Автор Тема: Страхи батьків немовлят.  (Прочитано 2154 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Страхи батьків немовлят.
« : 21 Лютий 2010, 13:25:41 »
Повсякденні страхи батьків немовлят 
Новонароджені дуже дивні. Вони сильно відрізняються від нас, дорослих, своїми можливостями та вміннями.
На перший погляд немовля набагато слабше і беззахисніше: і слабкі м'язи, і залежність від дорослого, як джерела тепла і харчування та багато іншого. Так і хочеться вберегти і захистити. І це непогано, бажання природне, але нерідко призводить до перегинань і невиправданих страхів, створює малюку і його батькам зайві проблеми.

Чому так відбувається? А тому, що ми забуваємо про другу, менш видиму сторону питання: новонароджена дитина така не тому, що незріла, недоросла, нерозвинена чи ще якась "не-". А тому, що на даному етапі для нормального розвитку такий стан тіла і його механізмів для неї оптимальний! І, звичайно ж, Природа передбачила, щоб цей стан було для немовляти безпечним. Вона зацікавлена в тому, щоб воно жило і було здорове. Інакше, навіщо йому було народжуватись?

Давайте подивимося з цієї позиції на три найбільш типових страхи батьків та інших родичів новонародженого малюка.


1. Страх пошкодити його тіло
Усім відомо, що малюк не тримає голівку. І це правда - м'язи шиї ще дуже слабкі. Але ось рекомендацію обов'язково її підтримувати, хочеться заперечити. Не потрібно підтримувати голівку дитини постійно, навпаки, варто давати їй можливість робити це самостійно. М'язи стають сильнішими і міцнішими не самі по собі, а в роботі, у дії. А звідки ж візьметься робота, якщо голова та шия весь час безвольно спочивають в надійній батьківській долоні? Ось і бачимо потім тримісячного бійця з голівкою, що хаотично розгойдується на слабкій, як у новонародженого, шийці. Це дивно, незручно, обмежує його можливості для пізнання та розвитку.

Ще один недобрий «спецефект» від постійної підтримки голови - це закидання її назад з метою звичного пошуку опори. Це ще більш дивно і ще більш незручно ... Для втомленої людини природно схиляю голову вперед, щоб відпочити. І тільки при постійній підтримці голови в малюка з'являється така неконструктивна і неефективна форма пошуку відпочинку, як закидання голівки назад.

Добре, а як же все-таки не боятися? Адже здається, що шийка така тендітна - один необережний рух ... а раптом щось буде з хребцями? .. З ними буде все в порядку. Недостатня розвиненість м'язів компенсується надзвичайною еластичністю і гнучкістю всіх хрящиків і зв’язочок в організмі малюка. Подумайте, як його здавлювало в родових шляхах, подумайте, яке навантаження було на голову і шийні хребці в момент виходу з мами ... він впорався з цим. (Для довідки: для дорослої людини родові навантаження не сумісні з життям). Тут вже з такими можливостями йому вже нічого не страшно.

А може, ви бачили бебі-йогу? Корекційні найскладніші асани (також недоступні дорослому), під час яких тільце новонародженого складають, згортають ... ту ж голову, до речі, можна поверрнути на 180 градусів! А немовля при цьому солодко спить. Воно може це, легко.

Отже, ми тримаємо малюка горизонтально з підтримкою під голову в двох випадках: 1. він їсть; 2. він спить. В інший час немовля перебуває у вертикальному положенні, притиснуте до тіла дорослого, обличчям до нього або обличчям до світу. Обличчям до світу - оптимальне і улюблене малюками положення: і огляд, і можливість тренувати плечовий пояс і шию. Підтримуємо дитину під пахвою однією рукою, він ніби лежить грудьми на нашому передпліччі (пригадайте, як у пологовому будинку це спритно виходило в акушерок та лікарів). Притискаємо його спинкою до наших грудей. Другою рукою можна притискати до свого живота його вирівняні колінця, а можна взяти в свою долоню його стопи «п'ятка до п'ятки» і підняти їх вище, до його пупка (вийде щось схоже на позу йога). Всі ці положення безпечні для хребта, оскільки є висячими - основна вага у нас знаходиться в руці, підтримуючій за грудку. Страшно самим - просіть допомоги у досвідчених мам або інструктора з гімнастики для новонароджених.


2. Страх переохолодити
А чому майже ніхто не боїться перегріти? Адже загальновідомо, що перегрів переноситься організмом малюка набагато важче, ніж переохолодження ... У дитини обмежені можливості тепловіддачі (невелика поверхня шкіри і неглибоке дихання), вона може позбуватися зайвого тепла тільки до певної межі. А після межі тепло починає накопичуватися всередині тіла, підвищувати його температуру, порушувати роботу всіх систем ...

Але «холодні ручки, холодні ніжки» лякають нас чомусь сильніше. Напевно, тому, що ми забули: у дитини всередині організму виробляється в 2 рази більше тепла на одиницю маси тіла, ніж у нас, дорослих. А ще про те, що нормальна функція шкіри - забезпечувати бар'єр між внутрішньою температурою і температурою навколишнього середовища, саме тому її зовнішній шар приймає температуру останньої. Тобто ручки і ніжки кімнатної температури говорять про гарну терморегуляцію! До того ж, малюк багато часу проводить на руках дорослого, який дає йому своє тепло, не порушуючи при цьому терморегуляції малюка. А ще дитина може легко зігріти себе сама, вона просто активніше рухається, тим самим, розвиваючи додатково свої м'язи.

Терморегуляція малюка досконала, за задумом Природи він готовий народитися на вулиці в будь-яких погодних та кліматичних умовах і адаптуватися до них моментально. Для того, щоб не зіпсувати природні механізми, ними всього лише потрібно користуватися. Адже все, що не використовується, атрофується дуже швидко. Шкіра під одягом втрачає навичку правильної терморегуляції, і чим більше одягу - тим швидше. Тоді малюк дізнається, що таке «мерзнути» і отримує можливість простигати.

Оптимальний спосіб використання рідної терморегуляції - перебувати в квартирі голяком. Тоді у шкіри буде можливість правильно регулювати співвідношення внутрішнього тепла і температури навколишнього середовища. Вона буде виконувати свою функцію за будь-яких обставин, і організму не будуть страшні перепади температур, переохолодження. На сон малюка потрібно вкривати так, щоб він був комфортно теплим.


3. Страх недокормити або перекормити
Або будь-які інші питання годування. Причому один страх плавно перетікає в інший :-). Харчування - важливе питання, але не настільки, щоб створювати навколо нього стільки напруги. Найбільше малюк страждає не від нестачі або надлишку молока, і навіть не від більш серйозних проблем, а від нашої постійної тривоги і страхів за нього. Він їх проживає разом з нами, і цей стан буквально паралізує його нормальне емоційно-психічний розвиток.

Перш ніж хвилюватися з будь-якого приводу, подивіться на малюка. Як він себе почуває, задоволений чи ні? Якщо так - геть сумніви! Все в порядку. Малюк прекрасно відчуває свої потреби та стан. Якщо він спокійний, то проблема існує тільки в нашій голові. Є сенс її звідти викинути.

Якщо самостійно викинути не виходить або малюк теж поводиться неспокійно, зверніться до грамотного консультанта по грудному вигодовуванню. Не соромтеся задати своє питання по телефону! Справа в тому, що батьки дуже часто описують «симптоми» нормального грудного вигодовування, а називають це страшними проблемними словами. Такі «проблеми» вирішуються телефонною розмовою.

Навіть якщо проблема справжня, то її треба вирішувати, а непокоїтися не треба. Малюк захищений від нерівномірних поставок молока гармонійними внутрішніми механізмами. З'їв занадто багато? Не страшно, на допомогу прийде механізм зригування, що захищає від надлишків харчування. Не вистачає молока? Теж не дуже страшно - малюк може без проблем жити і бути здоровим, якщо молока є на 40-50% від тієї кількості, що його б повністю задовольняло. У нас завжди є час, щоб вирішити наші проблеми з лактації, не пошкодивши малюка.

Довіряйте своєму малюкові, він набагато більш досконало і гармонійно організований, ніж ми звикли думати. Більше можливостей для самостійних зусиль і розвитку, менше невиправданих хвилювань - і ваш малюк росте здоровим і радісним. Успіхів! 
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline tanuxa

 • Віддана Мамка
 • ********
 • Повідомлень: 7986
 • Поблагодарили: 6 раз
 • Репутація: +274/-3
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Таня
Re: Страхи батьків немовлят.
« Reply #1 : 21 Лютий 2010, 14:04:35 »
Хороша стаття. цілком згідно. z4
Але я навпаки все боюся за тепло вдіти, мої все мені кажуть, а чи не залегко я вділа малого на двір?

 

Offline Альонка???Автор темы

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 2322
 • Поблагодарили: 78 раз
 • Репутація: +158/-0
 • Консультант-психолог
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Альона
Re: Страхи батьків немовлят.
« Reply #2 : 21 Лютий 2010, 14:31:49 »
А в мене всього по-троху вистачало. Вдіну сина, а потім все мацаю його чи не холодно, чи не жарко. Теж є випадки, коли перші місяці думала чи достатньо поїв, чи плаче бо голодний. Це напевне у всіх молодих новоспечених мамусь таке d104
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 


Offline Романія

 • Досвідчена Мамка
 • *******
 • Повідомлень: 3750
 • Поблагодарили: 183 раз
 • Репутація: +405/-0
 • В душі нірвана, а в попі - шило!
  • Торти на замовлення
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Веронічка - 7 років, Арсенчик - 2 рочки
 • Ваше справжнє ім’я: Романія
Re: Страхи батьків немовлят.
« Reply #3 : 21 Лютий 2010, 15:02:43 »
Дуже цікава стаття. Альонка???, як завжди молодець! z4
Правда я б не ризикнула так легко ставитися до своєї дитинки, побоялася б  d104
Оригінальні ТОРТИ на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login] , тел. 095-312-00-18
Слайд-шоу на замовлення: Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
 

Offline Наталя 15

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 101
 • Поблагодарили: 2 раз
 • Репутація: +1/-0
  • Награды
 • Ім’я ваших дітей і вік: Саша, 3 роки
 • Ваше справжнє ім’я: Наталія
Re: Страхи батьків немовлят.
« Reply #4 : 13 Лютий 2011, 00:14:15 »
А я боюсь,срашенно боюсь недогледіти,вратити з поля зору. В цьому стала якась навіжена,наче й розумію,що не можна так. Але й синок не подарочок,полюбляє ховатись,тікати.
 

Offline makapaka

 • Активна Мамка
 • ****
 • Повідомлень: 147
 • Поблагодарили: 43 раз
 • Репутація: +9/-0
  • Награды
 • Ваше справжнє ім’я: Аня
Re: Страхи батьків немовлят.
« Reply #5 : 16 Квітень 2014, 18:43:22 »
Я пам'ятаю, теж дуже боялась за діток до року, часто снилися кошмари, що я їх втрачаю