. За цей час дитина уже точно встигне адаптуватися до нових для себе умов. А поки їй не виповнилося хоча б два місяці, їхати далеко від дому взагалі не варто. Майте на увазі, що подорожувати з дітьми краще за все в міжсезоння – навесні чи восени.

Що брати з собою в дорогу?

Не варто брати з собою величезні запаси підгузків: їх можна купити кругом, і коштувати вони будуть не дорожче ніж у нас. Якщо плануєте багато гуляти з малюком, потрібен буде рюкзак-кенгуру або коляска – її можна здати в багаж прямо біля трапа літака. Пасажири з дітьми можуть проносити в салон літака додаткове місце ручної кладі. Важливо правильно цю кладь зібрати. Для грудної дитини візьміть зміну одягу, кілька підгузків, пеленку, яку можна постелити при необхідності, вологі серветки, пляшечки з водою і дитячим харчуванням (їх можна проносити на борт). Для старших дітей також знадобляться серветки та змінний одяг. І обов’язково щось тепле (коли літак набирає висоту, в салоні стане прохолодно) і щось смачненьке (фрукти, печиво, сушки чи льодяники).

Як добратись до місця призначення і не зійти з розуму?

Уникайте нічних рейсів, перельотів з пересадками – це суцільна мука для дітей, а отже й для Вас. Перед поїздкою заінтригуйте дитину. Опишіть подорож на літаку чи потязі як найцікавішу пригоду, сповнену радісних подій. При реєстрації на рейс попросіть дати вам місця в пустому ряду – щоб поруч не було сусідів. Не соромтесь турбувати стюардесу. Принести подушку чи покривало, розбавити кип'ятком дитячу суміш, тисячу разів збігати за напоями, знайти дитині розвагу – блокнот та олівці для малювання, пазл, якусь гру (на бортах літаків солідних авіакомпаній усе це є), відповісти на дитяче запитання, – все це входить в обов'язки бортпровідниць. Багато авіакомпаній запускають пасажирів з дітьми в літак першими. Це дуже зручно: можна спокійно і без штовханини влаштуватись на своєму місці. При злеті і посадці трошки старшим дітям дають сік чи льодяник, а зовсім маленьким – пустушку, пляшечку чи грудь: потрібно, щоб дитина здійснювала ковтальні рухи – тоді у неї не закладе вушка.

Як подорожувати з дітьми на машині?

Досвід показує: легше всього в машині з немовлятами на грудному вигодовуванні. З рештою дітей виникає дві основні проблеми – нагодувати і розважити. Кожні дві-три години обов’язково робіть зупинки, щоб погуляти з дитиною. Під час поїздки відволікайте її – попросіть наприклад, слідкувати за дорожніми знаками і вказівниками. Вам знадобиться дитяче автомобільне крісло та «аксесуари» для того, щоб облаштувати заднє сидіння, де їде дитина: шторки на вікна, подушка, покривало, улюблена м’яка іграшка. В машині може закачати. Тому під рукою повинні бути ліки від морської хвороби, кислі льодяники, вологі серветки і пакети – на той випадок, коли все вищеперераховане не допомогло. Під час руху привчіть дитину розглядати дальні предмети – так менше нудить.

Як у дітей проходить акліматизація?

Важко. В день приїзду малюк може вести себе жахливо: капризувати, не їсти, не спати і виводити Вас по повній програмі. Не лякайтесь, це в межах норми. Корисно, якщо за пару тижнів до від’їзду з дому дитина прийме курс мультивітамінів – це укріпить імунітет і додасть сил. До речі, багато хто з батьків незадовго до від’їзду перестає водити дитину у дитячий садочок – щоб нічим не заразилась. Головне правило подорожі з дітьми – в день приїзду нікуди не їхати. Екскурсії, море чи розваги – все це повинно почекати до завтра. А в перший день не поспішаючи влаштуйтесь у готелі, викупайте дитину і вкладіть спати раніше. Не змушуйте малюка їсти, якщо він не хоче. Лікарі радять побільше поїти дитину (чим більше води, тим легше проходить акліматизація). Правило першого дня приїзду діє і на зворотному шляху: повернувшись із відпустки додому, не виводьте малюка в перший же день на вулицю.

Як правильно поводитись на морі?

Як кажуть лікарі, літо на морському курорті – це рік без хвороб. Це дійсно так. Якщо дотримуватись запобіжних заходів, то навіть немовля отримає від такого відпочинку тільки зміцнілий імунітет. Головне – не забувайте про сонцезахисний крем! Ступінь захисту залежить від типу шкіри. Пам’ятайте, що на пляжі не можна з’являтися з 1100 до 1500 – найшкідливіше сонце. Не давайте дитині засмагати під прямими променями – влаштовуйтесь в тіні дерев чи під зонтом. Запускайте малюка у воду часто, але ненадовго. Після кожного купання насухо витирайте його: каплі води на шкірі як збільшуюче скло притягують сонячні промені і можуть викликати опіки. Шкідливо купатися одразу після прийому їжі. Слідкуйте за дитиною: якщо вона, наприклад, почервоніла, змокріла і часто дихає – можливо, вона перегрілася на сонці. Терміново відведіть її в тінь, облийте прохолодною водою та напоїть великою кількістю води. І до тих пір, поки дитині не стало краще, виходити на сонце їй не можна у жодному разі.

Як годувати дитину в чужій країні?

Менше екзотики, більше звичних продуктів або хоча б схожих на звичні. На шведському столі в готелі завжди знайдеться щось їстівне навіть для найвередливіших дітей. Не дозволяйте дитині накидатися на екзотичні фрукти, дотримуйтесь міри. Дайте малюкові спочатку спробувати: якщо все пройде нормально, наступного дня збільшуйте порцію. Якщо дитина харчується баночним пюре, то доведеться взяти з собою запас на кілька днів – поки не знайдете альтернативу в місцевих магазинах. Те саме стосується і улюблених солодощів, які Ви навряд чи знайдете в закордонних магазинах. Сушки, пряники, іриски і так далі беріть з собою, і побільше.

Давайте ділитися досвідом подорожей з маленькими дітьми. Обговорювати як подорожували ви, щоб у майбутньому можна було скористатись корисними порадами

Offline midsummer

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +106/-0
    • Награды
« Reply #50 : 07 Квітень 2010, 10:28:14 »
Плануючи відпочинок з дітьми  ми не завжди знаємо свої права та обов'язки, ось певна інформація яка може знадобитись.
Які є знижки на дитячі квитки?

Всі авіакомпанії розділяють неповнолітніх пасажирів на дві категорії – «інфантс» (в квитку позначається кодом INF) та «чайлдс» (в квитку – CHD). Перші – малюки від 0 до 2 років. На внутрішніх рейсах їх перевозять безкоштовно, на міжнародних вони мають право на квиток за 10% вартості від повної вартості квитка. Але окремого місця при цьому дитині не дають, права на безкоштовне перевезення багажу – також. І ще важливий момент, про який слід неодмінно пам’ятати: один дорослий може везти тільки одного малюка з квитком за 10% від повної вартості. За другого малюка до двох років квиток оформляють як на «чайлдс». Хоча зазвичай «чайлд» – це дитина від 2 до 12 років. Авіакомпанії дають таким пасажирам знижку 50%. Також «чайлдс» мають право на окреме місце та перевезення багажу.

Які документи потрібні для поїздки?

Ваша дитина повинна бути вписаною в закордонний паспорт хоча б одного з батьків чи мати власний (його можна оформити з самого народження і він потрібен якщо малюку треба буде їхати за кордон без батьків). Якщо дитина подорожує з одним із батьків, то від іншого потрібна нотаріально завірена згода, його часто називають просто – «доручення». На кордоні разом з дорученням потрібно буде пред’явити свідоцтво про народження. Ще один важливий документ, про який не слід забувати, – поліс медичного страхування.

Як вибрати правильний готель?

Якщо Ви плануєте провести всю відпустку в одному готелі, а не переїжджати з місця на місце, головне щоб на території був парк або сад (бажано з дитячим майданчиком і басейном). Кращий варіант сніданку – шведський стіл. Вікна вашої кімнати не повинні виходити на шумну вулицю. В багатьох готелях пропонують послуги бебі-сітерів. Наприклад, няні є у практично кожному п’ятизірковому турецькому готелі, що працює за системою all inclusive. Звичайно, шансів на те, що няня буде україно- чи російськомовна, небагато. Але досвідчений бебі-сітер зазвичай легко долає мовний бар’єр. Величезний плюс – наявність «міні-клубу» та аніматорів. Діти, на відміну від дорослих, із захватом беруть участь в усіх аніматорських забавах. А Ви в цей час зможете перевести дух.

Чи можна поселити дітей в готелі безкоштовно?

Так. Не всі знають, але багато турецьких, єгипетських, грецьких та кіпрських готелів розміщують у себе маленьких дітей безкоштовно, а більших діток – зі значними знижками. Плануючи поїздку, обов’язково майте на увазі цю послугу.

Чи варто їхати в організовані дитячі тури?

З одного боку, всі тури з дітьми коштують досить дорого. З іншої – спеціально навчені люди будуть розвивати і розважати Ваших дітей, а Ви зможете розслабитись.
Не забуваємо ділитись своїм досвідом. d41