Автор Тема: В"ялене м"ясо по-домашньому, хто робив???  (Прочитано 3501 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Віддана Мамка
  • Репутація: +598/-10
  • 1-ий клас закінчено...Ура!!!
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
Re: В"ялене м"ясо по-домашньому, хто робив???
« Reply #17 : 28 Серпень 2015, 23:26:23 »

Домашня бастурма з яловичої вирізки
готова на 600 грамм:
1- 1,5 кг яловичої вирізки
Крупна сіль, скільки візьме
2 полотна бавовняної тканини для загортання м'яса
Суміш спецій:
60 грам чаману
2 голівки часнику, почистити і видавити
1 ст.л. Джамбілу (Джамбул, чабер)
3 ст.л. солодкої паприки
4 ч.л. меленого перцю чілі
1 ч.л. зіри (кумин)
Вода, скільки візьме
Час приготування: 26 діб

1) Яловичу вирізку помити, обсушити паперовим рушником, зрізати все зайве(жир, плівку). М'ясо рясно посолити з усіх боків, покласти у велику миску і поставити в холодильник, не накриваючи кришкою.

Залишити солитися на 2-і доби. Перевертати м'ясо кожні 12 годин і зливати сік, що витікає.

2)По закінченню зазначеного часу м'ясо промити, обсушити і щільно загорнути в бавовняну тканину.

Поставити під прес на дві доби.  Тканину змінювати раз на добу.

3) За добу до закінчення пресування приготувати суміш спецій: змішати всі прянощі і часник в глибокій мисці.

Залити спочатку 300 мл окропу. Перемішати і долити стільки води, скільки потрібно до отримання кашоподібного стану.

Суміш загусає поступово. Поставте суміш спецій в холодильник, тільки накрийте щільно кришкою, бо аромат неймовірно насичений.

4) Після закінчення пресування, для зручності, вирізку можна розрізати на 2 частини.

Зверху великою голкою або шилом зробіть в м'ясі отвір і протягнути кулінарну нитку або господарський шнур. Зробіть зашморг для підвішування м'яса.

5) Вирізку помістіть в довгу миску. Залийте кашкою зі спецій. Рівномірно розподіліть спеції по всій поверхні м'яса. Накрийте харчовою плівкою і поставте в холодильник маринуватися ще 1 добу.

6) Після зазначеного часу підвісьте вирізку в темному, прохолодному місці, але не в холодильнику. Комора що не опалюється або льох відмінно підійдуть для цього. Змастіть шматки м'яса сумішшю спецій, в якій воно маринувалось і дайте підсохнути. Потім ще раз змастіть і знову дайте підсохнути, тільки довше. І так поки суміш спецій не закінчиться.

7) У підвішеному стані м'ясо повинно в'ялитись 3-4 тижні. Якщо подобається більш волога бастурма, тоді 3 тижні, якщо сухіша, як я люблю, - 4 тижні.

Після закінчення зазначеного часу, бастурму зберігати в холодильнику.

Смачного!
Мрії мають  бути божевільні чи нереальні, інакше це всього лиш плани на завтра
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Muwka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +119/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мариночка
  • Ваше справжнє ім’я: Марина
« Reply #18 : 26 Грудень 2015, 21:50:32 »
я таке м"яско робила. але свинину. смачно!
Цитувати
а якщо підвішувати вдома на карнизі, то мабуть запах на всю хату...
абсолютно ніякого неприємного запаху, якщо принюхатись, то лише легкий запах спецій. сушила в марлечці, час від часу перевішувала - міняла верх-низ
Кому-то – любимая… Кому-то – дочь… Кому-то – мама… Кому-то – кума… кому-то – сестра… Кому-то – подруга… а кому-то – и поперек горла..!!! Горжусь своїй универсальностю!!!

Offline Люсільда

• Активна Мамка
  • Репутація: +0/-0
  • Моя кицюня
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Леся
« Reply #19 : 31 Березень 2016, 17:02:56 »
все ніяк не зберусь приготувати мій знайомий часто робить але підвішує на вулиці на терасі біля будинку бо щось я сумніваюсь що під карнізом воно може зіпсуватись

Offline olichka_sp

• Активна Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • www.stimma.com.ua
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оля
« Reply #20 : 09 Березень 2017, 14:49:27 »
Дуже люблю таку смакоту, буду експерементувати із речептами, думаю у мене все вийде) а підвішувати буду на балконі)

Offline Marijka_87

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #21 : 08 Липень 2018, 09:43:06 »
Я хотіла попробувати приготувати таке в'ялене м'ясо, але по рецепту там крім звичайної солі та спецій, треба було додати нітритну сіль для свіжого, "здорового" кольору, і щоб м'ясо не псувалося під час такого довгого процесу приготування - але не знайшла таку сіль в наших магазинах  d104

Offline Galka11

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +439/-1
  • До мене на ТИ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #22 : 08 Липень 2018, 17:01:39 »
Я хотіла попробувати приготувати таке в'ялене м'ясо, але по рецепту там крім звичайної солі та спецій, треба було додати нітритну сіль для свіжого, "здорового" кольору, і щоб м'ясо не псувалося під час такого довгого процесу приготування - але не знайшла таку сіль в наших магазинах  d104
такої солі купа в інтернеті. Додається не так для кольору як для пригнічення розвитку бактерій ботулізму. Але майте на увазі, що це ті самі нітрати, які шкідливі для організму.
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.