Автор Тема: Робота батьківського комітету  (Прочитано 18873 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Online IrysyaАвтор темы

• Модератор
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +677/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Робота батьківського комітету
« : 22 Вересень 2012, 21:21:28 »
Думаю всі погодяться, що батьківський комітет відіграє величезну роль в житті класу. Якщо ці люди добре виконують свої обов’язки, то батьки навіть не здогадуються про деякі труднощі. Проте зустрічаються підводні камені...
Цього року я теж спробую такої "каші"  :) Хочеться справитись на відмінно, особливо якщо врахувати, що попереднього навчального року були деякі ньюанси з фінансовою частиною роботи.
Тому дуже хотілось би почути відгуки і тих сміливих мам, які успішно справляються з цими додатковими обовязками, і батьків, які оцінюють роботу комітету так би мовити з іншого боку.
Поділіться напрацьованою практикою, труднощами, з якими зустрічаєтесь і, звичайно, приємними, веселими і цікавими хвилинами.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська, Януська і Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
Re: Робота батьківського комітету
« Reply #1 : 22 Вересень 2012, 21:57:59 »
Я 3 роки була в БК,претензій зі сторони батьків не було ніяких окрім одної мамочки,яка сильно возмущалася щодо подарунків вихователям на випускний,то вона так і не здала гроші... Збирання грошей,особисто для мене було дуже принизливо,бо деколи було таке відчуття,що я їх виклянчую для себе і ота дєжурка біля садочка,щоб всім сказати і повідомити на що і скільки йде грошей. Деякі батьки мене настроювали,щоб я не відчитувалася ні перед ким,бо вони самі так робили,а я переживала за кожну копіку і все до цента собі записувала..... До сих пір зберігаю всі записи і чеки... Доця пішла в школу і я думала мене ця доля омине,та ні,вчителька назначила 5-ох і мене в тому числі,таке враження,що в мене на лобі написано ЧБК(член батьківсього комітету).

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
« Reply #2 : 22 Вересень 2012, 22:31:04 »
Мій відгук з іншого боку барикади. Для мене. то завжди страшний момент на зборах, коли обирають БК, боюсь попастись d100. Ні за що не хотілаб того. Тому завжди дуже вдячна батькам, які беруть це на себе d124.

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #3 : 23 Вересень 2012, 01:06:53 »
Я теж була в БК кілька раз. Перший раз була в садку у старшої дочки. Там мала масу обов"язків (бо є такі ЧБК, що просто сачкують d30) , в тому числі і готувала все до випускного, збирала гроші, купляла подарунки і т. д. Потім була у меншої дочки і тому ж садку. На самому початку теж приймала активну участь у закупці всього в садок, а потім ближче до випускного інші мами з БК взяли верх і всім займались, а я вже сачкувала d112. Потім ще була один чи два роки у школі. Але було 2 мами у нашому БК, що усім займались, мали гарний підхід до вчительки і тому так і тут майже нічого не робила. Але я мала виправдання, тоді ж я  якраз народила синульку, так що мені було не до роботи у БК d112

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #4 : 23 Вересень 2012, 07:17:21 »
в нашій групі я декілька разів помічала - це на різні події коли збирали гроші - що БК просто забував сказати всім мамам, що ми щось здаємо - то говорилося або лише тим, хто одночасно з ними привів дитину вранці, або пару разів я чула слово "здаєм" від групки мамочок, то сама йшла і питала - на що і скільки, і здавала. а тепер я інакше роблю - сама з мамою з БК виходжу на зв'язок і питаю, коли здавати гроші))) але то я , а інші батьки чекають, поки їм повідомлять, що потрібно здати гроші, їм, відповідно, ніхто нічого не каже, а потім тих батьків позаочі об...ють, мол, вони не хочуть здавати. та може хто і не хоче, а інші-то просто не знають d104

Offline ната80

• Своя Мамка
  • Репутація: +89/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 3 роки 5 місяців
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #5 : 23 Вересень 2012, 14:22:23 »
Батьківському комітету треба взагалі пам"ятник поставити. Уявляю скільки грошей і нервів їм іде щоб обдзвонити батьків, щоб здали на щось гроші. А ще попадаються такі які кричать що вони здавати не будуть, бо вони знають свої права(була свідком такої розмови). І ще треба мати купу вільного часу, щоб оббігати магазини і бази, щоб було дешевше... Це суто моя думка

Offline Совушка

• Новенька
  • *
  • Репутація: +2/-0
  • До мене - на ТИ! )))
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ліля
« Reply #6 : 23 Вересень 2012, 14:47:28 »
ната80 ти права. Мій чоловік завжди сварився, що нащо мені ті клопоти і додаткові  витрати з своєї кишені, бо наприклад як закуповувала хімію в садок, то прийшлось брати свою машину і завозити в садок. А ще витрати на телефонн дзвінки.... Ой як я пам"ятаю ті дзвінки перед випускним! d27

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #7 : 23 Вересень 2012, 15:13:32 »
Цитувати
Мій чоловік завжди сварився, що нащо мені ті клопоти і додаткові  витрати з своєї кишені
так,а ще якщо не здали гроші, то докладай свої, а потім хто зна коли тобі віддадуть, і завжди хтось один знайдеться, що буде казати , що погано, багато здали, дорогі подарунки і т.д.

Offline lyudmylka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +434/-0
  • Мрійте і мрії обов'язково здійсняться!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Вікуська, Януська і Софійка
  • Ваше справжнє ім’я: Людмила
« Reply #8 : 23 Вересень 2012, 17:28:52 »
Цитувати
так,а ще якщо не здали гроші, то докладай свої, а потім хто зна коли тобі віддадуть, і завжди хтось один знайдеться, що буде казати , що погано, багато здали, дорогі подарунки і т.д.
Одна мама з іншого садочка,  не знаючи ,що я ЧБК розказує,що їхні ЧБК ставили записочки в шафу,щоб батьки здали гроші на ДН виховательки,хоч ДН вже давно минуло,просто вони тоді не ходили,мол що ЧБК роблять з тими грошими?.(ну вона вела до того,що подарунок вже ж давно подарований,а гроші вони собі забирають). Хочу розвіяти всі сумніви і тривоги,якщо у когось з вас були такі випадки.... Так, дуже часто траплялося таке,що куплявся подарунок,а гроші батьки пізніше доздавали по тій же причині,бо їх тоді не було. Питання??? Звідки бралися кошти на подарунок??? Відповідь: або докладалися з власної кишені,або вистачало тих грошей,що були в наявності. Тоді питання: куди дівалися ті гроші,які доздавали батьки пізніше? Відповідь: Куплялися канцтовари,вода, туалетний папір, педагогічні книжки для вихователів ,вазони серветки,або залишалася частина грошей на наступні подарунки.... Я в групі була за справедливість-якщо ви не ходили в садок в той час коли у когось було ДН,це не означає,що на подарунок ви не здаєте,бо та вихователь всерівно виховує вашу дитину і цей подарунок був так би мовити хоч якоюсь компенсацією за їхні нерви......
P.S:бумажки в шафу я ніколи не клала,тому що всі ці збирання не є офіційними,щоб у вихователів не було проблем,якщо хтось побачить з начальства,завжди говорилося в телефонному режимі,або дижурством біля садочку... d30

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #9 : 23 Вересень 2012, 18:46:36 »
тим людям, хто в БК треба справді видавати медаль на терпіння, бо це така головна біль - всіх попередити, упросити здати гроші, відчитатись, а потім вислуховувати, що купили не таке, як хтось хотів))

Offline ната80

• Своя Мамка
    • Награды
« Reply #10 : 23 Вересень 2012, 20:25:37 »
Цитувати
мол що ЧБК роблять з тими грошими?.(ну вона вела до того,що подарунок вже ж давно подарований,а гроші вони собі забирають).
ЧБК бере з повітря гроші і подарунки теж.  ;)дівчата мають станок дома який малює гроші ;) ;)

Offline chernentus

• Своя Мамка
  • Репутація: +127/-0
  • Вже тричі щаслива мама!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
« Reply #11 : 23 Вересень 2012, 21:00:20 »
А, у нас у садочку відважні мамки (бджілки), ну не можу їх назвати ЧБК, вели великий товстий зошит А4 де було вписано все, що вирішили купити на батьківських зборах, скільки вирішили здавати коштів, скільки в касі коштів, хто здав, хто не здав, що куплено (причому підклеєні всі чеки), який залишок на останнє число. Мало того, навіть роздруковували на принтері папірці у яких було вказано: здана сума, що придбано і на яку суму, а також залишок. Наскільки знаю, ніколи ніяких проблем у нас не виникало. Вважаю, що наші бджілки дуже грамотно організували цей процес, за що їм  d124   
Життя пройде, немов вода, і відцвіте, немов вишнева гілка... В житті одна помилка — не біда, біда, коли усе життя — помилка.

Online IrysyaАвтор темы

• Модератор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #12 : 23 Вересень 2012, 21:11:13 »
Дівчата, дуже цікаво прочитати ваші відгуки. orlina, я перший рік так теж тряслась і ховалась :8
а потім побачили, що толку нема. лаконічні записочки типу: "принести 30 грн на те і те" роздаються у нас справно всім діткам у пенал  d111, батьків ніхто не обдзвонює і не питає. За 2 роки ми не те що не бачили жодного чеку, навіть усного звіту не дуже дочекались.
дуже цікаво, як все буде відбуватись на день вчителя d130 d130 d130 оскільки зараз ніхто навіть не казав про здачу грошей. певно, знов нікого радитись не хочуть. думаю, з наступного тижня сама буду питатись, що ж там напланувалось...
Якщо щось в моєму пості вас образило чи не сподобалося, зафарбуйте дратівливу фразу маркером на моніторі ;)

Online IrysyaАвтор темы

• Модератор
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #13 : 23 Вересень 2012, 21:12:54 »
товстий зошит у нас теж є. але місце його перебування наразі невідоме  d104, а що там всередині - то взагалі  d108 d108 d108

Offline Романія

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +405/-0
  • В душі нірвана, а в попі - шило!
    • Торти на замовлення
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Романія
« Reply #14 : 23 Вересень 2012, 21:26:07 »
  У нас в ясельках був батьківський комітет. Членів не дуже пам"ятаю, але голова була дуже активна і відповідальна. Перед зборами вона виписала всі можливі питання і на зборах все обговорила з батьками (що треба закупити, скільки краще здати грошей, що подарувати і т.д.) Здавали ми гроші не на щось, а по 100 грн. (якщо не треба було більше). Всі гроші голова батьківського комітету витрачала по мірі потреби і нікого не доводилося шукати і просити 10 раз по 10-20 грн. окремо на всі потреби. На наступних батьківських зборах вона всім батькам роздавала надруковані детальні звіти про всі витрачені гроші до копійки: скільки зібрали, куди витратили, скільки залишилося. Я стикалася в своєму житті з багатьма звітами, але такого детального я ще не зустрічала. z5 У звіті також були виписані прізвища батьків, які не здали гроші d30
   Бути членом батьківського комітету - ще та нервотрьопка. Батьки іноді такі попадаються, що просто d111 Тому я попросилася, що буду допомагати, чим зможу і коли зможу, але неофіційно. А то на всіх нервів не вистачить.
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Непийпиво

• Своя Мамка
  • Репутація: +207/-0
  • stop narcotics
    • Награды
« Reply #15 : 23 Вересень 2012, 21:46:24 »
Цитувати
бджілки дуже грамотно організували цей процес

Цитувати
Я стикалася в своєму житті з багатьма звітами, але такого детального я ще не зустрічала.

цілком підтримую.... бо відсутність звітності за використані кошти завжди буде породжувати домисли...

я взагалі за те щоб в кожного БК було щось типу інтернет ресурсу (чи група в соцмережі) де б можна було почерпнути інформацію про те що планується зробити, що зроблено, на що в даний момент кошти збираються.... обговорення всякі... звіти... на сьогоднішній день це не так вже і складно...

та і проблема із своєчасним інформуванням про різні заходи б відпала.... можна наприклад робити е-мил розсилки... а тим хто інтернетом не користується - СМС-розсилку через спец.сервіси (вартість від 20коп/смс)... за рахунок загальної каси звичайно...

краще маленька допомога ніж велике співчуття...

Offline chernentus

• Своя Мамка
  • Репутація: +127/-0
  • Вже тричі щаслива мама!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: наталія
« Reply #16 : 23 Вересень 2012, 21:47:59 »
Ну, у нас в любий момент можна було подивитись у той зошит.
Життя пройде, немов вода, і відцвіте, немов вишнева гілка... В житті одна помилка — не біда, біда, коли усе життя — помилка.