Голосування

Я обов"язково приготую:

Penelope - Сирний пиріг із сливами і грушами "Дрібничка"
27 (33.3%)
Lapochka - Творожно-сливовий пиріг
21 (25.9%)
bonitka - Пиріг з лінивою сливою
2 (2.5%)
Galka11 - Сливові вареники на пару
31 (38.3%)

Всього голосів: 81

Голосування закінчилося: 29 Жовтень 2012, 23:15:50

Автор Тема: Кулінарний конкурс жовтня - Сливовий бум  (Прочитано 5362 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline horo6ayaАвтор темы

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +1026/-0
    • Жіночий онлайн-журнал Bestiya.Net
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся
  • Ваше справжнє ім’я: Валентинка
Пропоную Вашій увазі конкурс "Сливовий бум", який продовжує низку щомісячних кулінарних конкурсів на нашому форумі до вересня 2013 року. Багато наших мамусь чудові кулінари і з радістю діляться своїми рецептами. Тому я вирішила запропонувати Вам стати конкурсантами та отримати невеличкі подарунки за кожен конкурс (товари на суму 100грн в інтернет-магазині посуду posuda-nadom.com.ua). А через рік я особисто відзначу самий цікавий рецепт цінним подарунком.

Сливовий бум

В жовтневому конкурсі я пропоную Вам приготувати щось солоденьке. Осінь завжди несе дощі та поганий настрій. А солодка домашня випічка однозначно виправить це! Обов"язковим інгредієнтом цього конкурсу буде слива. Ми звикли до цього фрукту, але натомість багато чого не знаємо. Наприклад, користь слив полягає в тому, що вона дуже добре впливає на таку рису нашого характеру, як спокій. Таке визначення їй дає аюрведа. А дієтологи рекомендують сливи з–за того, що в них міститься хороший запас вітаміну А, який (Вам, напевно, відомо) сприятливо впливає на зір. Словом, поки зараз на них йде сезон – здорове харчування на кожен день Вам забезпечено, якщо будете її додавати в основний раціон по 100–200 грам. Я від себе запропоную Вам пиріг.

Сливова корзина

Нам знадобиться:
для тіста: 300г борошна; 150г вершкового масла, 2 яйця; щіпка солі. для начинки: 600г слив; 250г цукру; 10г желатину.

Приготування:
Змішай борошно з розм'якшеним вершковим маслом, яйцями і дрібкою солі до утворення еластичного тіста. Постав у холодильник на 30 хвилин. Тим часом сливи вимий, видали кісточки (старайся залишити сливи практично цілими) і змішай з цукром. Виклади тісто в промаслений форму так, щоб дно і борти були покриті, а середина залишалася незаповненою. На дно форми висип суху квасолю (це робиться для того, щоб тісто не піднялось під час випічки і в результаті ми отримали правильну корзинку.). Випікай 15-20 хвилин при 180С. Для начинки звари сливи у власному соці, додавши цукор. Наприкінці варіння влий розпущений желатин. Вийми спечену заготовку з форми, залий сливової масою. Постав пиріг в холодильник на 1,5 год.

Набір фотографій триватиме з 1 до 14 жовтня включно.
Голосування з 15 по 28 жовтня.
Оголошення результатів - 29 жовтня.
Вручення - 30-31 жовтня.

Усі фото надсилайте на адресу Для того щоб побачити посилання: Register or Login]. У листі обов"язково вкажіть свій нік на форумі, назву своєї страви, детальний рецепт та звичайно додайте красиве фото. Усі учасники конкурсу отримають плюс у репутацію.

Велике прохання присилати фото необроблені у фотошопі: не треба додавати ніяких рамочок, задимлення та зірочок. Потрібне реальне фото страви.

Всі рецепти можуть бути використані для публікування в моєму кулінарному блозі (з посиланням на рецепт на мамці та з вказуванням автору рецепту).

Максимальна кількість страв від одного учасника - 3 страви

Пояснення: при рівному числі голосів, перемога присуджується тій учасниці, котра має більше повідомлень на форумі.

Всі питання задавайте поки що тут, а потім я тему почищу. Фото чекаю на почту - тут не виставляти.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Досвідчена Мамка
    • Награды
Re: Кулінарний конкурс жовтня - Сливовий бум
« Reply #1 : 15 Жовтень 2012, 21:03:47 »
Сирний пиріг із сливами і грушами "Дрібничка"
автор - Penelope

Готувати пиріг дуже просто і легко, загалом "Дрібничка", а до чаю виходить супер десертик! Смачного!

творог - 250г, масло - 200г, мука - 2 ст., цукор - 1,5 ст., горіхи - 50г, ваніль, кориця, розпушувач - 1ч.л., сливи, груші - 1кг, цукор

Сир і 1 стакан муки з'єднати і перетерти до крихтоподібного стану. Холодне масло і муку, що залишилася, теж перетерти. З'єднати обидві маси, додати ваніль, розпушувач і 2/3 ст. цукру, акуратно перемішайте.

Викладати отримане у форму для випікання, залишивши декілька ложок для верху. Розрівняти ножем і трохи ущільнити. Половинки груші і слив розкласти зрізом вгору. Цукор, що залишився, корицю і подрібнені горіхи перемішайте і посипати на фрукти.  Посипати залишками тіста. Випікати до години при температурі 180-190 градусов.

Творожно-сливовий пиріг
автор - Lapochka

Осінь відчувається у всьому: і в ранкових туманах, і в холодних ночах, і в бурхливому карнавалі яскравих фарб айстр у саду, і в палаючих червоних гронах калини, і в ароматах, які витають у повітрі, і в дозрілих соковитих сливах, провісників осені. А що за диво - ароматні сливові пироги! Вони сподобаються і дорослим, і дітям. Отже, сьогодні сливи правлять бал. Як же багато чудових рецептів цих ароматних і соковитих пирогів, я вам запропоную один з моїх найулюбленіших. Солодке тісто і кислуваті фрукти в творожній начинці просто створені одне для одного.

Тісто: близько 200 гр борошна, 2 жовтки, 1 ч.л розпушувача, 100 гр цукру, 1 ч.л тертої цедри лимона, 120 гр вершкового масла, 2 ст.л сметани
Начинка: 700 гр слив, 350 гр творогу, 3 жовтки, 1 ст.л крохмалю, 1 ст.л манки, 50 гр вершкового масла, 100 гр цукру, 2 білки (можна 3)

Збити м'яке масло з жовтками, додати сметану, цукор, розпушувач і потім ввести поступово борошно, додати цедру. Тісто покласти в холодильник на 30 хвилин. Третю частину слив нарізати дольками, видаливши кісточки, інші розрізати навпіл і витягнути кісточки.

Зробити на половинках кілька поздовжніх надрізів зверху. Тісто розподілити по змащеній маслом формі, наколоти в кількох місцях виделкою і викласти зверху третю частину слив, які порізані дольками. Творог,жовтки,крохмаль, манку, цукор і рідке масло розмішати (можна збити в блендері). Потім покласти збиті білки, акуратно розмішати і викласти на сливу, розрівняти, покрити рештою слив. Випікати в розігрітій духовці до 180 гр приблизно 50 хвилин. Можна також зробити трошки більше тіста і спекти менший пиріг, але залити взбитими з яйцем та цукром вершками.

Пиріг з лінивою сливою
автор - bonitka

3 яйця, 1 стакан цукру, 1стакан сметани, 1 чайна ложка соди, 2 стакани борошна, 300 грам слив (без кісточок).

Яйця збити з цукром до пишної густої піни, додати сметану, соду погашену оцтом, просіяну муку, перемішати до утворення однорідної маси.   Половину маси вилити у форму застелену пергаментним папером, викласти сливи, а зверху вилити решту маси. Духовку розігріти до 170 градусів, випікати приблизно 30-40хв.

Сливові вареники на пару
автор - Galka11

Кожної неділі за традицією мати готувала вареники з сиром чи картоплею. А коли в неділю припадало ще і якесь свято, то у нас на столі красувалаися вареники на пару. Начинка була по сезону - з вишнями, черешнями, сливами...а на Свят Вечір з маком.. Отож пропоную рецеп цих смачнючих вареничків які смакують як дорослим так і діткам.

Для тіста: 200 г молока, 1/4 пачки масла, 1 яйце, 1 ч.л цукру, 0,5 ч.л солі, 1,5 ч.л сухих дріжжів, мука - скільки візьме тісто
Для начинки: сливи, цукор
Для поливки: сметана, цукор

Скипятити молоко та залишити, щоб остило. Поки стине молоко розтопити масло.

В тепле молоко додати цукор, добре перемішати, щоб цукор розтопився і додати дріжжі. Обережно влити тепле розтоплене масло та додати яйце. Все добре збити. Додати муку і сіль та замісити легеньке елестичне тісто. Муку просіюю з якомога вищої висоти прямо в заміс, оскільки в процесі падіння мука насичується киснем і тісто получається пухкішим.

Залишити тісто в теплому місці на 1 год, щоб підійшло.

Поки наше тісто підходить готуємо начинку - зі слив повиймати кісточки, порізати кубіками.

Коли наше тісто підійшло та збільшилося вдвоє, можна приступати до приготування вареників. Беремо частину тіста, формуємо ковбаску, яку розрізуємо на однакові кусочки. Кожен кусочок розтачуємо, ставимо всередину сливи, які посипаємо цукром та заліплюємо.

Готуємо у пароварці 10-12 хв - 5-6 хв з одного боку, потім перевертаємо на інший бік і ще готуємо 5-6 хв.

Якщо немає пароварки то готуємо за старим способом, так як готувала моя мама - в каструлю наливаємо воду, зверху каструлю обмотуємо марлею, яку добре закріплюємо, щоб під вагою вареників вона не розмоталася. Коли вода закипить, на марлю викладаємо вареники, зверху накриваємо кришкою.

До столу подаємо в гарячому вигляді поливши зверху сметаною збитою з цукром. Смачного!!!

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #2 : 15 Жовтень 2012, 21:06:28 »
Запрошую всіх до смачного голосування!!!

Offline Penelope

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +568/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Синочок 03.12.2010
  • Ваше справжнє ім’я: Анна
« Reply #3 : 15 Жовтень 2012, 21:34:31 »
А я вже проголосувала :) horo6aya, а чого ти свою Сливову корзинку не виставила на конкурс, така краса d9

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 15 Жовтень 2012, 21:48:36 »
ну по-перше, у нас таємне голосування, а я вже засвітилася )) а по-друге, вважаю, що організатор не повинен брати участь )

Offline kokocuk

• все буде добре! :)
  • Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +702/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #5 : 15 Жовтень 2012, 22:20:52 »
і я проголосувала,виходячи з того,щоб з"їла  z4
СП на жіноче взуття Для того щоб побачити посилання: Register or Login] (є можливість викупу поштучно)

Offline sanja

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +646/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: оксана
« Reply #6 : 16 Жовтень 2012, 09:05:49 »
проголосувала за найсмачнішу страву!!! z4

Offline Halyna

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +136/-0
    • http://halynafa.livejournal.com/3916.html
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: галина
« Reply #7 : 16 Жовтень 2012, 09:25:46 »
дівчатка молодці, що взяли участь, .я щось ніяк слив не купила, ну цікаво що там в листопаді буде

Offline Мар*янушка

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +462/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Мар'яна
« Reply #8 : 16 Жовтень 2012, 11:45:21 »
і я вже проголосувала....  :) чекаю результатів  ;)

хто сказав, що з появою дітей життя закінчується... Моє життя тільки починається - я граю в м"яч, малюю, дивлюся мультики... У мене попереду дитячий садок і перший клас,перше кохання, випускні іспити... І я ЩАСЛИВА!!!!!!!!!

Offline galyusja

• Віддана Мамка
  • Репутація: +582/-0
  • Просто треба залишатись Людиною, завжди і всюди
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #9 : 16 Жовтень 2012, 11:47:57 »
І я проголосувала теж за те, що б з"їла. :)

Offline GalyaW

• Своя Мамка
  • Репутація: +202/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максим, 3 місяці
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #10 : 16 Жовтень 2012, 11:52:10 »
І я проголосувала. Напевно буду готувати, бо так смачно виглядає, а я з кавою і без солодкого d112

Offline tuchka

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +201/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #11 : 16 Жовтень 2012, 13:20:44 »
І я проголосувала :)
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline Oksana_Rus

• Рідна Мамка!
  • Репутація: +487/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #12 : 16 Жовтень 2012, 13:33:55 »
І я вже проголосувала, бажаю всім перемоги! Мені взагалі 2 рецептики впали в око, але один з них для мене заскладний, хоча виглядає дуже апетитно, ще би слив десь дістати d27

Offline Черрі

• Віддана Мамка
  • Репутація: +608/-0
  • Фотограф
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: дві донечки
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #13 : 16 Жовтень 2012, 13:48:09 »
і я проголосувала- дівчатка молодці - мені всі всі рецепти сподобались z4 z4 z4 але на жаль вибрати довелось тільки один  d112

Offline Solomka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +43/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Мартуся
  • Ваше справжнє ім’я: Соломія
« Reply #14 : 16 Жовтень 2012, 18:01:59 »
і я проголосувала d100
цього разу мало рецептів  d104

Offline IR@

• Своя Мамка
  • Репутація: +82/-0
  • Щастя не можна купити, його можна НАРОДИТИ!!!
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #15 : 16 Жовтень 2012, 18:18:23 »
І я вже проголосувала (надіюся знов вгадала переможця).

Offline Galka11

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +439/-1
  • До мене на ТИ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #16 : 18 Жовтень 2012, 11:53:54 »
Я теж проголосувала за один з пирогів  d41
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.