23 Листопада 2014, 23:59:28 *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.
Вам не прийшов лист із кодом активації?

Увійти
Інтернет-магазин цифрової та комп'ютерної техніки - TIPTOP.IF.UA, м. Івано-Франківськ
Новини:
Для того щоб побачити посилання:
ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ або УВІЙДІТЬ
Благодійна акція "Святий Миколай іде до сиріт" 2014
Усі подоробиці в темі! Приєднюйтесь!

Початок Допомога   Пошук   Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2 3 4   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Комп’ютер і дитина  (Прочитано 4240 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Альонка???
Досвідчена Мамка

94183_20.png 27327_m.png 86701_consult.gif 10983_simpatija.gif 44355_sun2.gif 84319_awards_boy2.jpg

Консультант-психолог

Репутація: +145/-0

Зареєстрований 2009-12-22
Ваше справжнє ім’я: Альона

Нагороди
« : 21 Лютого 2010, 13:45:36 »

Уявити життя в сучасному світі без комп’ютера – неможливо. Давно минули часи, коли диво-машина вважалася привілеєм дорослих. Тепер з клавіатурою та різноманітними програмами дають раду наймолодші користувачі, адже в багатьох з них знайомство з комп’ютером відбувається раніше, ніж вони починають ходити. Подейкують, що у наш прогресивний час - це нормально, а що з цього приводу думають спеціалісти?

За комп’ютер – у памперсах

Чимало батьків вважають: чим раніше дитина звикне до сучасної техніки, тим краще, адже комп’ютер – невід’ємна частина життя ділової людини.

Колись дитина вважалася геніальною, якщо рано починала читати та писати, тепер ерудитами називають тих, хто, ледве дотягуючись до комп’ютерного столика, вже вправно клацає по клавіатурі.

Зважаючи на масове захоплення підростаючого покоління відеоіграми, на прилавках столичних магазинів з’явилися диски з розвиваючими методиками для малят від шести місяців до одного року. Комплект з двох дисків “Вундеркінд з пелюшок” розроблений за методикою Глена Домана. Її сутність полягає в тому, що від самого народження немовляті демонструють картинки з “бітами інформації”: таким чином мозок працюватиме й відповідно – розвиватиметься. Малюка слід підносити до монітора тричі на день по 15 секунд - при цьому перед його очима змінюватимуться різні малюнки.

Але далеко не в усіх магазинах можна придбати диски для наймолодших. Продавець-консультант мережі магазинів “Меломан” стверджує, що комп’ютерні ігри для малят до 3 років шкідливі. Переважно сюди приходять батьки, дітям яких вже виповнилося по 3-4 роки. Найбільшим попитом користуються розвиваючі програми для вивчення іноземних мов, меншим – логічні ігри та математика.

Найпопулярнішою вважають збірку розвиваючих ігор “Дитяча колекція”, з допомогою якої хлопчики та дівчатка засвоюють фізику, історію України, Землю та Всесвіт, правила дорожнього руху та інші премудрості.

Бережіть дитячі очі!

На думку лікарів-офтальмологів,  навіть якщо дитина має добрий зір, її можна садити за комп’ютер не раніше 7-8 років. Зорова функція дитини розвивається до 4-6 років. Під час росту тканини перенапружувати очі не можна – вони до цього ще не готові.

У 7 років, коли око більш-менш сформоване, при наявності якісного кристалічного монітора дитині можна дозволяти бавитися по тридцять хвилин через день. Відстань від очей до екрана має становити не менше 35-40 см.

Працювати з “розумною технікою” необхідно при доброму освітленні – у вечірній час не обійтися без настільної лампи потужністю близько 75 Вт.

Слід пам’ятати: навіть дорослій людині, яка хоче зберегти свій зір, не можна проводити за комп’ютером більше, ніж 1,5 години. Після цього знадобиться перерва не менше 6 годин: у цей час бажано зайнятися фізичною діяльністю або погуляти на свіжому повітрі.

Казка – найкращий учитель

На думку психологів-практиків, комп’ютерні ігри для дітей до 1 року – звичайне відмивання грошей, адже в такому віці “розумна техніка” негативно впливає на розвиток та здоров’я немовлят.

Малятам корисніше читати казки, які допомагають розвивати фантазію, уяву, вчитися слухати, засвоювати поняття добра і зла. Людина має декілька варіантів надходження інформації, які мають бути задіяні, а коли дитина дивиться в монітор, працює лише зорова функція. Таким чином хлопчики та дівчатка не можуть навчитися аналізувати ситуації, передбачати хід подій, планувати майбутнє.

Організму, який росте, потрібні ігри на свіжому повітрі – вони розвивають тіло та оздоровлюють організм. Щоб комп’ютер не перетворився на наркотик, дитині необхідно мати широке коло інтересів: такий підхід до виховання рятує від будь-якого виду залежності.

Комп’ютер не замінить спілкування

За словами психологів, до вибору комп’ютерних програм для дітей слід ставитися з особливою обережністю. Не варто сліпо довіряти анотації: у ній повинні міститися рекомендації психологів та медиків, зазначатися санітарні норми.

Не кожній дитині такі програми корисні: малюк має бути абсолютно здоровим та фізіологічно готовим до навантаження на нервову систему та зір.
Віртуальні ігри мають чимало плюсів – розвивають мислення, реакцію, пам’ять, увагу. Але все має бути в міру: підлітки можуть спілкуватися з “електронним приятелем” не більше одної години на добу, дошкільнята та молодші школярі – ще менше.

Дитина, яка багато часу проводить за монітором, не набуває навичок соціалізації, живе у віртуальному, вигаданому світі. Деякі хлопці та дівчата переносять моделі поведінки героїв комп’ютерних ігор у реальне життя, що ускладнює спілкування з однолітками та дорослими. Чимало електронних розваг вчать жорстокості та агресії.

Часто батьки не обмежують час, який чада проводять за комп’ютером, з егоїстичних мотивів: діти не заважають їм займатися справами, не йдуть на вулицю, де можуть зв’язатися з поганою компанією… Таким чином у хлопців та дівчат виникає кіберзалежність, яка підриває здоров’я та значно ускладнює подальше життя.
Спілкування – це базова потреба людини, яку не можна заміняти комп’ютером. Підліткам необхідно розмовляти з батьками “очі в очі” як мінімум одну годину на добу, маленьким дітям – значно більше. Це необхідно враховувати та не “відкуповуватися” віртуальними іграми.

Записаний

Непийпиво
Своя Мамка

62967_56443_2.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 27327_m.png 10983_simpatija.gif 94183_20.png 71920_narodzhennja_na_forumi.png

stop narcotics

Репутація: +206/-0

Зареєстрований 2009-09-13

Нагороди
« Відповідь #1 : 21 Лютого 2010, 19:17:37 »

підтримую на 100%... вважаю що дитина повиння вміти користуватись комп"ютером... але проводити за ним небагато часу... так само шкідливим вважаю і надмірне споглядання "зомбоящика"...
Записаний

краще маленька допомога ніж велике співчуття...
niiio
Новенька Мамка
**

Репутація: +2/-1

Зареєстрований 2010-04-08
Забанен
Ваше справжнє ім’я: Дмитрий

Нагороди
« Відповідь #2 : 08 Квітня 2010, 15:58:25 »

Перше питання в кого скільки дитина дивиться мультіки? Бо свому я переважно включаю десь під вечір, і вже з 30 Гб мультфльмів він все знає і бачив.
Які переважно мультфільми ви включаєте дітям?
Як боретеся з включенням дитиною комп’ютера(бо я вже не борюся: кнопки включеня від переноски до комп’ютера всі знає, вилку з електрики втикати не боїться в розетку і пальці не сує )).., стоїть лише пароль на вхід в систему, хоча можна поставити пароль на БІОС(так безпечніше для комп’ютера))?
Чи є якісь цікаві розвиваючи програми для дітей до 3-х років?
Записаний

admin
Гість
« Відповідь #3 : 08 Квітня 2010, 16:29:15 »

У нас є така тема в "Психологічній просвіті" Для того щоб побачити посилання:
тема об’єднюється
Записаний
Ксюшик
Організатор СП!
Досвідчена Мамка

71920_narodzhennja_na_forumi.png 62967_56443_2.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 44355_sun2.gif 72393_62967_56443_2.jpg 27327_m.png

Репутація: +268/-0

Зареєстрований 2010-04-23
Ім’я ваших дітей і вік: Маринка, 12років, Алінка- 4 роки
Ваше справжнє ім’я: Оксана

Нагороди
« Відповідь #4 : 08 Жовтня 2010, 21:59:12 »

Сьогодні Маринка прийшла зі школи і вже з порога: "МАм, в мене однокласники сидять в контактах. я теж хочу."

після пояснень що і для чого все я її  таки зареєструвала, ну хоча б щоб  могла мати ще одну спільну темку для розмови з друзями, поки що.
Записаний

ВП напівфабрикати(чебуреки, пельмені, бeндерики, вареники)  Для того щоб побачити посилання:
ВП найкращі бренди КРАСА Для того щоб побачити посилання:
ПАрфум і косметика Для того щоб побачити посилання:
ВП "Дешевле нет" - буденні чол.-жін.+-дит. речі. і купа всього іншого. Для того щоб побачити посилання:
ВП МодМАГ  кофтинки , светрики , спіднички  Для того щоб побачити посилання:
Julia_22
Юлія
Новенька Мамка
**

Юлія

Репутація: +1/-1

Зареєстрований 2011-10-27
Ім’я ваших дітей і вік: Матвійко 4,5 міс.
Ваше справжнє ім’я: Юлія

Нагороди
« Відповідь #5 : 24 Лютого 2012, 17:44:16 »

Дитячі психіатри і психологи вважають, що основними хворобами дітей у ХХІ столітті будуть недуги, пов’язані з негативним впливом телевізорів і комп’ютерів. Телебачення різними засобами, хочуть вони того чи ні, кодує поведінку дитини або підлітка і примушує його жити за законами екранного світу.
Записаний

ю
Julia_22
Юлія
Новенька Мамка
**

Юлія

Нагороди
« Відповідь #6 : 24 Лютого 2012, 17:47:10 »

Наш педіатр сказав що до 3-х річного віку телевізори,компютери категорично забороняється!!!!
Хто за і проти? пишіть
Записаний

ю
льоля 2011
Зацікавлена Мамка

62967_56443_2.jpg 68216_62967_56443_2.jpg

моє щастя

Репутація: +1/-0

Зареєстрований 2011-11-24
Ім’я ваших дітей і вік: Оля, 05.09.2011
Ваше справжнє ім’я: надя

Нагороди
« Відповідь #7 : 25 Лютого 2012, 11:57:09 »

Я підтримуюю застереження, але в наш час дуже складно відгородити дитину від цих "чудес техніки". Погляньте самі, у вас в кімнаті 100 % є мінімум телевізор, а ще може бути і комп"ютер, і муз. центр і т.д. , а моб. телефон?  дитина реагує на такі речі в першу чергу, у віці до трьох років дуже тяшко пояснити їй що таке "не можна", "це шкідливо". і закривати дітей десь в кладовці ми теж не будемо, тому вважаю треба старатись не акцентувати увагу на даних речах, а якимось чином відволікати маля. 
Записаний
Совушка
Новенька
*

62967_56443_2.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 93879_awards_boy.jpg 75007_dzvonik1.jpg

До мене - на ТИ! )))

Репутація: +0/-0

Зареєстрований 2011-03-12
Забанен
Ваше справжнє ім’я: Ліля

Нагороди
« Відповідь #8 : 25 Лютого 2012, 13:37:59 »

А куди діти техніку? Якби у мене був особняк, я б хотіла спальню і дитячу, де нема ніякої техніки, ну хіба саме що найнеобхідніше - лампочка (теж недобре ) Але реальність сувора - у мене 1 кімната - де є уся тежніка, яка потрібна для нормального існування людини - холодильник, комп"ютер, пралка, кілька мобільних і решту дрібної побутової техніки, яку включаєм напротязі дня. І нікуди від цього не дітись , ми мусим пристосовуватись до того що є і змиритись з цим.
Записаний
Julia_22
Юлія
Новенька Мамка
**

Юлія

Нагороди
« Відповідь #9 : 25 Лютого 2012, 16:43:02 »

Ой це точно,просто відволікати їх і чимрсь іншим старатися зацікавити!!!
Записаний

ю
ТІНКА
Своя Мамка

62967_56443_2.jpg 27327_m.png 72408_gr_vigod2.jpg

Репутація: +89/-0

Зареєстрований 2011-11-03
Ім’я ваших дітей і вік: Каролінка
Ваше справжнє ім’я: Таня

Нагороди
« Відповідь #10 : 26 Лютого 2012, 14:36:26 »

о я би теж хотіла мати особняк і зробити хотяб кімнату одну без техніки.....
тепер дітки в 2-3 роки так розбираються у всьому.... де я колись таке бачила.... я вже не говорю про наших батьків....але шо зробити такий наш зараз час....шо техніки море всякої....
Записаний

_ХРУСЬКА_
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png 54223_59191_27972_55677_myjane_50x50-photo-3.gif 72408_gr_vigod2.jpg 54950_pu4ki.jpg 44355_sun2.gif

Репутація: +115/-0

Зареєстрований 2010-07-19
Ім’я ваших дітей і вік: Юстина
Ваше справжнє ім’я: христина

Нагороди
« Відповідь #11 : 28 Лютого 2012, 11:09:53 »

у мене нема телевізора, дитина ще жодного разу не бачила що то таке, а комп*ютер то незамінна річ, до прикладу ми вчимо англійську за допомогою компа, я не вважю що то зле
Записаний

Solya
Досвідчена Мамка

62967_56443_2.jpg 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 15070_cook.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Репутація: +121/-0

Зареєстрований 2010-01-18
Ваше справжнє ім’я: Оксана

Нагороди
« Відповідь #12 : 28 Лютого 2012, 12:06:36 »

Хруська, а по чому вчите англійську?
Моя доця телевізор і не хоче дивитися, в нас підсилювач від антени перегорів, то там показує може 10 каналів, їй то не цікаво, і мені нормально
А от ноут, то зовсім інша річ, правда тільки ввечері після садочку ми собі дозволяємо полежати і подивитися щось з уроків тітоньки сови, чи якийсь мультик
Записаний
inna32
Активна Мамка

27327_m.png 84319_awards_boy2.jpg 72393_62967_56443_2.jpg 71920_narodzhennja_na_forumi.png

Репутація: +25/-0

Зареєстрований 2010-07-29
Ваше справжнє ім’я: Інна

Нагороди
« Відповідь #13 : 26 Березня 2012, 22:37:50 »

через дітей я сама телевізора не бачу, бо як включає - вони припиняють гратися і сидять у телевізора і байдуже, що показують... Як старша в садку тема ТВ взагалі відпадає, тому висновок дитина має бути зайнята школою, садком, факультативами, щоб часу на це не вистачало. Ми так робимо і проблема в перегляді неконтрольованому відпадає. Зранку дивимось "Лунтіка" і все - бережемо очки і займаємося танцями,малюванням, гуляєм тощо
Записаний

Roksana
АвтоЕксперт
Організатор СП!
Досвідчена Мамка

84319_awards_boy2.jpg 27327_m.png 44355_sun2.gif 94183_20.png 15070_cook.jpg 63292_active-mother-with-baby-in-a-sling-vector-831110.png

Репутація: +227/-5

Зареєстрований 2009-12-12
Ім’я ваших дітей і вік: Володінька 5 років

Нагороди
« Відповідь #14 : 09 Травня 2012, 23:41:02 »

Яке ваше ставлення до "Дитини за копютером" ? на даний час це моя суттєва проблема..йому ще й троьх нема але він на ноуті вже працює як добрий чайник, він вже його собі привласнив...каже не чипай мій компютер...а як мишку візму то каже не чипай мою мишку...коли кудись йде щей перевіряє чи я не чипаю...із за за кутка виглядає.....Дивиться собі різне відео в Ютюбі, може мотати вперед-назад, може включити повтор пробелом або вернути стрілочкою зеленою назад, або натиснути закручену стрілочку що означає повтор, роликом собі мотає переглядає відео які б хотів дивитися і вмикає їх спокійно мишкою...і це він просто бачив, його ніхто спеціально не вчив...найбільше здивування було в моєї мами... вона була в шоці...сам собі включив комп, відкрив браузер, запустив ютуб (у закладках на верхній панелі) і давай дивитися бетономішалки (вони якраз в закладці-бо страшний фанат бетонозмішувачів)...мама спочатку була в шоці а потім добряче мене насварила сказала що йому ще рано за компом так віртуозити... що ми його таке вчимо.....а свекор як дізнався то капець ...каже "Ооооооой що з тої дитини виросте як він зараз за компом зависає???" незнаю можливо вони і праві ..можливо йому ще зарано??? Як ви думаєте? Яка у вас історія із дітьми і компютером? Найбільше переймаюсь через те що він у групі ризику  з загрозою міопії (- зору) хоча монітор рідкокристалічний і він ніби немає такого впливу на зір ...та всеодно душа не на місці...
Записаний

Найдитячіший магазин
Мама Купи

Набори для свят,
фотобутафорія

Подарунки
ручної роботи

Дитячий клуб
Мері Поппінс

СП Італія!