Автор Тема: сенсомоторна алалія  (Прочитано 7398 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Юлія ВоробйоваАвтор темы

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +3/-0
  • :))
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Макс 2008року
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
сенсомоторна алалія
« : 18 Жовтень 2012, 20:43:35 »
Хотілося б у цій темі познайомитися з батьками діток з сильним  порушенням мовлення тобто сенсомоторні алаліки  d79[/color]

Алалія – тяжке порушення мовлення, відсутність або недорозвиток мовлення, яке виникає внаслідок органічного ураження центральної нервової системи. Алалія – системний недорозвиток мовлення, при якому порушені усі його сторони (фонетико-фонематична, лексико-граматична, синтаксична). При алалії мовлення зовсім не розвивається або розвивається з грубими відхиленнями. В залежності від того, які мовленнєві центри були уражені, розрізняють сенсорну і моторну алалії.
Сенсорна алалія обумовлена ураженням центрального відділу мовнослухового аналізатору. Сенсорну алалію характеризує важке недорозвинення сприйняття мовлення, і як наслідок недорозвинення власного мовлення дитини. Тобто при збереженному сл[/color]уху дитина не оволодіває розумінням мовлення. При сенсорній алалії дитина погано розуміє, або ж не розуміє зовсім звернену мову. Тобто, дитина чує мовлення, але не може зрозуміти, що саме їй говорять. Таких дітей часто направляють на аудіограму (перевірку слуху), але вона підтверджує, що слух у дитини в нормі. Для того, щоб привернути увагу сенсорного алаліка, необхідно попасти в його поле зору, доторкнутися до нього, тобто використання лише звукового впливу на нього є недостатнім. Для таких дітей важливу роль відіграє конкретна ситуація. Так, у звичній домашній обстановці сенсорний алалік може бути спокійний, спостережливий, багато лепече. Тоді як в незнайомому місці він або стає сильно збудженим (стукає, кричить), або ж навпаки стає загальмованим. В деяких випадках сенсорний алалік розуміє деякі прості побутові слова, але достатньо вжити ці слова у розгорнутому реченні – і він вже не сприймає його. Чаcто у сенсорних алаліків відмічається єхолалія (автоматичне повторення слів, що вимовляються ким-небудь з його оточення), але такі автоматичні повторення не усвідомлюються і не закріплюються. Спроби викликати повторне вимовляння таких слів виявляються безрезультатними. Частіше за все замість відповіді на питання дитина повторює саме питання.
 Сенсорна алалія зустрічається не часто. В більшості випадків зустрічається змішана форма алалії – сенсомоторна.
Моторна алалія обумовлена ураженням центрального відділу мовнорухового аналізатора. Дитина з моторною алалією відносно розуміє звернене мовлення, але її власне мовлення не розвивається. У дитини яка розуміє оточуючих та правильно сприймає їх, формується та розвивається самостійне мовлення. Тоді як дитина з моторною алалією не здатна відтворити те, що почула, вона не здатна відтворити артикуляційні устрої. Моторний алалік не може відтворити певну послідовність звуків у слові. У нього не формується образ звуку, та відповідно звуковий образ слова. Він не може знайти правильну послідовність звуків у слові та слів у реченні. Діти з моторною алалією можуть вимовляти одне й те саме слово по-різному. У таких дітей відмічаються великі труднощі в накопиченні словникового запасу, в оволодінні граматичною стороною мовлення, правильною звуковимовою та складовою структурою слова.
[/i]
Максимові поставили діагноз в 3ри роки, лікуємося. До 4 роки займалися,навчалися в дома,бо у садок не приймали тільки з 4 років!Є результати, з горем запхали в садок не хотіли нас там, тай зараз без грошей не хочуть, але воджу і буду!
Хочеться поділитися досвідом,тай набратися також! Адже на даний момент є результати моїх занять з дитиною, а в садку ні, бо не займаються( під відмовкою не адекватна поведінка ) як на мене просто низька кваліфікація або не хотячка за зарплату, тратити час на мою дитину! А ми на даний момент не в змозі винаймати.
Насправді є багато запитань, про лікарів, де їздили що пили,кололи!
Долучаймося якщо такі є, будемо дружити!

Offline ARI_NA

• Активна Мамка
  • Репутація: +57/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Ірина
Re: сенсомоторна алалія
« Reply #1 : 18 Жовтень 2012, 22:54:34 »
У мене є знайомі з таким же діагнозом у дитини. Але переважно у таких випадках батьки не дуже хочуть привселюдного обговорення проблеми. Я обовязково покажу їм ваше звернення, щоб вони з Вами звязались.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #2 : 18 Жовтень 2012, 22:59:20 »
 d107 Я шокована, привселюднювати? так в 6 куди діватися будуть? коли в школу прийдеться йти?
Не бачу проблеми а лиш надії і впевнена, що мій синок розумниця і все буде ок!

Offline ARI_NA

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #3 : 18 Жовтень 2012, 23:05:42 »
Справа не в батьках, а в сприйнятті оточуючих людей... Можливо я помиляюсь...  d104 Але я не буду за когось розказувати. Якщо люди захочуть - відгукнуться. на форумі є ще дітки з такою ж проблемою...

Offline ARI_NA

• Активна Мамка
    • Награды
« Reply #4 : 18 Жовтень 2012, 23:09:46 »
А те, що з вашим сином все буде добре - я впевнена. Бачу живий приклад своїх друзів. Головне терпіння і увага.

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #5 : 18 Жовтень 2012, 23:15:17 »
100% згідна але такі проблеми не секрети,бо ітак оточуючі все бачать,в їхні думки не вкладається окрім  як батьки за дитиною не слідкують,мама не говорить не займається от і дитина отака.....ну це діло кожного.......

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #6 : 21 Травень 2013, 10:03:13 »
У нас є хороші результати d77 Макс уже говорить як маленька дитина але говорить :flv розуміє не все але....це вже прекрасно в порівнянні з тим що було! також ми вже пів року знаємо алфавіт та рахуємо до 200 також можемо і до більше але просто йому лінь за кожен раз повторювати одне і теж  d37 Зараз вчимося жодавати-віднімати!
В результаті стрімкого підйому в навчанні зявився і негативний бік! Почав гиркати(покашлювати) від нервового-або хвилювання...але це також лікуємо! Невро нас похвалила була в захваті таким результатом, ліків виписала лише Цитофлавін , а від нервового Магній В 6 та Дормікінд

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #7 : 21 Травень 2013, 19:44:05 »
Цитувати
У нас є хороші результати  Макс уже говорить як маленька дитина але говорить  розуміє не все але....це вже прекрасно в порівнянні з тим що було! також ми вже пів року знаємо алфавіт та рахуємо до 200 також можемо і до більше але просто йому лінь за кожен раз повторювати одне і теж   Зараз вчимося жодавати-віднімати!
В результаті стрімкого підйому в навчанні зявився і негативний бік! Почав гиркати(покашлювати) від нервового-або хвилювання...але це також лікуємо! Невро нас похвалила була в захваті таким результатом, ліків виписала лише Цитофлавін , а від нервового Магній В 6 та Дормікінд
Дуже рада за вашого синочка!
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

• Новенька Мамка
  • **
    • Награды
« Reply #8 : 25 Травень 2013, 01:47:05 »
 :hi  велике спасибі  z4

Offline lidysa

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +4/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Юля 10 років
  • Ваше справжнє ім’я: Ліда
« Reply #9 : 27 Серпень 2013, 21:10:45 »
   Доброго дня прочитала темку -це так наче про нас з донечкою нам також наші мууууудрі лікарі ставили такий діагноз ,а насправді просто в дитини впав слух івідповідно до того дитина мало говорила а швидше сказати повторяла!!!!Після поїздки до Києва нам поставили правильний діагноз ,все змінилося (ну як сказати змінилося ;ті самі лікарі, логопеди і проблеми з садками )!!!!!
   Моїй доці зараз 10 років (у нас діагноз сенсоневральна втрата слуху 3 ступені це прошки не таке як у вас але та сама проблема з мовою) ми вчимося в НАВЧАЛЬНО -РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ центрі на Хоткевича туди і ходили в садок!Вчимося там не через якісь відхилення а просто там малі групи і класи також там прекрасні спеціалісти логопеди(повірте мені з досвіду ми були у всіх логопедів які існують в нашому місті ідууже дорогих ів безплатних-самий найкращий для дитини логопед -це МАМА і гарний колектив),якщо у вас якісь проблеми з садком зверніться туда в нас гарний директор там точно ніхто не буде ображати вашу дитину а навіть навпаки!!!!І це все застарілі стереотипи  що батьки приховують дітей з проблемами !ТАМ ховай -не ховай все видно ,я можу і буду рада вам щось розповісти про реабілітацію про школу ,про діток з подібними діагнозами,так як їх в на с школі багато і кожна дитина це-індивідуальність ,але спішу (вже чоловік свариться що треба їхати)бо в22 їду з доцьою в Київ на консультацію перед операціею!!!!!!!!!!
 Тримайте за нас кулачки приїдемо якщо захочете поспілкуемось!!!!!Цілуйте свого АНГЕЛОЧКА і передавайте привіт від дівчинки Юлі!!! :* :flv :flv :flv

Offline Syana_Kedyk

• Новенька Мамка
  • **
  • Репутація: +5/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Іринка-3,5; Анюта-2міс11днів
  • Ваше справжнє ім’я: Оксана
« Reply #10 : 16 Жовтень 2013, 14:06:59 »
Доброго дня! Моїй донечці 2 рочки і 8 місяців, але вона практично не говорить....Цього літа з тривогою звернулись до логопеда, яка нам іі розповіла що є така хвороба як сенсорно- моторна алалія і порекомендувала звернутись до іншого професійного логопеда...Єнько А.І. Пройшовши консультацію невропатолога, який нам сказав, що це не його проблема, ми таки попали до Анни Андріївни...звідти я вийшла в шоці....Нам зразу порекомендували звертатись до психлікарні, оскільки дитина мало того що не говорить, вона практично не реагує на те, що їй говорять....Звернулись ми до іншого логопеда, який сказав, що це скоріше за все сенсорно- моторна алалія, вірніше її різновид якийсь і плюс до того синдром гіперактивності з відсутністю уваги....І от тепер я розгублена і не знаю, що робити....не хочеться в психлікарню, але дитині помогти дуууже хочу!!!Будь- ласка, якщо хтось стикався з подібною проблемою, порадьте до кого ви звертались чи звернулися б....Буду дуже вдячна за будь-яку підказку. проблема в тому просто, що дитина вдома поводиться як звичайна дитинка- і сама їсть, і на горшок нормально швидко почала ходити....ну але якщо порівнювати з іншими дітьми в дворі чи з старшою дочкою- різниця відчувається... :(

Offline Halka

• Активна Мамка
  • Репутація: +26/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галина
« Reply #11 : 02 Лютий 2014, 02:08:10 »
У моїх родичів така ж проблема з сином, але почали вони звертатися до лікарів вже після 3-х років. Малому недавно минуло 6, ходить в логопедичний садок, хоч толку з нього мало, та 3 рази в тиждень до логопеда додому.Зараз вже читає, розказує вірші, хоч я не впевнена, що він розуміє зміст...Не знаю, які приймав препарати, та школа цього року точно відміняється...серед незнайомих людей не говорить нічого... :(

Offline galyarud

• Новенька
  • *
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Галя
« Reply #12 : 03 Березень 2014, 13:11:18 »
Всім вітання! Я вже давно відвідую форум як гість і тільки зараз вирішила написати. Нашому Яремчику 2 роки і 5 місяців, ставлять сенсомоторну алалію з аутичними ознаками. Що з дитиною щось не те, помітили давненко. Він нічого не говорить, нічого не повторює, якісь рухи чи дії, я маю на увазі, з іншими дітками не дуже контактує. Були в невролога, сурдолога, робили аудіограму. Висновок: вуха чують, але є порушення акустичних рефлексів, тобто мозок не реагує на те, що чують вуха. Обласний дит. невролог Дельва направила нас до дит. психіатра Арциховської на чукалівку. Вона поспостерігала за ним, вислухала наші скарги і сказала, що це оця алалія. Але дуже підтримала нас, що з цією проблемою можна і треба боротися, але аж з3-х років: логопед, психолог, плюс ліки. Поки що призначила енцефабол, після курсу до неї прийти. Казала про логопеда Єнько, що вона дуже допомагає. Знаю, що в неї заняття коштує 150 грн. Ми ще плануємо піти до логопеда на Коновальця, не знаю прізвища, а звати Ядвіга Броніславівна, побачимо, що вона скаже нам.
Дуже переживаємо за нашого хлопчика, він багато чого розуміє, але порівняно з ровесниками - росто прірва.
Ще маємо поїхати з ним до Харкова, в нас там родичі в медицині, то там ще поконсультуємося.

Offline emeli

• ПЕДІАТР ФОРУМУ!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +726/-0
  • Найкраще, що ми можемо дати нашим дітям - це любов
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Віра
« Reply #13 : 03 Березень 2014, 22:41:49 »
Цитувати
Але дуже підтримала нас, що з цією проблемою можна і треба боротися
так, звичайно потрібно пробувати усі методи, головне вірити, що все вдасться. Шлях нелегкий, але результат цього вартує  :bo Успіхів Вам і синочку Яремчику! :flv
Семінари для батьків «ВСЕ про здоров’я дитини»  Для того щоб побачити посилання: Register or Login] Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Якщо людина сама стежить за своїм здоров’ям, то важко знайти лікаря, який знав би краще корисне для її здоров’я, ніж вона сама.

Offline Іра мама синочка

• Новенька
  • *
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Максимчик 4рочки
  • Ваше справжнє ім’я: Іра
« Reply #14 : 01 Листопад 2014, 22:43:21 »
Привіт!я на форумі новенька,зареєструвалась коли побачила цю темку.У мене синочок Максимчик,4,4рочки,д-з сенсомоторна алалія+ММД внаслідок внутрішньоутробної гіпоксії.Малюк практично нерозуміє зверненої мови.лише пару заїжджених фраз побутових.на питання не махає головою "так" чи "ні" і неговорить-тобто звуків складів багато різних а слів нема(((Лікуємось і займаємось з 2,8років-нам ніхто нічого раніше не діагностував,самі побачили що то щось не те-цереброкурин.кортексин.семакс,когітум,сомазина,пантокальцин-результату жодного.Додам що поведінка неадекватна,збуджений постійно.не відрізняє небезпеку.Рольових ігор нема.Поміняли лікаря,яка витягнула з біди не одну дитину-рік лікування на хейлівских препаратах з включенням ноофену,нообуту,фенібуту,гамалате б6-почав ходити на горшок,сам їсти,допомагає одіватися,взуватися,недавно почав говорити "мама" правда вставляє тепер його всюди,розуміння мови як не було так і нема.Півтори року відвідуємо дефектологів 3рази в тиждень,іпотерапія.Дівчатка,мамочки,я вас дуже прошу-хто має такий досвід поділіться що вам допомогло,що ні,бо час біжить невблаганно а в нас інтелекту практично нема через то нерозуміння мови,дитина деградує,при тому що логічне мислення дуже добре,всі вправи гарно виконує і в побуті дає собі раду,хоча ліплення чи аплікації в садочку робити його зовсім нецікавлять.Я вам буду дуже вдячна!!!

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нелічка та Тімошка
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
« Reply #15 : 16 Квітень 2016, 19:07:46 »
Привіт мамусі! Підкажіть куди звертатися і до кого. В мене хлопчик 3,2 не говорить  :( логопед поставила діагноз моторна алалія. Ходимо зараз на заняття по 40 хв до Ядвіги Броніславівни 2 рази в тиждень. Склади за нею повторює, але відтворити їх не може. Із слів тільки мама і тато, кака, ням ням, пи (пити) топ топ (черевики) слово дай скаже якщо наполягти на тому щоб сказав. От і все((( З позитивного тільки те що розуміє звернену мову до нього. До 3-х років нікуди не зверталися просто питала свою лікарку, а вона казала що не хвилюйтеся зараз багато дітей довго не говорять. Але от нам три минуло а здвигів немає(((( Де у нас в місті є хороші спеціалісти щоб призначили лікування, бо одного логопеда явно замало. Відгукніться будь-ласка! Бо вже плачу(((

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #16 : 16 Квітень 2016, 19:20:22 »
ми проходили курс мікрополярізації. нам дуже допоміг- зміни просто було видно вже коли сам курс проходили. але ми його пройшли у Києві. в мене там сестра живе, вона теж шукала інформацию-нам на допомогу й  порадила звернутися до Центру Стимуляції Мозку. вони використовують новий апарт ,американський- тільки у  цьому році його встановили. малому як то кажуть "пішло"- подобалась й сама "процедура" й лікарі- дуже ввічливі й ласкаві до дитини,знайшли підхід до нашого вередуна :))
хотіла б спитати- чи хтось ще звертався до цього Центру,які  ваші враження?