Автор Тема: Пластиковий посуд: бути чи не бути?  (Прочитано 4263 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Galka11Автор темы

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +438/-1
  • До мене на ТИ
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
Пластиковий посуд: бути чи не бути?
« : 18 Жовтень 2012, 17:02:12 »

Пластик і їжа. Правила безпеки.

У наш побут міцно увійшли пластикові пляшки, контейнери і посуд. Але одночасно з «пластифікації» все частіше з'являються повідомлення про небезпеку, яку таїть у собі цей матеріал: при певних умовах він виділяє токсичні сполуки, які, потрапляючи в організм людини, поволі підточують його здоров'я.

Американські вчені стверджують, що до 80% виявлених в організмі людини «пластикових» речовин потрапляють туди з будівельних та оздоблювальних матеріалів, зокрема, з таких популярних пластикових вікон, меблів, але найбільше - з посуду: з харчового пластику всілякі сполуки переходять в продукти харчування . Вітчизняні виробники, в свою чергу, запевняють, що сертифікована пластиковий посуд абсолютно безпечна. Правда, обмовляються: якщо використовувати її за призначенням.

Найпоширеніші полімерні матеріали (або пластики) - полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен, поліетилен, полістирол і полікарбонат. З них виробляють як технічний, так і харчовий пластик. Самі по собі полімери інертні, нетоксичні і не «мігрують» в їжу. Але ось проміжні речовини, технологічні добавки, розчинники, а також продукти хімічного розпаду здатні проникати в їжу і впливати на людину.

Цей процес може відбуватися під час зберігання продуктів або при їх нагріванні. Крім того, полімерні матеріали схильні до зміни (старіння), в результаті чого з них виділяються продукти руйнування. Причому різні види пластика стають токсичні при різних умовах - одні не можна нагрівати, інші мити і т. д.
 Часто пластикові пляшки використовують повторно, наливають у них чай або морс і навіть алкогольні напої. На ринках у пластикових пляшках продається молоко і масло. П'ятилітрові бутлі замінили дачникам відра та каністри, а поборники здорового способу життя ходять з ними на джерела за «живий» водою і протягом року зберігають у них водохресну воду. Експерти одностайні: в пляшки для води нічого, крім води, повторно наливати не можна. Та й то не в усі. Повторно можна використовувати тільки РЕТ-пляшки. З PVC-пляшок виділяється токсичний хлорвініл.

Втім, багато експертів упевнені, що будь-який пляшковий пластик зберігає нейтральність тільки у відсутності доступу кисню, тобто поки вода зберігає свій первинний хімічний склад. Як тільки пляшку відкривають, вода швидко змінює свої властивості, після чого і пластик неминуче змінює свої властивості. Що ж до «живої» і святої води, то її цілющі властивості можуть зберегтися лише у скляній тарі.

Як відрізнити небезпечні вироби з ПВХ від безпечного пластику? Потрібно оглянути денце. Сумлінні виробники ставлять на дні небезпечних пляшок значок - трійку в трикутнику. Або пишуть PVC - так по-англійськи позначається ПВХ. Але таких пляшок з чесними написами попадається небагато. Шкідливу ємність можна розпізнати і за напливу на денці. Він буває у вигляді лінії або списи з двома кінцями. Але самий вірний спосіб - натиснути на пляшку нігтем. Якщо ємність небезпечна, на ній утворюється білуватий шрам. «Правильна» пляшка залишається гладкою.
Одноразові стаканчики можна використовувати тільки для води. Кислі соки, газованої води, гарячі і міцні напої з них краще не пити! Гарячі продукти не рекомендується класти в полістиролові тарілки. Зручно, практично, але ризиковано

Наближається пора пікніків, і ми, щоб мінімізувати побутові незручності, запасаємося пластиковими тарілочками. Чай з термоса або алкогольні напої розливають у пластикові стаканчики. Дешево, практично, але не безпечно.

Одноразовий посуд з пластику коштує копійки. Але пластик - матеріал ніжний. На світлі тріскається. Від спеки плавиться. Для міцності в нього додають речовини-стабілізатори. Пластмаса міцнішає і ... токсичнее.

Полістирол (позначається літерами PS) до холодних рідин байдужий. Але варто налити гарячий або алкогольний напій, як нешкідливий стаканчик починає виділяти токсичний з'єднання під назвою стирол. Тарілочки з полістиролу часто використовуються в літніх кафе під шашлик. І клієнт крім гарячого м'яса та кетчупу отримує ще й дозу токсинів.
Таємниця консервної банки Будь полімерний матеріал старіє під впливом світла, тепла, нагрівання і контакту зі всілякими речовинами. Тоді він каламутніє, вбирає запахи та інгредієнти з вмісту і виділяє токсичні речовини. Виробники продуктів харчування вказують, що термін зберігання відноситься не тільки до самого продукту, але і до упаковки. Найбільше це актуально для консервів. Наприклад, в них можна виявити токсична речовина - біфеноли. Пластиковою плівкою, яка містить біфеноли, вистилається внутрішня поверхня консервних банок, щоб метал не контактував з їжею. Звідси біфеноли може переходити у вміст.
 Тому:
-відмовтеся від консервів на користь свіжих і заморожених продуктів.
 -їжу з розкритих консервних банок перекладайте в скляні, навіть якщо мова йде про недовгий зберіганні (під впливом кисню корозія банок різко посилюється і вміст свинцю та олова в їжі починає швидко зростати).

Стежте за маркуванням

У свій час для спрощення сортування пластику була розроблена спеціальна міжнародна маркування - освічені стрілками трикутники з цифрою всередині. Цифра вказує на тип пластику. Замість цифри або під трикутником одночасно з цифрою можна знайти буквений код пластику:

PET
    Поліетілентерфталат: пляшки для газованих напоїв, води, соків, молочних продуктів, рослинних олій, косметичної продукції та ін.
    HDP
    Поліетилен високої щільності: фасувальні пакети, мішки для сміття
    PVC
    Полівінілхлорид: будівельні та оздоблювальні матеріали, меблі , взуття, медична продукція, пляшки для води, пакувальна плівка харчова
    LDP
    Поліетилен низької щільності: пляшки для миючих засобів, іграшки, труби
    PP
    Поліпропілен: медична продукція, посуд для гарячих страв, пакувальна плівка харчова
    PS
    Полістирол: одноразовий посуд, стаканчики для молочних продуктів, йогурту, електроізоляційна плівка
    Інші види пластику: багатошарова упаковка або комбінований пластик
Одноразовий упаковка - тільки на один раз Купуйте продукти харчування, пластиковий посуд та харчову плівку тільки від відомих виробників і тільки в надійних магазинах.
 Тому експерти наполягають: ні в якому разі не можна використовувати пластикову упаковку як контейнери для зберігання їжі, а одноразовий посуд - багаторазово. Як пластик відреагує на контакт з інгредієнтами, для яких він не був призначений, які з'єднання можуть утворитися при цьому, ніхто не досліджував. Особливо підступні жири і кислоти, які можуть витягувати з пластику вільні токсичні сполуки.

Є і ще один важливий момент. Перед вторинним використанням пластиковий контейнер треба вимити. Одноразова ж упаковка не призначалася для миття, тому результат непередбачуваний.

Виділення із пластику всіляких з'єднань багаторазово посилюється при нагріванні. Тому в мікрохвильовій печі можна використовувати тільки спеціальні контейнери.
Корисні поради

- Зберігайте продукти в скляній і керамічному посуді.
   - Намагайтеся по можливості уникати упакованих в пластик продуктів, віддайте перевагу ваговим.
   - Зрізуйте верхній шар з продуктів, що зберігалися в пластиковій упаковці.
   - Вдома відразу ж знімайте з продуктів пакувальну плівку.
   - Напої купуйте тільки в РЕТ-пляшках і не використовуйте їх повторно.
   - Купуйте дитяче харчування тільки у склі або в картоні.
   - Не використовуйте для дитячого харчування пластиковий посуд.
   - Не розігрівайте в мікрохвильовці їжу в пластиковому посуді.
   - Не тримайте довго воду в глечикових фільтрах. Вранці і ввечері воду, що залишилася замінюйте свіжою.
   - Помутнілі глечик для води потрібно викидати.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.

• Танцюй так, ніби на тебе ніхто не дивиться. Співай так, ніби тебе ніхто не чує. Люби так, ніби тебе ніколи не зраджували, і живи так, ніби земля - ​​це рай. Марк Твен
  • Досвідчена Мамка
  • До мене на ТИ
    • Награды
Re: Пластикова посуда: бути чи не бути?
« Reply #1 : 18 Жовтень 2012, 17:09:54 »
Ми, наприклад, щоб не пити воду з під крана возимо з села. Але...возимо і зберігаємо в пластикових бутлях. Тому зараз постало питання, може все таки краще пити з під крана, ніж з бутлі? І чим замінити бутлю, можливо пластиковою каністрою...але чи вона краща і безпечніша???

Також в морозильній камері все зберігаю у кульочках. Що також виходить шкідливо для здоровя. Тому завтра мабуть все перевию у папір.

А дитячі бутилочки...ми користувалися американськими, але також пласмасовими  d111
Дитина, яка терпить менше образ, виростає людиною, яка більше усвідомлює свою гідність.

Offline Наталі-наталі

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +486/-0
    • ПРОСТО ПОСУД
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: Пластиковий посуд: бути чи не бути?
« Reply #2 : 28 Жовтень 2012, 01:39:07 »
Воду у пластикових бутилках можна зберігати 1-2дні,потім краще її не пити.Можна переливати у металячні або скляні ємкості,наприклад відро

Offline nocciola

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 6 років
« Reply #3 : 01 Листопад 2012, 21:40:29 »
Треба розуміти, що пластик-упаковка і пластик-посуд - це трохи різні речі.

• Досвідчена Мамка
  • До мене на ТИ
    • Награды
« Reply #4 : 01 Листопад 2012, 21:57:01 »
Цитувати
пластик-упаковка і пластик-посуд - це трохи різні речі
колись бачила передачу про пластик-посуд. Говорили про те, що пластик який використовують зараз для виготовлення посуду непридатний для нагрівання їжі в мікрохвильовці, хоча він і зазначений як харчовий.  d104

Не знаю, недавно бачила передачу Провокатор, судячи з неї, готувати шкідливо у бідь якому посуді - алюмінієвому, тефлоновому, поливаному  d129

Offline nocciola

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 6 років
« Reply #5 : 01 Листопад 2012, 22:12:22 »
 :) жити в сучасних умовах шкідливо - це точно. Невідомо, що шкідливіше телевізор з такими передачами чи самі баняки.
Пластик придатний для мікрохвильовки має надпис MIKRO OK, чи піктограму. Все решту напевно не варто використовувати для розігріву. Ємності для мікрохвильової пічки - підходять як для заморозки так і для розігріву, при наявності маркіровки.

Offline Панакота

• Віддана Мамка
  • Репутація: +611/-9
  • Мандала во мне
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: донечка
  • Ваше справжнє ім’я: Іванна
« Reply #6 : 01 Листопад 2012, 22:15:29 »
Взагалі то в цій темі мене турбує більше не шкода для здоровя (на мою думку вона мінімальна майже, якщо не зловживати), а шкода для навколишнього середовища  :( - ці бутикли пакети взагалі не розкладаються - отравляють всю природу, треба і про це думати.

• Досвідчена Мамка
  • До мене на ТИ
    • Награды
« Reply #7 : 01 Листопад 2012, 22:25:57 »
Цитувати
ці бутикли пакети взагалі не розкладаються - отравляють всю природу, треба і про це думати.
цілком згідна. Особливо коли в лісі купа сміття, або біля річки КУПИ одноразового посуду, які нерідко попадають в річку і розносяться водою  d111

Offline tsarivna

• Слінгоконсультант форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +583/-1
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Катруся 03.11.2011
  • Ваше справжнє ім’я: Іванка
« Reply #8 : 01 Листопад 2012, 22:52:36 »
Цитувати
Але...возимо і зберігаємо в пластикових бутлях.
Ми до купівлі фільтру для води теж возили воду, але тільки у скляній 10-літровій бутлі.
Пластиковими ємкостями стараюсь не користуватись - маю кілька металевих. Гаряче взагалі у пластик ніколи не кладу.
А щодо дитячих пляшечок, то стараюсь (не завжди так виходить d27) воду/чай носити в скляній баночці і тільки коли даю пити, то переливаю у непроливайку.
Щойно задумалась, що їсти малій даю з пластикової диятчої тарілочки, бо скляні вона викидає і розбиває d104
А про пакети і їх шкоду для навколишнього середовища, то взагалі мовчу. Я стараюсь хоча б по кілька разів один і той самий використовувати ;)
Слінги, слінгоодяг, слінгодевайси... Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline VivaNatalya

• Свідома Мамка
  • Репутація: +64/-0
  • дуже розумна тому, що скромна і тому така красива
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Любомир
« Reply #9 : 17 Січень 2013, 17:13:26 »
Цитувати
- Не розігрівайте в мікрохвильовці їжу в пластиковому посуді.

важлива порада. А ше краще не розігрівати там їжу взагалі.

А на рахунок періоду розпаду поліетилену і т.п.  ми тут всі мами : підгузник розкладається 500 років, поліетилен трохи швидше
Исполнить, пусть плохо, свой долг самолично гораздо важней чем чужой сверхотлично.

Offline orlina

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +334/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
« Reply #10 : 17 Січень 2013, 17:20:54 »
Я живу за містом і для мене найгірше те, що майже всі сусіди пластикові пляшки палять. Особливо по суботах такий дим і сморід  d106 - всі палять пляшки, пакети разом з побут. сміттям. Це капут d110. Де вони того стільки набирають для мене загадка.

Offline ластівка

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 Кукусі )))
  • Ваше справжнє ім’я: Влада
« Reply #11 : 17 Січень 2013, 17:33:28 »
А ще, на думку людей з екстрасенсорними здібностями, пластиковий посуд, навіть якщо він і призначений для харчових продуктів, енергетично "мертвий", тому спожиті з нього їжа чи напої не приносять користі організму d130
І якось по телевізору професор з Києва категорично забороняв довго тримати воду в пластикових бутилках, потрібно переливати в скляну тару...

Offline ластівка

• Своя Мамка
  • Репутація: +76/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 Кукусі )))
  • Ваше справжнє ім’я: Влада
« Reply #12 : 17 Січень 2013, 17:34:09 »
Цитувати
Також в морозильній камері все зберігаю у кульочках.
І я цим зловживаю...

Offline Nadja_if

• Організатор СП!
  • Своя Мамка
  • Репутація: +71/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Марко і Катя
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
« Reply #13 : 10 Квітень 2013, 21:55:26 »
А я взагалі за паперовий одноразовий посуд і за всі напої в склянних пляшках. Колись же якось жили ми без того пластику... Ходила здавали пляшки, але й напої в них були наааабагато смачніші...((( Шкода що зараз так нема, а як вже є то так дорого що капець, ніби та пляшка хрустальна...

Offline na dia

• Активна Мамка
  • Репутація: +48/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Софія, 10 р.
  • Ваше справжнє ім’я: Надя
« Reply #14 : 16 Грудень 2013, 20:17:54 »
і прадва як надоїла вже та пластмаса, скільки того кругом нас, аж моторошно...

Offline совонька

• Свідома Мамка
  • Репутація: +36/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: 2 хлопці та дівчинка
  • Ваше справжнє ім’я: олександра
« Reply #15 : 16 Грудень 2013, 21:21:55 »
В деяких країнах вже приймають закони про заборону  цих поліетиленових кульківі пластикової харчової тари, я теж за те, бо навколо міста все так загаджено.

Offline Yevgeniya

• Активна Мамка
  • Репутація: +16/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Орест, д.н. 25.06.13
  • Ваше справжнє ім’я: Євгенія
« Reply #16 : 09 Січень 2014, 22:39:02 »
Ось декілька простих порад, які усі ми - мамусі - легко можемо виконувати щодня і цим самим показувати приклад оточуючим і, найголовніше, нашим діткам.
Я, чесно кажучи, уже чотири роки замість сміттєвих пакетів використовую пакети-маєчки, які мені, як й іншим покупцям, дають безкоштовно на ринку, у магазинах. Ці пакети ніколи не переводяться! Ще я взяла за правило брати усюди свої пакетики. І в моїй сумочці завжди є пакет для продуктів, навіть якщо я не збираюся за покупками. Впевнена, що завдяки таким простим речам, природа хоч трішки збережеться.

Користуйтеся і ви цими порадами! Візьміть їх за правило!