Автор Тема: сенсомоторна алалія  (Прочитано 7687 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нелічка та Тімошка
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: сенсомоторна алалія
« Reply #34 : 24 Травень 2016, 16:22:16 »
А ми от маємо іти в садочок перший раз. Не знаю як то воно буде, бо ідем у звичайний до якого були записані. А там подивимся, якщо буде у нас хоч якась динаміка у розвитку, то буде просто чудово, а як ні то в логопедичний. А він від нас аж на іншому кінці міста  d104 ну і логопеда знов шукаємо, бо Ядвіга Бронеславівна вже не працює  :(
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Offline NSSnadya

• Свідома Мамка
  • Репутація: +52/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Еліночка
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #35 : 25 Травень 2016, 08:25:06 »
Як не працює??? Я з нею говорила тижнів 2 тому, то вона сказала, що зараз у відпустці і буде з червня.
Ми теж йдем в звичайний)) Будемо бачити)
Просыпаешься и слышишь это родное пыхтение в детской кроватке… подходишь… а малыш с серьезным видом изучает свои ручки… увидев тебя, маленький ротик расплывается в обворожительной улыбке… это ведь и есть СЧАСТЬЕ!

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #36 : 04 Червень 2016, 18:31:54 »
 а в нас- курс по новій. таки прохворіли ми цілу неділю й пропустили заняття. малий в ніч наступну вже затемпературив, й навіть  вирвав-це в нас на температуру буває.
теперь курс по новій проходимо.
дитина була після хвороби млява. я навіть злякалася що втратили та забули все що уміли. але- все відновилося, повернулися навики, й лікар заохотив мене спостерігати уважно бо каже що з другої неділі  лікування буде ще щось нове у поведінці та розвитку. я- чекаю :))

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #37 : 04 Червень 2016, 20:13:25 »
Юля, рада за вас, що після хвороби не забув нічого  :) А ми ходили 2 рази до нового логопеда. До Марії Олегівни у 5-ту школу. І вона нам взагалі заявила, що то в нього не моторна алалія, а просто ЛІНОЩІ. Що він просто не хоче і не має потреби говорити. Вона зробила такий висновок на основі того, що малий все їй показав на картинках, повторив рухи і повторив слово привіт. Спиталася чи він вміє крутити велосипед і правильно ходити по сходах. Він то все вміє. Але ж то тільки вона таке сказала  :( Ядвіга Брон. і невролог зовсім інше  :( Він ті слова, що повторює потім забуває за них і далі бе-ме-уу...Він ледь висидів 2-ге заняття і вже тягнув мене до виходу. Вона сказала, що на наступний раз навіть не захоче в кабінет заходити. Навіть не знаю, чи варто нам продовжувати заняття, що краще ці гроші дати у розвиваючий клуб, там хоч у вигляді гри будуть займатися. І дуже надіюся, що в садочку у нас краще розвиток піде

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +565/-10
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #38 : 04 Червень 2016, 21:07:45 »
Цитувати
краще ці гроші дати у розвиваючий клуб, там хоч у вигляді гри будуть займатися.
в дитячому клубі ви будете платити гроші і вам казатимуть, така гарна дитина, але...не робить, те, те і те, вчіть тримати ручку, і т.п.
але ж ви вамі про те знаєте
от мені завжди говорять, що він не малює, не тримає ручку, але  й сама про це знаю, для того і водила туди
зробила висновок, що тільки індивідуальні заняття
він не тримає ручку, але пальцем покаже розв"язок миттєво, лабіринти особливо.

у вас хоч є діагноз, в нас діагнозу нема, є ознаки, все під знаком питання пишуть, а говорять- особливості розвитку,

Мишканорушка, в них на сайті пише, що є філіал у Франківську, це дійсно так?
[/url]
;) залишки після спДля того щоб побачити посилання: Register or Login]

Offline NSSnadya

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #39 : 08 Червень 2016, 09:37:52 »
Цитувати
в дитячому клубі ви будете платити гроші і вам казатимуть, така гарна дитина, але...не робить, те, те і те, вчіть тримати ручку, і т.п.
от мені завжди говорять, що він не малює, не тримає ручку, але  й сама про це знаю, для того і водила туди

Тут мушу з Вами посперечатися. Ми ходимо в дитячий клуб. Мала почала повторяти за вчителкою. Почала займатися з усіма дітками. Заняття на дрібну моторику рук теж дали плоди. Її навчили ручку тримати і розмальовує вона уже не так хаотично. Я задоволена на всі 100%. Мені сказали на початку на що потрібно більше звертати увагу. І я це робила. Перший місяць мала не дуже хотіла вчитися, а тільки бігати і гратися на заняттях, а потім і зацікавилася заняттями. Звичайно в комплексі я давала по рекомендаціях логопеда дитині омегу і комплексні вітамінки. Ввесь цей комплекс допоміг дитині буквально за місяць часу. Елінка зараз повторяє слова. Речення ще не складає, але словниковий запас її виріс в рази. Звичайно говорить слова не дуже добре, через що комплексує і повторяє шепотом при чужих людях. Але прогрес дужееее великий є. І я думаю, що ми за літо до садіка в дитячому клубі підтягнемося по мові і не будемо в садіку ні в чому відставати від однолітків.
Просыпаешься и слышишь это родное пыхтение в детской кроватке… подходишь… а малыш с серьезным видом изучает свои ручки… увидев тебя, маленький ротик расплывается в обворожительной улыбке… это ведь и есть СЧАСТЬЕ!

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #40 : 08 Червень 2016, 09:51:56 »
Для чого зі мною сперечвтися, я говорю про власний досвід
[/url]

Offline kokocuk

• все буде добре! :)
  • Модератор форуму!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +702/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Настя
  • Ваше справжнє ім’я: Марія
« Reply #41 : 08 Червень 2016, 19:02:38 »
Читаю деякі повідомлення і згадую наш досвід. Такий гарний логопед в місті,всі відгуки гарні,а ставить нам сенсорну алалію. Плакала,читала,звіряла зі своєю дитиною-ну не то,не може такого бути((
і дійсно-все добре. В мене слабочуюча дитина, а в таких діток просто не можлива алалія,тож можна зробити висновки про супер логопеда з великим досвідом d108
Шукайте,перевіряйте багато разів,бо одні назначають купу ліків,які дитині можливо не потрібні!
Ми знайшли свого логопеда,за 3 місяці(літа) поставила майже всі звуки,в дитини з"явилась мова,речення,з нею було легко спілкуватися! Потім поїхали до Франківська і звернулись до ЯБ-жах,я була в неї один раз і мені дуже не сподобалось,як вона провела заняття( Але це мій досвід роботи з нею)
Успіхів,дівчата! :flv

і ще одне при сенсо-моторній алалії дитина не розуміє, що їй говорять :xmm
І нам сенсо-моторну алалію поставили. Були спочатку звичайно у невропатолога, то там нам поставили затримку мовленевого розвитку і приписали когнум. Логопед Ядвіга Броніславівна приписала масажі. Зробили це все, зразу результату не було. Невропатолог сказала, що їй треба в садочок. Ходили в дитячий клуб Чомусики, але захворіли і зараз плануємо продовжувати ходити після Великодня. Трошки здвиги в розмові в нас є. Останні два тижні почала більше повторювати слова, звичайно не все получається, але прогрес трошки бачу. Склади і букви повторює всі (звичайно складні букви не зовсім правильно, але і тому рада). Розуміє все, що їй говорять, але інколи не хоче слухати і ігнорить, коли не хоче чогось робити. В Чомусиках мені сказали більше займатися вдома з нею моторикою рук, тобто вчити її правильно ручкою писати, відносно рівненько, а не хаотично просто все замальовувати.

Подумала і додала ще: 08 Червень 2016, 19:04:14
а ви слух не перевіряли? і чи робили у невролога якісь обстеження голови?
СП на жіноче взуття Для того щоб побачити посилання: Register or Login] (є можливість викупу поштучно)

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #42 : 08 Червень 2016, 20:08:45 »
Я читала статтю одної професорки, і вона висловилася так, що алалія буває або сенсорна або моторна. Таке поняття як сенсо-моторна це трішки невірно. При сенсорній дитина не розуміє звернену мову, при моторній розуміє, пояснює жестами. Так що або або. Впринципі це логічно і я з нею згідна. І ще багато докторів ставлять діагноз алалія (а це серьозний діагноз і дітей з дійсно алалією, а не з затримкою мов. розв. є не так вже і багато) після 4 років. Але вся справа в тому що відрізнити алалію від затримки мови або інших порушень в раньому віці досить складно. Тому ставлять діагноз. У випадку Наді, мені здається тут у її донечки не сенсорна алалія (ну яка ж сенсорна якщо дитина все розуміє  ;) ) тут можна говорити про особливість розвитку. Ну в будь якому разі я не лікар і дитину не бачила, а просто моя така думка з Надіних описів   :flv
  Ми завтра ідемо на перше заняття в Чомусик. Він знає і чекає, бо водив зі мною сестричку. Дай Бог щоб лишився там, бо знаючи його він може ревіти довго як побачить що його там лишили без мене

Offline NSSnadya

• Свідома Мамка
    • Награды
« Reply #43 : 14 Червень 2016, 08:29:54 »
Цитувати
а ви слух не перевіряли? і чи робили у невролога якісь обстеження голови?
Голову ми перевіряли трішки раніше, бо була ситуація, коли ми закамяніли під час ГРВі і треба було всі судини перевірити. До невропатолога ходили регулярно, бо дитина дуже нервова раніше була. Та й з тим закамянінням. Боюся щось пропустити, щось недогледіти. Слух теж добрий. Перевіряли зразу. Та й зараз з отитом уже 3 тижні від лога не вилазимо і він теж перевіряв) Але Еліночці важко даються слова, сама вимова. Ми кожен день працюємо з мовленням. То кожного дня результат покращується. А от Ядвіга Броніславівна вже і сама не впевнена в діагнозі дитини. Не скажу, що я супер задоволена нею, проте вона з самого початку перевірила дитині слух. Ліків нам аж таких ніхто не приписував. Невропатолог ще зимою приписала когнум і тепер в травні пили комплекс Омеги і комплексні вітамінки. Можливо і немає тієї алалії, але якщо вона б була чи є і за цим не прослідкувати саме у віці 3-4 роки, то потім суттєво важче добитися позитивного результату. А багато логопедів  і звичайних лікарів-педіатрів кажуть, що дитина просто там чи лінується, чи потім розговориться. А якщо ні? Що тоді? В малої уже розвинувся комплекс мови. Вона комплексує тим, що не так розмовляє і часто повторяє шепотом, переважно при чужих людях.

Вчора були в Ядвіги Броніславівни. Вона позаймалася з дитиною. Сказала, що Елінка дужееее гарно все повторяє і наслідує. Що динаміка просто величезна. Перевірила її розуміння усього, що вона каже і пояснює. Сказала як працювати з нею вдома. І ми маємо до неї прийти десь через місяць. Проте не бачу в цьому сенсу. Дещо я з тих занять взяла, дещо не погоджуюся, бо знаю як ліпше дитина буде розуміти ( з того, як ми з нею вдома займаємося). Вона, наприклад, нам сказала робити вправи, які роблять на заняттях в дит.клубах дітки, які чудово розмовляють. Ми вже надіюся будемо здоровенькі і відновимо наші походи в Чомусик. І продовжуємо працювати вдома)))

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #44 : 16 Червень 2016, 19:31:43 »
 :hi ми ходимо в Чомусик. Сам там не лишається, я з ним весь час. Але прогрес є  :bo того тижня ми були на заняттях для дітей віком 3-5 років. То він то взагалі не сприймав. Наприклад всі сиділи колом і грали у гру з викладачкою, а він в цей час кидав м'ячик через всю кімнату, або зкочував їх з гірки  d112 ледь ледь його можна було посадити за стіл і робити разом аплікацію або замальовувати. З дітьми контакту нема, знає тільки своє. Я ходила за ним і намагалася включити у роботу.
  А сьогодні ми лишилися на заняття з дітками 2-3 роки і йому це більше підійшло. Там було більше гри на дрібну моторику, а також аплікація, вивчиння геометрич фігур. І він почав повторювати за викладачкою такі слова як квадрат, коло, навіть попробував сказати п'ятикутник  d27 вийшло щось непонятне. Але все одно я була в шоці. Плюс ще до того кожного ранку під час сніданку займаємося вдома по книжечці "Заняття з мамою" видавництва Ранок. Простенька така книжечка з завданнями для 3-4 років. Він потрошечки почав повторяти слова. Сьогодні повторив за мною поїзд, трамвай, вовк, човен. В магазині купляли продукти то сказав ківі, банан, цибуля, кульок. А коли переодягалися то він сам сказав слово кофта. Це для нас просто на грані фантастики...Планую й далі так займатися кожен день+чомусик на все літо 3 рази в тиждень по 2 год. І якось треба щоб він звиаав там бути без мене, може до садочка якось за літо там адаптується

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #45 : 17 Червень 2016, 15:31:56 »
Юля, рада за вас, що після хвороби не забув нічого  :) А ми ходили 2 рази до нового логопеда. До Марії Олегівни у 5-ту школу. І вона нам взагалі заявила, що то в нього не моторна алалія, а просто ЛІНОЩІ. Що він просто не хоче і не має потреби говорити. Вона зробила такий висновок на основі того, що малий все їй показав на картинках, повторив рухи і повторив слово привіт. Спиталася чи він вміє крутити велосипед і правильно ходити по сходах. Він то все вміє. Але ж то тільки вона таке сказала  :( Ядвіга Брон. і невролог зовсім інше  :( Він ті слова, що повторює потім забуває за них і далі бе-ме-уу...Він ледь висидів 2-ге заняття і вже тягнув мене до виходу. Вона сказала, що на наступний раз навіть не захоче в кабінет заходити. Навіть не знаю, чи варто нам продовжувати заняття, що краще ці гроші дати у розвиваючий клуб, там хоч у вигляді гри будуть займатися. І дуже надіюся, що в садочку у нас краще розвиток піде

еге ж лінощі...скажу так- треба декілька спеціалістів що точно визначать де лінощі а де патологія. бо краще пребдіти аби доглядіти.розуміють вони й показуть -часто більше чим очікують лікарі. але це не завжди "дорівнює" відсутності реальної проблеми.
я з дитиною займалася карточками Домана з народження й ми -на фоні усіх проблем-все одно прекрасно показували пальчиком на картинки що я називала. й ще дещо вміли- що начебто показувало високий рівень. пізніше мені пояснили що компенсація може виразитись у тому що одне- розвивається як талан- дитина вміє те й те..а інше-страджає.
схожа ситуація була в мене з старшою донькою- вона й зараз- гарна до мовлення- балакуча, мови три знає. читає багато, але дрібна моторика та координація рухів- на рівні спецгрупи по фізкультурі та я сама бачу й знаю-де в нас зосталися проблеми що підуть на все життя. слава Богу що ми з старшою- зіткнулися з меншими проблемами ніж з молодшою дитиною.

зараз ми закінчили майже всі курси у Центрі Стимулювання мозку й будемо вертатися. Хочемо цим літом ще поїхати на відпочинок. Я- думаю, бо в мене є ідея одна...

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #46 : 17 Червень 2016, 15:38:01 »
Цитувати
краще ці гроші дати у розвиваючий клуб, там хоч у вигляді гри будуть займатися.

у вас хоч є діагноз, в нас діагнозу нема, є ознаки, все під знаком питання пишуть, а говорять- особливості розвитку,

Мишканорушка, в них на сайті пише, що є філіал у Франківську, це дійсно так?

якщо ви щодо філіалу київського центру СМ, то ні,а ле-я щойно дізналася про іншу гарну новину, тому зараз сиджу й думаю :)-як мені особисто ,можливо, поєднати приємне з корситним- вони приїджаютьу три міста України скоро й одне з них- Коблево.
Ось що я цікаве знайшла через інтернет: (якщо адмін не викине цей анонс :)

Київський Центр Стимулювання Мозку проводить у Кіровограді,Коблево й Луцьку - віїздні консультаціїї та курс лікування.
Ось сама об,ява- я вчора побачила у інтернеті, мені підходить Коблево, бо плануємо відпочивати, добре було б поєднати реабілітацію з відпочинком водночас...
2-3 липня в Кіровограді, з 15-17 липня в Коблево й з 30-31 липня у Луцьку
Центр Стимулювання Мозку та Центр Відновлюваних Технологій «Киян»
проводитиме консультації пацієнтам з:
•   аутизмом та розладами спектру аутизму;
•   вадами розвитку мовлення (затримка психомовнового розвитку, загальний недорозвиток мовлення, дизартрія, дислалія, сенсорна та моторна алалія, заїкуватість);
•   резедуально-органічними станами та наслідками гіпоксичного ураження мозку;
•   порушенням уваги та пам'ят1;
•   порушенням поведінки;
•   затримкою та відставанням у розумовому розвитку;
•   гіперактивністю;
•   наслідками нейрон інфекцій та пологових травм у дітей (віком від2,5 року), ДЦП;
•   порушенням моторики та координації рухів;
•   станами після травм та інсультів;
•   енурезом, енкопрезом.
Центр використовує новітні технологіїї неінвазивного діагностування, лікування та відновлення.
Ви маете нагоду отримати консультацію невролога, кандидата медичних наук,доцента кафедри неврологіїї Національного медичного університету ім. О. Богомольця, лікаря-невролога вищої категорії, зробити енцефалографічне дослідження головного мозку (кількісна ЕЕГ), пройти курс мікрополяризації, Томатіс-терапіїї (швейцарське обладнання) і3 просторовим відчуттям та соціальною адаптацією, спробувати інші методи розвитку мови, уваги та координації рухів (моторне планування, розвиток самоконтролю).

2-3 липня - надаватимуться консультації,
4-19 липня буде проводитись курс лікування у Кіровограді
Центр СтимулюванняМозку вже проводив консультації та курс лікування у Кіровограді наприкінці березня.
Тел.: 096-665-57-97, 044- 364-20-04 (Київ)

Online Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #47 : 17 Червень 2016, 16:52:15 »
На жаль це дуже далеко від ІФ  d112
[/url]

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +105/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нікіта ,Тимофій, Зоя
  • Ваше справжнє ім’я: Ася
« Reply #48 : 19 Червень 2016, 10:23:18 »
На рахунок ЯБ, то вона поставила дитині моєї знайомої діагноз, що та " говорити не буде".от так їй і сказала. Малому було 2,5 роки і він нічого не говорив. Але все розумів. І що? Зараз йому майже 4 і він чудово говорить. Тому треба декілька спеціалістів і постійно працювати.
Не бойтесь дарить согревающих слов,
И добрые делать дела.
Чем больше в огонь вы положите дров,
Тем больше вернется тепла

Offline Натуля

• Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #49 : 19 Червень 2016, 20:03:05 »
А я помітила одне - я сама можу бути "логопедом" для своєї дитини при чому безкоштовним. Зранку обов'язкові 10-15 хв (більше не сидить) з книжечкою, а на протязі дня в усі наші справи, будь то похід до магазину або прогулянка, я застосовую "особливий" метод спілкування з ним. Говорю простими реченнями і роблю наголос на тому слові яке хочу щоб він повторив. І говорю повільно. Я помітила що саме з такою технікою розмови він почав більше розуміти і почав повторювати. З боку людям це мабуть дивно виглядає але мені байдуже, головне щоб дитині було комфортно.

Offline Irlando4ka

• Свідома Мамка
  • Репутація: +76/-0
  • Tiny but mighty
    • Награды
« Reply #50 : 20 Червень 2016, 00:16:56 »
Натуля напишіть будь ласка більше з якою книжечкою займаєтесь? Нам теж треба.