Автор Тема: сенсомоторна алалія  (Прочитано 6128 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Натуля

• Бізнес Мамка
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +128/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нелічка та Тімошка
  • Ваше справжнє ім’я: Наталя
Re: сенсомоторна алалія
« Reply #51 : 20 Червень 2016, 01:44:02 »
Я вище писала "Заняття з мамою" вид-во Ранок. Можна щось інше такого ж плану розвиваюче. Нам ця подобається.
Для того щоб побачити посилання: Register or Login]

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +0/-0
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Юлія
« Reply #52 : 26 Червень 2016, 18:05:35 »
На жаль це дуже далеко від ІФ  d112
так,для мене теж дорога дорого обходиться. Але в нас гарні новини. Проконсультувалися , там  де пройшли курс реабілітаціїї- у невролога. Скоробогатова  Ольга валентинівна- вона невролог-епілептолог, к.м.н. ,доцентр кафедри Богомольця цй веде прийом у Центрі С.М. Вона сказала що видно прогрес. дуже задоволена тим що ми робимо й дала добро на таке- весь червень- не чіпати дитину, дати зараз відпочинок+гуляти й активізувати соціальну сферу. У липні-можна  їхати на море(ми дуже хотіли,усією сім,єю) й- ура-ура-ура! нам можна буде (лікар підтвердив теж)- піти на повторний курс реабілітаціїї, тож- "сімейна рада" більшістю голосів  вирішила що поїдемо у Коблево.
Буде -море, активний відпочинок+ курс реабілітації- все у липні.
Я дуже! хочу щоб нам все-все в купі допомогло й дало новий поштовх. У місті сидіти неможливо- така спекота...
зараз шукаю контактий варінанти де поселитися. можливо поїдемо на машині( у тестя машина на газу, це  дешевше)...

Offline Натуля

• Бізнес Мамка
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #53 : 27 Червень 2016, 19:44:38 »
Так дійсно, нові враження "включають" мозок. Ми були от 2 дні у горах, спали в палатках. Кожного ранку приходили корови, паслися коні, були овечки. То в малого купа вражень. І це його явно підштовхує щось сказати нове. Він повторяв назви тварин, комах, всім цікавився, все було для нього нове.
   Пару днів тому почала "вбивати" йому слово ідем. Купа раз казала йому що коли хочеш іти кудись то треба казати: мама, ідем! То сьогодні він каже: я ідем. Таке враження що я вчу його ірозенмої мови і він ще не вивчи відмінки. А насправді ця боротьба іде у нас кожен день. Головне мені не бачити інших дітей його віку і не розпускати нюні - різниця просто велика  :( я зараз оцінюю реально його мову як у дитини десь 1,5-2 років. Але 2 міс тому і того не було, поки не почала з ним інтенсивно займатися. Є сайт з форумом, правда, російській, але ж проблеми у всім мам з такими дітьми однакові, алалія.ру. Багато з нього можна для себе почерпнути, почитати історії матусь і діток. Вичитала, що найважче закріпити за дитиною в активному словнику перші 30 слів, потім буде легше у дитини із запам'ятовуванням. Тож підтримую всіх мамусь, все у нас і наших діток буде гаразд  [img]http://doodoo.ru/smiles/n

Дитячі очі говорять: "Я тебе пам'ятаю, я тобі вірю, я тебе люблю! Будь-ласка і ти мене люби..."

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #54 : 08 Липень 2016, 17:53:58 »
Дівчата,ми вже на морі!
Діти задоволені, я -теж. Чоловік вже встиг засмагнути, погода- гарна, море-чудове.
На наступному тижні вже почнемо реабілітацію.Я хвилювалася як ми пренесемо саму подорож.Вирішили їхати машиною, тесть дав свою-в нього більша й зручніша, доїхали потихеньку , все було добре.
Малому біль за все подобається брати камінчики та пісок, щось робити з ними.я накупила дуже багато різних штучок для роботи з піском,  взяла млинок для води та піску- тож є куди руки жокласти.
Скажу що мабуть таки саме море нам дає й сон гарний-вже другу ніч як спить спокійно й ні разу не прокидається й вранці теж спокійний. Скоробогатова нам казала що море "доповнить" те що ми вже напрацювали й нам буде легше продовжити  лікування.
Хочу в цей раз щоб малий пройшов куср ЛФК з кінезіотерапією. В Гени- руки золоті, але він не сильно то жалкує мого- бо мій й квилити на жалість добре вміє, Гена це бачить й не переймається(я -то завжди пожалію, бо я мама :))). Сподіваюся що якраз за неділю до початку всіх реабілітаційних вправ- ми у морі відкиснемо, трохи розімліємо та помякшаємо :)
Бажаю усім гарного відпочинку та настрою, на тій неділі відпишуся як у нас справи.

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #55 : 24 Липень 2016, 20:01:26 »
Не везе нам трохи.Центр Стимулювання Мозку не приїде до Коблево. Вони у Кіровограді були й у Луцьку,але замість Коблево планують вже в Одесу. Жаль- бо ми вже в другий раз на море не поїдемо.
Але - тоді до них вже у серпні завітаємо, все одно хочемо пройти курс.Мабуть будем о знімати квартиру, бо старші діти аж пищать-просяться подивитися столицю(коли вперше їхали- то я сама з дитиною була).
Зараз- самі займаємося  арт терапією, трохи піддивилася у інтернеті-є готові уроки, щось порадили дівчата знайомі..

Offline Натуля

• Бізнес Мамка
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #56 : 25 Липень 2016, 16:16:53 »
Юля, а за метод Томатіс що скажете? Я читала за нього, кажуть що хороші результати дає. Я буду дивитися по дитині - як буде нормальна динаміка у мові, то заспокоюся і плюну на все, а як ні то прийдеться до Київа їхати.

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #57 : 29 Липень 2016, 16:06:23 »
Юля, а за метод Томатіс що скажете? Я читала за нього, кажуть що хороші результати дає. Я буду дивитися по дитині - як буде нормальна динаміка у мові, то заспокоюся і плюну на все, а як ні то прийдеться до Києва їхати.

Гарний метод.Ми ,мабуть у серпні- підемо на Томатіс, бо у ЦСМ Томатсі роблять- на апараті Бесон, я вже вичитала що найкращі результати саме на ньому, а солістен- це непрофесійний дешевий апарат.
Що то за метод? Це стимулювання мозку через сенсорне аудіювання. Простіше -це підбирається індивідуально програма прослуховування звуку різної частоти та інтенсивності яких проходячи через вухо перетворюється на імпульси що діють на мозок й стимулюють його до створення звуків,  мови, до "говоріння".Розроблена програма- спеціально для дітей у яких проблема з мовою, тощо..
Як я вже вияснила- центрів томатіса багато.Є у багатьох містах,але якщо йти на комплексну реабілітацію, ще й вибрати саме томатіс бессон- то тільки є таке у ЦСМ, ми туди поїдемо на другу половину серпня, я вже сьогодні дзвонила до них. Я хочу все. Хочу томатіс, хочемо консультацію невролога(меня сказали що,можливо, до них приїде консультувати крутий спеціаліст з Харкова, а я чула що Харків має найсильнішу базу по особливих дітях), хочу масаж й ЛФК, ...хочу все!.аби тільки допомогло...

Offline Мишканорушка

• Зацікавлена Мамка
    • Награды
« Reply #58 : 25 Вересень 2016, 19:00:21 »
...гей,вже давненько не писала тут.
Були ми на Томатісі ,але наприкінці серпня -початку вересня.
В нас багато змін-позитивних.
Їздили аж у Київ, в нас була консультація з Кияном(це директор)- він призначає ЩО робити, бо сам-спеціаліст з Томатісу, МП та інших й казав що зараз одержує диплом невролога,
були на консультації у Скоробогатової- це невролог, вона вже нас веде постійно, відмічає усі наші зміни та консультує щодо медикаментів(дійшли згоди що вже точно  відмовляємося на пів-року, щоб побачити "чистий результат")
найбільше -приділили увагу  мові! Розвитку мови.Вже налагоджений ланцюжок зв,язку з логопедом -дефектологом, деякі завдання-виконували вдома, але основна робота велася у клініці.Наша логопед використовувала їхні ж методики- це Форбрейн та Інтайм. Кожна- для "своїх" особливостей розвитку мови, відрізняються.
Ще-працювали з психологом та тренером аудіо-вокальних занять Олександром. Він з нами проводив заняття на логоритміку та працював з дитиною на Тімоко.
Познайомилися з мамами з інших областей України- в них дітки з різними діагнозами, але деякі методики лікування- пересічні, й ми жваво оговорювали результати лікування. В останній раз- було двоє дітей з аутизмом.Важко дивитися як бідні мами вже не знають куди й податися- в нас інформації щодо суто лікування таких дітей-мало, дуже мало.
Питайте..що куму ще розказати...можу розказати про те як з нами логопед займалася, більш докладно..

Сказали спасибо: мися

Offline Ключик

• Організатор СП!
  • Досвідчена Мамка
  • Репутація: +545/-10
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Світлана
« Reply #59 : 25 Вересень 2016, 19:03:56 »
Цікаво як з вами займається логопед і до якого ходитеиу Франківську
Умение летать на метле – вот и всё, что отличат ведьму от обычной женщины. МЭРИЛИН МОНРО
;) залишки після спДля того щоб побачити посилання: Register or Login]

Сказали спасибо: Надія В

Offline Надія В

• Новенька
  • *
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #60 : 02 Жовтень 2016, 19:27:22 »
Дівчата, доброго дня. Бачу, що тут зібралися мутусі діточок з однаковими проблемами. Багато хто з вас вже досвідчені у багатьох питаннях з лікування дітей з несформованою мовою чи тих, хто хоч по-трошки питається вимовлятияеісь прості слова. Мій синочок відноситься до тих, хто хоч трошечки... До 3 років практично не говорови, але лікарі говорили, що це його така особливість, реба трошки почекати. І ось дочекались, що теперь шукаю як дитину вивести с цього стану. Хто може порекомендувати невролога та логопеда-дефектолога? Тут прочитала, що є якісь методики по лікуванню таких діточок. Багато про що читаю вперше! Хто може сказати для чого Форбрейн та Тімоко? Що це таке та як воно впливає на розвиток мови?

Offline nikimam

• Запізнившись з вихованням - не поспішайте з докорами.
  • Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ніка, дівчинка, Марко,хлопчик
  • Ваше справжнє ім’я: Нина
« Reply #61 : 25 Жовтень 2016, 18:13:08 »
Я чула, можу розказати трохи про це. Я ось навіть думаю- чи не пересіклися ми з МишкоюНорушкою  у Києві, бо миж там теж вже побували й теж-у початку вересня.
Мишка Норушка- в вас біляве волосся,й в вас такий жвавий  хлопчик,ні? :)

Щодо Тімокко-
Багато лікарів ухиляються від використання комп'ютера в терапії, проте Timocco, який забезпечує ігрову зону віртуальної реальності, може сприйматися як зона безпеки для дітей з розладами аутистичного спектру,сенсомоторною алалією, ЗРР, тощо.. і, отже, може забезпечити платформу, з якої вони можуть більш охоче і ефективно практикувати спілкування і взаємодію. При роботі з Timocco в терапії, багато можливостей можуть бути використані для стимулювання розвитку таких навичок як -
Спільна Увага - Можна грати в ігри разом з дорослим або іншому, Тімокко надає можливість заохочувати до участї у спільній діяльності, одночасно працюючи над усвідомленням тіла, спільним використанням простору і зворотним зв'язком з тим, то поруч.
Вибір рішень - наприклад, дитина в грі сама мусить  вибрати контролер і колір, виділивши його- наприклад   повітряну кулю, яку потрібно «луснути» -все ці дії спонукають дитину здійснювати самостійний вибір ігор (з можливістю використання графічних посібників в рамках програми PECS).
Сприйнятливість Команд -
 Timocco призначений бути дуже зрозумілим для користувача, впровадження нових ігор і установок може забезпечити можливості для реалізації на практиці розуміння простих інструкцій від дорослого, щоб зрозуміти вимоги до гри.
Таким чином-через спеціально розроблені ігри-забезпечується розвиток когнітивних і комунікативних здібностей. Місія Тімокко- спонукати дитину брати участь, відповідати, взаємодіяти- в міру своїх здібностей які розвиваються через ігри на Тімокко.

Ми використовували Тімоко коли проходили реабілітацію. Грали у ігри що нам підібрала логопед- на нейрокорекцію, на те щоб обидві півкулі мозку- синхронно працювали: гра " у зайчика",,у "голодну жабку" та " у рибку"-я точно не знаю їх назв, то назвала за картинкою на грі.
Комплекс цей гарний, деякі-я читала додому собі придбали але ціна- не для нас, простих людей, тим більше що я й не зустрічала його в інтернеті. Працювала з нами логопед й робила два рази "перерву" на Тімоко. Мала сприйняла як гру, тож -сподобалося. Але ще раз скажу-це не ігри, це  лікування, допоміжне але важливе й корисне...
Я зрозуміла, що не можна обертатися назад, не можна навіть намагатися обертатися назад. Життя - це вулиця з одностороннім рухом.

Агата Крісті

Offline nikimam

• Запізнившись з вихованням - не поспішайте з докорами.
  • Зацікавлена Мамка
  • Репутація: +3/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Ніка, дівчинка, Марко,хлопчик
  • Ваше справжнє ім’я: Нина
« Reply #62 : 20 Листопад 2016, 20:34:39 »
...дівчатка,знов усім привіт. хочу почути  щось щодо одного методу лікування поза клінікою, як допоміжного чи що. Він наче схожий на Томатіс,але й не те саме. Хто що чув про TLP online ? з чим його можна комбінувати? й чи доречно його  використовувати  двома- коли дитина й так проходить курси реабілітаціїї з не дуже великими проміжками часу між ними?
Мишканорушка,  ви таке не пробували?
Я зрозуміла, що не можна обертатися назад, не можна навіть намагатися обертатися назад. Життя - це вулиця з одностороннім рухом.

Агата Крісті

Offline Надія В

• Новенька
  • *
    • Награды
  • Ваше справжнє ім’я: Надія
« Reply #63 : 27 Листопад 2016, 20:23:11 »
...дівчатка,знов усім привіт. хочу почути  щось щодо одного методу лікування поза клінікою, як допоміжного чи що. Він наче схожий на Томатіс,але й не те саме. Хто що чув про TLP online ? з чим його можна комбінувати? й чи доречно його  використовувати  двома- коли дитина й так проходить курси реабілітаціїї з не дуже великими проміжками часу між ними?
Мишканорушка,  ви таке не пробували?
Я теж шукаю інформацію та відгуки про TLP online, чула, що деякі батьки дома її використовують.

Offline Натуля

• Бізнес Мамка
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #64 : 02 Січень 2017, 18:09:42 »
Як ваші справи, матусі? Як просувається мова діток? У нас справи не дуже  :( От скоро 4 рочки, а ми...просунулись на волосинку всього  d24 По книжкам назве усе що бачить. На питання хто це, або що це відповість. Назве усі марки машин, усіх тварин, предмети і т.д. З дієсловами усе набагато важче. Застосовує тільки ідем, їде і все. Слово стрибати то в нього плик! ниряти нил. Речення для прикладу: "Тато єєє ріка нил! (жести рукою) і камні". Це означає тато на річці нирнув на дно і дістав до каміння. Або "я вмію нє" означає я не вмію. Ну і в такому дусі. Бувають дні, що взагалі відмовляється щось казати і тоді цілий день: єєєє, меее, нєєєєєє.
  Фантазія розвинута добре. Показує напр. банан і каже що то місяць. Логопед порадила все ж таки логосадок. Я маю надію, що попадем туди найближчим часом, бо заняття кожен день потрібні, а можливості такої нема у нашого логопеда. Виходить тільки 2 рази в тиждень. І певно після свят знову підемо лікуватися. Уколи і все таке...

Подумала і додала ще: 02 Січень 2017, 18:11:00
А, ну класика жанру у нас: "моя тато" і "мій мама"

Offline Асюня

• Досвідчена Мамка
  • Репутація: +97/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Нікіта та Тимофій
  • Ваше справжнє ім’я: Ася
« Reply #65 : 02 Січень 2017, 21:06:05 »
Наталя, синочок моїх друзів після логосадка став повноцінно розмовляти. Тому не хвилюйся- віддавай сміло.
Не бойтесь дарить согревающих слов,
И добрые делать дела.
Чем больше в огонь вы положите дров,
Тем больше вернется тепла

Offline Натуля

• Бізнес Мамка
  • Досвідчена Мамка
    • Награды
« Reply #66 : 02 Січень 2017, 21:16:48 »
Цитувати
Наталя, синочок моїх друзів після логосадка став повноцінно розмовляти. Тому не хвилюйся- віддавай сміло.
Дякую  :) Дуже надіюся на логосадок. Він у звичайний зараз ходить, за 4 міс я не побачила аж таких здвигів у мові.

Online Танюша9577

• Своя Мамка
  • Репутація: +1/-0
    • Награды
  • Ім’я ваших дітей і вік: Діана 1рік і 3міс
  • Ваше справжнє ім’я: Таня
« Reply #67 : 06 Лютий 2017, 11:47:58 »
Натуля, які ваші успіхи?
Підкажіть, до якого логопеда ви ходите?(в моєї співробітниці схожа проблема)